Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

AntiČKP – Naše Mise

Autor carlos 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 08. 07. 2021 08:46

ivajs
Re: AntiČKP – Naše Mise
18. 06. 2012 09:18
Můžete mi prosím poradit ohledně inkasní společnosti EOS KSI. Dostali jsme výzvu k úhradě od ČKP, za nepojištěné vozidla. 4 vozidla jsme měli pojištěné ve flotilové smlouvě u poj. Generali, která nám ukončila pojištění pro pozdější úhrady, aniž by nás o tom písemně informovala. I po ukončení nám byly vystavovány faktury za pojištění.Po obdržení faktury, kde byly uvedeny přeplatky jsme zjistili, že nemáme 2 měsíce pojištěna vozidla. Po obdržení výzvy ČKP, jsme zaslali odůvodnění i všechny doklady, kde jsme navrhli, že jsme ochotni příspěvek zapalatit ve výši pojistného. U 1 vozidla nám bylo sděleno, že je případ ukončen a příspěvek nepožadují. Po zaslání upomínky od EOS, jsem navštívila právnika, který sepsal dopis, ve kterém požadujeme vysvětlení proč 1 auto uznali a zbývající ne. Bohužel bez odpovědi. Volala jsem ČKP, kde mi bylo sděleno, že případ musí vyřešit EOS(i tam byly, všechny doklady zaslány). EOS nám sdělil, že to 1 vozidlo bylo vyřazeno s registru a na základě zaslaného technického průkazu, příspěvek nepožadují, což je úplny nesmysl, protože auto je provozováno a ani nebylo v depozitu. Vím,že si za to můžeme sami, protože jsme ne vlastní vinou platili opožděně pojištění, ale příjde mi nelogické, když je jedna flotilová smlouva, že by měli ve všech případech postupovat stejně. EOS nám vyhrožuje, že to předá k žalobě a na exekuci. Mají na to právo? Na internetových stránkach ČKP mám na naše námitky uvedeno ,,čeká na ověření".
Jarek
Re: AntiČKP – Naše Mise
18. 06. 2012 09:38
Přišla mi výzva k uhradě za nepojištění 7700 Kč. Nejsem si vědom toho, že bych někde pochybil. Na webových stránkách bezpojisteni.cz, jsem se v otázkách a odpovědích dozvěděl. Že prokazování pojištění se prokazuje zelenou kartou, takže pokud jim zašlu zelenou kartu, bude vše ok?.. Samozřejmě, že za to období co mi píšou, že jsem zaplaceno neměl smiling smiley
karel
Re: AntiČKP – Naše Mise
18. 06. 2012 11:08
Jdu k soudu, pošli sem nějaký odkaz, jak to bylo ukončeno, nebo co napsala advokátka, nezdá se mi to tak jednoduché jak píšeš. Díky.
mic24
Re: AntiČKP – Naše Mise
18. 06. 2012 23:47
Tak jsem se dnes ocitla mezi "neplatiči". Do dnešního večera, než jsem si po pozdním příchodu z práce přečetla poštu, jsem o České kanceláři pojistitelů (CKP) věděla, že existuje. Ale že posílá lidem upomínky na nezaplacené povinné ručení, které je řádně zaplacené, tím mi doslova vytřeli zrak. Tak teď budu muset jednat, aby mne náhodou nenavštívil exekutor, protože jsem povinné ručení od 22. 12. 11 na celý rok dopředu zaplatila už 1. prosince 2011. Zatím nevím, kde se stala chyba, ale každopádně mě to silně otrávilo! Chtějí bratru za 35 dní, kdy podle nich nemám zaplaceno, necelé dva tisíce. Že by v CKP měli málo práce s těmi, kteří skutečně neplatí, takže otravují ty, kteří platí - to mi rozum nějak nebere! A už vůbec nechápu, proč se mnou komunikuje kvůli údajnému dluhu CKP a ne moje pojišťovna. Jen se hrozím, zda takových upomínek neběhá mezi lidmi víc!
Sranda je, že mám zaplaceno a účtenku k dispozici. Tak nevím, zda zítra začnu dělat dusno nejdříve na CKP nebo rovnou u mé pojišťovny. Už z principu nevím, proč - abych se vyvinila - mám vypisovat nějaký přiblblý dotazník a poslat zpět jako odpovědní zásilku, když mám vše v pořádku.
Re: AntiČKP
19. 06. 2012 20:20
Nejsem zastáncem čkp, ale zastávám toho komu je ubližováno. Proto mě denně osoví několk lidí o pomoc, většinou to skončí úspěchem. Začátek viny je téměř vždy na straně majitele, málokdy na straně čkp. Jsme lidé, každý uděláme chybu. Taktéž úředník může udělalt chybu. Domnívám se, že každý z Vás by na pozici pracovníka čkp postupoval podobně, stejně, nebo u tvrději. Neznám každý případ, ale dokumenty které dostávám od taztelů neobsahují výhružky, ale jen upozornění, co by se mohlo stát, pokud neprokážete neprovozování...

Vidíte u příspěvku Jiřího, že se čkp i omluvila. Omlouvá se i jiným osobám, alespoň to čtu v jejich ukončení případu.

Každý má právo se vyjadřovat jakkoliv o komkoliv...
naštvaný
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 06. 2012 09:12
Včera přišla manželce výzva k zaplacení od údajné zlodějské kanceláře ČKP za pojistné období,kdy ještě vozidlo nevlastnila,možno doložit kupní smlouvou i v registru musí být záznam,že je to po době než které vyžadují.Manželka má ZTP takže jsme kupovali Berlingo ,které je vedeno v techničáku jako nákladní N1 ,takže si vlastně účtují vyšší sazbu. Jak je možné,že tato kancelář může fungovat? Za dřívější tkzv.totality by se toto stát nemohlo. Takovéto spolky včetně exekutorů posvěcené státem ,kdy lidé přicházejí o své majetky a obydlí je do nebe volající a je Načase s tím něco udělat.
Co nám doporučujete ,jak s tím máme naložit s bezdůvodným napadením? I když se v poznámce předem omlouvají za možný chybný údaj je to neomluvitelné a jde jim jen,aby lidé zaplatili a někteří to raději zaplatí,aby neměli náhodou problém.Za takto mizerně odvedenou práci by měli být potrestáni,protože dle registru jim to nemůže sedět.
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 06. 2012 11:21
Ahoj " naštvaný" = obrana proti nim je ve Vašem případě zcela jednoduchá! Použil bych a používám stejných praktik - jak někdo na mě tak já na něj! Oni podle zákona mají vycházet porovnáním registru s pojištěním a toto zjevně nedělají! Jejich omluvy také neberu jako kompenzaci za křivé nařčení z porušování zákona! Klidně jim napište přesně to co si myslíte a pošlete ofocenou kupní smlouvu aby věděli, od kdy, by eventuelně mohli něco po Vás požadovat TEČKA! Nevyplňuji ani dřívějšího majitele = nejsem jejich zaměstnanec abych dělal něco za NĚ! Klidně podejte i stížnost případně trestní oznámení - jelikož se v tomto případě může jednat o podvod jako ostatně v řadě jiných případů!!!
naštvaný
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 06. 2012 12:50
Ahoj kdokoliv ,přesně v těch intencích co naznačuješ ty, uvažuji i já včetně stížnosti i trestního oznámení. Bude tedy záležet na manželce zdali s tím bude souhlasit ,protože auto je vedeno na ní ,jako ZTP. Ano oni si právě ulehčují práci ,musím říci hovada a obtěžují i ty ,které nemají řádně prověřeny a vyžadují peníze ,i když v rozhodné době člověk není majitel a plně souhlasím,že na to omluva nestačí to už je prasečina ,když se dozvídame,že nejsme první ani poslední. Už jenom ,že máme my dokazovat něco, čeho nejsme vůbec účastni.
Radim, Czech republic
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 06. 2012 13:01
Mám zcela stejný problém jako vy. Mohl byste, prosím, napsat, anebo mně poslat na uvedený e-mail, v jaké fázi se uplatňování nároku ČKP nachází? A jak proti nim postupujete? Mohli bychom si vyměnit zkušenosti a informace. Příp. volejte na tel. č. 724826959.
Radim
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 06. 2012 13:54
Zdravím,

chtěl bych požádat všechny, kteří zde již psali, nebo psát budou, a mají k dispozici platební rozkaz, nebo rozsudek (přeji všem, aby byl zamítavý), aby jej zde se začerněnými osobními údaji zveřejnili. Ať už argumentace vašich právních zástupců, tak argumentace ČKP může mnoha lidem pomoci v jejich obraně proti neoprávněnému uplatnění nároku ČKP.

Sám jsem v následující situaci: Auto jsem koupil, převezl jako nepojizdné na svůj pozemek, stejně probíhala několikrát přeprava mezi mým pozemkem a autoopravnou. Po celou dobu nemělo auto technickou prohlídku, bylo nezpůsobilé k provozu a logicky také nebylo pojištěno. Tento stav trval cca 6 měsíců, ČKP proti mně uplatnila nárok na zaplacení příspěvku za první 3 měsíce. Jejich nárok popírám na základě následujícího:

§ 24c, zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je právním základem nároku na příspěvek do Garančního fondu ČKP.Odstavec 1 obsahuje následující text: "Je-li provozováno tuzemské vozidlo bez pojištění odpovědnosti v rozporu s tímto zákonem, je vlastník vozidla povinen uhradit Kanceláři příspěvek za dobu, po kterou bylo vozidlo provozováno v rozporu s tímto zákonem." Otázkou je, co znamená "provozovat v rozporu se zákonem". Tvrdím, že jde o provozování vozidla, tzn. reálné užívání vozidla, nikoliv pouze prostá existence vlastnického práva k vozidlu, a to v rozporu s § , odst. 2: "Nestanoví-li tento zákon jinak, může na dálnici,^1a) silnici,^2) místní komunikaci^3) a účelové komunikaci, s výjimkou účelové komunikace, která není veřejně přístupná^4) (dále jen "pozemní komunikace"winking smiley, provozovat vozidlo pouze ten, jehož odpovědnost za škodu způsobenou provozem tohoto vozidla je pojištěna podle tohoto zákona. Povinnost pojištění odpovědnosti musí být splněna i v případě ponechání vozidla na pozemní komunikaci." V zákoně není jediného ustanovení, které by "stanovilo jinak". Tímto úvodním § náš jasnozřivý dárce zákonů jasně řekl, v jakých situacích, tj. při jakém provozování vozidla je nutno sjednat povinné ručení. Zejména poukazuji na "s výjimkou účelové komunikace" a "Povinnost pojištění odpovědnosti musí být splněna i v případě ponechání vozidla na pozemní komunikaci." Je nad slunce jasné, že budu-li provozovat vozidlo pouze na účelové komunikaci, resp. ponechám ho jinde než na pozemní komunikaci, MOHU PROVOZOVAT VOZIDLO I BEZ UVEDENÉHO POJIŠTĚNÍ (povinného ručení). § 15 sice stanoví povinnost ohlásit Centrálnímu registru zánik pov. ruč. do 14 dní od tohoto zániku, porušení této povinnosti je ovšem sankcionováno jako přestupek (promlčecí doba 1 rok od spáchání) a samotné porušení této povinnosti lze těžko chápat jako "provozování vozidla v rozporu s tímto zákonem". Navíc samotnou povinnost pojištění odpovědnosti váže zákon na situace ad §1, odst. 2, tzn. není-li zde jiných předpokladů pro vznik povinnosti provozovat s pov.ruč., potom nelze vykládat § 24c tak, že by postihoval i jiné situace, než porušení stanovéné povinnosti sjednat pojitění odpovědnosti. Jinak řečeno § 24c stanoví povinnost platit příspěvek, který má povahu sankčního plnění do Garančního fondu ČKP pro případ, že protiprávně nesjednám povinné ručení a zároveň provozuji vozidlo v rozporu s předmětným zákonem. Musí být splněny obě podmínky, jinak povinnost platit příspěvek nevzniká. Od sankcionování porušení jiných povinností - např. § 15 jsou zde právě ustanovení zákona 168/1999 Sb. týkající se přestupků-

Navíc dodávám, že v mém případě došlo k zapsání do TP jako provozovatele vozidla až za onoho půl roku, tj. ve stejný den jako jsem sjednal povinné ručení. Do této doby zde byla pouze informace o převodu, tj. změně vlastnictví vozidla, na mou osobu.

Dalším problémem je ovšem § 24c, odst. 4 věta druhá: "Povinnost uhradit příspěvek nevzniká, pokud je ve lhůtě podle věty první Kanceláři prokázáno, že vozidlo nebylo provozováno v rozporu s tímto zákonem." Toto ustanovení ovšem naráží na základní problém dokazování tzv. negativních skutečností. Jak děl i samotný Nejvyšší soud, jde-li o dokazování negativních skutečností, leží důkazní břemeno na druhé straně, tj. vždy musí dokazovat ten. kdo tvrdí, že k něčemu došlo, nikoliv naopak. Dovedete se představit způsob, jakým dokážete, že za 3 měsíce, v každý jednotlivý den, resp. ani okamžik z tohoto dne auto nestálo na pozemní komunikaci? Povinnost platit příspěvek totiž vzniká za každý den neplnění povinnosti. Navíc ČKP nemá povinnost žádné součinnosti, tzn. řekněme, že navrhnete ČKP 5 svědků k prokázání vašich tvrzení. ČKP nemá žádnou zákonnou povinnost (ani právo) je někam předvolat, natožpak předvést. Takže: Jsem toho názoru, že soud se nemůže spokojit s prostým zkoumáním faktu, zda bylo nebo nebylo ČKP prokázáno, nýbrž musí zkoumat samotný vznik nároku, a dojde-li k tomu, že nárok nevznikl, tzn. vozidlo nebylo provozováno v rozporu s tímto zákonem bez pojištění odpovědnosti, musí žalovanému vyhovět. Relevantní, lépe řečeno zákonné a ústavně konformní dokazování vzniku nároku musí proběhnout v soudním řízení a ne před nějakým paspolkem, který je právnickou osobou soukromého práva.

Proto bych vás všechny chtěl ještě jednou požádat, abyste se podělili o své zkušenosti zejména s argumentací ČKP (jejich spřízněných inkasních agentur), či soudu ve vaší věci. Použití těchto argumentů může zásadně pomoci všem, kteří mají s ČKP obdobný problém jako výše uvedený. Argumentačně propracované popření nároku má vždy vyšší váhu a může celou věc podstatně zjednodušit. Jak už v této diskuzi někdo psal, ČKP vydělává často na strachu a nevědomosti těch, proti kterým uplatnila nárok neprávem. Zákon je nepromyšlený (tedy jeho novela, která § 24c zavedla) a je potřeba se proti jeho uplatňování v této podobě bránit.
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 06. 2012 18:15
Radime, perfektně připravený příspěvek! Není k tomu co dodávat jen za neodevzdání RZ do depozita je promlčecí doba 2 roky za touto dobou nemohou již tuto věc sankcionovat - (myšleno úřadem) - kčp s neodevzdáním RZ nemá vůbec nic společného = není to jejich věc! = toto je pouze konstatování a né doplnění příspěvku, z kterého je patrné, že autor ví o čem to je. Popis, tak jak je uveden tímto příspěvkem je natolik srozumitelný, že není k obraně nic víc potřeba! Dokonce i v autoškole je v testech zakomponována otázka ohledně zák. pojištění - tak jak je uvedeno v zákoně. Mimo toho - povinné ručení - respektive jeho plnění, se nevztahuje na vozidla, která se poničí na soukromém veřejně nepřístupném místě a pojišťovnu tyto škody nezajímají - z toho lze také ledacos odvodit. Další věcí je = jestliže něco koupím jsem majitelem ale to neznamená, že musím HODLAT PROVOZOVAT - nejprve si vozidlo řádně připravím k používání na pozemních komunikacích a jestliže nejsem nesvéprávný tak se mohu sám rozhodovat a rozhodnout a teprve potom uvedu vše do souladu s právem a povinnostmi. NIkdo nemůže nikoho nutit k tomu, aby provozoval něco, co se provozovat nedá anebo provozovat nechce! Držme se přesného znění zákona = a ten uvádí provozování vozidla na POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. Jen chci věřit tomu, že jim někdo brzy šlápne na kuří očko!
mirek
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 06. 2012 18:38
ČKP ze zákona nemá oprávnění nahlížet do registru vozidel,toto nemá ani např.městská policie.ČKP porovnává pouze údaje od pojišťoven,na to jako soukromá firma má nárok.Proto se stává,že klidně účtuje několik let bez ručení prvnímu poctivci,který si auto pojistí.
naštvaný
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 06. 2012 19:38
Pokud dotaz od Radima je na mne,tak jsem zcela na začátku,protože výzva manželce přišla včera.Dnes jsem oskenoval smlouvu ,pokud by bylo potřeba i začátek pojištění,který jsme uzavřeli hned při koupi vozidla se stejným datumem.Mohu konkretizovat. Výzva na zaplacení je od 15.6.2010 - 9.7.2010. Koupě vozidla proběhla 10.7.2010 . Byla přes autobazar a jakmile nám poslali velký techničák,tak jsme vozidlo přihlásili,kde je datum 19.7.2010. Takže je to snaha o vylákání peněz na nevědomosti či strachu občanů. Zítra přes stránky on-line jim pošlu kopii smlouvy,případně i pojištění s vynadáním a budu čekat na reakci.Dalo by se i zavolat.ale to je spíše mlácení prázdné slámy. Určitě stížnost, trestní oznámení pokud bude manželka souhlasit.Nadále to pošlu ombudsmanovi a e-mailem budu informovat poslance co vlastně schválili za vymahačskou agenturu.
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 06. 2012 21:47
Naštvaný = ombudsmanovi NE! = ten se vyjádřil, že to pod něj nespadá! Vyhozené peníze za poštovné! Stížnost adresovat na ČNB, případně ministerstvo financí! Ale ještě k Vašemu problému = jestliže jste koupil 10.7. 2010 tak od té doby jste měl mít uzavřené zákonné pojištění v případě, že jste s vozidlem jezdil, nebo ho používal na pozemních komunikacích - to je zásadní!
Jednoduše řečeno: vozidlo bez pojištění nesmí na pozemní komunikaci ani parkovat = takto je chápán zákon o provozu na poz. komunikacích a s tím také zákon o pov. ručení. Pozor na to.
naštvaný
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 06. 2012 22:41
Kdoliv a kdykoliv díky,jen mě zaráží,že to pod ombudsmana nespadá.Jinak vím,že to přijímá i přes e-mail,takže poštovné netřeba,teda alespoň to tak bylo za Motejla.Jak jsem zmiňoval je to na manželku ,která má ZTP,takže ho potřebuje téměř ke každodennímu ježdění,proto jsme ho hned při koupi toho 10.7. přímo v autobazaru pojistili,protože jsme s ním ihned odjížděli cca 60km.Myslíš stěžovat si nejlepšímu ministru financí v Evropě,chemiku bumbi,bumbi?,obávám se,že má nyní starosti s Vlastičkou a círk. restitucema pro kamarády nečechy....... ČNB má nad těmito vymahači dohled?Mrknu na to...
mirek
Re: AntiČKP – Naše Mise
21. 06. 2012 08:17
Pošlete mi mailovou adresu,přepošlu Vám vyjádření ombudsmana z roku 2009,mě odpověděli vcelku jasně.Možná vám to pomůže.:-)
Re: AntiČKP – Naše Mise
21. 06. 2012 15:16
Kam mám tu e-mailovou adresu poslat ?
..........
Re: AntiČKP – Naše Mise
21. 06. 2012 22:32
MIC24
nejedná se o doplatek na pojištění, proto vás o tom neinformuje vaše pojišťovna.

Jak si tu pročítám ty vaše příspěvky, možná máte v něčem pravdu, ale taky byste si měli uvědomit že ČKP jsou informace poskytovaný a ČKP jen zasílá obsílku a chce tu sankci, která jde do GF. To že ČKP obešle posledního vlastníka vozidla ptz je centrální registr línej dohledávat majitele toho obesílanýho období za to ČKP fakt nemůže nebo že je obeslanej někdo kdo měl na sebe vedenou jenom tu pojistku - když je v pojistný smlouvě uvedený že je majitel- tak co se diví??!!
Stejně tak byste si měli uvědomit, že když voláte na infolinku a řvete a nadávate je vám to k ničemu a hlavně ty operátoři jsou jen lidi, který prostě jsou zaměstnaný u ČKP! Operátoři vás neobesílaj! Informace, který jsou operátorům předávány, jsou následně operátory předány volajícímu! Uvědomte si že ten operátor sedí 8,5 hodiny na zadku má na hlavě sluchátka, skoro se nestihne ani napít a pak ještě na sebe musí nechat řvát lidi, který byli obeslaní!! Operátoři v ČKP maj sakra těžkou práci a když pak volá nějakej idiot, kterej se potřebuje vyřvat, má co dělat aby ho ke konci šichty neposlal do prdele!!!
Fakt chápu, že ste nasraný a občas opravdu právem ale my na tý infolince za to fakt nemůžem!! A někdy bych vám fakt přála si zkusit jeden den na tý infolince myslim že byste si pak hodně rozmysleli jakym způsobem budete s těma operátorama jednat!!!!
MIREK
Re: AntiČKP – Naše Mise
22. 06. 2012 05:45
Koukám,že se tady nikde nezobrazuje...moje je pardubsky.m@seznam.cz
Tera
Re: AntiČKP – Naše Mise
13. 07. 2012 08:14
A vy si myslite, ze to nejde overit u pojistovny kdyz od nich maji udaje?
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
6Kjte
Příspěvek: