Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů

Autor carlos 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
30. 07. 2012 17:22
Výpadek (výpadky) a špatné fungování CRV trvající již déle než dva týdny osvětluje nahnilost databáze registru vozidel. Práce úředníků je údajně komplikována chybnými daty v registru, které musí opravovat. Proto systém nedokáže obsloužit stejné množství klientů jako systém starý. Ministerstvo a potažmo i dodavatel systému se brání tím, že údajně celý 1 milion záznamů je chybných. Z celkového počtu 7-mi milionů záznamů v CRV je to více než 14%!.

ČKP ze zákona napojená na registr vozidel a evidující nepojištěná vozidla tedy vychází z dat, které jsou ze značné míry vadná. Na místo toho, aby upustila od vymáhání příspěvku nepojištěných tuto databázi využívá ke sklízení potenciálních kontaktů a pokouší se vymoci neexistující pohledávky. Nevychází přitom z presumpce neviny, nýbrž z presumpce viny.

Jsou data z tohoto registru oprávněním vinit motoristu z neuhrazení povinného ručení? Neměla by ČKP volit jiný tón či způsob „opravy“ chybných dat?

Nejsou to totiž jen úředníci na přepážkách, kdo musí pracně data opravovat. Opravují je též majitelé vozů, kteří jsou neprávem nařčeni ČKP z neuhrazení pojištění. A to ve svém volném čase a bez možnosti náhrady.

Zdroje:
V novém registru je milion chybných údajů, náprava může trvat roky [zpravy.idnes.cz]
Dobešův den D: Registr funguje, ale ne na maximum [aktualne.centrum.cz]
Registr provedl kyberútok na stát [blog.aktualne.centrum.cz]
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
01. 08. 2012 19:35
Samozřejmě, že to dopadne tak, že ČKP bude nadále vymáhat i na základě těchto špatných údajů, protože pak vydá prohlášení, že je v zájmu každého vlastníka vozu strávit den či více na příslušném dopravním inspektorátu a napravovat chyby.
mirek
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
06. 08. 2012 09:32
Zdravím.Nebál bych se toho,že budou vymáhat na základě špatných dat.ČKP totiž do registru vozidel nemá přístup,jen to tvrdí...Do tohoto registru nemůže ani městská policie,nakonec i státní nemůže lustrovat jen tak..ČKP vychází jen z údajů pojišťoven,proto se občas objeví ty hovadiny.
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
01. 10. 2012 13:20
Registr buď nefunguje vůbec a nebo, což je pravděpodobnější ,"pracovníci" Č.K.P. jsou líní něco si ověřit vlastní prací. 2x ročně odhlašuji a přihlašuji vozidlo , uzavřu pojistnou smlouvu a mimo toto období uložím SPZ do depozitu. Pravidelně mi příjde výhrůžka od Č.K.P. o zaplacení cca 6.500 Kč za nepojištěné vozidlo s tím, že v centrálním registru není vyřazení evidováno.
Po vyplnění jejich dotazníku jsem připsal, že uvedené údaje si mohou ověřit na registru vozidel příslušného M.Ú. s uvedením úředních dní.
Je pravda, že jsem nestihl jejich lhůtu 30 dní ( byl jsem mimo Č.R. ale jako to dokázat )Neověřili si nic, (přece nebudou pracovat) a přišel další dopis, ne doporučeně, ale už obyčejně (asi začali šetřit, nebo v tom je záměr). Schránky se občas vykrádají, nebo se dopis ztratí, co by se dělo potom? Nakonec , přesto, že mám vše v pořádku ,jsem částku zaplatil. Co to je tolikrát zmiňovaný " právní stát". Patrně pouze počet právníků na 1 obyvatele Č.R.
vasek
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
26. 10. 2012 19:07
doložte do čkp velký techničák, že byly značky v depozitu, následně jim napiště at vám částku vrátí, jelikož byla požadována neoprávněně.
Chlupatec
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
06. 11. 2012 04:35
Realita a celá sviňárna téhle gauneřiny je v tom, podle zákona mají právo na výpalné, pokud neprokážete v době do 30 dnů, že na příspěvek nárok nemají. Důkazní břemeno je na Vaší straně. Mnoho lidí si myslí, že soud bude zkoumat nějaké důkazy zda jste provozoval, nebo neprovozoval, zda jste či nejste vlastník. Nikoli - přesně dle zákona, - soud bude zkoumat pouze, zda-li jste do 30ti dnů prokázal že nejste osobou povinnou. (Tedy soud vezme v potaz pouze to, co jste jim v těch 30 dnech poslal a další důkazy nemusí vůbec připustit) Oni mají podle zákona nárok na příspěvek už jenom tím, že to neprokážete - a teď je naprosto jedno, zda jste byl pryč, neumíte to správně napsat, nedostali to (pakliže nemáte doručenku)... atd. První "obsílka" s doručenkou slouží pouze pro to, aby si ověřili zda adresa existuje a měli datum, od kterého běží ta lhůta. Nic dalšího Vám posílat ani nemusí - teoreticky s Vámi nemusí ani komunikovat. Prolobované to mají výborně. Vše je pouze dokonale zvládnuté vydírání, hra s nervy a slovíčky. (např. neodpoví dříve než za 2 měsíce, nechávají Vás podusit, pohledávky dělí po třech měsících, abyste se nemohl po prohraném soudu odvolat, na první pokus většinu věcí zamítají mnohdy si vymýšlejí i zcela zjevně nesmysly, - "prokázal jste pouze za kus období a vymyslí si nesmyslné datové údaje..." ) Většina lidí neumí prokázat (Když to nelze důkazem (a ono většinou nelze) tak čestným prohlášením - nelze jim napsat "nemáte nárok, auto jsem rozebral, polibte mi prdel" - vše musí mít svoji formu) Do toho všeho výpisem z registru vozidel teoreticky neprokážete vůbec nic - registr vozidel je bezcenný registr, který vůbec neprokazuje ani vlastnictví, ani provozování vozu. Ve své podstatě záleží pouze na nich, co uznají a co ne. A pokud to neuznají a uděláte chybu (např. nepošlete čestné prohlášení že jste neprovozoval) tak vás mají a pak už záleží jenom na tom, jaké budete mít štěstí u soudu. Bohužel soudy nižších instancí moc kvalitní nejsou a většinou soudí komunistickým způsobem (organizace má vždycky pravdu, občan jenom když prokáže nezpochybnitelně opak) Protože pohledávku rozdělí pod hranici bagatelního sporu nemůžete se ani odvolat. Vítejte v České Republice - tohle je nejhorší gauneřina jakou imho podplacená poslanecká sněmovna v postkomunistické historii schvália. Troufnu si dokonce tvrdit, že takovouhle sviňárnu by neschválil ani komunistický parlament. Můžete nad tím přemýšlet až půjdete k volbám a budete chtít hodit do urny lístek některé z velkých etablovaných stran.
Chlupatec
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
06. 11. 2012 04:52
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> doložte do čkp velký techničák, že byly
> značky v depozitu, následně jim napiště at
> vám částku vrátí, jelikož byla požadována
> neoprávněně.

ČKP nevrátí ani korunu. Když zaplatíte jakémukoliv podvodníkovi a sednete mu na lep tak jste v "řiti". Oni vydělávají na tom, že většina lidí má nízké právní povědomí. Lidé hrají mrtvého brouka, neumí napsat čestné prohlášení, podlehnou psychologickému nátlaku a masáži ve sdělovacích prostředcích. Navíc pokud neprokázal ve 30 dnech, mají na to výpalné ze zákona nárok bez ohledu na jakékoliv jiné skutečnosti. Prostě smolíček pacholíček. Je to stejné jako jistá vymahačská agentura co od pojiš'ťovany Kooperativa (myslím že to byla ona) koupila korunové dávno promlčené pohledávky z nedoplatků na pojistném a začala je soudně vymáhat. Spousta lidí nestihla podat řádně k soudu odpor proti platebnímu rozkazu a zaplatili to tak zcela zbytečně i s odměnou advokáta v řádech tisíců... Z korunového dávno promlčeného nedoplatku na pojistném tak hieny vytřískají několik tisícovek naprosto bez práce.
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
06. 11. 2012 14:48
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mnoho lidí si myslí, že
> soud bude zkoumat nějaké důkazy zda jste
> provozoval, nebo neprovozoval, zda jste či nejste
> vlastník. Nikoli - přesně dle zákona, - soud
> bude zkoumat pouze, zda-li jste do 30ti dnů
> prokázal že nejste osobou povinnou. (Tedy soud
> vezme v potaz pouze to, co jste jim v těch 30
> dnech poslal a další důkazy nemusí vůbec
> připustit)

Rozhodně souhlasím s Vaším pojetím ČKP, ALE pokud jde o zákony jste vedle.

Pokud se pustíme do detailů toho, co jste uvedl, jsem si jist, že zbytečně strašíte... Osobně jsem např. lhůtu 30 zcela záměrně nevyužil, stejně tak jako jsem zcela záměrně nepoužil přiložený formulář.

Ve výkladu zákona máte pravdu jen částečně... Prečtěte si celé znění zákona - viz niže - dle něj má sice provozovatel, který vozidlo provozuje v rozporu s tímto zákonem do 30-ti dnů zaplatit příspěvek do garančního fondu, ale základní premisou je, že vozidlo provozuje v rozporu s tímto zákonem. Navíc při zjišťování údajů o nepojištěné době má ČKP vycházet z údajů dodaných jí pojistiteli ( = pojišťovnami) a ministerstvem dopravy (CRV). Nikde není řeč o tom, že by měla vycházet z údajů dodaných provozovatelem.

Pozor na zásadní rozdíl:
pojistník = provozovatel vozidla
pojistitel = pojišťovna

Dovozuji, že 30-ti denní lhůta platí pouze pro toho kdo vozidlo provozuje v rozporu s tímto zákonem. Těch co vozidlo provozovali v souladu se zákonem anebo vozidlo neprovozovali se lhůta nijak netýká.
Dále dovozuji, že informovanost ČKP je zcela ze zákona povinností pojistitelů a ministerstva dopravy.

Proto prosím nestraště zbytečně. Není povinností provozovatele jakkoliv ČKP informovat, natož v jakékoliv lhůtě.

Pokud Vám nestačí citace zákona v teorii, zde je praktický postup, který vede k úspěchu: [www.antickp.cz]

ZÁKON o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla
č. 168/1999 Sb.,

§ 15
Evidence pojištění odpovědnosti
(1) Pojistitel sděluje Kanceláři údaje o vzniku,
době přerušení, změně a zániku pojištění odpovědnosti

nejméně v rozsahu údajů, které stanoví ministerstvo
vyhláškou, a to nejpozději do 1 měsíce ode dne vzniku
příslušné skutečnosti.
(2) Kancelář sděluje údaje podle odstavce 1 týkající
se vozidel, která podléhají evidenci vozidel, Ministerstvu
dopravy,
které provozuje Centrální registr vozidel.
(3) Ministerstvo dopravy porovnává údaje podle
odstavce 2 s údaji jím vedenými a sdělí Kanceláři výsledek
porovnání
a údaje o vozidlech a o jejich vlastnících
nebo provozovatelích, které nebyly sděleny Kanceláří,
a to v rozsahu jím vedených údajů. Kancelář má
právo požadovat sdělení i jednotlivých údajů vedených
v Centrálním registru vozidel, jsou-li pro to důvody
vyplývající z její působnosti podle tohoto zákona.
(4) Údaje vedené Kanceláří týkající se vozidel a jejich
vlastníků nebo provozovatelů mohou být Kanceláří
sděleny pojistiteli.
(5) Pokud pojištění odpovědnosti zaniklo a nebyla-
li ve lhůtě 14 dnů ode dne tohoto zániku pojištění
uzavřena nová pojistná smlouva týkající se téhož tuzemského
vozidla, na základě které vznikla nejpozději
uplynutím této lhůty povinnost pojistníka platit pojistné
a povinnost pojistitele poskytnout pojistné plnění
plnit pro případ pojistné události, je vlastník tohoto
vozidla povinen nejpozději ve stejné lhůtě odevzdat
státní poznávací značku a osvědčení o registraci nebo
osvědčení o technickém průkazu (dále jen „osvědčení
o registraci“) tohoto vozidla příslušnému orgánu evidence.
Nelze-li splnit povinnost odevzdat státní poznávací
značku a osvědčení o registraci vozidla příslušnému
orgánu evidence, je vlastník vozidla povinen takovou
skutečnost bez zbytečného odkladu oznámit
příslušnému orgánu evidence. Povinnost odevzdat
státní poznávací značku a osvědčení o registraci vozidla
příslušnému orgánu evidence je splněna i tehdy, pokud
tak učinil provozovatel vozidla zapsaný v registru vozidel.
(6) Zjistí-li Kancelář na základě porovnání údajů
podle odstavců 1 a 3, že po zániku pojištění odpovědnosti
nebyla uzavřena nová pojistná smlouva podle odstavce
5, oznámí tuto skutečnost bez zbytečného odkladu
orgánu evidence příslušnému podle registrace tuzemského
vozidla, a to prostřednictvím Centrálního
registru vozidel. Na základě tohoto oznámení orgán
evidence ověří splnění povinnosti odevzdat státní poznávací
značku a osvědčení o registraci vozidla; zjistí-li
nesplnění této povinnosti, postupuje podle zákona
upravujícího podmínky provozu vozidel na pozemních
komunikacích20).
(7) Údaje podle odstavců 2, 3 a 6 se sdělují nejméně
jedenkrát měsíčně.
(8) Údaje se sdělují způsobem umožňujícím dálkový
přístup.
(9) Pojistitelé sdělují Kanceláři údaje o škodných
a pojistných událostech včetně osobních údajů ke zpracování
pro účely § 3b odst. 2, § 18 odst. 2 písm. f) a g)
tohoto zákona a zákona o pojišťovnictví24). Ustanovení
odstavců 1, 4, 7 a 8 se použijí obdobně.
(10) Zpracování osobních údajů pojistitelem nebo
Kanceláří v souvislosti s plněním povinností podle tohoto
zákona se považuje za zpracování nezbytné pro
dodržení právní povinnosti správce podle zákona upravujícího
ochranu osobních údajů25).
(11) Bylo-li výsledkem správního řízení podle odstavce
6 vyřazení vozidla z registru silničních vozidel,
sdělí tuto skutečnost příslušný orgán evidence Kanceláři
prostřednictvím Centrálního registru vozidel způsobem
umožňujícím dálkový přístup, a to bez zbytečného
odkladu po ukončení příslušného řízení.§ 24c
(1) Je-li provozováno tuzemské vozidlo bez pojištění
odpovědnosti v rozporu s tímto zákonem
, je vlastník
vozidla povinen uhradit Kanceláři příspěvek za
dobu, po kterou bylo vozidlo provozováno v rozporu
s tímto zákonem. Za úhradu příspěvku podle věty první
odpovídá společně a nerozdílně s vlastníkem vozidla
jeho provozovatel, není-li současně jeho vlastníkem.
Povinnost podle věty první a druhé vzniká tomu vlastníkovi
a provozovateli vozidla, který byl nebo měl být
zapsán v registru silničních vozidel27a) v době, kdy bylo
vozidlo provozováno v rozporu s tímto zákonem. To
neplatí v případě, kdy pojištění odpovědnosti zaniklo
podle § 12 odst. 1 písm. d).
(2) Výše příspěvku se určí součtem hodnoty vypočtené
vynásobením výše příslušné denní sazby pro
daný druh vozidla počtem dní, kdy bylo vozidlo provozováno
v rozporu s tímto zákonem, a nákladů na
jeho uplatnění a vymáhání. Výše denních sazeb pro
jednotlivé druhy vozidel stanoví příloha k tomuto zákonu.
(3) Při zjišťování údajů podle odstavců 1 a 2 vychází
Kancelář z porovnání údajů podle § 15 odst. 3.

(4) Příspěvek je splatný ve lhůtě 30 dnů ode dne
doručení písemné výzvy
Kanceláře k jeho úhradě na
adresu osoby podle odstavce 1. Účinky doručení má
i nevyzvednutí písemné výzvy k úhradě příspěvku do
15 dnů ode dne jejího uložení v provozovně provozovatele
poštovních služeb nebo odepření převzetí této
výzvy, s výjimkou případu, kdy osoba podle odstavce
1, z důvodů nezávislých na její vůli, nemohla
výzvu Kanceláře převzít. Povinnost uhradit příspěvek
nevzniká, pokud je ve lhůtě podle věty první Kanceláři
prokázáno, že vozidlo nebylo provozováno v rozporu
s tímto zákonem.
(5) Úhradou příspěvku není dotčena povinnost
podle § 1 odst. 2, § 3 odst. 2 a § 15 odst. 5, ani právo
Kanceláře podle § 24 odst. 9.
(6) Adresu podle odstavce 4 sdělí Kanceláři na její
žádost příslušný orgán evidence, a to i způsobem
umožňujícím dálkový přístup.

Zdroj: [www.ckp.cz]
hafikov
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
29. 11. 2012 19:37
Plně souhlasím s tím, co je napsáno v těchto příspěvcích. Před asi 18 měsíci jsem prodal auto, nahlásil změnu vlastníka na D.I v Kadani, ustřihly roh malého techničáku a tím jsem považoval věc za vyřízenou. Navíc auto bylo po cca 3 měsících ekologicky zlikvidováno.Teď mne Česká kanc. pojistitelů uhání o zaplacení pojistného za ony 3 měsíce, co s tím autem jezdil někdo jiný. Jak přišly na mne, když tvrdí, že DO REGISTRU VOZIDEL NEMOHOU aby si ověřily, že jsem auto prodal. Nejhorší na celé věci je, že jsem doklady (prod. smlouvu, doklad z D I ) už zlikvidoval, protože jsem věděl že auto již neexistuje. No snad se mi podaří je znovu sehnat, hlavně že je co dělat a máme všude plno počítačů a úředníků.
Atenka
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
21. 12. 2012 14:01
Dokonce ani když pošlete čestné prohlášení podepsané třemi svědky, tak to neberou v potaz. Auto jsme měli zaparkované ve dvoře (oplocený soukromý pozemek bez možnosti přístupu zvenčí, zamčená vrata). Od vypršení staré pojistky do uzavření nové uběhlo přesně 14 dní. I tak stálo skoro půl roku na dvoře, protože je využíváno jenom pár dní od jara do konce léta, kdy ho potřebujeme na převoz ozvučovací aparatury. Ta banda vyžírků z ČKP doslova píše:...v reakci na Vámi zaslané dokumenty, či sdělená tvrzení (pozn. třemi svědky podepsané čestné prohlášení), která měla prokázat, že nejste osobou povinnou hradit....., sdělujeme, že veškeré skutečnosti jsme prověřili a posoudili. Bohužel Vámi tvrzené skutečnosti nebyly pro uvedené období potvrzeny ani nemohly být akceptovány." ??? JAK je prověřili ? Znamená to, že vlastnoruční podpisy tří svědků nejsou pro ČKP dost věrohodné? Znamená to, že tito lidé jsou pro ČKP lháři? Je to nechutný hnus!!!
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
21. 12. 2012 15:34
Atenko - vítejte v mafiánském Bordelu a jejich STÁTĚ ! = VONI NIC NEPROŠETŘUJÍ !!! Jen a jen lžou = VONI ! nikoliv tisíce těch, které obeslali a obvinili z provozování bez PR !!! HNUS = JE slabé slovo !! Nic naplaťte a posílejte stejné argumenty on line přístupem na ty jejich stránky - nebo trestní oznámení - poté případ ukončí a přestane TO VYDÍRÁNÍ A OBVIŇOVÁNÍ !
Joska
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
04. 01. 2013 15:38
Zdravím všechny,

nejšílenější je, že se nikdo proti určitě nemorálnímu, vskutku neprofesionálnímu a neetickému až ostudnému počínání ČKP proti většině občanů ČR nepostaví a tyto nebrání, tím myslím jakoukoliv státní instituci, úřad, ministerstvo atd.. - žádné zastání, nikdo, kdo by řekl : "STOP" !!!, takhle to dělat nelze !
Známej má malý autobazar, každý rok vykoupí (nebo zprostředkuje prodej) desítky starších vozidel a prodává je samozřejmě dál. Jakmile vůz vykoupí, bývalý majitel zruší pov. ručení a známej musí vůz pojistit na sebe - což také dělá (spolupracuje s několika pojišťovnami).
Největší "legrace" je však to, a on už z toho všeho úplně šílí, že levnější vozy od něj kupují často lidé, kteří si s ničím hlavu nelámou (soc. slabí-řekněme slušně), on nové majitele samozřejmě nechá na úřadu řádně zapsat do mezikolonky v TP (ve velkém techničáku) - (do polopřevodu), aby neměl býv. majitel komplikace a tzv. malý techničák jim vydá (těm novým) , až po ustříhnutí rohu příslušným odborem dopravy...jenomže !!!
...často se tedy stává, že noví majitelé auto nepojistí, což ale logicky není starostí ani předchozího majitele či překupníka a kancelář pojistitelů nejedná podle registru vozidel !!!, ačkoliv to v dopisech chlubivě tvrdí, ale jde podle jakýchsi registrů z pojišťoven a tedy donekonečna posílá obsílky, které svou stylizací zavánějí vyhrůžkami, poslednímu, kdo měl daný vůz řádně pojištěn, nikoliv poslednímu (čerstvému) fyzickému majiteli - neplatiči.
Je to šílené, jak denně vyndává ze schránky desítky a desítky obálek.
ČKP by přeci, v právním státě, měla nejprve zjistit skutečného majitele podle registru vozidel a toho potom obesílat, nikoliv zasypávat nesmyslnou korespondencí poslední poctivě platící a strašit je a vymáhat z nich informace pro svou další činnost - samozřejmě jim každý ze strachu pošle co může, aby od nich měl klid: vysvětlující dopis, kupní smlouvu - komu a kam vůz prodal, třeba zajistí i výpis z evidence či někde vyštrachá kopii TP s vyplněnou mezikolonkou převodu od úřeníků z odboru dopravy.
Stojí Vás to však čas a peníze a nervy !
Důkazní břemeno by mělo být na ČKP, ať se stará, když chce nemalé finance. Takhle opravdu obtěžuje většinou Ty slušné řidiče - majitele vozidel, ty platící totiž najde v jakýchsi svých evidencích (ti jsou evidováni) - kdežto ty neplatící tam samozřejmě nemá ! ! ! Je to celé na hlavu, naruby, naopak.
Funguje to asi takto : "Tebe jsme našli jako posledního platícícho, tak tady máš dopis, boj se a děs a rychle nám dej data toho, komus to auto prodal a jestli informace nedáš, tak fofrem se složenkou na poštu a plať - Ty !"
Správně by takový dopis neměl mít žádnou váhu a jeho vyhozením by se nemělo nic riskovat, ale tak tomu, bohužel, není.
Tak všem dost síly............................P.
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
04. 01. 2013 19:45
Zdravim,po prostudování níže uvedeného zjistíte že ČKP většinu výzev posílá neoprávněně a nezákoně protože platit příspěvěk má povinnost pouze ten kdo-

1) je majitelem vozidla v daném období
2)byl a nebo měl být zapsán v registru vozidel
3)provozoval vozidlo na veř.komunikacích
4)adresu na zaslání výzvy poskytuje pouze registr

24c
(1) Je-li provozováno tuzemské vozidlo bez pojištění
odpovědnosti v rozporu s tímto zákonem, je vlastník
vozidla povinen uhradit Kanceláři příspěvek za
dobu, po kterou bylo vozidlo provozováno v rozporu
s tímto zákonem. Za úhradu příspěvku podle věty první
odpovídá společně a nerozdílně s vlastníkem vozidla
jeho provozovatel, není-li současně jeho vlastníkem.
Povinnost podle věty první a druhé vzniká tomu vlastníkovi
a provozovateli vozidla, který byl nebo měl být
zapsán v registru silničních vozidel27a) v době, kdy bylo
vozidlo provozováno v rozporu s tímto zákonem.


(4) Příspěvek je splatný ve lhůtě 30 dnů ode dne
doručení písemné výzvy Kanceláře k jeho úhradě na
adresu osoby podle odstavce 1. Účinky doručení má
i nevyzvednutí písemné výzvy k úhradě příspěvku do
15 dnů ode dne jejího uložení v provozovně provozovatele
poštovních služeb nebo odepření převzetí této
výzvy, s výjimkou případu, kdy osoba podle odstavce
1, z důvodů nezávislých na její vůli, nemohla
výzvu Kanceláře převzít. Povinnost uhradit příspěvek
nevzniká, pokud je ve lhůtě podle věty první Kanceláři
prokázáno, že vozidlo nebylo provozováno v rozporu
s tímto zákonem.


(6) Adresu podle odstavce 4 sdělí Kanceláři na její
žádost příslušný orgán evidence, a to i způsobem
umožňujícím dálkový přístup.

Takže nebát se jejich výhrůžek,podávat na ně a jejich pohůnky trestní oznámení ,,podvodu",tvrdě se bránit.
Brendy
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
08. 02. 2013 18:20
Dnes jsem byl také obdarován dopisem od této společnosti . Požadují ode mne úhradu 70 Kč x 90 dní za nepojištěné vozidlo ,které jsem v inkriminované době již rok a půl nevlastnil . Sice jsem vyplnil formulář a odeslal kupní smlouvu ale i přesto zvažuji podání trestního oznámení .A to jak na základě této diskuse tak díky blogu [huspek.blog.idnes.cz] .
Když už nic přesunu důkazní břemeno na ČPK . Nicméně je podezřelé že co jsem kde našel vždy se jedná o 3 měsíce které nárokují . U mne to bylo 11.7. 2010 až 8.10.2010.Navíc v mém případě došlo ke zjištění tohoto skutku 6.1.2013 což je neděle . Vypadá to a nese to všechny znaky pokusu o podvod . Prostě zkusí a když někdo zaplatí má smůlu .
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
08. 02. 2013 19:25
TŘI měsíce dělají ZÁMĚRNĚ = pro případné soudní jednání - ABY NEBYLO MOŽNÉ SE = ODVOLAT/ zde je potřeba se podívat na věc jako na porušení něčeho=tedy mělo by jít o SPOR - nikoliv o bagatelní částku, která je stanovana na 10 000kč ( když "najdou" TOHO SPRÁVNÉHO SOUDCE ) = u bagatelní částky do deseti tisíc = není odvolání PŘÍPUSTNÉ = TO JE TAKÉ česká specialitka stejně jako DEPOZIT ( uložení RZ ) !!!!!!!!!!!! tak to mají nastavené - čééééšššiii !!! Musíte být stále ve střehu - a v případě elekronicky podané žaloby REAGOVAT ( odporem) do 15 dnů = ten kdo prošvihne tuto dobu ( třeba o dovolených ) MÁ SMŮLU !!! ...nebo, když se někdo odstěhuje ... ani nedomýšlet - klidně se ozvou s pohledávkou DÁVNO PROMLČENOU, NEEXISTUJÍCÍ za léééta ...atd.....prošvihnete NĚKDO LHŮTU (třeba za deset let) NA ODPOR - a jsme v PRD.....L. !!!
joska
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
10. 02. 2013 18:46
Zdar, také jsem v pátek obdržel onu "prasárnu". Jen mně zajímá jedna věc. Pokud bych zaplatil požadovanou částku za smyšlené období, dali by mi navždy pokoj? Nebo mi za rok-dva přišla další "prasárnička" tentokráte na jiné smyšlené období, kdy jsem žádný automobil nevlastnil???? Samozřejmě jim nezaplatím, ale zajímalo by mně to.......

Díky za odpověď

Joska
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
10. 02. 2013 20:17
Josko - Když zaplatíte smyšlenou pohledávku ( jednak tím přiznáte porušování zákona) a pak = VÁM POKOJ NEDAJÍ - budou nárokovat další období (další jejich oblíbené 3 měsíce!) třeba za dva roky = protiprávně!!! = voni mají data o ukončených pojištění - IHNED K DISPOZICI a jejich jednání není konáno v souladu se zákonem = BEZ ZBYTEČNÉHO ODKLADU !!!
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
21. 02. 2013 19:33
dobrý večer, přišla mi složenka na zaplacení 5000Kč za auto. To jsem v roce 2008 prodala, zrušila pojistku. Nemám bohužel žádné doklady. Složenkou po mě vymáhají dlužnou částku za období 3 měsíců v roce 2010. Je tam úplně jiná SPZ, ale stejný vin kód. Netuším jak jim dokázat, že už auto nemám. Nemohu nikde zjistit majitele, Někdo si změnil spz a není ke zjištění kdo a já má něco platit? Prosím můžete někdo poradit? Díky
pavlos1
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
21. 02. 2013 23:50
Plně souhlasim s nazorem od chlupatec.Čkp nema přístup do registru vozidel pouze zkouši a to nekompromisně nakomkoliv vymoci výpalne za nepojištěné vozidlo, ačkoliv podle zakona ma porovnavat udaje o pojištěni a registru vozidel nečiní tak a porušuje tím zákon .Je to sviňárna ktera přináší čkp nevidané zisky v řádech stovek milionú !!!!!!!!!!viz výroční zprava čkp za rok 2011.S touto pofiderní soukromou společností s.r.o. schovaou v P.O.BOXU řeším 7 případů z toho 7 NEOPRÁVNĚNÝCH poslední z nich RZ v depozitu.Poslal jsem stížnost na ČNB.Odpoveď:nedošlo k pochybeni.Chodil jsem jak idiot na registračni misto pro výpisy že jsem nebyl vlastníkem ani provozovatelem posilal čkp a nikam to nevedlo.Neakceptují.Ja už také ne.Včera jsem zašel na Policii ČR a podal trestni oznámení na čkp,eos a transcom společnosti které mě vydírají a chtějí se na mě neoprávněně obohatit.Nedám jim ani korunu!Nenecham se opít rohlíkem že došlo k chybě při porovnávání ůdajů!atd.Jaké porovnávání když čkp nemá přístup do registru?Klidně podám další oznámení,podám stížnost třeba k ústavnímu soudu,nebo k mezinárodnímu soudu pro lidská práva a když nepochodím požádam o politický azyl v jiné zemi hlavně si už nenecham srát na hlavu od podobných zm..ů jako je čkp!!!!!!!!
hela
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
22. 02. 2013 13:09
Já jsem dostala tento dopis před měsícem,měla jsem zaplatit taky za tři měsíce,přitom auto už jsem tenkrát dva roky nevlastnila.Když jsem volala na ČKP jednali se mnou jen tak jako když dlužim,žádné vysvětlení postupu jako že máte poslat kupní smlouvu atd.nic.Jen se mě ten dotyčný stále ptal a čo matě,že jstě auto odhlásili.Po měsíci co jsem odeslala on line kupní smlouvu jsem obdržela strohou zprávu,že byla chyba ve vlastníkovi a případ je ukončen.Tento týden jsme dostali další dopis od ČKP a to ještě zajímavější je to za auto,opět tři měsíce nezaplaceno.Toto auto nám jeden mladý umělec loni zrušil na parkovišti a to tak,že na odpis.Pojišťovna, respektive pán, majitel vrakoviště,který má ale s pojišťovnou nějakou smlouvu,že bude vraky odkupovat od nás vrak odkoupil.Když manžel zavolal na ČKP a hlavně ho právě zajímalo kdo jim dává podklady,pro tato neopodstatněná nařknutí,bylo mu sděleno,že centrální registr vozidel.Může mi někdo vysvětlit když centrální registr by měl mít přece normálně přístup k těmto datům kdy bylo auto přihlášeno,odhlášeno atd. proč jim tedy dává tyto nesmysly.Může si tady teda nějaká ČKP bez nějakého postihu,jen díky tomu,že do zasílaných dopisů vloží jednu větu,že se předem omlouvá pokud už jste nebyl vlastníkem,ale jste povinen do 30 dnů doplnit data,nazvat půlku republiky dlužníkama a nic se neděje?Možná jedině až to přijde někomu z vyšší vrstvy,která to vymyslela aby se zas někdo bez práce slušně napakoval.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
tU3UC
Příspěvek: