Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

AntiČKP – Naše Mise

Autor carlos 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

AntiČKP – Naše Mise
31. 05. 2012 22:54
ČKP zřejmě funguje na hraně zákona. Svědčí o tom zkušenosti motoristů, jimž byla neoprávněně zaslána výzva o uhrazení zákonného příspěvku nepojištěných. ČKP tvrdí, že k nepřesnostem dochází pouze v cca 6-ti procentech případů a viní za ně Centrální registr vozidel (cituji tiskovou zprávu [1]„ČKP se tak stává rukujmí Centrálního registru vozidel). Podle příspěvků z internetových diskusí však je téměř jasné, že ČKP s daty z evidence vozidel zřejmě vůbec nepracuje. Zajímá se jen o data z pojišťoven, která je povinna dle zákona zpracovávat. Jakmile totiž narazí na neuhrazený interval pojištění, automaticky vygeneruje výzvu k úhradě všem historickým vlastnikům vozidla a začíná tak vymahačské kolečko. Slabší povahy pak ČKP zaplatí, navíc je poplatek nevratný, tj. pokud zaplatíte i když jste vozidlo v daném období nevlastnili, nemáte možnost se domáhat náhrady. ČKP dle své tiskové zprávy [1] tvrdí, že reaguje na nesouhlas s obsahem výzvy vždy věcně. To ale není pravda, ČKP zcela cíleně stupňuje tlak a odmítá podat konkrétní informace k případu a to jak písemně tak na infolince.

Na Českou kancelář pojistitelů padlo již mnoho trestních oznámení. Nepadl však zatím žádný relevantní rozsudek. ČKP jakožto zákonem zřízená instituce funguje zcela zjevně na hraně zákona, nedaří se však rozkrýt přesné fungování a zaujmout efektivní pozici proti ČKP, proto jsme se rozhodli založit toto fórum a zjistit skutečný rozsah činnosti kterou ČKP provádí.

Pokud máte jakékoliv (ať již pozitivní či negativní) zkušenosti s Českou kanceláří pojistitelů, přispějte prosím do diskusního fóra. Příspějete tak k dokreslení obrazu o ČKP a jejích praktikách.

[1] [ckp.cz]
Milan
Re: AntiČKP – Naše Mise
01. 06. 2012 14:44
Mám velké zkušenosti s ČKP a klidně budu polemizovat. Nezastávám se čkp, to v žádném případě, ale množství ušpěšně vyřešených případů mě dává právo se takto vyjádřit. To že nemůže operátorka dávat konkrétní informace je asi OK, páč neví s kým se baví. Samozřejmě by to šlo i vyřešit jinak. Zeptám se, v kolikati případde si to zavinili vlastníci vozidel sami?
Re: AntiČKP – Naše Mise
01. 06. 2012 14:57
Podle ročního výkazu ČKP ročně průměrně rozesláno 250.000 výzev. Rozporováno je cca 62.000 a z toho cca 25.000 oprávněně.
Otázka je
1) jaký klíč k výběru osob je zvolen, když jeho nepřesnost je více než 10%
2) jakým způsobem a zda věcně ČKP přistupuje k oprávněným žádostem (dle mého názoru jen stupňuje tlak, ve skutečnosti bojujete jen s algoritmem, který na tiskárně tiskne výzvy, veškeré písemnosti, které obdržíte jsou jen šablony, infolinka má nulový přístup k řešení).

Zdroj: [www.novinky.cz]
Re: AntiČKP – Naše Mise
01. 06. 2012 15:06
Co je též důležité, že výkonný ředitel k těmto 25-ti tisícům oprávněných výzev uvedl cituji: „Je však potřeba si uvědomit, že v mnoha případech je příčinou chybného údaje, který ČKP získává z Centrálního registru vozidel, nesplnění oznamovací povinnosti vlastníka vozidla vůči registru vozidel“.

To ale je opět lež, přesvědčil jsem se na vlastní kůži stejně tak jako celá řada jiných motoristů, že data v CRV jsou zcela v pořádku a výpis použil jako důkaz (čas a poplatek je věc další). Takže kde je problém? V přenosu dat mezi CRV a ČKP? Nebo ČKP zcela záměrně data ignoruje? Tuto informaci by měla ČKP poskytnout písemně v rámci šetření a nikoliv mlžit.
radek
Re: AntiČKP – Naše Mise
03. 06. 2012 20:02
je to virtualní firma mail žádný na telefonu moc ochotní nejsou adresa po box hlavně vám 10x připomínají že budete platit jinak vymahačská firma nemáte někdo zkušenosti za jak dlouho vás můžou otravovat aď mě po pěti letech nepošlou zpětně něco za auto
je tam nějaka tolerance 14 dní jak jsem se někde dočetl 2 3 4 5 dní nechávají ladem nebo to taky generujou
když například 4 dny auto nebylo pojištěno dostanu výzvu?
Re: AntiČKP – Naše Mise
03. 06. 2012 20:03
Netuším jak je to s délkou nepojištění, nicméně standardně by se tyto závazky měly promlčovat po 3 letech.
radek
Re: AntiČKP – Naše Mise
03. 06. 2012 20:06
jak je to s těmi 14 dny? nevíte prosím někdo? zaplatil jsem to až po 4 dnech dostanu taky výzvu na toto?
ti lidi co prodávaj to auto na smlouvu jsou sebevrazy ja už mám taky výzvu za tu dobu co u mě nárokujou jsem měl auto 2 dny předtím bylo v polopřevodu tak maj udaj jen z pojištovny a pote z registru
milan.cukrar
Re: AntiČKP – Naše Mise
04. 06. 2012 20:51
vysvětlím naprosto přesně, jak je to s těmi 14 dny. Nesmíte ani jediný den provozovat vozidlo bez pojištění. Těch 14 dnů je na sjednání jiného pojištění, nebo dočasného vyřazení z evidence.

musíte jim sdělit, že jste vozidlo neprovozoval a pak bude případ ukončen.
Re: AntiČKP – Naše Mise
04. 06. 2012 21:24
Moje informace pochází z přepážky na magistrátu... údajně pokud je vozidlo odhlášeno, nemusíte jej přihlásit do 14ti dnů, nýbrž můžete jej nějakou dobu po koupi přestavovat, opravovat apod. než jej přihlásíte. V tomto období vozidlo neprovozujete a tudíž není nutné platit povinné ručení. Samotného mě tato informace překvapila a nejsem si jistý kde má oporu v zákoně, proto bych se raději ještě informoval...
xy
Re: AntiČKP – Naše Mise
04. 06. 2012 21:25
Promlčecí lhůta je 10 roků,v případě zahájení vyšetřování se počítá lhůta od zahájení vyšetřování!
Re: AntiČKP – Naše Mise
04. 06. 2012 21:26
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Promlčecí lhůta je 10 roků,v případě
> zahájení vyšetřování se počítá lhůta od
> zahájení vyšetřování!

A na to jste přišel jak? O jakém vyšetřování mluvíte?
kdokoliv
Re: AntiČKP – Naše Mise
05. 06. 2012 10:37
Špatný zákon stejně jako špatně fungující společnost! Mnoho lidí se ničím neproviní ale ze zákona se musí hájit, jako by každý jeden porušoval zákony každý den!! Jedná se o obrovské množsrví osob, které byli obesláni výzvou od pčk , jen na základě jejich domněnky o provozování - naše vyjádření jen málokdy akceptují a neustále vyvíjejí tlak na naši psychiku vedoucí k zaplacení neexistujícího jejich NÁROKU! , který je jasně formulován v zákoně, kdy nárok vzniká! Na další jejich výzvu jsem odpověděl následujícím způsobem, protože se domnívám, že jejich výzva není v souladu s právem.
Vyjádření k výzvě vedené pod značkou: ********


Zakoupil jsem vozidlo RZ – *********, které jsem nehodlal provozovat a ze stejného důvodu jej nepojistil! Předmětné vozidlo bylo zakoupeno, jako věc dle občanského zákoníku bez nutnosti jej hodlat provozovat. Zákon o pojištění 168/99 a ani jiný zákon této země, který by mohl být spojován ve vztahu k vlastnictví této věci jsem v žádném bodě a v žádném případě neporušil a už vůbec ne v souvislosti, kterou byste měli vy sami nějak řešit. Také si nemyslím, že by v zákoně o pojištění – konkrétně v § 24c stálo, že příspěvek do GF je povinen platit každý,kdo je majitelem vozidla! Nic takového tam není !! Zakoupený předmět ( vozidlo) nebyl v žádném rozporu se zákonem provozován jednoduše proto, protože nebyl provozován vůbec. V překladu to znamená, že jsem jej nehodlal provozovat a v okamžiku, když jsem se odhodlal jej provozovat, tak jsem vše uvedl do souladu s právem a povinnostmi v dané oblasti - což znamená, že jsem po nutných opravách předmětného vozidla mohl následně přistoupit k mému rozhodnutí a toto vozidlo na mou osobu zapsat do registru vozidel ( změna majitele) - přesně dle platné legislativy pro tento Stát a mohl jej hodlat provozovat dle platného předpisu a zákonů této země. Vozík v udávaném časovém úseku stál na mém vlastním soukromém pozemku, který je oplocen a který není veřejně přístupný. Vaše obvinění z porušování zákona 168/1999 je za hranou Vašich pravomocí a to tím spíše, že samy tento zákon nedodržujete! Toto nařčení z porušování zákona je i daleko za mou schopností toto tolerovat a snášet! Toto vozidlo RZ ******* nebylo po zakoupení pojištěno z popsaných důvodů od **.**. 20** do - **.**.201* toto období tří měsíců bez přerušení jste dokonce rozdělili do dvou etap na: **.12. – **.12. 20** / značka ****************** na což reaguji nyní
a na: **.**. 201* – **.**. 201* /značka ********** na kterou jsem reagoval **.**. 201* a následně na upomínku **.**. 201*. - však podle Vašeho vyjádření jste celou věc prošetřili a svou neakceptací mého prohlášení jste jasně dali najevo, že jsem člověk, který porušuje zákon přesně zákon 168/99! Doporučoval jsem, aby se celá věc řešila prostřednictvím soudu, protože jsem Vámi kladené obvinění o porušení zákona neporušil, ovšem Vy na to máte jiný názor a jak je vidět musíte mít určitě důkazy o tom, jak jsem „drandil“ s předmětným vozidlem po silnicích a tedy i důvod k soudnímu jednání. Toto jste ale neudělali a předali dále k vymáhání dalšímu subjektu, který nemá v ruce nic víc, než vaše obvinění a váš velmi svérázný a jednostranný výklad daného zákona bez jediného relevantního důkazu.
K dalšímu uvádím následující:
Jestliže po mně něco požadujete ohledně vyplňování nějakého dotazníku, pošlete nejprve objednávku na tento úkon a já jej nechám poté zpracovat právní kanceláří, která Vám tento úkon bude posléze fakturovat. Já odmítám sdělovat jakékoliv osobní údaje třetím osobám navíc mně to zakazuje zákon a Vy tímto dotazníkem nabádáte k porušování zákona o ochraně osobních údajů! Vidím to, jako pokus o neoprávněné získání osobních údajů a to je asi i trestné!

Je potřeba posílat reakce na jejich výzvy doporučeně, protože by se mohlo stát, že korespondence k nim nedorazí ( mají předplacenou odpovědní zásilku pouze obyčejnou částkou ) u které nemáte doklad o odeslání a tím nemáte v ruce žádný doklad o reakci na jejich výzvu! Bohužel s tím jsou spojené další náklady za poštovné!

:Obviňují z porušování zákona tisíce osob a že to by bylo v pořádku?:confused smiley
wippercss
Re: AntiČKP – Naše Mise
11. 06. 2012 21:26
Ted se podrzte moje pritelkine ted dostala exekucni vymahani od kancelari poistitelu na castku 0kč slovem nula korun ceskych exekucne a soudni poplatk se vysplhali na 30000kč co s tim delat prosim mail dekuji
Re: AntiČKP – Naše Mise
11. 06. 2012 21:41
Nerozumím tomuto příspěvku / DOSTALA EXEKUČNÍ VYMÁHÁNÍ ??? - pekáč není oprávněn k exekučnímu řízení a to znamená, že vše musí projít soudem a ten by musel rozhodnout o ! = aby mohlo dojít k zahájení exekuce. Jestliže jde o elektronicky podanou žalobu je třeba podat odpor a následně podat vysvětlení do 30 dnů od podání odporu! V tomto případě máte možnost nahlédnout do spisů - jsou povinni Vám umožnit seznámení s obsahem žaloby. Chtělo by mnohem lepší popis toho co dostala přítelkyně a co tomu předcházelo. PČK si bude dělat co chce do té doby do které jim to my budeme trpět!! Oni nemají právo kohokoli obviňovat z porušování zákona - to jim ani jejich prolobováný zákon neumožňuje!!
Jiří
Re: AntiČKP – Naše Mise
11. 06. 2012 22:09
Jak může někdo vymáhat Exekučně 0 nula korun je tohle vůbec možné?Taky nechápu .Buď už tady v tomhle státě může každý všechno nebo zákony jsou jen pro blbce a exekutory a CKP
Re: AntiČKP – Naše Mise
11. 06. 2012 22:49
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ted se podrzte moje pritelkine ted dostala
> exekucni vymahani od kancelari poistitelu na
> castku 0kč slovem nula korun ceskych exekucne a
> soudni poplatk se vysplhali na 30000kč co s tim
> delat prosim mail dekuji


Dobry den,
to byste nam mel asi nascanovat (zacernete osobni udaje)... nechce se mi tomu vubec verit...
Diky...
tanderbird
AntiČKP
13. 06. 2012 18:51
Přišla mi výzva na cca 3000 za motorku, která po koupi neměla technickou a když sjem ji udělal, okamžitě jsem ji přepsal a pojistil. Já pitomec zaplatil... následovaly během 2 týdnů další 2 dopisy na další vozy a částka se už vyšplhala dohromady na 9000. Přijde mi že jde o cílenou likvidaci osob... poslední dvě výzvy jsem odmítl doporučeným dopisem (což je proti podmínkám o korespondenci s čkp protože vyžadují JEN předplacenou obálku co se snadno ztratí a vůbec nechtějí doporučený dopis. To se jim hodí... Brzy se budu radit s advokátem o dalším postupu, protože i když bych zaplatil, nevěřím že mi dají pokoj. Co myslíte vy?
Mirek
Re: AntiČKP – Naše Mise
15. 06. 2012 10:09
Těžko uvěřitelný, že něco takovýho může fungovat s posvěcením státu. Přišla mi výzva k úhradě za období, kdy jsem to auto ještě nevlastnil, poslal jsem scan z evidence a na to mi přišla odpověď bez odůvodnění, že odvolání se zamítá a mám uhradit dané pojištění + další náklady na vymáhání :-D Takže opravdu asi komunikuju jen s generátorem připravených odpovědí. V dopise mafiánský vyhrožování inkasní agenturou a soudem, datum uvedené v dopise o 8 dní starší, než razítko na obálce - prostě regulérní dojička kapes, všechno dělaný tak, aby vás ochcali.
Jiří
Re: AntiČKP – Naše Mise
15. 06. 2012 12:25
Tak vám oznamuji byl jsem u soudu ohledně CKP odvolal jsem se kvůly platebnímu rozkazu a advkátka zastupující CKP se omluvila takže tam nebyla asi plus pro mne vozidlo jsem neprovozoval bylo uzamčeno v garáži atd soud celou záležitost zamítl tak jsem vyhrál Hurá
Re: AntiČKP – Naše Mise
15. 06. 2012 23:10
Takhle to musí dopadnout vždy, když nemají důkazy o provozování na pozemních komunikacích a ty oni logicky nemají, - oni se spoléhají pouze na ubohé zastrašování!! Jen doufám, že náklady na soud hradí pekáč a brzy dojde k tomu, že se jim takovéto praktiky nemohou vyplácet! Jen je škoda, že mnoho lidí zaplatí, protože se bojí toho jejich vydírání a vyhrožování!
Tak si jen říkám = kam jsme to dopracovali s tou demokracií! - Kam se člověk podívá tam je nějaká ta svi...N+Ě!! Všem říkám, aby to dotáhly do konce - kčp nemá nárok a nikdo jí nedal právo urážet a obviňovat tisíce osob! Jsou to = a doplnění nachám na každém :
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
kWUbb
Příspěvek: