Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů

Autor carlos 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 08. 07. 2021 08:46

ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
30. 07. 2012 17:22
Výpadek (výpadky) a špatné fungování CRV trvající již déle než dva týdny osvětluje nahnilost databáze registru vozidel. Práce úředníků je údajně komplikována chybnými daty v registru, které musí opravovat. Proto systém nedokáže obsloužit stejné množství klientů jako systém starý. Ministerstvo a potažmo i dodavatel systému se brání tím, že údajně celý 1 milion záznamů je chybných. Z celkového počtu 7-mi milionů záznamů v CRV je to více než 14%!.

ČKP ze zákona napojená na registr vozidel a evidující nepojištěná vozidla tedy vychází z dat, které jsou ze značné míry vadná. Na místo toho, aby upustila od vymáhání příspěvku nepojištěných tuto databázi využívá ke sklízení potenciálních kontaktů a pokouší se vymoci neexistující pohledávky. Nevychází přitom z presumpce neviny, nýbrž z presumpce viny.

Jsou data z tohoto registru oprávněním vinit motoristu z neuhrazení povinného ručení? Neměla by ČKP volit jiný tón či způsob „opravy“ chybných dat?

Nejsou to totiž jen úředníci na přepážkách, kdo musí pracně data opravovat. Opravují je též majitelé vozů, kteří jsou neprávem nařčeni ČKP z neuhrazení pojištění. A to ve svém volném čase a bez možnosti náhrady.

Zdroje:
V novém registru je milion chybných údajů, náprava může trvat roky [zpravy.idnes.cz]
Dobešův den D: Registr funguje, ale ne na maximum [aktualne.centrum.cz]
Registr provedl kyberútok na stát [blog.aktualne.centrum.cz]
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
01. 08. 2012 19:35
Samozřejmě, že to dopadne tak, že ČKP bude nadále vymáhat i na základě těchto špatných údajů, protože pak vydá prohlášení, že je v zájmu každého vlastníka vozu strávit den či více na příslušném dopravním inspektorátu a napravovat chyby.
mirek
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
06. 08. 2012 09:32
Zdravím.Nebál bych se toho,že budou vymáhat na základě špatných dat.ČKP totiž do registru vozidel nemá přístup,jen to tvrdí...Do tohoto registru nemůže ani městská policie,nakonec i státní nemůže lustrovat jen tak..ČKP vychází jen z údajů pojišťoven,proto se občas objeví ty hovadiny.
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
01. 10. 2012 13:20
Registr buď nefunguje vůbec a nebo, což je pravděpodobnější ,"pracovníci" Č.K.P. jsou líní něco si ověřit vlastní prací. 2x ročně odhlašuji a přihlašuji vozidlo , uzavřu pojistnou smlouvu a mimo toto období uložím SPZ do depozitu. Pravidelně mi příjde výhrůžka od Č.K.P. o zaplacení cca 6.500 Kč za nepojištěné vozidlo s tím, že v centrálním registru není vyřazení evidováno.
Po vyplnění jejich dotazníku jsem připsal, že uvedené údaje si mohou ověřit na registru vozidel příslušného M.Ú. s uvedením úředních dní.
Je pravda, že jsem nestihl jejich lhůtu 30 dní ( byl jsem mimo Č.R. ale jako to dokázat )Neověřili si nic, (přece nebudou pracovat) a přišel další dopis, ne doporučeně, ale už obyčejně (asi začali šetřit, nebo v tom je záměr). Schránky se občas vykrádají, nebo se dopis ztratí, co by se dělo potom? Nakonec , přesto, že mám vše v pořádku ,jsem částku zaplatil. Co to je tolikrát zmiňovaný " právní stát". Patrně pouze počet právníků na 1 obyvatele Č.R.
vasek
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
26. 10. 2012 19:07
doložte do čkp velký techničák, že byly značky v depozitu, následně jim napiště at vám částku vrátí, jelikož byla požadována neoprávněně.
Chlupatec
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
06. 11. 2012 04:35
Realita a celá sviňárna téhle gauneřiny je v tom, podle zákona mají právo na výpalné, pokud neprokážete v době do 30 dnů, že na příspěvek nárok nemají. Důkazní břemeno je na Vaší straně. Mnoho lidí si myslí, že soud bude zkoumat nějaké důkazy zda jste provozoval, nebo neprovozoval, zda jste či nejste vlastník. Nikoli - přesně dle zákona, - soud bude zkoumat pouze, zda-li jste do 30ti dnů prokázal že nejste osobou povinnou. (Tedy soud vezme v potaz pouze to, co jste jim v těch 30 dnech poslal a další důkazy nemusí vůbec připustit) Oni mají podle zákona nárok na příspěvek už jenom tím, že to neprokážete - a teď je naprosto jedno, zda jste byl pryč, neumíte to správně napsat, nedostali to (pakliže nemáte doručenku)... atd. První "obsílka" s doručenkou slouží pouze pro to, aby si ověřili zda adresa existuje a měli datum, od kterého běží ta lhůta. Nic dalšího Vám posílat ani nemusí - teoreticky s Vámi nemusí ani komunikovat. Prolobované to mají výborně. Vše je pouze dokonale zvládnuté vydírání, hra s nervy a slovíčky. (např. neodpoví dříve než za 2 měsíce, nechávají Vás podusit, pohledávky dělí po třech měsících, abyste se nemohl po prohraném soudu odvolat, na první pokus většinu věcí zamítají mnohdy si vymýšlejí i zcela zjevně nesmysly, - "prokázal jste pouze za kus období a vymyslí si nesmyslné datové údaje..." ) Většina lidí neumí prokázat (Když to nelze důkazem (a ono většinou nelze) tak čestným prohlášením - nelze jim napsat "nemáte nárok, auto jsem rozebral, polibte mi prdel" - vše musí mít svoji formu) Do toho všeho výpisem z registru vozidel teoreticky neprokážete vůbec nic - registr vozidel je bezcenný registr, který vůbec neprokazuje ani vlastnictví, ani provozování vozu. Ve své podstatě záleží pouze na nich, co uznají a co ne. A pokud to neuznají a uděláte chybu (např. nepošlete čestné prohlášení že jste neprovozoval) tak vás mají a pak už záleží jenom na tom, jaké budete mít štěstí u soudu. Bohužel soudy nižších instancí moc kvalitní nejsou a většinou soudí komunistickým způsobem (organizace má vždycky pravdu, občan jenom když prokáže nezpochybnitelně opak) Protože pohledávku rozdělí pod hranici bagatelního sporu nemůžete se ani odvolat. Vítejte v České Republice - tohle je nejhorší gauneřina jakou imho podplacená poslanecká sněmovna v postkomunistické historii schvália. Troufnu si dokonce tvrdit, že takovouhle sviňárnu by neschválil ani komunistický parlament. Můžete nad tím přemýšlet až půjdete k volbám a budete chtít hodit do urny lístek některé z velkých etablovaných stran.
Chlupatec
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
06. 11. 2012 04:52
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> doložte do čkp velký techničák, že byly
> značky v depozitu, následně jim napiště at
> vám částku vrátí, jelikož byla požadována
> neoprávněně.

ČKP nevrátí ani korunu. Když zaplatíte jakémukoliv podvodníkovi a sednete mu na lep tak jste v "řiti". Oni vydělávají na tom, že většina lidí má nízké právní povědomí. Lidé hrají mrtvého brouka, neumí napsat čestné prohlášení, podlehnou psychologickému nátlaku a masáži ve sdělovacích prostředcích. Navíc pokud neprokázal ve 30 dnech, mají na to výpalné ze zákona nárok bez ohledu na jakékoliv jiné skutečnosti. Prostě smolíček pacholíček. Je to stejné jako jistá vymahačská agentura co od pojiš'ťovany Kooperativa (myslím že to byla ona) koupila korunové dávno promlčené pohledávky z nedoplatků na pojistném a začala je soudně vymáhat. Spousta lidí nestihla podat řádně k soudu odpor proti platebnímu rozkazu a zaplatili to tak zcela zbytečně i s odměnou advokáta v řádech tisíců... Z korunového dávno promlčeného nedoplatku na pojistném tak hieny vytřískají několik tisícovek naprosto bez práce.
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
06. 11. 2012 14:48
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mnoho lidí si myslí, že
> soud bude zkoumat nějaké důkazy zda jste
> provozoval, nebo neprovozoval, zda jste či nejste
> vlastník. Nikoli - přesně dle zákona, - soud
> bude zkoumat pouze, zda-li jste do 30ti dnů
> prokázal že nejste osobou povinnou. (Tedy soud
> vezme v potaz pouze to, co jste jim v těch 30
> dnech poslal a další důkazy nemusí vůbec
> připustit)

Rozhodně souhlasím s Vaším pojetím ČKP, ALE pokud jde o zákony jste vedle.

Pokud se pustíme do detailů toho, co jste uvedl, jsem si jist, že zbytečně strašíte... Osobně jsem např. lhůtu 30 zcela záměrně nevyužil, stejně tak jako jsem zcela záměrně nepoužil přiložený formulář.

Ve výkladu zákona máte pravdu jen částečně... Prečtěte si celé znění zákona - viz niže - dle něj má sice provozovatel, který vozidlo provozuje v rozporu s tímto zákonem do 30-ti dnů zaplatit příspěvek do garančního fondu, ale základní premisou je, že vozidlo provozuje v rozporu s tímto zákonem. Navíc při zjišťování údajů o nepojištěné době má ČKP vycházet z údajů dodaných jí pojistiteli ( = pojišťovnami) a ministerstvem dopravy (CRV). Nikde není řeč o tom, že by měla vycházet z údajů dodaných provozovatelem.

Pozor na zásadní rozdíl:
pojistník = provozovatel vozidla
pojistitel = pojišťovna

Dovozuji, že 30-ti denní lhůta platí pouze pro toho kdo vozidlo provozuje v rozporu s tímto zákonem. Těch co vozidlo provozovali v souladu se zákonem anebo vozidlo neprovozovali se lhůta nijak netýká.
Dále dovozuji, že informovanost ČKP je zcela ze zákona povinností pojistitelů a ministerstva dopravy.

Proto prosím nestraště zbytečně. Není povinností provozovatele jakkoliv ČKP informovat, natož v jakékoliv lhůtě.

Pokud Vám nestačí citace zákona v teorii, zde je praktický postup, který vede k úspěchu: [www.antickp.cz]

ZÁKON o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla
č. 168/1999 Sb.,

§ 15
Evidence pojištění odpovědnosti
(1) Pojistitel sděluje Kanceláři údaje o vzniku,
době přerušení, změně a zániku pojištění odpovědnosti

nejméně v rozsahu údajů, které stanoví ministerstvo
vyhláškou, a to nejpozději do 1 měsíce ode dne vzniku
příslušné skutečnosti.
(2) Kancelář sděluje údaje podle odstavce 1 týkající
se vozidel, která podléhají evidenci vozidel, Ministerstvu
dopravy,
které provozuje Centrální registr vozidel.
(3) Ministerstvo dopravy porovnává údaje podle
odstavce 2 s údaji jím vedenými a sdělí Kanceláři výsledek
porovnání
a údaje o vozidlech a o jejich vlastnících
nebo provozovatelích, které nebyly sděleny Kanceláří,
a to v rozsahu jím vedených údajů. Kancelář má
právo požadovat sdělení i jednotlivých údajů vedených
v Centrálním registru vozidel, jsou-li pro to důvody
vyplývající z její působnosti podle tohoto zákona.
(4) Údaje vedené Kanceláří týkající se vozidel a jejich
vlastníků nebo provozovatelů mohou být Kanceláří
sděleny pojistiteli.
(5) Pokud pojištění odpovědnosti zaniklo a nebyla-
li ve lhůtě 14 dnů ode dne tohoto zániku pojištění
uzavřena nová pojistná smlouva týkající se téhož tuzemského
vozidla, na základě které vznikla nejpozději
uplynutím této lhůty povinnost pojistníka platit pojistné
a povinnost pojistitele poskytnout pojistné plnění
plnit pro případ pojistné události, je vlastník tohoto
vozidla povinen nejpozději ve stejné lhůtě odevzdat
státní poznávací značku a osvědčení o registraci nebo
osvědčení o technickém průkazu (dále jen „osvědčení
o registraci“) tohoto vozidla příslušnému orgánu evidence.
Nelze-li splnit povinnost odevzdat státní poznávací
značku a osvědčení o registraci vozidla příslušnému
orgánu evidence, je vlastník vozidla povinen takovou
skutečnost bez zbytečného odkladu oznámit
příslušnému orgánu evidence. Povinnost odevzdat
státní poznávací značku a osvědčení o registraci vozidla
příslušnému orgánu evidence je splněna i tehdy, pokud
tak učinil provozovatel vozidla zapsaný v registru vozidel.
(6) Zjistí-li Kancelář na základě porovnání údajů
podle odstavců 1 a 3, že po zániku pojištění odpovědnosti
nebyla uzavřena nová pojistná smlouva podle odstavce
5, oznámí tuto skutečnost bez zbytečného odkladu
orgánu evidence příslušnému podle registrace tuzemského
vozidla, a to prostřednictvím Centrálního
registru vozidel. Na základě tohoto oznámení orgán
evidence ověří splnění povinnosti odevzdat státní poznávací
značku a osvědčení o registraci vozidla; zjistí-li
nesplnění této povinnosti, postupuje podle zákona
upravujícího podmínky provozu vozidel na pozemních
komunikacích20).
(7) Údaje podle odstavců 2, 3 a 6 se sdělují nejméně
jedenkrát měsíčně.
(8) Údaje se sdělují způsobem umožňujícím dálkový
přístup.
(9) Pojistitelé sdělují Kanceláři údaje o škodných
a pojistných událostech včetně osobních údajů ke zpracování
pro účely § 3b odst. 2, § 18 odst. 2 písm. f) a g)
tohoto zákona a zákona o pojišťovnictví24). Ustanovení
odstavců 1, 4, 7 a 8 se použijí obdobně.
(10) Zpracování osobních údajů pojistitelem nebo
Kanceláří v souvislosti s plněním povinností podle tohoto
zákona se považuje za zpracování nezbytné pro
dodržení právní povinnosti správce podle zákona upravujícího
ochranu osobních údajů25).
(11) Bylo-li výsledkem správního řízení podle odstavce
6 vyřazení vozidla z registru silničních vozidel,
sdělí tuto skutečnost příslušný orgán evidence Kanceláři
prostřednictvím Centrálního registru vozidel způsobem
umožňujícím dálkový přístup, a to bez zbytečného
odkladu po ukončení příslušného řízení.§ 24c
(1) Je-li provozováno tuzemské vozidlo bez pojištění
odpovědnosti v rozporu s tímto zákonem
, je vlastník
vozidla povinen uhradit Kanceláři příspěvek za
dobu, po kterou bylo vozidlo provozováno v rozporu
s tímto zákonem. Za úhradu příspěvku podle věty první
odpovídá společně a nerozdílně s vlastníkem vozidla
jeho provozovatel, není-li současně jeho vlastníkem.
Povinnost podle věty první a druhé vzniká tomu vlastníkovi
a provozovateli vozidla, který byl nebo měl být
zapsán v registru silničních vozidel27a) v době, kdy bylo
vozidlo provozováno v rozporu s tímto zákonem. To
neplatí v případě, kdy pojištění odpovědnosti zaniklo
podle § 12 odst. 1 písm. d).
(2) Výše příspěvku se určí součtem hodnoty vypočtené
vynásobením výše příslušné denní sazby pro
daný druh vozidla počtem dní, kdy bylo vozidlo provozováno
v rozporu s tímto zákonem, a nákladů na
jeho uplatnění a vymáhání. Výše denních sazeb pro
jednotlivé druhy vozidel stanoví příloha k tomuto zákonu.
(3) Při zjišťování údajů podle odstavců 1 a 2 vychází
Kancelář z porovnání údajů podle § 15 odst. 3.

(4) Příspěvek je splatný ve lhůtě 30 dnů ode dne
doručení písemné výzvy
Kanceláře k jeho úhradě na
adresu osoby podle odstavce 1. Účinky doručení má
i nevyzvednutí písemné výzvy k úhradě příspěvku do
15 dnů ode dne jejího uložení v provozovně provozovatele
poštovních služeb nebo odepření převzetí této
výzvy, s výjimkou případu, kdy osoba podle odstavce
1, z důvodů nezávislých na její vůli, nemohla
výzvu Kanceláře převzít. Povinnost uhradit příspěvek
nevzniká, pokud je ve lhůtě podle věty první Kanceláři
prokázáno, že vozidlo nebylo provozováno v rozporu
s tímto zákonem.
(5) Úhradou příspěvku není dotčena povinnost
podle § 1 odst. 2, § 3 odst. 2 a § 15 odst. 5, ani právo
Kanceláře podle § 24 odst. 9.
(6) Adresu podle odstavce 4 sdělí Kanceláři na její
žádost příslušný orgán evidence, a to i způsobem
umožňujícím dálkový přístup.

Zdroj: [www.ckp.cz]
hafikov
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
29. 11. 2012 19:37
Plně souhlasím s tím, co je napsáno v těchto příspěvcích. Před asi 18 měsíci jsem prodal auto, nahlásil změnu vlastníka na D.I v Kadani, ustřihly roh malého techničáku a tím jsem považoval věc za vyřízenou. Navíc auto bylo po cca 3 měsících ekologicky zlikvidováno.Teď mne Česká kanc. pojistitelů uhání o zaplacení pojistného za ony 3 měsíce, co s tím autem jezdil někdo jiný. Jak přišly na mne, když tvrdí, že DO REGISTRU VOZIDEL NEMOHOU aby si ověřily, že jsem auto prodal. Nejhorší na celé věci je, že jsem doklady (prod. smlouvu, doklad z D I ) už zlikvidoval, protože jsem věděl že auto již neexistuje. No snad se mi podaří je znovu sehnat, hlavně že je co dělat a máme všude plno počítačů a úředníků.
Atenka
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
21. 12. 2012 14:01
Dokonce ani když pošlete čestné prohlášení podepsané třemi svědky, tak to neberou v potaz. Auto jsme měli zaparkované ve dvoře (oplocený soukromý pozemek bez možnosti přístupu zvenčí, zamčená vrata). Od vypršení staré pojistky do uzavření nové uběhlo přesně 14 dní. I tak stálo skoro půl roku na dvoře, protože je využíváno jenom pár dní od jara do konce léta, kdy ho potřebujeme na převoz ozvučovací aparatury. Ta banda vyžírků z ČKP doslova píše:...v reakci na Vámi zaslané dokumenty, či sdělená tvrzení (pozn. třemi svědky podepsané čestné prohlášení), která měla prokázat, že nejste osobou povinnou hradit....., sdělujeme, že veškeré skutečnosti jsme prověřili a posoudili. Bohužel Vámi tvrzené skutečnosti nebyly pro uvedené období potvrzeny ani nemohly být akceptovány." ??? JAK je prověřili ? Znamená to, že vlastnoruční podpisy tří svědků nejsou pro ČKP dost věrohodné? Znamená to, že tito lidé jsou pro ČKP lháři? Je to nechutný hnus!!!
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
21. 12. 2012 15:34
Atenko - vítejte v mafiánském Bordelu a jejich STÁTĚ ! = VONI NIC NEPROŠETŘUJÍ !!! Jen a jen lžou = VONI ! nikoliv tisíce těch, které obeslali a obvinili z provozování bez PR !!! HNUS = JE slabé slovo !! Nic naplaťte a posílejte stejné argumenty on line přístupem na ty jejich stránky - nebo trestní oznámení - poté případ ukončí a přestane TO VYDÍRÁNÍ A OBVIŇOVÁNÍ !
Joska
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
04. 01. 2013 15:38
Zdravím všechny,

nejšílenější je, že se nikdo proti určitě nemorálnímu, vskutku neprofesionálnímu a neetickému až ostudnému počínání ČKP proti většině občanů ČR nepostaví a tyto nebrání, tím myslím jakoukoliv státní instituci, úřad, ministerstvo atd.. - žádné zastání, nikdo, kdo by řekl : "STOP" !!!, takhle to dělat nelze !
Známej má malý autobazar, každý rok vykoupí (nebo zprostředkuje prodej) desítky starších vozidel a prodává je samozřejmě dál. Jakmile vůz vykoupí, bývalý majitel zruší pov. ručení a známej musí vůz pojistit na sebe - což také dělá (spolupracuje s několika pojišťovnami).
Největší "legrace" je však to, a on už z toho všeho úplně šílí, že levnější vozy od něj kupují často lidé, kteří si s ničím hlavu nelámou (soc. slabí-řekněme slušně), on nové majitele samozřejmě nechá na úřadu řádně zapsat do mezikolonky v TP (ve velkém techničáku) - (do polopřevodu), aby neměl býv. majitel komplikace a tzv. malý techničák jim vydá (těm novým) , až po ustříhnutí rohu příslušným odborem dopravy...jenomže !!!
...často se tedy stává, že noví majitelé auto nepojistí, což ale logicky není starostí ani předchozího majitele či překupníka a kancelář pojistitelů nejedná podle registru vozidel !!!, ačkoliv to v dopisech chlubivě tvrdí, ale jde podle jakýchsi registrů z pojišťoven a tedy donekonečna posílá obsílky, které svou stylizací zavánějí vyhrůžkami, poslednímu, kdo měl daný vůz řádně pojištěn, nikoliv poslednímu (čerstvému) fyzickému majiteli - neplatiči.
Je to šílené, jak denně vyndává ze schránky desítky a desítky obálek.
ČKP by přeci, v právním státě, měla nejprve zjistit skutečného majitele podle registru vozidel a toho potom obesílat, nikoliv zasypávat nesmyslnou korespondencí poslední poctivě platící a strašit je a vymáhat z nich informace pro svou další činnost - samozřejmě jim každý ze strachu pošle co může, aby od nich měl klid: vysvětlující dopis, kupní smlouvu - komu a kam vůz prodal, třeba zajistí i výpis z evidence či někde vyštrachá kopii TP s vyplněnou mezikolonkou převodu od úřeníků z odboru dopravy.
Stojí Vás to však čas a peníze a nervy !
Důkazní břemeno by mělo být na ČKP, ať se stará, když chce nemalé finance. Takhle opravdu obtěžuje většinou Ty slušné řidiče - majitele vozidel, ty platící totiž najde v jakýchsi svých evidencích (ti jsou evidováni) - kdežto ty neplatící tam samozřejmě nemá ! ! ! Je to celé na hlavu, naruby, naopak.
Funguje to asi takto : "Tebe jsme našli jako posledního platícícho, tak tady máš dopis, boj se a děs a rychle nám dej data toho, komus to auto prodal a jestli informace nedáš, tak fofrem se složenkou na poštu a plať - Ty !"
Správně by takový dopis neměl mít žádnou váhu a jeho vyhozením by se nemělo nic riskovat, ale tak tomu, bohužel, není.
Tak všem dost síly............................P.
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
04. 01. 2013 19:45
Zdravim,po prostudování níže uvedeného zjistíte že ČKP většinu výzev posílá neoprávněně a nezákoně protože platit příspěvěk má povinnost pouze ten kdo-

1) je majitelem vozidla v daném období
2)byl a nebo měl být zapsán v registru vozidel
3)provozoval vozidlo na veř.komunikacích
4)adresu na zaslání výzvy poskytuje pouze registr

24c
(1) Je-li provozováno tuzemské vozidlo bez pojištění
odpovědnosti v rozporu s tímto zákonem, je vlastník
vozidla povinen uhradit Kanceláři příspěvek za
dobu, po kterou bylo vozidlo provozováno v rozporu
s tímto zákonem. Za úhradu příspěvku podle věty první
odpovídá společně a nerozdílně s vlastníkem vozidla
jeho provozovatel, není-li současně jeho vlastníkem.
Povinnost podle věty první a druhé vzniká tomu vlastníkovi
a provozovateli vozidla, který byl nebo měl být
zapsán v registru silničních vozidel27a) v době, kdy bylo
vozidlo provozováno v rozporu s tímto zákonem.


(4) Příspěvek je splatný ve lhůtě 30 dnů ode dne
doručení písemné výzvy Kanceláře k jeho úhradě na
adresu osoby podle odstavce 1. Účinky doručení má
i nevyzvednutí písemné výzvy k úhradě příspěvku do
15 dnů ode dne jejího uložení v provozovně provozovatele
poštovních služeb nebo odepření převzetí této
výzvy, s výjimkou případu, kdy osoba podle odstavce
1, z důvodů nezávislých na její vůli, nemohla
výzvu Kanceláře převzít. Povinnost uhradit příspěvek
nevzniká, pokud je ve lhůtě podle věty první Kanceláři
prokázáno, že vozidlo nebylo provozováno v rozporu
s tímto zákonem.


(6) Adresu podle odstavce 4 sdělí Kanceláři na její
žádost příslušný orgán evidence, a to i způsobem
umožňujícím dálkový přístup.

Takže nebát se jejich výhrůžek,podávat na ně a jejich pohůnky trestní oznámení ,,podvodu",tvrdě se bránit.
Brendy
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
08. 02. 2013 18:20
Dnes jsem byl také obdarován dopisem od této společnosti . Požadují ode mne úhradu 70 Kč x 90 dní za nepojištěné vozidlo ,které jsem v inkriminované době již rok a půl nevlastnil . Sice jsem vyplnil formulář a odeslal kupní smlouvu ale i přesto zvažuji podání trestního oznámení .A to jak na základě této diskuse tak díky blogu [huspek.blog.idnes.cz] .
Když už nic přesunu důkazní břemeno na ČPK . Nicméně je podezřelé že co jsem kde našel vždy se jedná o 3 měsíce které nárokují . U mne to bylo 11.7. 2010 až 8.10.2010.Navíc v mém případě došlo ke zjištění tohoto skutku 6.1.2013 což je neděle . Vypadá to a nese to všechny znaky pokusu o podvod . Prostě zkusí a když někdo zaplatí má smůlu .
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
08. 02. 2013 19:25
TŘI měsíce dělají ZÁMĚRNĚ = pro případné soudní jednání - ABY NEBYLO MOŽNÉ SE = ODVOLAT/ zde je potřeba se podívat na věc jako na porušení něčeho=tedy mělo by jít o SPOR - nikoliv o bagatelní částku, která je stanovana na 10 000kč ( když "najdou" TOHO SPRÁVNÉHO SOUDCE ) = u bagatelní částky do deseti tisíc = není odvolání PŘÍPUSTNÉ = TO JE TAKÉ česká specialitka stejně jako DEPOZIT ( uložení RZ ) !!!!!!!!!!!! tak to mají nastavené - čééééšššiii !!! Musíte být stále ve střehu - a v případě elekronicky podané žaloby REAGOVAT ( odporem) do 15 dnů = ten kdo prošvihne tuto dobu ( třeba o dovolených ) MÁ SMŮLU !!! ...nebo, když se někdo odstěhuje ... ani nedomýšlet - klidně se ozvou s pohledávkou DÁVNO PROMLČENOU, NEEXISTUJÍCÍ za léééta ...atd.....prošvihnete NĚKDO LHŮTU (třeba za deset let) NA ODPOR - a jsme v PRD.....L. !!!
joska
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
10. 02. 2013 18:46
Zdar, také jsem v pátek obdržel onu "prasárnu". Jen mně zajímá jedna věc. Pokud bych zaplatil požadovanou částku za smyšlené období, dali by mi navždy pokoj? Nebo mi za rok-dva přišla další "prasárnička" tentokráte na jiné smyšlené období, kdy jsem žádný automobil nevlastnil???? Samozřejmě jim nezaplatím, ale zajímalo by mně to.......

Díky za odpověď

Joska
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
10. 02. 2013 20:17
Josko - Když zaplatíte smyšlenou pohledávku ( jednak tím přiznáte porušování zákona) a pak = VÁM POKOJ NEDAJÍ - budou nárokovat další období (další jejich oblíbené 3 měsíce!) třeba za dva roky = protiprávně!!! = voni mají data o ukončených pojištění - IHNED K DISPOZICI a jejich jednání není konáno v souladu se zákonem = BEZ ZBYTEČNÉHO ODKLADU !!!
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
21. 02. 2013 19:33
dobrý večer, přišla mi složenka na zaplacení 5000Kč za auto. To jsem v roce 2008 prodala, zrušila pojistku. Nemám bohužel žádné doklady. Složenkou po mě vymáhají dlužnou částku za období 3 měsíců v roce 2010. Je tam úplně jiná SPZ, ale stejný vin kód. Netuším jak jim dokázat, že už auto nemám. Nemohu nikde zjistit majitele, Někdo si změnil spz a není ke zjištění kdo a já má něco platit? Prosím můžete někdo poradit? Díky
pavlos1
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
21. 02. 2013 23:50
Plně souhlasim s nazorem od chlupatec.Čkp nema přístup do registru vozidel pouze zkouši a to nekompromisně nakomkoliv vymoci výpalne za nepojištěné vozidlo, ačkoliv podle zakona ma porovnavat udaje o pojištěni a registru vozidel nečiní tak a porušuje tím zákon .Je to sviňárna ktera přináší čkp nevidané zisky v řádech stovek milionú !!!!!!!!!!viz výroční zprava čkp za rok 2011.S touto pofiderní soukromou společností s.r.o. schovaou v P.O.BOXU řeším 7 případů z toho 7 NEOPRÁVNĚNÝCH poslední z nich RZ v depozitu.Poslal jsem stížnost na ČNB.Odpoveď:nedošlo k pochybeni.Chodil jsem jak idiot na registračni misto pro výpisy že jsem nebyl vlastníkem ani provozovatelem posilal čkp a nikam to nevedlo.Neakceptují.Ja už také ne.Včera jsem zašel na Policii ČR a podal trestni oznámení na čkp,eos a transcom společnosti které mě vydírají a chtějí se na mě neoprávněně obohatit.Nedám jim ani korunu!Nenecham se opít rohlíkem že došlo k chybě při porovnávání ůdajů!atd.Jaké porovnávání když čkp nemá přístup do registru?Klidně podám další oznámení,podám stížnost třeba k ústavnímu soudu,nebo k mezinárodnímu soudu pro lidská práva a když nepochodím požádam o politický azyl v jiné zemi hlavně si už nenecham srát na hlavu od podobných zm..ů jako je čkp!!!!!!!!
hela
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
22. 02. 2013 13:09
Já jsem dostala tento dopis před měsícem,měla jsem zaplatit taky za tři měsíce,přitom auto už jsem tenkrát dva roky nevlastnila.Když jsem volala na ČKP jednali se mnou jen tak jako když dlužim,žádné vysvětlení postupu jako že máte poslat kupní smlouvu atd.nic.Jen se mě ten dotyčný stále ptal a čo matě,že jstě auto odhlásili.Po měsíci co jsem odeslala on line kupní smlouvu jsem obdržela strohou zprávu,že byla chyba ve vlastníkovi a případ je ukončen.Tento týden jsme dostali další dopis od ČKP a to ještě zajímavější je to za auto,opět tři měsíce nezaplaceno.Toto auto nám jeden mladý umělec loni zrušil na parkovišti a to tak,že na odpis.Pojišťovna, respektive pán, majitel vrakoviště,který má ale s pojišťovnou nějakou smlouvu,že bude vraky odkupovat od nás vrak odkoupil.Když manžel zavolal na ČKP a hlavně ho právě zajímalo kdo jim dává podklady,pro tato neopodstatněná nařknutí,bylo mu sděleno,že centrální registr vozidel.Může mi někdo vysvětlit když centrální registr by měl mít přece normálně přístup k těmto datům kdy bylo auto přihlášeno,odhlášeno atd. proč jim tedy dává tyto nesmysly.Může si tady teda nějaká ČKP bez nějakého postihu,jen díky tomu,že do zasílaných dopisů vloží jednu větu,že se předem omlouvá pokud už jste nebyl vlastníkem,ale jste povinen do 30 dnů doplnit data,nazvat půlku republiky dlužníkama a nic se neděje?Možná jedině až to přijde někomu z vyšší vrstvy,která to vymyslela aby se zas někdo bez práce slušně napakoval.
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
22. 02. 2013 13:46
HELO = začnu úplně od konce - když to příjde někomu z " vyšších vrstev" , nebo i jen nějakému judr. a ten na to zareaguje - OKAMŽITĚ PŘÍPADY UKONČUJÍ !!!!! Stejně tak ukončují případy, když si tam ( v Praze) na ně někdo DOŠLÁPNE za osobní účasti (asistence) svého známého právníka nebo i nějakého vyhazovače ( bitkaře ). Nechtějí si dělat problémy a s omluvou - ŽE SE STALA CHYBIČKA - se jim div neklaní až k zemi!!! Z tohoto plyne, ŽE JDOU DŮSLEDNĚ PO TĚCH, KTEŘÍ - neví, jak správně reagovat = TO JE PANEČKU ZÁKON = založený na tom, jak kdo dokáže použít správná slova ve vysvětlování z křivého obvinění za porušování zákona v jeho smyslu - PROVOZOVÁNÍ V ROZPORU a to ještě ke všemu ABY měl dotyčný INTERNET - protože ten kdo ho nemá - nemá ani potřebné informace a už vůbec neví co se od něj žádá a PROČ. Voni mají vycházet porovnáním ÚDAJŮ = ale všichni MÓÓÓC dobře víme, že se tak neděje!!! Kontrolu nad nima má ČNB a MF ale těm je ŠUMÁK, jak získávají PŘÍSPĚVKY - hlavně, že je získávají - kdo ví kdo je v tom všem namočen a na základě vybraných peněz PROFITUJE !! A to bych zde mohl pokračovat ...! Tuhle HRU může zastavit, ( když se bohužel tak ještě nestalo ) z mého pohledu POUZE SOUD (NS, NSS, ÚS), který by v těchto případech bezdůvodného obvinění z provozování v rozporu BEZ DŮKAZŮ - rozhodl a byl tak vydán PRECEDENS. Potom bychom je všichni mohli s klidným svědomím poslat do HAJZLU !!
zoro1
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
23. 02. 2013 13:41
A tak znova a pro všechny ČKP nemá přímý přístup do registu vozidel prostě nemá jenom lže ,lže a pořad lže aby Vás uvedla v omyl!!!!!!!!!!!!!!!!.Na základě lží vymyslí smyšlenou pohledávku prostě porovná ůdaje o sjednaných pojistkách (povinné ručení) ma na to svoji databázi ktera je povinne napojena na pojišťovny,najde mezeru kdy nebylo sjednáno a obešle výzvou předchozího nebo následného sjednatele ručení na dané vozidlo bez náhledu a porovnání s udaji registru protože do něj nemá přístup.Do tohoto okamžiku se dle mého názoru jedná minimálně o pokus podvodu se bezdůvodně obohatit a uvedeni v omyl kdy vám ve výzvě tvrdí že došlo k porovnání ůdajů z centr.reg.vozidel.Poté již čkp postupuje dle spec.zákona(který je však protiůstavní) a pokud neprokážete kopii tech.prukazu nebo nejlépe výpisem z registru (což je jejich povinnost ne Vaše tím čkp porušuje svůj vlastní zákon )že nejste osobou povinnou platit příspěvek do fondu nepojištěných tak vás znova obešle znovu protože Vaše argumenty neakceptují.Argument o neprovozování vozidla a podobné který jasně vyplívá ze zákona o provozu vozidel na pozemních komunikácích rovněž pro čkp není žádné prokázání nepovinnosti platit příspěvek!Poté tuto smyšlenou pohledávku předají svým bratříčkům soukromým inkasním agenturám a ti slyší pouze na výpis z registru nebo tp kde jasně prokážete že nejste osobou povinnou a když ne tak vyhrožují předaním na soud což také učiní .A jestli si někdo, kdo s touto soukromou společností nemá žádné zkušenosti myslí že to snad ani není možné tak se těžce plete.Je to holá realita konec konců stačí se jednou týdně podívat na hlavní zprávy v televizi a netvářit se že mě se to netýká.Žijme v silně zkorumpované a bezprávní společnosti.Pravdu mají ti co na ni maji hodně peněz!Proto se můžeme divit že nám přišla výzva k ůhradě za období kdy jsme vozidlo 1.nevlastnili,2. bylo vyřazeno,3.byly RZ v depozitu,4.bylo pojištěno prostřednictvím flotily ( často nedávaly ůdaje o pojištění do registru pojištěných čkp).Proč? No protože čkp prostě a jednoduše NEMA volný přístup do registru vozidel a ani do evidence občanů ČR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeto soukromá firma!!!Proto také nečekejte že se vám písemně do 30 dnů k čemukoliv vyjádří,není to její povinnost není to správní orgán,nečekejte také řádné správní řízení kde se můžete přímo bránit!ČKP je před veřejností dobře schovaná v P.O.BOXU s kterým si můžete akorat mailovat,dopisovat nebo telefonovat s vycvičenýma opičkama
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
23. 02. 2013 14:18
zoro1 = S tím co jsi napsal se dá souhlasit = je toho hodně co by se k tomuto tématu dalo napsat a co vše se děje v rámci nechutného vydírání a vymáhání ze strany těchto JAKOŽE FIREM - oni, že by měli být těmi, kdo bude dohlížet a prezentovat spravedlnost??? Musíme být pro okolní státy opravdovou RARITOU - k smíchu a pohrdání!
zoro1
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
23. 02. 2013 20:04
vcelku souhlasím řeším již 7 případ neoprávněného příspěvku (měl jsem řádně sjednané pojištění,ještě nebo už jsem nebyl vlastníkem vozidla a poslední případ depozit,v 6 připadech jsem nebyl nikdy zapsán v registru) a přesto mě čkp neustále obesílá a proč?Protože při prvním obeslaní 1640Kč jsem moc nad tím nepřemýšlel v domění že mě nějaký ůřad právem obeslal a požaduje přízpěvek tak jsem okamžitě zaplatil ve strachu z pozdějších případných sankcí.No a potom každý měsíc jedna výzva na smyšlené pohledávky postupně za všechna vozidla na ktera jsem ja na svoje jméno uzavřel pov.ručení.I ten poslední depozit skončil u transcomu.Už mě štve přad dokola řešit a dokladovat a tim vyvracet povinnost platit zlodějům nechci jen o tom polemizovat ale něco proti tomuto stavu udělat nebo se alespon pokusit protože zase přijde den a já ve schránce zase najdu dopis od čkp.Nemam problém s dokazováním neprovozováni vozidla protože vždy a to na den přesně mam vždy sjednane pov.ruč.za dobu kdy jsem vlastníkem nebo provozovatelem vozidla a toto hlavně kvůli čkp.Chci začít trestním oznámením na čkp a to na postup při určování a na základě jakých informací mám být osobou povinnou platit příspěvek tady si myslím že vznika onen pokus o podvod ze strany čkp protože podle zákona168/99 nesplnuji žadné parametry abych spadal do kategorie podezřelých.čkp se sice může bránit tím že podle zákona porovnává ůdaje z registru a le na toto já nepřistoupím protože všechny výpisy mám ve všech 6 případech jsem nikdy nebyl zapsán v registru voz.7 případ depozit zase mam výpis.Takže můžu věrohodně zdokladovat přesný opak toho na čem čkp smýšlí svoje nároky a o náhodné chybě nemůže být v 7mi případech ze 7mi ani řeč.Ještě čekám na písemné vyjádření min.dopravy kde se dotazuji zaměrně na případné chyby při poskytování ůdaju které má čkp pouze na vyžádání a zda náhodou neexistuje ještě jeden registr vozidel s kterým čkp kooperuje protože jsem nabyl tohoto dojmu když mě ve výzvách tvrdí opak než je ůdaj v registru
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
24. 02. 2013 21:03
Tak taky přidám trochu do diskuze .Před zhruba rokem přišlo,že z důvodů včasného uhrazení pojistného,pojistná smlouva zanikla.A to k 13.4.2012.A že je dlužná částka 1516Kč.Tuto částku jsem tedy uhradil.Po určité době přišlo další.....dlužné období 14.4.2012-31.5.2012.Tak to mě zvedlo.Zaprvé auto jsem prodal na N.D bez spz a dokladů.Doklady a spz jsem předal majiteli vedeném ve velém TP aby jej mohl zrušit.Tak mě to vyvedlo ,že jsem sedl a napsal jim tyto informace a zaslal jim okopírovaný dopis kde je uvedeno že k 13.4.2012 smlouva zanikla abyla zároveň vyčíslená částka k úhradě.Taky okopírovaný doklad o zaplacení této částky.Před třemi dny mi přišla znovu výzva tatáž za totéž období a částka 2700Kč.Tak mám pocit,že si dělají z lidí srandu a nebo jsou vážně dementní.Takže teď co toto píšu tak mám nachystaný druhý a doufám že i poslední dopis,kde jim to posílám ofocené a napsané.Nevím jestli nepíšu dostatečně Česky,nebo dotyční neumí číst.Opravdu tyto obsílky člověka zatěžují.Tak jsem zvědav jestli na podruhé to pochopí.
slavek
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
27. 02. 2013 12:55
Zdravim Vás všechny a je Vás dost koho štve tehle státem podporovaný bordel, kdy hřešej na to, že už nás dostali do takového stavu, že bez odporu a ze strachu z exekuce zaplatíme všechno, co na nás zkusej. A když to nebude napoprvé, tak přes svoje založené "vymahací agentury" a když ani to ne, tak k soudu a tam už si to nějak ošetří. Je mi z toho hnusně. Já sám se zabývám zprostředkováním pojištění pro jednu nejmenovanou pojišťovnu a skoro každodenně řeším něco s klientem, na kterého to zkoušej. Došlo to už tak daleko, že se svým známým, který mi prodal rozebraný historický motocykl, se jako svědek účastním koncem března soudního jednání . Protože z lidí už vymohli, tvrdím si říci, stamiliony, možná i miliardy, za celou tu dobu a to ve většině případů co znám, naprosto neoprávněně a jen na základě jejich jakési domněnky, naprosto nepodložené reálnými skutečnosti, navrhuji, aby zde někdo z Vás , kdo má ty možnosti, založil nějaký odkaz, kam se bude možno do budoucna nebo i zpětně, připojit k hromadné žalobě na CKP, z pokusu o podvodné jednání a vydírání. Toto vše je přesný odraz toho, v čem se v současné chvíli nacházíme a jak snadno nás muže kdokoliv a kdykoliv bez jakýkoliv morálních zábran zlikvidovat. Mám jen jednu radu pro Vás, kterým to teprv přijde. Dodržujte lhůtu pro vyjádření se , a to 30cetidenní, odpověď so okopýrujte a zpět nezasílejte zdarma v jejich odpovědní obálce, ale doporučeně. Pokud jste vozidlo prodali a chtělí na Vás pokutu za dobu, kdy už byl vlastníkem někdo jiný, okopýrujte buď velký TP nebo kupní smlouvu , aby bylo zřejmé datum odhlášky, ale začerněte údaje o dalším vlastníkovi ( neboť v opačném případě porušujete zákon o chraně osobních údajů). Pečlivě si uchovejte kopie o všech písemných sděleních a výhradně nezkoušejte o jakýkoli telefonní kontakt ( bavíte se s robotama, které naprogramujou na 1 měsíc a pak hodí do šrotu). Doporučuji všem, kteří jsou si jistí, že neporušili zákon, t.j. že v uvedené době buď vozidlo neprovozovali nebo ho již nevlastnili, aby to nevzdávali a dotáhli až do konce. Jen tak ty s...ě nějak položíme na lopatky....s.
čudla
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
28. 02. 2013 18:23
Zajdi na registr vozidel a oni ti napíšou, že nejsi vlastník.. Tot vše
čudla
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
28. 02. 2013 18:36
Dobrý den, mám na ně vůbec reagovat, když mi posílají dopisy na adresu, která není již několik let mým trvalým bydlištěm? Navíc jsem dle registru nikdy nebyl vlastníkem aut, pouze na ně platil v době užívání povinné ručení?
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
28. 02. 2013 18:50
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zajdi na registr vozidel a oni ti napíšou, že
> nejsi vlastník.. Tot vše


To je ale zase rada to by se jeden z toho opravdu PO.RAL !!! Já asi také zajdu do nějakého KRÁMU a budu od nich chtít potvrzení, ŽE JSEM U NICH JEŠTĚ NIKDY NENAKUPOVAL!!! Srovnávání DAT je ze zákona povinost těch GAUNERŮ z čkp = na základě TĚCHTO DAT = rozesílají VÝZVY = alespoň takhle to mají dělat = to že to tak nedělají = NENÍ NAŠÍ ZÁLEŽITOSTÍ !!! Jen ať si ti fašouni data vyžádají a dle nich postupují = VŮBEC SE S NIMA NIKDO NESE. TE!! VONI NÁS BUDOU NEUSTÁLE NEOPRÁVNĚNĚ BOMBARDOVAT a OBVIŇOVAT VYHROŽOVAT PŘEDÁVAT VYMYŠLENÉ POHLEDÁVKY DALŠÍM novodobým gestapákům (vyděračům) A K TOMU SE JEŠTĚ DOMÁHAT SOUDNÍHO ROZHODNUTÍ - bez důkazů = a my bychom měli podle nich dělat to, co není naší poviností ?? Tohle je jen reakce na ten citovaný příspěvek od ČUDLA!!!

O to víc mě udivuje jeho otázka CO MÁ DĚLAT !!! Rada je jednoduchá = "Zajdi na registr vozidel a oni ti napíšou, že
nejsi vlastník.. Tot vše" = TO JE TVÁ RADA = tak se jí řiď !!! Jestli-že ti nebude tvá rada stačit, tak to zde prolistuj a pročti a budeš vědět co máš dělat !!
Luboš
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
02. 03. 2013 22:51
Ahoj,
nikomu nepomůžu,sám si nevím rady,ale přispěji se svou troškou do mlýna.Můj případ se nepodobá žádnému z výše popsaných,protože po mě ČKP vymáhá za automobil,který jsem nikdy nevlastnil.Ani ne za 3 měsíce,ale za období 20.10.11-8.3.12 což je cca 5 měsíců.19.10.12 mi byla doručena výzva k zaplacení cca 6500.Reagoval jsem telefonickým dotazem na čkp a bylo mi zděleno,že si mám doběhnout na registr a poslat jim výpis,že jsem vozidlo nevlastnil.Byl jsem v té době v dlouhodobé pracovní neschopnosti s vycházkami odpoledne,tak jsem se ptal slečny na infolince,jak to mám asi provést,aniž bych pro případ kontroly neporušil léčebný režim.Odpověď zněla,že jim mám doložit výpis z registru. :-D Poté jsem volal známému s poměrně dobrým právním vědomím,co mám dělat.Smál se a radil,ať jim tak maximálně zavolám,že jsem vozidlo nikdy nevlastnil a ať mě už přestanou obtěžovat.Důkazní břemeno,že nesou oni.Včera přišel obyčejný dopis s výzvou:uhraďte 7500 nebo exekutor a dnes tu čtu,že si nechali strhnout částku z výplaty bez soudu atd. Tak opravdu nevím,fakt mi to nějak nepřipadá normální.Jak po mě může někdo něco vymáhat a vyhrožovat soudy a exekucí za něco,co nikdy neexistovalo a ani si to neověřil??!! Nejsme náhodou v Ćechách??
arana
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
03. 03. 2013 08:44
Ad. Luboš bez soudu vám peníze nemůžou strhnout a ani udělat exekuci. Musel jste obdržet platební rozkaz! Podat odpor! A potom rozhodne soud ve prospěch někoho. To záleží pouze na vás co soudu předložíte jako důkaz že jste auto neměl. Jinak bych asi tak řekla, že když nejste vlastník daného vozidla registr vám toto nepotvrdí.Ze zákona nemůžou. A mluvím z vlastní zkušenosti. S Pipinama po telefonu se nebavte jen adresovat řediteli a nebo předsedovi správní rady ČKP. Napište stížnost řediteli a poté dál... Nemůžou vám udělat exekuci bez soudního rozhodnutí!!!!!
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
03. 03. 2013 10:04
Luboši = takovéto případy nejsou VŮBEC ojedinělé - ba přímo NAOPAK!! = Novodobé GESTAPO má své povinnosti jako např. : Při zjišťování údajů podle odstavců 1 a 2 vychází Kancelář z porovnání údajů podle § 15 odst. 3. = příslušného zákona 168/99sb. = Dokonce a to především čkp zcela OPĚT ZÁMĚRNĚ NEPOSTUPUJE podle tototo zákona ve znění § 15 odst.6 a to s jasně vyplývajícího ZIŠTNÉHO ÚMYSLU = toto je nadrámec JASNÉ !!! Nad stále opakujícími se chybami DOZORUJE ČNB!!!!!!!!!!!!! Výkon dohledu podle §25 = ( JAKÝ ŽE DOZOR???- když na milion rozeslaných výzev = připadá minimálně 660 000 výzev NEOPODSTATNĚNÝCH = jak VELKÁ ASI musí být chybovost aby se dohled nad tímto NEŘÁDEM začal brát VÁŽNĚ !!!
Při výkonu dohledu může Česká národní banka ukládat Kanceláři opatření k odstranění zjištěných nedostatků. Jestliže Kancelář nesplní uložená opatření ve lhůtě stanovené Českou národní bankou jestliže se v její činnosti tyto nedostatky OPAKUJÍ, může Česká národní banka uložit Kanceláři pokutu, a to do výše 10 milionů Kč. DOVOLTE ABYCH SE ZDE míííírně POUSMÁL = nejen, že by ze strany ČNB nedošlo k plnému postihu ALE a co je mnohem DŮLEŽITĚJŠÍ = ikdyby tuto částku uplatnili, TAK co to je nějakých ušmudlaných 10 mega oproti řádově stovkám milionů - neoprávněně vybraných!
Jak VŠICHNI moc dobře víme tak nějaký dozor VŮBEC NEFUNGUJE!!!! = Možná proto, že se nejedná o CHYBY ( coby nedostatky) ALE o předem naplánované KROKY = což může znamenat, že tomuto fašistickému postupu zákon "NEROZUMÍ", a proto je z jejich strany ( ten dohled) - JAKOŽE V POŘÁDKU. Rada na závěr ZNÍ = chcete-li mít klid = jděte na POLICII a podejte TRESTNÍ OZNÁMENÍ na čkp - z popsaného totiž jasně vyplývá, že NEPOROVNALI ÚDAJE!!!!!!!!
Za druhé = ten, kdo se jich nebojí - utkejte se s nima v soudním jednání a proti výhružkám ze strany inkasDEMENTagentur, které nemají v ruce NIC ! = můžete systematicky vzdorovat ! Na ně reagovat jen na písemnou korespondenci a to způsobem, který byl již popsán pekáči ( žádné dokumenty !! jen strohé vyjádření !! ) = nenechte se od nich ponižovat !
Pan Česnek
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
04. 03. 2013 11:12
Pozor všichni! Objevila se nová organizace ČKP - ČESKÝ KONZULTAČNÍ PORTÁL! Mají stejnou zkratku jako vydřidušská Česká kancelář pojistitelů, ale jsou to ještě horší gauneři. (A to jsem si myslel, že už to ani není možné). Za poplatek 1.000 Kč vám slíbí pomoc ve vašem prokazování České kan.poj. Jejich pomoc spočívá v tom, že Vám poradí, co máte ČKP doložit za dokumenty, aby Vám případ ukončili. Potíž je v tom, že vám poradí doložení stejných dokumentů, které Vám sdělí na telefonní lince České kanceláře! rozdíl je tedy v tom, že této zvláštní organizaci, která sice brojí proti naší staré známé české kanceláři, zaplatíte 1000 Kč, zatímco za ty samé informace na infolince zaplatíte jen za telefon. Vždy se najde někdo, kdo se bude chtít přiživit na neštěstí druhých. v žádném případě nejsem zastáncem české kanceláře pojistitelů, ale to, co předvádí český konzultační portál je opravdu do nebe volající a je to nechutný hyenismus. proto se nenechte zmást jejich reklamou a nabízenou pomocí, přijdete jen o další peníze!
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
04. 03. 2013 12:03
Ahoj ČESNEKU = dík za info - o této službě už zde víme a doufejme, že tato služba bude dostatečně fundovaná a ve věci dokáže udělat pořádek.
Každopádně dík = aby ostatní věděli.
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
27. 03. 2013 11:45
Časy se mění, že? Za peníze v Praze dům...
[www.antickp.cz]
Mostik
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
01. 05. 2013 17:12
Mám tento problém - v roce 2005 jsem zakoupil přívěsný vozík /do 750kg/ - měl jsem úmysl využít jej pro stavbu na "zemědělský traktůrek". Vozík jsem zaregistroval, byla mi přidělena SPZ, ale vzhledem k stavebnímu záměru jsem ZP neuzavřel. Později jsem od záměru upustil a vozík jsem uložil na svém pozemku kde neni provozován. TP má platnou do roku 2016. Vztahuje se na mě pokuta 30.-Kč/den? Mám dát vozík do depozitu, prodat, nebo raději odhlásit? Vlastně jej nepotřebuji! Vztahuje se pokuta i před datum 1.1.2009 /platnost vyhlášky/. Když uzavřu ZP to se na mě asi vrhne CKP!? Zatím nic neposlali, ale jsem z toho dost přepadlý...Neexistuje nějaká promlčecí doba?

Za názory, rady a pomoc předem děkuji.
Mostik
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
01. 05. 2013 18:42
Mostík = možné je udělat cokoliv. VYŘADIT, PRODAT, nebo RZ do depozita. Před novelou zákona není možné aplikovat znění novelizované verze zákona v jeho přílepku ( § 24c ! ) Promlčecí doba je tříletá = dojde-li však v této době k jednání ve věci dochází k prodloužení o další tři roky a následně o další období !!! JO jo pojišťovny SVĚTEM VLÁDNOU !!! Nechápu jen jednu věc = KDYŽ se přívěs nepoužívá a nemá sjednáno pov. ruč. - jak je možné, že má TK do roku 2016 ?! Osobně bych doporučil odnést RZ do depozita a po čase přívěs prodat anebo jej zrušit na základě ekolilkvidace = zde záleží na tom o jaký vozík jde = ABY SE NERUŠIL PŘÍVĚS JEN PROTO - že nás všechny BUZERUJÍ ( NFGO) čkp A TO NEDŮVODNĚ !!! Lze vozík také prodat rovnou ALE také dojde v krátkém čase POZDRAV od NICH !!! Jakou zvolit variantu je na zvážení ! Pro toho, kdo je z NĚJAKÉ POJIŠŤOVNY ZES ...NÝ doporučuji vozidlo ekoZLIKVIDOVAT a na registru vyřadit - já jsem pro jakoukoliv JINOU MOŽNOST a čelit tak jejich VÝHRUŽKÁM, JEJICH NÁTLAKOVÝM METODÁM.... a jejich domněnkám !! Tzn. = dát do depozitu a potom se uvidí, anebo AŽ PŘÍJDE BROD BLÍŽE neb až mně nebudou stačit HOLINKY.
Pavla Hampton
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
27. 05. 2013 18:35
Zdravím všechny podobně postižené.
Dnes mi přišla výzva, abych zaplatila 950 Kč za povinné ručení za rok 2010 od nějaké Renaultu v Karlovarském kraji, kde nebydlím. Nechápu vůbec jak se registr dostal k mým údajům, neboť jsem nikdy nevlastnila žádné motorové vozidlo, až v dubnu letošního roku jsem si koupila první auto. V době, za kterou po mě vymáhají povinné ručení jsem chodila pěšky a o dvou berlích. Dnes jsem jela na dopravní inspektorát pro jediné potvrzení, které mi mohli vystavit, a sice pro potvrzení o tom, jaké vozidlo vlastním k dnešnímu datu. Mám vážné pochybnosti o tom, zda takovýto doklad uspokojí právní oddělení zmíněné vymahačské instituce. Jistě ale počkají až na závěr oné 30 denní lhůty, aby mi sdělili, že toto potvrzení neprokazuje, že jsem někde v karlovarkém kraji nevlastnila v roce 2010 nějaké mě neznámé auto. Mimochodem na tom dopravním inspektorátu mi nějaký dobroděj narazil závěsnou koulí do přední SPZ a zcela ji zdeformoval (a to jsem ji neměla ani 14 dní). Nebýt úřednice, která si incidentu všimla, tak bych si zítra jela pro nové značky za 450 Kč. Dále jsem protelefonovala spoustu peněz při zjišťování. jak mám vyplnit jejich formulář na internetu, aby bylo možné jej vůbec odeslat. Informace, kterou mi sdělili byla, že mám uvést, že jsem majitelem zmíněného mě neznámého vozidla dnes, aby formulář vůbec odešel a zaškrtla, že uvedené údaje jsou pravdivé. To jsem striktně odmítla. Proč mám právnímu oddělení kanceláře pojistitelů podepsat lež, aby bylo možno odeslat potvrzení o tom, že jsem nyní majitelem nějaké cizího auta? Takže nakonec jsem proškrtala papírový odpovědní formulář a odnesla ho do schránky. Jsem zvědavá na odpověď.
Pavla, Litoměřice
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
27. 05. 2013 22:47
Hm, to je dobrý, jsou stále lepší smiling smiley
slavek
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
27. 06. 2013 11:54
Tak tady trošku něco pozitivního. Už znám jeden případ z okolí, kdy soud uznal důkazy o neprovozování vozidla a zamítl žalobu CKP, konkrétně pana Vdovce. Mám radu pro ty z Vás, kteří jsou si jisti, že mají vše v pořádku ( např, doklady uložené v depozitu o kterých CKP samozřejmě neví), na první výzvu samozřejmě reagovat a to ve lhůtě 30 dnů, nejlépe doporučeně a protože oni maj systém nastavený tak, že pokud nezaplatíte, jdete automaticky do dalšího kola a to další výzva, hrozby exekucí atd. Na tyto další výzvy doporučuji, již vůbec nereagovat hlavně nikam nevolat ( to je úplná ztráta času) a nechat vše dojít ty frajery (pana Vdovce) až nadoraz, to je , že Vám přijde od soudu platební příkaz na dlužnou částku ( plus cca 6000,.Kč odměna pana Vdovce). Na tento příkaz je nutno podat odpor a to ve lhůtě do 15cti dnů od převzetí příkazu. Vzor odporu je možno stáhnout na internetu a hlavně doložit (např. potvrzením z MěÚ -evidence vozidel, že vozidlo mělo RZ v depozitu) jeho neoprávněnost. Je zajímavé, že v návrhu na vydání soudního odporu se CKP vždy odkazuje na centrální registr vozidel...což bývá často v rozporu se skutečnými údaji z registru. Dále by bylo vhodné ( pokud jsem si stoprocentně jist, že mám vše v pořádku) a soud nařídí stání si hned na počátku nárokovat náklady na řízení ( tzn. úšlý zisk, náklady na pořízení důkazů atd.). ......a pak si jen s úsměvem vyslechnout rozsudek jménem republiky.........nebojme se .....protože jejich systém je postaven na strachu.....ze všeho...z úřadů, exekucí, soudů....atd.
slavek
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
28. 06. 2013 13:25
Omlouvám se za předešlé nepřesnosti, samozřejmě termíny platební rozkaz a ne příkaz a jednou jsem spletl rozkaz z odporem, ale každej, kdo se v tom trochu pohybuje určitě ví...a navíc jsem to psal jednak s radostí nad vyhraným soudem, ale jak jsem naklepal CKP.....tak jsem ztratil pojem o čase........Další pozitivní zpráva, včera mi ten známej, s kterym jsme byli u soudu a vyhráli to volal, že mu přišel další platební rozkaz na tu samou motorku ale za jiné období, samozřejmě za následné, které jsme již dokladovali......tudíž teď už mohu s klidnym svědomim říct, že to jsou ARCIBLBOVÉ,.........teď si jen dojdeme pro nárok za ušlý zisk a vysmějeme se jim....sou to fakt kryplové.....a asi opravdu vdovci...že se nuděj a nemaj co dělat.....suďte se ...vono je to hrozně baví.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pepa
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
07. 07. 2013 07:30
Dobrý den,plně souhlasím se všemi příspěvky co píší o špatné až zlodějské práci ČKP.Já jsem jim zaplatil za určité období,vim že to zaplaceno nebylo,auto jsem dal synovy,ten nezaplatil,zaplatil jsem já.Zanecelý rok přišla výzva znovu na to samé auto ale pod jinou SPZ aVINEM ale stejné jméno a stejná adresa.Vyplnil jsem ten jejich dotazník a odeslal.Za nějakou dobu jsem obdržel další dopis kde už byla částka navýšena.Telefonoval jsem tam a za 12.min.telefonu kdy se mnou mluvila občanka jiného státu,,polka" jsem nic nedomluvil protože ta osoba mě asi záměrně nerozuměla nebo rozumět nechtěla,nakonec jsem s telefoném bacil a byl konec hovoru s dementama se těžko hovoříi po telefonu.Napsal jsem tam další dopis o tito odborníci vůbec neodpověděli a po čase jsem obdržel dopis od vymahačsko exekutorského komanda s Prahy který už byl navýšen 1 000 kč.Tak mě tam napsal právník dopis a vysvětlil co a jak.Nikdo nereagoval a zas přišla výzva o zaplacení.Tak tam volám a tam mě paní slušně řekla zaplaťte my jenom vymáháme to co nám dodala špatně pracující ČKP,.když nezaplatím že přijde exekutor a bude to zase vice.Nechtěl jsem se stát vrahem protože bych toho člověka propích vidlema tak jsem zaplatil abych měl klid,možná klid bude ale takový firmy by se měli okamžitě zrušit,nechápu na co jsou.Pepa
Market
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
16. 08. 2013 13:36
Dobry den!Mam ten samej problem s ČKP.Ja jsem vlastnik vozidla pojistky byly psane na otce,ale otec vazne onemocnel,auto nevyuzival a z duvodu neplaceni ukoncily pojistku.Tim padem jestli to dobre chapu to preslo na ČKP.Od unora nebyla placena pojistka,navic auto nestalo na verejne komunikaci.Ja jako vlastnik vozidla jsem se az ted dozvedela ze mam teto instituci zaplatit od unora do dubna castku 7980 Kc. Od doruceni teto vyzvy jsem dala auto do depozitu.Ta castka ktera mi ted dosla za 2 mesice neni konecna budou chtit jeste za 4 mesice nez se dalo auto do depozitu dalsich necelych 16 000.Prosim poradte mi nekdo co stim mam delat a proc musim platit za aut ,oktere nejezdilo,nestalo na zadne verejne komunikaci a v podstate bylo k likvidaci.Dekuji
Petr.L
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
19. 08. 2013 13:13
Napište čestné prohlášení o tom že vozidlo nebylo na veřejné komunikací, zašlete to přes jejich web stranku a vše bude ok .. pokud byste něčemu nerozuměla napište na email
skodovak
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
23. 08. 2013 15:21
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,plně souhlasím se všemi příspěvky
> co píší o špatné až zlodějské práci
> ČKP.Já jsem jim zaplatil za určité období,vim
> že to zaplaceno nebylo,auto jsem dal synovy,ten
> nezaplatil,zaplatil jsem já.Zanecelý rok
> přišla výzva znovu na to samé auto ale pod
> jinou SPZ aVINEM ale stejné jméno a stejná
> adresa.Vyplnil jsem ten jejich dotazník a
> odeslal.Za nějakou dobu jsem obdržel další
> dopis kde už byla částka navýšena.Telefonoval
> jsem tam a za 12.min.telefonu kdy se mnou mluvila
> občanka jiného státu,,polka" jsem nic
> nedomluvil protože ta osoba mě asi záměrně
> nerozuměla nebo rozumět nechtěla,nakonec jsem s
> telefoném bacil a byl konec hovoru s dementama se
> těžko hovoříi po telefonu.Napsal jsem tam
> další dopis o tito odborníci vůbec
> neodpověděli a po čase jsem obdržel dopis od
> vymahačsko exekutorského komanda s Prahy který
> už byl navýšen 1 000 kč.Tak mě tam napsal
> právník dopis a vysvětlil co a jak.Nikdo
> nereagoval a zas přišla výzva o zaplacení.Tak
> tam volám a tam mě paní slušně řekla
> zaplaťte my jenom vymáháme to co nám dodala
> špatně pracující ČKP,.když nezaplatím že
> přijde exekutor a bude to zase vice.Nechtěl jsem
> se stát vrahem protože bych toho člověka
> propích vidlema tak jsem zaplatil abych měl
> klid,možná klid bude ale takový firmy by se
> měli okamžitě zrušit,nechápu na co jsou.Pepa


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
pan ma uplnou pravdu me se to stalo 2x to samé,jsem jako řidič v tomto statě šokovan,tady nedava pokuty policie,ale exekutorske kancelařě včele s kancelaří pojistitelu, dobra rada :KDYŽ AUTO NEPOUŘÍVATE,NEBO HO MUSÍTE MÝT DLOUHO NEPLANOVANĚ V OPRAVNĚ,A NECHCETE PLATIT POJIŠTENÍ TAK USCHOVEJTE SPZ-ETKY DO DEPOZITU ZA MALÍ PENÍZ NA DOPRAVNÍM INSPEKTORATĚ( BUDETE MÝT SPOUSTU UŠETŘENÝCH STAROSTÍ A PENEZ,JA TO TAKTO POŘEŠIL A MAM TED KLYD,řidič -k-
123456
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
10. 09. 2013 16:24
Mám prosbu, má někdo zkušenosti s kategorií vozidel? Jsem vlastníkem automobilu Škoda Felicia Pick up, chtěl jsem se zeptat zda patří podle ČKP do kategorie do 12 t? Nebo dle kategorie vozidel N1 do 3,5 t?


Chějí nesmyslné? (peníze)?????
Petr.L
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
11. 09. 2013 11:49
na 99.9% do 12t
pavelk
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
25. 09. 2013 12:37
já je znám blbec jsem uhradil 3 výzvy a ted po mě jdou jak po uzeným no ale ted už dost jelikož mi přišli ještě 2 ted s nima budu bojovat jen potřebuji poradit mám to na přívěs mám všechny výzvy v roce 2012 ale přívěs neměl od března 2011 technickou tudíž byl nepoužitelny technickou jsem provedl až v dubnu 2013 jenže se jedná o tahač takže 300 za den 1 výzva za 36 dní 10 970,- 2 výzva 90 dní 27 170 ,- 3 výzva 15 dní 4670,- takže má co dělat potřeboval bych poradit jak to z těch šmejdů vytřískat už tak zda to jde zachráníit poradte prosím
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
25. 09. 2013 13:28
Pavle = vždyť to tady píšeme stále dokola a jakou zvolit cestu si musí každý rozhodnout sám. Je potřeba REAGOVAT NA VÝZVU v té jejich lhůtě a jedním krokem jim nespochybnitelně SDĚLIT a takovým sdělením či čestným prohlášením PROKÁZAT!!!, že nebyl porušen zákon ve formě, ze které by vyplývala povinnost úhrady příspěvku do GF = tedy, že vozidlo/a nebyla provozována na pozemních komunikacích = vypsat přesné znění zákona 168/99 §1 odst.2 a k tomu přiložit svědectví osob, které takovou skutečnost mohou potvrdit - musíš si být jistý, že nemůže existovat spochybnění Tvého čestného prohlášení a svědectví osob.
Jako osnova může posloužit třeba toto = [www.antickp.cz]
pavelk
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
25. 09. 2013 20:04
prosím pisněte mi adresu na ty šmejdy. nikde jsem to nenašel děkuji
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
25. 09. 2013 20:18
Pavle = adresa je hned v druhém řádku mého odkazu v předešlém příspěvku.

Česká kancelář pojistitelů Na Pankráci 1724/129. Praha 4 Nusle 140 00
Česká kancelář pojistitelů Štefánikova 32, Praha Smíchov 150 00

ID datovky čkp pro Vás všechny = qcgxgx
pavelk
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
25. 09. 2013 22:16
Jezidedecek
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
27. 09. 2013 16:44
Zdravím všechny diskutující.
Mě také obeslala ČKP a poslala i úhradu. Vše jsem zdokladoval, poslal kopii kupní smlouvy, s tím, že auto jsem prodal před třemi roky. Načež byl případ z ČKP ukončen a žádné peníze jim nedlužím. Co je však ještě lepší, mi přišel dopis od nějaké EOS ksi s.r.o., že zatupuje ČKP a že tam mám pohledávku na již zmiňované a prodané vozidlo. Tak jsem si s nimi dopisoval až po mně chtějí poslat kupní smlouvu, že to jako oni posoudí. Co je jim do toho, jim nic nedlužím, ani ČKP a už jsem vše doložil ČKP, tak nevím, proč to mám dokládat i těmto z......m. Baba u telefonu z EOS, iq tykve, prostě chtějí prachy a je jim jedno, jak je dostanou. Navíc pochybuji, že jednají za ČKP, když to u nich mám ukončeno a nic platit nemusím.Protože jsem platil pojistku ročně a auto prodal v r. 2010, pojistka běžela do r. 2011, nezrušil jsem ji, aby neměl nový majitel problémy s ČKP. Nakonec mám problémy já, ale s nějakou EOS ksi s.r.o. z Prahy. Nevíte někdo, co to je za zmetky?
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
27. 09. 2013 18:13
Ježídědečku = to si buď jistý, že víme co jsou zač EOS - KSI chti = úplně zkráceně - je to další ZLOČINECKÁ organizace, parazitující na strachu a vydírání velmi úzce spjata s nedbalovou, vdovcem a čkp... a dělaj pro čkp stejně jako oni ŠPINAVOU PRÁCI !!! Neber jim telefony a nereaguj na jejich dohody nedávej jim žádné informace žádné osobní údaje ani své atd. a s klidem je posílej do PRDELE !!!! - když už vezmeš telefon = mají x různých čísel !!!
CKP vymáhá neexistujíci pohledávku po zemřelém
27. 12. 2013 13:32
Muj tchán zemřel 11.1.2012.Vlastnil přípojný vozík.Po jeho smrti jsem vozík nechal vyřadit z registru na základe čestného prohlášení,protože jsem nedohledal po tchánovi TP.Tím měla být tato věc podle uřednika z magistrátu uzavřena.Ale CKP v roce 2012 po zemřelém vymáhala dužnou částku.Zaslal jsem tedy obratem po domluvě s CKP umrtní list a doklad o vyřazení z evidence.Po roce tedy v roce2013 CKP znovu vymáhá dlužnou částku po zemřelém.Okamžitě jsem volal na CKP.Operátorka dokázala jenom opakovat:Tato výzva má jiný variabilní symbol.A znovu musím zaslat umrtní list a dokld o vyřazení z evidence.Závěr tedy je ,že každý rok budou vymáhat po zemřelém dluh a já budu každý rok zasílat umrtni list.

bobek
sponzor007
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
20. 06. 2014 07:06
Zdravím,ČKP vůbec nečerpá údaje z CRV.! ! ! Nebudu rozepisovat všechny důkazy které o tom svědčí.

Uvedu jeden.Obdržel jsem předžalobní upomínku k zaplacení "příspěvku" na mé vozidlo,za dobu co

bylo dočasně vyřazeno z provozu.( v depozitu). Uložení je zapsáno v TP. Více nemá cenu dodávat.

V CRV je spousta chybných technických údajů ale né v osobě majitele-provozovatale vozidla. Jak by potom

vypadala práce Policie ČR při zjišťování majitele, kdyby tomu bylo opačné?

Díky rozsudku Ústavního soudu IV. ÚS 2221/13 ze dne 31.března 2014 si doufám tvrdit,že dojde k nápravě

arogantního v mnoha případech protizákonného jednání ČKP a následně EOS KSI,které za nezájmu soudů 1.

stupně s nemožností odvolání, vedlo k placení neexistujících pohledávek.!
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
23. 06. 2014 07:37
z čeho tedy čerpá info?
Děkuji
sponzor007
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
23. 06. 2014 10:19
Zdravím. ČKP čerpá informace z cca 12 pojišťoven které jí poskytují,každá z nich, data ze svých uzavřených

pojistných smluv,které jsou uzavírány i s proškolenými spolupracovníky v autobazarech apod. Velké množství smluv je

již neplatných. Uzavíraly se smlouvy třeba jen na jeden měsíc, třeba opakovaně,s údaji které často nesouhlasily s TP.

(SPZ-RZ,adresy,majitel apod). Mj.TP je pouze evidenční doklad,ve kterém jsou uvedena technická data

vozidla a informace jeho majiteli - provozovateli .TP rozhodně není doklad o PROVOZOVÁNÍ vozidla.

Kdo je vlastníkem vozidla, když z uváděného,registrovaného vlastníka v TP, je v kolonce "Vozidlo převedeno-

odhlášeno(na koho-kam), zapsána jiná osoba? ("odhláška"winking smiley.Zapsaný vlastník již asi ne a nový ještě není

registrován na úřadé. NIKDO.!
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
23. 06. 2014 10:27
milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> z čeho tedy čerpá info?
> Děkuji


Z CRV určitě ne, mám tady 4 případy a ani jeden nečerpá data z CRV, když to pošlou někomu kdo nikdy nebyl zapsán jako vlastník ani nebyl v polopřevodu, tak se nemůže jednat o data z CRV.
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
23. 06. 2014 16:44
sponzore,
Zdravím. ČKP čerpá informace z cca 12 (13!) pojišťoven ********souhlas

(SPZ-RZ,adresy,majitel apod). Mj.TP je pouze evidenční doklad,ve kterém jsou uvedena technická data

vozidla a informace jeho majiteli - provozovateli .TP rozhodně není doklad o PROVOZOVÁNÍ vozidla.*****souhlas

Kdo je vlastníkem vozidla, když z uváděného,registrovaného vlastníka v TP, je v kolonce "Vozidlo převedeno-

odhlášeno(na koho-kam), zapsána jiná osoba? ("odhláška"winking smiley.Zapsaný vlastník již asi ne a nový ještě není

registrován na úřadé. NIKDO.! *****vlastníkem je ten kdo vozidlo koupil bez ohledu na zápis v registru.

Určitě dostávají data i z centrálního registru vozidel...dostávaj í je i od lidí, že již nejsou vlastníky vozidel a je tím třeba pan XY,Druzeta,

Z CRV určitě ne, mám tady 4 případy a ani jeden nečerpá data z CRV, když to pošlou někomu kdo nikdy nebyl zapsán jako vlastník ani nebyl v polopřevodu, tak se nemůže jednat o data z CRV.
Určitě dostávají data z CRV, nelze přeci dle Vašich 4 případů sdělit, že jiné případy nedostávají z CRV.

Data dostají od pojištoven, z registru a z odpovědí lidí, kteří jim dodali, že nejsou již vlastníci vozidla.

Přeji hezký den..
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
23. 06. 2014 17:02
Mají pouze data z pojišťoven, ve všech 4 případech jsem po nich chtěl ať si vyžádají data z registru, (mají vycházet z porovnání dat z CRV a pojišťoven), neudělali to ani v jednom případě tak to teď bude řešit soud.
Do žaloby uvedli že data z registru porovnali, já mám důkaz o tom že to je lež, chystám na ně trestní oznámení §209 podvod, zatajení podstatných skutečností a uvedení v omyl, což podle mě udělali tím že to dali k soudu a u soudu tvrdí že mají data z CRV a není to pravda.
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
23. 06. 2014 19:08
mají cyklostilizovaná text, kde je uvedeno, že porovnávají.. nebo se domníváte, že nedostávají žádná data z CRV?

dělejte co uznáte za vhodné..
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
23. 06. 2014 19:15
A dneska 23.6. na Primě večerní zprávy opět případ s čkp. Kdyby paní stěžovatelka mě znala a postupovala dle mých rad, k soudu nemusela. Teď se uvidí, jak rozhodne soud..
Pokud se to dozvíme.
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
24. 06. 2014 18:37
milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Data dostají od pojištoven, z registru a z
> odpovědí lidí, kteří jim dodali, že nejsou
> již vlastníci vozidla.


Podle me zkusenosti data v CRV vubec neproveruji (zbytecne by snizili mnozstvi moznych obeti)...
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
24. 06. 2014 19:20
carlosi, správně , neprověřují, páč to nesmí!! Ale připouštíte, že dostávají podklady od CRV?
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
26. 06. 2014 11:16
milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A dneska 23.6. na Primě večerní zprávy opět
> případ s čkp. Kdyby paní stěžovatelka mě
> znala a postupovala dle mých rad, k soudu
> nemusela. Teď se uvidí, jak rozhodne soud..
> Pokud se to dozvíme.

Paní nezná sice Vás, ale zná zase mě, a postupuje tak jak ji řeknu, i ta televize byl můj nápad.Paní se soudu nebojí.
Zajistil jsem ji dva právníky a dostatek důkazů.
Ta televize byla jenom proto aby měla ČKP další negativní reklamu.
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
26. 06. 2014 12:15
Hezky Druzeta!
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
26. 06. 2014 16:11
Tohle je taky moje práce:
[www.novinky.cz]
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
26. 06. 2014 17:12
Blahopřeji Vám. Snad již konečně parlament přijme změnu zákona. (Něco již připravovala tuším s. Konečná z KSČM. )
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
26. 06. 2014 17:15
S tou jsem taky ve spojení a jednám o tom i s ANO, v září na tom budou společně pracovat.
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
30. 06. 2014 15:09
milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A dneska 23.6. na Primě večerní zprávy opět
> případ s čkp. Kdyby paní stěžovatelka mě
> znala a postupovala dle mých rad, k soudu
> nemusela. Teď se uvidí, jak rozhodne soud..
> Pokud se to dozvíme.

ČKP dnes případ ukončila a po paní už nic nechce, je vidět že televize a novinky.cz na ně platí, nicméně teď bude paní chtít peníze po ČKP a současně na ně podá trestní oznámení pro podvod tím že do žaloby u soudu uvedli že ji dali k soudu na základě dat z CRV, čímž podle §209 tr.zák. uvedli soud v omyl a zatajili podstatné skutečnosti.
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
30. 06. 2014 16:19
Druzeta, ano, správně, je potřeba, aby takových bylo hodně moc..
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
20. 08. 2014 14:10
milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A dneska 23.6. na Primě večerní zprávy opět
> případ s čkp. Kdyby paní stěžovatelka mě
> znala a postupovala dle mých rad, k soudu
> nemusela. Teď se uvidí, jak rozhodne soud..
> Pokud se to dozvíme.

ČKP stáhla žalobu a musí paní zaplatit cca 4,5t.Kč jako náhradu nákladů za bránění práva.
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
20. 08. 2014 18:07
Jen tak na ně..
Díky, pane kolego.
mzxy
Re: ČKP vymáhá na základě milionu chybných záznamů
18. 11. 2014 20:09
ČKP neustále lže, vůbec si neověřuje data z CRV, osobní údaje obětí si bere z informačního systému ČKP do kterého je vkládají komerční pojišťovny po uzavření pojistné smlouvy , jednou uvedete na pojištovně svá data a už jsou v systému
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
eXJ9n
Příspěvek: