Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

AntiČKP – Naše Mise

Autor carlos 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

Viktor
Re: AntiČKP – Naše Mise
13. 12. 2012 00:14
Asi měsíc mě nahání -už ne čkp ale vymáhcí kancelář, a už po několikáté jsem jim řekl že mně to nezajímá- chtějí abych uhradil flastr za období kdy sem vozík nevlastnil - jinak sem ho pojistil už den před odhlášením na moji osobu!!!! a paní na telefonu si to vyslechne a pak mě řekne " asi se nedomluvíme na úhradě" :-) tak jí vždy řeknu že ne , že nemůžu platit něco co se mne netýká -a ať si vymyslí jiné období a povím jí od kdy sem vlastníkem :-) , tak sem zvědavý jak dlouho je to bude bavi- ale já se absolutně nehodlám nechat dohnat k nějakému vypisování pí.ovin - můj čas je drahý !!! a určitě kvůli soukromé organizaci nebudu utrácet peníze za výpis potvržzení z registru. EXEKUCE pokud aspoň trochu tuším nemůže bez soudu být podána tak se uvidí co bude- každopádně mají nahráno asi 3x že nejsem vlastníkem a jestli funguje presumpce neviny -tak by mě oni měli před soudem dokázat že jsem vinnen- jak to dokážou by mě zajímallo a moc se těším :-) jinak sem odhodlaný vysoudit si náhrady odškodné a psychyckou újmu a omluvu .
Plutarchos
Re: AntiČKP – Naše Mise
13. 12. 2012 13:45
Pane Viktore,

přečtěte si článek:

[huspek.blog.idnes.cz]Držím palce. J. K.
Re: AntiČKP – Naše Mise
15. 12. 2012 17:03
jakje to prosim vás stou splatností příspěvku.. V zákoně je 30 dnů a basta a nezájem jestli nám to tvoje vyjádření nebo námitka došla (obyč poštou) nebo ne. Vím ,že to jde nechat zajít až k soudnímu stání,kde je to v pohodě.. (kupní smouva,soukromej pozemek apod.,)ale může se stát, že ta vymahací agentura to nějak obejde a obstaví mi účet? třeba na základě nějaké žádosti nebo písemné výzvy bance apod? díky

Příklad jako prase....
Kolegovi došel od ČKP papír ŽE JE MAJITEL, ať zaplatí nebo bla bla. Auto nebylo na něj psaný ani odlhášený... Vykašlal se na to. 1 upomínka, pak agentura. Volal tam, že to auto neměl nikdy ve vlastnictví ani jako provozovatel, jen že si ho na měsím půjčil na tu dobu pojistil, pak zrušil a zaslal výpis z registru dopravky do Transcomu. Chvíli klid a došel mu papír ať ho podepíše, že uznává dluh. Samo letěl do koše. Ze sociálky(kde dělá jeho známá), mu volali že od trascomu chtějí vědět číslo jeho účtu, odkud posílá soc.pojištění, že prej dluží apod... Je tohle dopr.vůbec možný????????????
Re: AntiČKP – Naše Mise
15. 12. 2012 17:39
Petře K. Možné to není ! Žádná z těchto firem nedisponuje pravomocí, exekučního titulu ! Bez soudního rozhodnutí obstavení účtu nebo majetku neexistuje! Celá věc musí nabýt právní moci = jinak nelze.
Re: AntiČKP – Naše Mise
15. 12. 2012 19:43
Petr Kozohorsky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jakje to prosim vás stou splatností
> příspěvku.. V zákoně je 30 dnů a basta a
> nezájem jestli nám to tvoje vyjádření nebo
> námitka došla (obyč poštou) nebo ne. Vím ,že
> to jde nechat zajít až k soudnímu stání,kde
> je to v pohodě.. (kupní smouva,soukromej pozemek
> apod.,)ale může se stát, že ta vymahací
> agentura to nějak obejde a obstaví mi účet?
> třeba na základě nějaké žádosti nebo
> písemné výzvy bance apod? díky
>
> Příklad jako prase....
> Kolegovi došel od ČKP papír ŽE JE MAJITEL, ať
> zaplatí nebo bla bla. Auto nebylo na něj psaný
> ani odlhášený... Vykašlal se na to. 1
> upomínka, pak agentura. Volal tam, že to auto
> neměl nikdy ve vlastnictví ani jako
> provozovatel, jen že si ho na měsím půjčil na
> tu dobu pojistil, pak zrušil a zaslal výpis z
> registru dopravky do Transcomu. Chvíli klid a
> došel mu papír ať ho podepíše, že uznává
> dluh. Samo letěl do koše. Ze sociálky(kde
> dělá jeho známá), mu volali že od trascomu
> chtějí vědět číslo jeho účtu, odkud
> posílá soc.pojištění, že prej dluží
> apod... Je tohle dopr.vůbec možný????????????


Dobrý den.Bohužel ano v téhle zemi je to možné . Doporučuji vašemu kolegovi se obrátit na mě a přidat se k hromadné žalobě . Kontak na mě: moto.marcinek@email.cz nebo 776822574
O. Starý
Re: AntiČKP – Naše Mise
19. 12. 2012 23:21
Dobrý den, s CKP si píšu, vypadá to na soud. Jako důkaz neprovozování jsem chtěl poslat fotku prázdné silnice, že jsou ty vánoce a lidi by na sebe měli být hodní :-), ale pak jsem si to rozmyslel. Chcete poslat dosavadní korespondenci?
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 12. 2012 08:19
O. Starý = poslat těm z čkp fotografii silnice bez vozidla je dobrá recese ale jak dobře všichni víme tak oni parazitují na prolobovaném zákoně ( především o PROKÁZÁNÍ neprovozování ) a jak také víme - chtěj prachy i za nic. VONI dokážou napsat i na vyřazené vozidlo z registru = NEMÁ VLIV !!!!! - co k tomu dodat !!! Trvá to ( s čkp ) už čtyři roky a soudů proběhlo opravdu mizivé procento . Kdyby měli oporu v zákoně na svůj ( JAKOŽE NÁROK ) určitě by všechny pohledávky nepředávali dalším subjektům k vymáhání, kde následuje další BUBUBUBU, - jak nezaplatíš padneš na HUBU !!!... ale dávali by to k soudu samy ! Ve své podstatě čekají na chybu ( v případě elektronické žaloby ), kdo včas nepodá odpor anebo i řada lidí zaplatí jen aby měli klid - IKDYŽ SE TOHO NĚČEHO (provozování v rozporu) NEDOPUSTILI = je to taková nevodobá HRA na nervy - řídím se heslem co tě nezabije to tě posílí a zde to platí asi i dvojnásob. Vlastně se ani nejedná o to, zda někdo porušil ZÁKON ale HLAVNĚ kdo nedokázal zareagovat !!! A v tom je ta HRŮŮZNOSTTTT !!!!!
Korespondenci sem klidně dejte jako přílohu abychom měli jasnou představu o případu.
Jo a k těm VÁNOCŮM = to že by měli být k sobě lidé hodní - tak to platí jen u těch slušných - SLUŠNOST v řadě případů vymizela díky - NOVODOBÝM ( ČESKÝM ) KAPITALISTŮM .
Re: AntiČKP – Naše Mise
28. 12. 2012 15:02
O. Starý, proč by to mělo skončit u soudu, ozvěte se po novém roce, až budu u svého poče...
R.L.
Re: AntiČKP – Naše Mise
13. 01. 2013 21:04
Zdravím,tak přítelkyni taky už půřišlo.Vlastní čtyřkolku na které se dva roky nejezdí z důvodu nepojízdnosti a je v garáži na soukromém pozemku. To snad není ani možný co to je za sebranku....napsali jsme že to neprovozuje a je to na soukromém pozemku a bylo to zamítnuto.Tak znovu píšeme s odvoláním na příslušné zákony a uvidíme...umí někdo pomoct??Díky R.
iren
Re: AntiČKP – Naše Mise
14. 01. 2013 19:23
Zdravím,vlastníme přívěsný vozík,který byl pojištěn u ČPP.Měli jsme tam rovněž pojištěné i dva osobní automobily,vždy jsme platili řádně a včas.Jako bonus bylo pojištění přívěsného vozíku zdarma,auta jsme prodali,vozík měl být i nadále pojištěn,alespoň jsme se tak domnívali,ale pojišťovna nám bez našeho vědomí pojistku ukončila,nepřišlo nám jediné upozornění,jediná složenka k zaplacení,prostě nic.Vždy jsme se spoléhali na to,že přijde složenka a protože těch složenek chodí opravdu hodně,tak jsme mezi tím nezaregistrovali,že na vozík nepřišla.Bylo to také tím,že se vlek vůbec nepoužíval,protože osobní automobil,za který byl zapojován,byl prodán.Vozík po celou dobu byl odstaven na soukromém pozemku,že není pojištěn jsme zjistili až v okamžiku,kdy přišel kamarád a požádal nás o jeho zapůjčení.Manžel okamžitě běžel do pojišťovny a vozík pojistil,za to mu odměnou bylo,že do měsíce mu přišlo oznámení od ČKP,částka kterou po nás vymáhají je nehorázná,je to okolo 30 000!!!!!!!! Ptám se ,za co? Za to,že jsme neporušili žádný zákon,za to,že jsme nikoho neohrozili,za to,že něco vlastním a stojí mi to na mém soukromém pozemku?Kdyby nás pojišťovna informovala jakýmkoliv způsobem,že máme zaplatit,rádi bychom to udělali,neměli jsme jediný důvod nezaplatit blbých 140 KČ za rok i přesto,že jsme vlek neprovozovali.Navíc na naší obhajobu uvádím,že jsme jenom lidé a máme také i jiné starosti než hlídat jednu neúmyslně nezaplacenou složenku.Jsme slušní a poctiví lidé,kteří vždy všechno zaplatili řádně a včas,přesto z nás ČKP udělalo zločince.Na rozdíl od gaunerů,kteří poškodili spoustu slušných lidí,okradli stát až o několik miliard a dostali od pana prezidenta milost, nám nikdo nepomůže,je hrozné zažívat ten pocit bezmocnosti,bohužel nemáme na to abychom se soudili.S pozdravem Iren
Re: AntiČKP – Naše Mise
14. 01. 2013 22:09
IREN = nebuďte z toho tak nešťastná, vždyť se nic tak moc neděje AŽ na to, že pekáč každého OBVIŇUJE Z NEUSTÁLÉHO PORUŠOVÁNÍ ZAKONA = / provozování / - tedy každý den !!! Na obviňování nemají PRÁVO!!! Mám pocit, že jsem již váš problém někde četl. Vše se odehrává NA = tvrzení proti tvrzení - ve 100% jsem přesvědčen, že pekáč nemá žádný DŮKAZ ! V zákoně NIKDE není popsáno jak mají postupovat ve vymáhání příspěvku do gf ( pouze že vycházejí Z ) - a proto jsme svědci těchto praktik a to bude trvat tak dlouho než se něco STANE !! Zákonné pojištění ( které se nevstahuje na vozidla na soukromém veřejně nepřístupném pozemku ) není důvodem a ani povinnností mít uzavřeno!! Musíte se k problému stavět podle dikce zákona - Zákon 168/99 - § 1 odst.2 ! HLAVNĚ NIKDO NEPIŠTĚ do výzvy, srdce rvoucí příhody o tom, že jste ZAPOMNĚLI, nebo, že jste si mysleli, nebo, že pojišťovna udělala to nebo neudělala něco jiného a tak pod.!!! - RÁZEM se stanete podezřelí, že jste to, či ono porušili a částečně se tak podepíšete na svých potížích ! V krátkosti : zákon ve smyslu provozováni na pozemních komunikacích BEZ POJIŠTĚNÍ jsem neporušil - trochu to rozepsat aby bylo jasné, že VÍME o našich povinnostech - popřípadě přidat nějaký podpisy svědků = (má nemístná poznámka = CELÝ VESNICE či MĚSTA nebo možná i všech obyvatel planety a jejich otistky prstů ) aby to těm z........ stačilo !!! P. S. - Nic takového z poslední věty nedělám !!!
suchoš
Re: AntiČKP – Naše Mise
16. 01. 2013 18:21
Ahoj Jiří.Taky jsem byl u soudu. Chtěli za motorku 1070 kč. Byla stará nepojízdná, nekompletní, bez TP. dokonce v depozitu. Měl jsem ji ve sklepě a poté prodal.Byl jsem odsouzen k zaplacení. Bez možnosti odvolání Chtěl jsem splátkový kalendář . Nedostal jsem ho. Zaplatil jsem jistinu 1240 v říjnu, 1000 kč v listopadu. zbývalo 2100 kč. Nyní Exekuce na 19637 kč.
Prosím neposlal bys mi rozsudek( bez osobních údajů) pomohlo by mi to . Děkuji.jasuchos@seznam.cz
Re: AntiČKP – Naše Mise
16. 01. 2013 20:20
Suchoš a ostatní = také vím o soudech, které byli v rámci společného problému s čkp prohrány = ALE vím jen o těch, které takto dopadli JEN z důvodu nepodání odporu v případě elektronické žaloby, nebo ti co nereagovali VŮBEC na výzvu od pekáče ! Odhaduji, že tento případ "suchoše" nebude jiný.
Příkladem podobných potíží může být i žena, která ztratila OP , který byl nahlášen jako ztracený a byla soudem odsouzena za jízdu v MHD v Praze na černo a to i přesto, že všichni vědí, že tento čin nespáchala ( nereagovala na žádnou korespondenci tedy ani na žalobu protože o ni nevěděla = nebydlela na doručovací adrese) - byla pravomocně odsouzena k zaplacení XXX000 kč. Bohužel to je ten "spravedlivý" systém v této zemi !!!
Ti co reagovali a přesto prohráli ( o nichž zatím nemám žádné zprávy ) můžou na základě svého práva o spravedlivém procesu podat stížnost !! Právník si s takovou věcí poradí !
Re: AntiČKP – Naše Mise
18. 01. 2013 12:52
Odpověď: suchoš

Zdravím, pokud jste měl motorku v depozitu, tak mi není moc jasné, proč vás odsoudili k zaplacení.
Protože se jedná o bagatelní pohledávku (do 10.000 Kč), odvolání není možné.
Možnost splátkového kalendáře závisí na rozhodnutí daného soudu,který zváží finanční možnosti žalovaného.

V případě nákladů právního řízení jste mohl namítat jejich snížení dle nálezu Ústavního soudu.
[www.mesec.cz]

Co se týká momentální situace:
Rozhodnutí soudu: je možné se odvolat na základě práva na spravedlivý proces k Ústavnímu soudu, ale tam je povinnost mít advokáta. Navíc ÚS dává většinou zamítavá stanoviska k bagatelním pohledávkám a nepřezkumuje důkazy (není možné dodat nový důkaz, který nebyl dán v občanskoprávním sporu).

Exekuce – je možné snížit náklady exekuce viz
[ekcr.cz]

Eventuelně je možné zažádat o odklad exekuce pro nemajetnost.
[www.pomocsdluhy.cz]

Doporučuji kontaktovat nějakou bezplatnou právní poradnu pro exekuce.
[ekcr.cz]
Re: AntiČKP – Naše Mise
18. 01. 2013 15:13
jak vypadá české soudnictví:

přečtěte si pro příklad nález Ústavního soudu z prosince 2012 III.ÚS 4497/12
[nalus.usoud.cz]

okresní soud nařídil, že dotyčný má zaplatit ČKP 1.814 Kč + náklady řízení 11.146 Kč
---- už tady se jedná o prasárnu, protože soudce měl znát nálezy ÚS a aplikovat maximálně 1x násobek jistiny, takže dotyčný měl platit 1.814 Kč jistinu + max. 1.814 Kč náklady řízení
[www.mesec.cz]

ÚS už nezkoumá důkazy, může přezkoumat pouze "ústavnost" a není povolán k instančnímu přezkumu rozhodnutí.
ÚS dovozuje, že bagatelní částky nejsou schopny současně představovat porušení základních práv a svobod.

tudíž u bagatelních pohledávek (do 10.000 Kč), kde není odvolání, není v českém soudnictví žádná možnost domáhat se práv u vyšších instancí (mimo tedy "ústavnosti", což je minimálně případů)!!
navíc ČKP vytváří většinou právě bagatelní pohledávky, které ale v součtu bagatelní rozhodně nejsou!

takový je náš právní systém. asi tak.
nad Ústavním soudem stojí ještě Evropský soud pro lidská práva ve Strasburgu, ale při nákladnosti řízení se tam těžko budou lidi odvolávat..
AAAAA
Re: AntiČKP – Naše Mise
02. 02. 2013 22:05
Zdravím všechny diskutující,a dovoluji si podělit se s ostatními o svůj zážitek s ČKP. Vlastnil jsem kdysi pick-upa,kterého jsem měl po celou dobu řádně pojištěného.Dne 20.10.2008 jsem ho nechal ekol. zlikvidovat a tentýž den i zrušil jeho pojištění.Tento týden jsem od nich dostal výzvu k zaplacení 11880 kč za to,že jsem "údajně" (od 10.7.-7.10.2010) dle § 24c toho jejich zákona provozoval již zmíněné vozidlo. Dobré,né?!! Budu tedy požadovat po jakémsi Krejzarovi vysvětlení celé záležitosti,a zároveň zvažuji,že na něho podám tr.oznámení pro pojistný podvod dle § 210 odst.2 tr. zák.
J.
Re: AntiČKP – Naše Mise
07. 02. 2013 13:52
Dobrý den, tak mi také došla slavná zásilka z ČKP, dluh za období 10.7.-7.10.2010. Přitom jsem auto prodala v roce 2008. Poslala jsem jim kupní smlouvu, výpis z registru a ukončení pojistky. Nyní čekám, co se bude dít. Očekávám: námitka - zamítnuta. :-D A co pak? Šmejdi jedni.
J.
Re: AntiČKP – Naše Mise
07. 02. 2013 18:47
No tak to bylo rychlé, v 15 hod. mi odepsali, že na základě mé přiložené dokumentace případ ukončují. Uff, tak aspoň že tak!
CJ
Re: AntiČKP – Naše Mise
09. 02. 2013 11:55
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den, tak mi také došla slavná zásilka z
> ČKP, dluh za období 10.7.-7.10.2010. Přitom
> jsem auto prodala v roce 2008. Poslala jsem jim
> kupní smlouvu, výpis z registru a ukončení
> pojistky. Nyní čekám, co se bude dít.
> Očekávám: námitka - zamítnuta. :-D A co pak?
> Šmejdi jedni.
zajímavé, mě včara taky přišel dopis , uplně na to stejné období jak píše (10.7.-7.10.2010) a taky jsem auto v roce 2008 prodal. zajímá mě kde si ty datumy vycicávají z prstu ?
mic24
Re: AntiČKP – Naše Mise
15. 02. 2013 21:13
Vrátila jsem se po dlouhých měsících na tyto stránky. Divíte se, že lidé s operátory ČKP hovoří tak, jak hovoří? Já ne. Mimochodem jsem na vyřízení údajného "nedoplatku" čekala dost dlouho, než jsem si mohla na webu ČKP přečíst, že má záležitost je vyřízena. A to šlo o auto držené stejným majitelem - žádný převod ani depozito!
Co na tom, že se člověk měsíc stresuje, jak to dopadne?! Pak asi neměli v ČKP na známku, aby poslali jednu blbou větu coby vysvětlení, kde vlastně se stala chyba; omluvu, tu jsem po této zkušenosti rozhodně nečekala. A moje zkušenost není ojedinělá, spousta lidí to sem ani nenapíše, protože o téhle možnosti neví.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
J6PKD
Příspěvek: