Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

AntiČKP – Naše Mise

Autor carlos 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 08. 07. 2021 08:46

AntiČKP – Naše Mise
31. 05. 2012 22:54
ČKP zřejmě funguje na hraně zákona. Svědčí o tom zkušenosti motoristů, jimž byla neoprávněně zaslána výzva o uhrazení zákonného příspěvku nepojištěných. ČKP tvrdí, že k nepřesnostem dochází pouze v cca 6-ti procentech případů a viní za ně Centrální registr vozidel (cituji tiskovou zprávu [1]„ČKP se tak stává rukujmí Centrálního registru vozidel). Podle příspěvků z internetových diskusí však je téměř jasné, že ČKP s daty z evidence vozidel zřejmě vůbec nepracuje. Zajímá se jen o data z pojišťoven, která je povinna dle zákona zpracovávat. Jakmile totiž narazí na neuhrazený interval pojištění, automaticky vygeneruje výzvu k úhradě všem historickým vlastnikům vozidla a začíná tak vymahačské kolečko. Slabší povahy pak ČKP zaplatí, navíc je poplatek nevratný, tj. pokud zaplatíte i když jste vozidlo v daném období nevlastnili, nemáte možnost se domáhat náhrady. ČKP dle své tiskové zprávy [1] tvrdí, že reaguje na nesouhlas s obsahem výzvy vždy věcně. To ale není pravda, ČKP zcela cíleně stupňuje tlak a odmítá podat konkrétní informace k případu a to jak písemně tak na infolince.

Na Českou kancelář pojistitelů padlo již mnoho trestních oznámení. Nepadl však zatím žádný relevantní rozsudek. ČKP jakožto zákonem zřízená instituce funguje zcela zjevně na hraně zákona, nedaří se však rozkrýt přesné fungování a zaujmout efektivní pozici proti ČKP, proto jsme se rozhodli založit toto fórum a zjistit skutečný rozsah činnosti kterou ČKP provádí.

Pokud máte jakékoliv (ať již pozitivní či negativní) zkušenosti s Českou kanceláří pojistitelů, přispějte prosím do diskusního fóra. Příspějete tak k dokreslení obrazu o ČKP a jejích praktikách.

[1] [ckp.cz]
Milan
Re: AntiČKP – Naše Mise
01. 06. 2012 14:44
Mám velké zkušenosti s ČKP a klidně budu polemizovat. Nezastávám se čkp, to v žádném případě, ale množství ušpěšně vyřešených případů mě dává právo se takto vyjádřit. To že nemůže operátorka dávat konkrétní informace je asi OK, páč neví s kým se baví. Samozřejmě by to šlo i vyřešit jinak. Zeptám se, v kolikati případde si to zavinili vlastníci vozidel sami?
Re: AntiČKP – Naše Mise
01. 06. 2012 14:57
Podle ročního výkazu ČKP ročně průměrně rozesláno 250.000 výzev. Rozporováno je cca 62.000 a z toho cca 25.000 oprávněně.
Otázka je
1) jaký klíč k výběru osob je zvolen, když jeho nepřesnost je více než 10%
2) jakým způsobem a zda věcně ČKP přistupuje k oprávněným žádostem (dle mého názoru jen stupňuje tlak, ve skutečnosti bojujete jen s algoritmem, který na tiskárně tiskne výzvy, veškeré písemnosti, které obdržíte jsou jen šablony, infolinka má nulový přístup k řešení).

Zdroj: [www.novinky.cz]
Re: AntiČKP – Naše Mise
01. 06. 2012 15:06
Co je též důležité, že výkonný ředitel k těmto 25-ti tisícům oprávněných výzev uvedl cituji: „Je však potřeba si uvědomit, že v mnoha případech je příčinou chybného údaje, který ČKP získává z Centrálního registru vozidel, nesplnění oznamovací povinnosti vlastníka vozidla vůči registru vozidel“.

To ale je opět lež, přesvědčil jsem se na vlastní kůži stejně tak jako celá řada jiných motoristů, že data v CRV jsou zcela v pořádku a výpis použil jako důkaz (čas a poplatek je věc další). Takže kde je problém? V přenosu dat mezi CRV a ČKP? Nebo ČKP zcela záměrně data ignoruje? Tuto informaci by měla ČKP poskytnout písemně v rámci šetření a nikoliv mlžit.
radek
Re: AntiČKP – Naše Mise
03. 06. 2012 20:02
je to virtualní firma mail žádný na telefonu moc ochotní nejsou adresa po box hlavně vám 10x připomínají že budete platit jinak vymahačská firma nemáte někdo zkušenosti za jak dlouho vás můžou otravovat aď mě po pěti letech nepošlou zpětně něco za auto
je tam nějaka tolerance 14 dní jak jsem se někde dočetl 2 3 4 5 dní nechávají ladem nebo to taky generujou
když například 4 dny auto nebylo pojištěno dostanu výzvu?
Re: AntiČKP – Naše Mise
03. 06. 2012 20:03
Netuším jak je to s délkou nepojištění, nicméně standardně by se tyto závazky měly promlčovat po 3 letech.
radek
Re: AntiČKP – Naše Mise
03. 06. 2012 20:06
jak je to s těmi 14 dny? nevíte prosím někdo? zaplatil jsem to až po 4 dnech dostanu taky výzvu na toto?
ti lidi co prodávaj to auto na smlouvu jsou sebevrazy ja už mám taky výzvu za tu dobu co u mě nárokujou jsem měl auto 2 dny předtím bylo v polopřevodu tak maj udaj jen z pojištovny a pote z registru
milan.cukrar
Re: AntiČKP – Naše Mise
04. 06. 2012 20:51
vysvětlím naprosto přesně, jak je to s těmi 14 dny. Nesmíte ani jediný den provozovat vozidlo bez pojištění. Těch 14 dnů je na sjednání jiného pojištění, nebo dočasného vyřazení z evidence.

musíte jim sdělit, že jste vozidlo neprovozoval a pak bude případ ukončen.
Re: AntiČKP – Naše Mise
04. 06. 2012 21:24
Moje informace pochází z přepážky na magistrátu... údajně pokud je vozidlo odhlášeno, nemusíte jej přihlásit do 14ti dnů, nýbrž můžete jej nějakou dobu po koupi přestavovat, opravovat apod. než jej přihlásíte. V tomto období vozidlo neprovozujete a tudíž není nutné platit povinné ručení. Samotného mě tato informace překvapila a nejsem si jistý kde má oporu v zákoně, proto bych se raději ještě informoval...
xy
Re: AntiČKP – Naše Mise
04. 06. 2012 21:25
Promlčecí lhůta je 10 roků,v případě zahájení vyšetřování se počítá lhůta od zahájení vyšetřování!
Re: AntiČKP – Naše Mise
04. 06. 2012 21:26
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Promlčecí lhůta je 10 roků,v případě
> zahájení vyšetřování se počítá lhůta od
> zahájení vyšetřování!

A na to jste přišel jak? O jakém vyšetřování mluvíte?
kdokoliv
Re: AntiČKP – Naše Mise
05. 06. 2012 10:37
Špatný zákon stejně jako špatně fungující společnost! Mnoho lidí se ničím neproviní ale ze zákona se musí hájit, jako by každý jeden porušoval zákony každý den!! Jedná se o obrovské množsrví osob, které byli obesláni výzvou od pčk , jen na základě jejich domněnky o provozování - naše vyjádření jen málokdy akceptují a neustále vyvíjejí tlak na naši psychiku vedoucí k zaplacení neexistujícího jejich NÁROKU! , který je jasně formulován v zákoně, kdy nárok vzniká! Na další jejich výzvu jsem odpověděl následujícím způsobem, protože se domnívám, že jejich výzva není v souladu s právem.
Vyjádření k výzvě vedené pod značkou: ********


Zakoupil jsem vozidlo RZ – *********, které jsem nehodlal provozovat a ze stejného důvodu jej nepojistil! Předmětné vozidlo bylo zakoupeno, jako věc dle občanského zákoníku bez nutnosti jej hodlat provozovat. Zákon o pojištění 168/99 a ani jiný zákon této země, který by mohl být spojován ve vztahu k vlastnictví této věci jsem v žádném bodě a v žádném případě neporušil a už vůbec ne v souvislosti, kterou byste měli vy sami nějak řešit. Také si nemyslím, že by v zákoně o pojištění – konkrétně v § 24c stálo, že příspěvek do GF je povinen platit každý,kdo je majitelem vozidla! Nic takového tam není !! Zakoupený předmět ( vozidlo) nebyl v žádném rozporu se zákonem provozován jednoduše proto, protože nebyl provozován vůbec. V překladu to znamená, že jsem jej nehodlal provozovat a v okamžiku, když jsem se odhodlal jej provozovat, tak jsem vše uvedl do souladu s právem a povinnostmi v dané oblasti - což znamená, že jsem po nutných opravách předmětného vozidla mohl následně přistoupit k mému rozhodnutí a toto vozidlo na mou osobu zapsat do registru vozidel ( změna majitele) - přesně dle platné legislativy pro tento Stát a mohl jej hodlat provozovat dle platného předpisu a zákonů této země. Vozík v udávaném časovém úseku stál na mém vlastním soukromém pozemku, který je oplocen a který není veřejně přístupný. Vaše obvinění z porušování zákona 168/1999 je za hranou Vašich pravomocí a to tím spíše, že samy tento zákon nedodržujete! Toto nařčení z porušování zákona je i daleko za mou schopností toto tolerovat a snášet! Toto vozidlo RZ ******* nebylo po zakoupení pojištěno z popsaných důvodů od **.**. 20** do - **.**.201* toto období tří měsíců bez přerušení jste dokonce rozdělili do dvou etap na: **.12. – **.12. 20** / značka ****************** na což reaguji nyní
a na: **.**. 201* – **.**. 201* /značka ********** na kterou jsem reagoval **.**. 201* a následně na upomínku **.**. 201*. - však podle Vašeho vyjádření jste celou věc prošetřili a svou neakceptací mého prohlášení jste jasně dali najevo, že jsem člověk, který porušuje zákon přesně zákon 168/99! Doporučoval jsem, aby se celá věc řešila prostřednictvím soudu, protože jsem Vámi kladené obvinění o porušení zákona neporušil, ovšem Vy na to máte jiný názor a jak je vidět musíte mít určitě důkazy o tom, jak jsem „drandil“ s předmětným vozidlem po silnicích a tedy i důvod k soudnímu jednání. Toto jste ale neudělali a předali dále k vymáhání dalšímu subjektu, který nemá v ruce nic víc, než vaše obvinění a váš velmi svérázný a jednostranný výklad daného zákona bez jediného relevantního důkazu.
K dalšímu uvádím následující:
Jestliže po mně něco požadujete ohledně vyplňování nějakého dotazníku, pošlete nejprve objednávku na tento úkon a já jej nechám poté zpracovat právní kanceláří, která Vám tento úkon bude posléze fakturovat. Já odmítám sdělovat jakékoliv osobní údaje třetím osobám navíc mně to zakazuje zákon a Vy tímto dotazníkem nabádáte k porušování zákona o ochraně osobních údajů! Vidím to, jako pokus o neoprávněné získání osobních údajů a to je asi i trestné!

Je potřeba posílat reakce na jejich výzvy doporučeně, protože by se mohlo stát, že korespondence k nim nedorazí ( mají předplacenou odpovědní zásilku pouze obyčejnou částkou ) u které nemáte doklad o odeslání a tím nemáte v ruce žádný doklad o reakci na jejich výzvu! Bohužel s tím jsou spojené další náklady za poštovné!

:Obviňují z porušování zákona tisíce osob a že to by bylo v pořádku?:confused smiley
wippercss
Re: AntiČKP – Naše Mise
11. 06. 2012 21:26
Ted se podrzte moje pritelkine ted dostala exekucni vymahani od kancelari poistitelu na castku 0kč slovem nula korun ceskych exekucne a soudni poplatk se vysplhali na 30000kč co s tim delat prosim mail dekuji
Re: AntiČKP – Naše Mise
11. 06. 2012 21:41
Nerozumím tomuto příspěvku / DOSTALA EXEKUČNÍ VYMÁHÁNÍ ??? - pekáč není oprávněn k exekučnímu řízení a to znamená, že vše musí projít soudem a ten by musel rozhodnout o ! = aby mohlo dojít k zahájení exekuce. Jestliže jde o elektronicky podanou žalobu je třeba podat odpor a následně podat vysvětlení do 30 dnů od podání odporu! V tomto případě máte možnost nahlédnout do spisů - jsou povinni Vám umožnit seznámení s obsahem žaloby. Chtělo by mnohem lepší popis toho co dostala přítelkyně a co tomu předcházelo. PČK si bude dělat co chce do té doby do které jim to my budeme trpět!! Oni nemají právo kohokoli obviňovat z porušování zákona - to jim ani jejich prolobováný zákon neumožňuje!!
Jiří
Re: AntiČKP – Naše Mise
11. 06. 2012 22:09
Jak může někdo vymáhat Exekučně 0 nula korun je tohle vůbec možné?Taky nechápu .Buď už tady v tomhle státě může každý všechno nebo zákony jsou jen pro blbce a exekutory a CKP
Re: AntiČKP – Naše Mise
11. 06. 2012 22:49
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ted se podrzte moje pritelkine ted dostala
> exekucni vymahani od kancelari poistitelu na
> castku 0kč slovem nula korun ceskych exekucne a
> soudni poplatk se vysplhali na 30000kč co s tim
> delat prosim mail dekuji


Dobry den,
to byste nam mel asi nascanovat (zacernete osobni udaje)... nechce se mi tomu vubec verit...
Diky...
tanderbird
AntiČKP
13. 06. 2012 18:51
Přišla mi výzva na cca 3000 za motorku, která po koupi neměla technickou a když sjem ji udělal, okamžitě jsem ji přepsal a pojistil. Já pitomec zaplatil... následovaly během 2 týdnů další 2 dopisy na další vozy a částka se už vyšplhala dohromady na 9000. Přijde mi že jde o cílenou likvidaci osob... poslední dvě výzvy jsem odmítl doporučeným dopisem (což je proti podmínkám o korespondenci s čkp protože vyžadují JEN předplacenou obálku co se snadno ztratí a vůbec nechtějí doporučený dopis. To se jim hodí... Brzy se budu radit s advokátem o dalším postupu, protože i když bych zaplatil, nevěřím že mi dají pokoj. Co myslíte vy?
Mirek
Re: AntiČKP – Naše Mise
15. 06. 2012 10:09
Těžko uvěřitelný, že něco takovýho může fungovat s posvěcením státu. Přišla mi výzva k úhradě za období, kdy jsem to auto ještě nevlastnil, poslal jsem scan z evidence a na to mi přišla odpověď bez odůvodnění, že odvolání se zamítá a mám uhradit dané pojištění + další náklady na vymáhání :-D Takže opravdu asi komunikuju jen s generátorem připravených odpovědí. V dopise mafiánský vyhrožování inkasní agenturou a soudem, datum uvedené v dopise o 8 dní starší, než razítko na obálce - prostě regulérní dojička kapes, všechno dělaný tak, aby vás ochcali.
Jiří
Re: AntiČKP – Naše Mise
15. 06. 2012 12:25
Tak vám oznamuji byl jsem u soudu ohledně CKP odvolal jsem se kvůly platebnímu rozkazu a advkátka zastupující CKP se omluvila takže tam nebyla asi plus pro mne vozidlo jsem neprovozoval bylo uzamčeno v garáži atd soud celou záležitost zamítl tak jsem vyhrál Hurá
Re: AntiČKP – Naše Mise
15. 06. 2012 23:10
Takhle to musí dopadnout vždy, když nemají důkazy o provozování na pozemních komunikacích a ty oni logicky nemají, - oni se spoléhají pouze na ubohé zastrašování!! Jen doufám, že náklady na soud hradí pekáč a brzy dojde k tomu, že se jim takovéto praktiky nemohou vyplácet! Jen je škoda, že mnoho lidí zaplatí, protože se bojí toho jejich vydírání a vyhrožování!
Tak si jen říkám = kam jsme to dopracovali s tou demokracií! - Kam se člověk podívá tam je nějaká ta svi...N+Ě!! Všem říkám, aby to dotáhly do konce - kčp nemá nárok a nikdo jí nedal právo urážet a obviňovat tisíce osob! Jsou to = a doplnění nachám na každém :
ivajs
Re: AntiČKP – Naše Mise
18. 06. 2012 09:18
Můžete mi prosím poradit ohledně inkasní společnosti EOS KSI. Dostali jsme výzvu k úhradě od ČKP, za nepojištěné vozidla. 4 vozidla jsme měli pojištěné ve flotilové smlouvě u poj. Generali, která nám ukončila pojištění pro pozdější úhrady, aniž by nás o tom písemně informovala. I po ukončení nám byly vystavovány faktury za pojištění.Po obdržení faktury, kde byly uvedeny přeplatky jsme zjistili, že nemáme 2 měsíce pojištěna vozidla. Po obdržení výzvy ČKP, jsme zaslali odůvodnění i všechny doklady, kde jsme navrhli, že jsme ochotni příspěvek zapalatit ve výši pojistného. U 1 vozidla nám bylo sděleno, že je případ ukončen a příspěvek nepožadují. Po zaslání upomínky od EOS, jsem navštívila právnika, který sepsal dopis, ve kterém požadujeme vysvětlení proč 1 auto uznali a zbývající ne. Bohužel bez odpovědi. Volala jsem ČKP, kde mi bylo sděleno, že případ musí vyřešit EOS(i tam byly, všechny doklady zaslány). EOS nám sdělil, že to 1 vozidlo bylo vyřazeno s registru a na základě zaslaného technického průkazu, příspěvek nepožadují, což je úplny nesmysl, protože auto je provozováno a ani nebylo v depozitu. Vím,že si za to můžeme sami, protože jsme ne vlastní vinou platili opožděně pojištění, ale příjde mi nelogické, když je jedna flotilová smlouva, že by měli ve všech případech postupovat stejně. EOS nám vyhrožuje, že to předá k žalobě a na exekuci. Mají na to právo? Na internetových stránkach ČKP mám na naše námitky uvedeno ,,čeká na ověření".
Jarek
Re: AntiČKP – Naše Mise
18. 06. 2012 09:38
Přišla mi výzva k uhradě za nepojištění 7700 Kč. Nejsem si vědom toho, že bych někde pochybil. Na webových stránkách bezpojisteni.cz, jsem se v otázkách a odpovědích dozvěděl. Že prokazování pojištění se prokazuje zelenou kartou, takže pokud jim zašlu zelenou kartu, bude vše ok?.. Samozřejmě, že za to období co mi píšou, že jsem zaplaceno neměl smiling smiley
karel
Re: AntiČKP – Naše Mise
18. 06. 2012 11:08
Jdu k soudu, pošli sem nějaký odkaz, jak to bylo ukončeno, nebo co napsala advokátka, nezdá se mi to tak jednoduché jak píšeš. Díky.
mic24
Re: AntiČKP – Naše Mise
18. 06. 2012 23:47
Tak jsem se dnes ocitla mezi "neplatiči". Do dnešního večera, než jsem si po pozdním příchodu z práce přečetla poštu, jsem o České kanceláři pojistitelů (CKP) věděla, že existuje. Ale že posílá lidem upomínky na nezaplacené povinné ručení, které je řádně zaplacené, tím mi doslova vytřeli zrak. Tak teď budu muset jednat, aby mne náhodou nenavštívil exekutor, protože jsem povinné ručení od 22. 12. 11 na celý rok dopředu zaplatila už 1. prosince 2011. Zatím nevím, kde se stala chyba, ale každopádně mě to silně otrávilo! Chtějí bratru za 35 dní, kdy podle nich nemám zaplaceno, necelé dva tisíce. Že by v CKP měli málo práce s těmi, kteří skutečně neplatí, takže otravují ty, kteří platí - to mi rozum nějak nebere! A už vůbec nechápu, proč se mnou komunikuje kvůli údajnému dluhu CKP a ne moje pojišťovna. Jen se hrozím, zda takových upomínek neběhá mezi lidmi víc!
Sranda je, že mám zaplaceno a účtenku k dispozici. Tak nevím, zda zítra začnu dělat dusno nejdříve na CKP nebo rovnou u mé pojišťovny. Už z principu nevím, proč - abych se vyvinila - mám vypisovat nějaký přiblblý dotazník a poslat zpět jako odpovědní zásilku, když mám vše v pořádku.
Re: AntiČKP
19. 06. 2012 20:20
Nejsem zastáncem čkp, ale zastávám toho komu je ubližováno. Proto mě denně osoví několk lidí o pomoc, většinou to skončí úspěchem. Začátek viny je téměř vždy na straně majitele, málokdy na straně čkp. Jsme lidé, každý uděláme chybu. Taktéž úředník může udělalt chybu. Domnívám se, že každý z Vás by na pozici pracovníka čkp postupoval podobně, stejně, nebo u tvrději. Neznám každý případ, ale dokumenty které dostávám od taztelů neobsahují výhružky, ale jen upozornění, co by se mohlo stát, pokud neprokážete neprovozování...

Vidíte u příspěvku Jiřího, že se čkp i omluvila. Omlouvá se i jiným osobám, alespoň to čtu v jejich ukončení případu.

Každý má právo se vyjadřovat jakkoliv o komkoliv...
naštvaný
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 06. 2012 09:12
Včera přišla manželce výzva k zaplacení od údajné zlodějské kanceláře ČKP za pojistné období,kdy ještě vozidlo nevlastnila,možno doložit kupní smlouvou i v registru musí být záznam,že je to po době než které vyžadují.Manželka má ZTP takže jsme kupovali Berlingo ,které je vedeno v techničáku jako nákladní N1 ,takže si vlastně účtují vyšší sazbu. Jak je možné,že tato kancelář může fungovat? Za dřívější tkzv.totality by se toto stát nemohlo. Takovéto spolky včetně exekutorů posvěcené státem ,kdy lidé přicházejí o své majetky a obydlí je do nebe volající a je Načase s tím něco udělat.
Co nám doporučujete ,jak s tím máme naložit s bezdůvodným napadením? I když se v poznámce předem omlouvají za možný chybný údaj je to neomluvitelné a jde jim jen,aby lidé zaplatili a někteří to raději zaplatí,aby neměli náhodou problém.Za takto mizerně odvedenou práci by měli být potrestáni,protože dle registru jim to nemůže sedět.
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 06. 2012 11:21
Ahoj " naštvaný" = obrana proti nim je ve Vašem případě zcela jednoduchá! Použil bych a používám stejných praktik - jak někdo na mě tak já na něj! Oni podle zákona mají vycházet porovnáním registru s pojištěním a toto zjevně nedělají! Jejich omluvy také neberu jako kompenzaci za křivé nařčení z porušování zákona! Klidně jim napište přesně to co si myslíte a pošlete ofocenou kupní smlouvu aby věděli, od kdy, by eventuelně mohli něco po Vás požadovat TEČKA! Nevyplňuji ani dřívějšího majitele = nejsem jejich zaměstnanec abych dělal něco za NĚ! Klidně podejte i stížnost případně trestní oznámení - jelikož se v tomto případě může jednat o podvod jako ostatně v řadě jiných případů!!!
naštvaný
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 06. 2012 12:50
Ahoj kdokoliv ,přesně v těch intencích co naznačuješ ty, uvažuji i já včetně stížnosti i trestního oznámení. Bude tedy záležet na manželce zdali s tím bude souhlasit ,protože auto je vedeno na ní ,jako ZTP. Ano oni si právě ulehčují práci ,musím říci hovada a obtěžují i ty ,které nemají řádně prověřeny a vyžadují peníze ,i když v rozhodné době člověk není majitel a plně souhlasím,že na to omluva nestačí to už je prasečina ,když se dozvídame,že nejsme první ani poslední. Už jenom ,že máme my dokazovat něco, čeho nejsme vůbec účastni.
Radim, Czech republic
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 06. 2012 13:01
Mám zcela stejný problém jako vy. Mohl byste, prosím, napsat, anebo mně poslat na uvedený e-mail, v jaké fázi se uplatňování nároku ČKP nachází? A jak proti nim postupujete? Mohli bychom si vyměnit zkušenosti a informace. Příp. volejte na tel. č. 724826959.
Radim
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 06. 2012 13:54
Zdravím,

chtěl bych požádat všechny, kteří zde již psali, nebo psát budou, a mají k dispozici platební rozkaz, nebo rozsudek (přeji všem, aby byl zamítavý), aby jej zde se začerněnými osobními údaji zveřejnili. Ať už argumentace vašich právních zástupců, tak argumentace ČKP může mnoha lidem pomoci v jejich obraně proti neoprávněnému uplatnění nároku ČKP.

Sám jsem v následující situaci: Auto jsem koupil, převezl jako nepojizdné na svůj pozemek, stejně probíhala několikrát přeprava mezi mým pozemkem a autoopravnou. Po celou dobu nemělo auto technickou prohlídku, bylo nezpůsobilé k provozu a logicky také nebylo pojištěno. Tento stav trval cca 6 měsíců, ČKP proti mně uplatnila nárok na zaplacení příspěvku za první 3 měsíce. Jejich nárok popírám na základě následujícího:

§ 24c, zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je právním základem nároku na příspěvek do Garančního fondu ČKP.Odstavec 1 obsahuje následující text: "Je-li provozováno tuzemské vozidlo bez pojištění odpovědnosti v rozporu s tímto zákonem, je vlastník vozidla povinen uhradit Kanceláři příspěvek za dobu, po kterou bylo vozidlo provozováno v rozporu s tímto zákonem." Otázkou je, co znamená "provozovat v rozporu se zákonem". Tvrdím, že jde o provozování vozidla, tzn. reálné užívání vozidla, nikoliv pouze prostá existence vlastnického práva k vozidlu, a to v rozporu s § , odst. 2: "Nestanoví-li tento zákon jinak, může na dálnici,^1a) silnici,^2) místní komunikaci^3) a účelové komunikaci, s výjimkou účelové komunikace, která není veřejně přístupná^4) (dále jen "pozemní komunikace"winking smiley, provozovat vozidlo pouze ten, jehož odpovědnost za škodu způsobenou provozem tohoto vozidla je pojištěna podle tohoto zákona. Povinnost pojištění odpovědnosti musí být splněna i v případě ponechání vozidla na pozemní komunikaci." V zákoně není jediného ustanovení, které by "stanovilo jinak". Tímto úvodním § náš jasnozřivý dárce zákonů jasně řekl, v jakých situacích, tj. při jakém provozování vozidla je nutno sjednat povinné ručení. Zejména poukazuji na "s výjimkou účelové komunikace" a "Povinnost pojištění odpovědnosti musí být splněna i v případě ponechání vozidla na pozemní komunikaci." Je nad slunce jasné, že budu-li provozovat vozidlo pouze na účelové komunikaci, resp. ponechám ho jinde než na pozemní komunikaci, MOHU PROVOZOVAT VOZIDLO I BEZ UVEDENÉHO POJIŠTĚNÍ (povinného ručení). § 15 sice stanoví povinnost ohlásit Centrálnímu registru zánik pov. ruč. do 14 dní od tohoto zániku, porušení této povinnosti je ovšem sankcionováno jako přestupek (promlčecí doba 1 rok od spáchání) a samotné porušení této povinnosti lze těžko chápat jako "provozování vozidla v rozporu s tímto zákonem". Navíc samotnou povinnost pojištění odpovědnosti váže zákon na situace ad §1, odst. 2, tzn. není-li zde jiných předpokladů pro vznik povinnosti provozovat s pov.ruč., potom nelze vykládat § 24c tak, že by postihoval i jiné situace, než porušení stanovéné povinnosti sjednat pojitění odpovědnosti. Jinak řečeno § 24c stanoví povinnost platit příspěvek, který má povahu sankčního plnění do Garančního fondu ČKP pro případ, že protiprávně nesjednám povinné ručení a zároveň provozuji vozidlo v rozporu s předmětným zákonem. Musí být splněny obě podmínky, jinak povinnost platit příspěvek nevzniká. Od sankcionování porušení jiných povinností - např. § 15 jsou zde právě ustanovení zákona 168/1999 Sb. týkající se přestupků-

Navíc dodávám, že v mém případě došlo k zapsání do TP jako provozovatele vozidla až za onoho půl roku, tj. ve stejný den jako jsem sjednal povinné ručení. Do této doby zde byla pouze informace o převodu, tj. změně vlastnictví vozidla, na mou osobu.

Dalším problémem je ovšem § 24c, odst. 4 věta druhá: "Povinnost uhradit příspěvek nevzniká, pokud je ve lhůtě podle věty první Kanceláři prokázáno, že vozidlo nebylo provozováno v rozporu s tímto zákonem." Toto ustanovení ovšem naráží na základní problém dokazování tzv. negativních skutečností. Jak děl i samotný Nejvyšší soud, jde-li o dokazování negativních skutečností, leží důkazní břemeno na druhé straně, tj. vždy musí dokazovat ten. kdo tvrdí, že k něčemu došlo, nikoliv naopak. Dovedete se představit způsob, jakým dokážete, že za 3 měsíce, v každý jednotlivý den, resp. ani okamžik z tohoto dne auto nestálo na pozemní komunikaci? Povinnost platit příspěvek totiž vzniká za každý den neplnění povinnosti. Navíc ČKP nemá povinnost žádné součinnosti, tzn. řekněme, že navrhnete ČKP 5 svědků k prokázání vašich tvrzení. ČKP nemá žádnou zákonnou povinnost (ani právo) je někam předvolat, natožpak předvést. Takže: Jsem toho názoru, že soud se nemůže spokojit s prostým zkoumáním faktu, zda bylo nebo nebylo ČKP prokázáno, nýbrž musí zkoumat samotný vznik nároku, a dojde-li k tomu, že nárok nevznikl, tzn. vozidlo nebylo provozováno v rozporu s tímto zákonem bez pojištění odpovědnosti, musí žalovanému vyhovět. Relevantní, lépe řečeno zákonné a ústavně konformní dokazování vzniku nároku musí proběhnout v soudním řízení a ne před nějakým paspolkem, který je právnickou osobou soukromého práva.

Proto bych vás všechny chtěl ještě jednou požádat, abyste se podělili o své zkušenosti zejména s argumentací ČKP (jejich spřízněných inkasních agentur), či soudu ve vaší věci. Použití těchto argumentů může zásadně pomoci všem, kteří mají s ČKP obdobný problém jako výše uvedený. Argumentačně propracované popření nároku má vždy vyšší váhu a může celou věc podstatně zjednodušit. Jak už v této diskuzi někdo psal, ČKP vydělává často na strachu a nevědomosti těch, proti kterým uplatnila nárok neprávem. Zákon je nepromyšlený (tedy jeho novela, která § 24c zavedla) a je potřeba se proti jeho uplatňování v této podobě bránit.
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 06. 2012 18:15
Radime, perfektně připravený příspěvek! Není k tomu co dodávat jen za neodevzdání RZ do depozita je promlčecí doba 2 roky za touto dobou nemohou již tuto věc sankcionovat - (myšleno úřadem) - kčp s neodevzdáním RZ nemá vůbec nic společného = není to jejich věc! = toto je pouze konstatování a né doplnění příspěvku, z kterého je patrné, že autor ví o čem to je. Popis, tak jak je uveden tímto příspěvkem je natolik srozumitelný, že není k obraně nic víc potřeba! Dokonce i v autoškole je v testech zakomponována otázka ohledně zák. pojištění - tak jak je uvedeno v zákoně. Mimo toho - povinné ručení - respektive jeho plnění, se nevztahuje na vozidla, která se poničí na soukromém veřejně nepřístupném místě a pojišťovnu tyto škody nezajímají - z toho lze také ledacos odvodit. Další věcí je = jestliže něco koupím jsem majitelem ale to neznamená, že musím HODLAT PROVOZOVAT - nejprve si vozidlo řádně připravím k používání na pozemních komunikacích a jestliže nejsem nesvéprávný tak se mohu sám rozhodovat a rozhodnout a teprve potom uvedu vše do souladu s právem a povinnostmi. NIkdo nemůže nikoho nutit k tomu, aby provozoval něco, co se provozovat nedá anebo provozovat nechce! Držme se přesného znění zákona = a ten uvádí provozování vozidla na POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH. Jen chci věřit tomu, že jim někdo brzy šlápne na kuří očko!
mirek
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 06. 2012 18:38
ČKP ze zákona nemá oprávnění nahlížet do registru vozidel,toto nemá ani např.městská policie.ČKP porovnává pouze údaje od pojišťoven,na to jako soukromá firma má nárok.Proto se stává,že klidně účtuje několik let bez ručení prvnímu poctivci,který si auto pojistí.
naštvaný
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 06. 2012 19:38
Pokud dotaz od Radima je na mne,tak jsem zcela na začátku,protože výzva manželce přišla včera.Dnes jsem oskenoval smlouvu ,pokud by bylo potřeba i začátek pojištění,který jsme uzavřeli hned při koupi vozidla se stejným datumem.Mohu konkretizovat. Výzva na zaplacení je od 15.6.2010 - 9.7.2010. Koupě vozidla proběhla 10.7.2010 . Byla přes autobazar a jakmile nám poslali velký techničák,tak jsme vozidlo přihlásili,kde je datum 19.7.2010. Takže je to snaha o vylákání peněz na nevědomosti či strachu občanů. Zítra přes stránky on-line jim pošlu kopii smlouvy,případně i pojištění s vynadáním a budu čekat na reakci.Dalo by se i zavolat.ale to je spíše mlácení prázdné slámy. Určitě stížnost, trestní oznámení pokud bude manželka souhlasit.Nadále to pošlu ombudsmanovi a e-mailem budu informovat poslance co vlastně schválili za vymahačskou agenturu.
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 06. 2012 21:47
Naštvaný = ombudsmanovi NE! = ten se vyjádřil, že to pod něj nespadá! Vyhozené peníze za poštovné! Stížnost adresovat na ČNB, případně ministerstvo financí! Ale ještě k Vašemu problému = jestliže jste koupil 10.7. 2010 tak od té doby jste měl mít uzavřené zákonné pojištění v případě, že jste s vozidlem jezdil, nebo ho používal na pozemních komunikacích - to je zásadní!
Jednoduše řečeno: vozidlo bez pojištění nesmí na pozemní komunikaci ani parkovat = takto je chápán zákon o provozu na poz. komunikacích a s tím také zákon o pov. ručení. Pozor na to.
naštvaný
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 06. 2012 22:41
Kdoliv a kdykoliv díky,jen mě zaráží,že to pod ombudsmana nespadá.Jinak vím,že to přijímá i přes e-mail,takže poštovné netřeba,teda alespoň to tak bylo za Motejla.Jak jsem zmiňoval je to na manželku ,která má ZTP,takže ho potřebuje téměř ke každodennímu ježdění,proto jsme ho hned při koupi toho 10.7. přímo v autobazaru pojistili,protože jsme s ním ihned odjížděli cca 60km.Myslíš stěžovat si nejlepšímu ministru financí v Evropě,chemiku bumbi,bumbi?,obávám se,že má nyní starosti s Vlastičkou a círk. restitucema pro kamarády nečechy....... ČNB má nad těmito vymahači dohled?Mrknu na to...
mirek
Re: AntiČKP – Naše Mise
21. 06. 2012 08:17
Pošlete mi mailovou adresu,přepošlu Vám vyjádření ombudsmana z roku 2009,mě odpověděli vcelku jasně.Možná vám to pomůže.:-)
Re: AntiČKP – Naše Mise
21. 06. 2012 15:16
Kam mám tu e-mailovou adresu poslat ?
..........
Re: AntiČKP – Naše Mise
21. 06. 2012 22:32
MIC24
nejedná se o doplatek na pojištění, proto vás o tom neinformuje vaše pojišťovna.

Jak si tu pročítám ty vaše příspěvky, možná máte v něčem pravdu, ale taky byste si měli uvědomit že ČKP jsou informace poskytovaný a ČKP jen zasílá obsílku a chce tu sankci, která jde do GF. To že ČKP obešle posledního vlastníka vozidla ptz je centrální registr línej dohledávat majitele toho obesílanýho období za to ČKP fakt nemůže nebo že je obeslanej někdo kdo měl na sebe vedenou jenom tu pojistku - když je v pojistný smlouvě uvedený že je majitel- tak co se diví??!!
Stejně tak byste si měli uvědomit, že když voláte na infolinku a řvete a nadávate je vám to k ničemu a hlavně ty operátoři jsou jen lidi, který prostě jsou zaměstnaný u ČKP! Operátoři vás neobesílaj! Informace, který jsou operátorům předávány, jsou následně operátory předány volajícímu! Uvědomte si že ten operátor sedí 8,5 hodiny na zadku má na hlavě sluchátka, skoro se nestihne ani napít a pak ještě na sebe musí nechat řvát lidi, který byli obeslaní!! Operátoři v ČKP maj sakra těžkou práci a když pak volá nějakej idiot, kterej se potřebuje vyřvat, má co dělat aby ho ke konci šichty neposlal do prdele!!!
Fakt chápu, že ste nasraný a občas opravdu právem ale my na tý infolince za to fakt nemůžem!! A někdy bych vám fakt přála si zkusit jeden den na tý infolince myslim že byste si pak hodně rozmysleli jakym způsobem budete s těma operátorama jednat!!!!
MIREK
Re: AntiČKP – Naše Mise
22. 06. 2012 05:45
Koukám,že se tady nikde nezobrazuje...moje je pardubsky.m@seznam.cz
Tera
Re: AntiČKP – Naše Mise
13. 07. 2012 08:14
A vy si myslite, ze to nejde overit u pojistovny kdyz od nich maji udaje?
Re: AntiČKP – Naše Mise
13. 07. 2012 12:15
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Fakt chápu, že ste nasraný a občas opravdu
> právem ale my na tý infolince za to fakt
> nemůžem!! A někdy bych vám fakt přála si
> zkusit jeden den na tý infolince myslim že byste
> si pak hodně rozmysleli jakym způsobem budete s
> těma operátorama jednat!!!!


No tak vzhledem k tomu, že poskytujete nulové množství konkrétních a věcných informací a v podstatě jen děláte štít rozčileným motoristům, které si vaše právní oddělení vybralo jako obětní beránky, ani jiný přístup ze strany volajících nečekejte.

Jakmile se toto změní a začnete fungovat, tzn. poskytovat a zhodnocovat informace k případům, pak budete mít i jiný smysl.

Mmch práci si snad vybírá každý sám ne? Věřím, že vám za to mlčení, vymlouvání se a citování frází z připraveného textu dobře platí.
Iva
Re: AntiČKP – Naše Mise
14. 07. 2012 11:01
nemohu s vámi souhlasit řeším "nedoplatek" už skoro rok. Auto mělo SPZ v depozitu,pojistka řádně odhlášená a poslali složenku na 3200 Kš poslala jsem kopii velkého TP a kopii ukončení smlouvy jaké bylo mé překvapení když přišla nová složenka a žádali zaplatit za totéž auto 4800 s jinou SPZ (původní majitel)ale za dobu kdy jsme auto už vlastnili a mělo jinou SPZ znovu jsem vše doložila a nyní opět přišla složenka na 6750 s tím ,že v určité době bylo auto nepojištěné samozřejmě se jedná o dobu kterou jsem řešila téměř před rokem a kdy jsem již tehdy poslala veškeré podklady asi nezbývá než je žalovat
Re: AntiČKP – Naše Mise
14. 07. 2012 12:32
Vřele můžu doporučit Trestní oznámení... Jedině tak vás budou brát vážně a odpoví v rozumném termínu (policie je v tomto mnohem ráznější). Mně se to oplatilo a věc byla do dvou měsíců skončena. Chystám se podělit o veškeré podklady (vzor Trestního oznámení na ČKP apod.).
Iva
Re: AntiČKP – Naše Mise
14. 07. 2012 14:14
Můžete prosím poslat vzor trestního oznámení? mám dojem že to s nima po dobrém nepůjde
Eva
Re: AntiČKP – Naše Mise
17. 07. 2012 00:40
DOTAZ -obdržela jsem od ČKP, že mám zaplatit 1tis. za období, kdy auto asi 18 dní nebylo letos v lednu auto přihlášeno - ale v té době bylo ukradeno, nalezeno s jinými RZ - naše tudíž měkde vy pytli - auto měli ho policajti - mám v tomto případě nárok na neplacení, když ho měli policajti a nemohlo být provozováno? Navíc auto muselo být odtaženo a stálo neprovozováno, jelikož zloděj zničil, co se dalo. Chci ČKP poslat usnesení od Policie, kde mi oznamují, že si auto už mohu vyzvednout a jsou tam i termíny, kdy byla hlášena krádež... Myslíte, že uspěju?

Dál budu s nimi zřejmě řešit, že asi 3 měsíce už není pojištění auta, protože nám nevydali nové RZ, jelikož bylo přepilováno i VIN a člověk, co to auto provozoval (já jsem bohužel stále majitelka) pojištění odhlásil a nechal auto na ND. Teď budu dělat eko likvidaci, ale co s těmi 3 měsíci? Bylo nepojízdné a bez RZ, tudíž vlastně jsme s ním nemohli jezdit, co radíte v tomto případě si připravit, až na mne skočí? Díky
Re: AntiČKP – Naše Mise
17. 07. 2012 01:23
V prvním případě určitě protokol od policie ČR. Ve druhém pak čestné prohlášení doplněné svědectvím dalších osob.
ZO
Re: AntiČKP – Naše Mise
17. 07. 2012 16:18
Zrovna dnes jsem zjistil, že mi ČKP poslali upomínku k zaplacení. Volal jsem znovu na infolinku a slečna operátorka mi sdělila, že můj případ ještě neprověřili a že zatím nemám nic platit. No hlavně, že upomínku poslat nezapomněli.
Cvičně jsem se ještě operátorky zeptal na jakou adresu mi to poslali. Jestli tu co zjistili z registru nebo jako minule na adresu, kde již rok nebydlím. Sdělila mi, že to poslali jako minule na cizí adresu, kterou jim dala Kooperativa.

Já jsem u Kooperativy pojištěný stále, ale 1.etapa pojištění byla na jiné adrese než 3.(současná) etapa pojištění. Ta 2.etapa jsou 2 roky nepojištěného neprovozovaného v garáži zamčeného vozidla.

Ze zákona však mají povinnost zasílat dopisy na adresu zjištěnou v registru. Proč ČKP porušují úmyslně zákon?
Re: AntiČKP – Naše Mise
17. 07. 2012 18:33
mnoho lidí ušetřilo tisíce až desetittísíce, páč čkp ukončila případ..
viz:
[www.poradte.cz]
a mnoho dalších...
Pan Česnek
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 07. 2012 10:10
Tak si představte, že ty svině mi poslali na to samý auto další dopis??? to je neuvěřitelný! samozřejmě že ho nemám pořád pojištěný ani vyřazený, ale copak má člověk čas lítat po registrech a ještě teď když nic nefunguje? to mě tak rozčílilo! teď už se ale nenechám nachytat a hezky jsem jim tam hned po doručení poslal prohlášení, tři svědky a dvě fotky. tak snad už mi tentokrát uznají. hlavně sem si ohlídal dobu 30 dnů. a v pondělí se snad dostanu na ten registr abych jim ještě poslal konečně to vyřazení a doufám, že ty hovada budu mít už jednou pro vždy z krku!
Zarecek
Re: AntiČKP – Naše Mise
24. 07. 2012 18:37
Dobrý den, ČKP mě vyzvala k úradě poplatku nepojištěných za období od 11.12.2010 do 20.2,2011. Na základě jejich výzvy jsem jim zdělil, že jsem vozidlo koupil 27.1.2011 a po dobu kdy jsem ho vlastnil jsem jej neprovozoval(ani neparkoval) na veřejně přístupné komunikaci. Vozidlo nebylo na mne přepsáno ani odhášeno, jelikož jsem jej kupoval od majitele který rovněž nebyl zapsán v registru vozidel. Vozidlo jsem nakrátko od 27.1 2011 pojistil, jelikož jsem byl mylně informován, že tomu tak musí být i když je vozidlo neprovozované. V květnu 2011 jsem ho prodal a pojistku zrušil. Tak že jediná stopa vedoucí k mému jménu musela pocházet od pojišťovny, kde jsem vozidlo jako asi poslední pojistil. ČKP mi odpověděla ve smyslu, že "nelze ověřit a nelze akceptovat" a to i přez to, že jsem jim vše doložil fotokopií kupních smluv, požadovala peníze i nadále , tentokrát již navýšenou částku uhradit. Na to jsem jim odpověděl že jim nebudi platit za období kdy jsem vozidlo nevlastnil a nebudu jim platit ani za období, kdy jsem vozidlo sice vlastnil, ale neprovozoval.

Jejich reakce byla taková, že peníze požadují dál, ale tentokrát prostrednictvim agentury EOS.

Už mě nebaví s těmi vyděrači komunikovat, jelikož oni podle popsaného věci neřeší a jen automaticky posílají výzvy k úhradě.
Dospěl jsem k názoru, že jde z jejich strany k vydírání a hodlám ve věci podat trestní oznámení, na čež jsem je upozornil ve druhém dopise, bezvýsledně. Řekl bych že si z nějakého trestního oznámení vrásky nedělají, buď mají pro strach uděláno, nebo mají někde hodně vysoko "tatínka" kterému celej ten bordel a zisky z něho patří.
Re: AntiČKP – Naše Mise
24. 07. 2012 21:50
Trestní oznámení na čkp je důležitá součást celého případu a řekl bych, že se nad nima již mračna stahují! Neakceptují a dál celou věc prodají nějaké inkasní VIDĚRAČASKÝ společnosti, která na základě propracovaného plánu vyvíjejí psychický nátlak - bohužel to je v téhle zkur,,,,né zemi normál! Dopis od eosu nebo od transcomu nesou známky vydírání a zde bych viděl možnost podání trestního oznámení min. za podvod ve stádiu pokusu - PŘEBÍRAJÍ OD PEKÁČE(čkp) POHLEDÁVKY, KTERÉ VE SVÉ PODSTATĚ NEEXISTUJÍ ! ! .. a následně posílají upomínky s dalším stupněm nátlaku soudní ŽALOBOU - nutí to každého " postiženého" být neustále ve střehu a reagovat! - je to na podělání ...a.. O TO JIM JDE! Asi nejhůř na tom jsou ti, kteří změnili bydliště a zde může nastat v doručování nemalý problém.
JO JO ŽIJEME VE ŠPATNÉ DOBĚ ALE HLAVNĚ VE ŠPATNÉM STÁTĚ - který ovládají právě jim podobní !!!
Jakub
Re: AntiČKP – Naše Mise
24. 07. 2012 22:12
Zdravim vsechny s podobnou zkusenosti s CKP.

Prisla mi vyzva k uhrazeni prispevku nepojistenych na motocykl - fichtl prodany a ohdlaseny pred cca 13 lety. Dopis z CKP prisel na zaklade dat z pojistovny, na registru vozidel jsem ziskal potvrzeni o odhlaseni. To jsem poslal na CKP a vec vyresena. Jednalo se o nepojistene obdobi v roce 2009.

Otazka: Jak je mozne ze CKP si data z pojistovny neoveri v registru vozidel??

Ted dalsi dopis. Stejny motocykl, neuhrazene povinne ruceni v roce 2010. Takze v roce 2009 uznaly ze jsem uz nebyl vlastnikem motocyklu od roku 1999 a poslou mi rok 2010? Na infolince naprosto bez moznosti dostat se k informacim ci nekomu kdo konkretni pripad ma na starosti, kdo dopis poslal atd. Dale mi reknou ze nemuzou data z jednoho pripadu sloucit s jinym a ze tedy mam dokazovani absolvovat znova. A predpokladam ze pak i pro rok 2011, 2012...

Me tohle prijde jako zneuziti postaveni CKP ktere ji dava zakon, celkove jde o instituci s praktikami vymahacske agentury ci exekucni kancelare, pokud nekdo bude organizovat hromadnou zalobu pripojim se, pokud nekdo ma zkusenosti s vymahanim nahrady skody od CKP dejte mi vedet co a jak.

Diky Jakub
Re: AntiČKP – Naše Mise
25. 07. 2012 09:17
Ano, tak to to dělají. Vždy po třech měsících, aby "dlužníka" nachytali a mohli to posunout nějaké z těch inkasních společností, která se na tom napakuje. Zatím jsem nezjistil, zda je nějaký zákon nutí, aby dlužníkovi poslali kompletní období. Je to také asi proto, že když někomu pošlou dluh za dva roky, těžko to z něj dostanou najednou, kdežto po kouskách, resp. cca 3000 Kč, to je pro dlužníky stravitelné.

Nicméně že to nemohou sloučit, je jeden velký kec. Každé vozidlo má VINko, dle kterého si dokáží vést veškeré potřebné doložené údaje a i historii písemností. Není to nic složitého, jen se musí chtít.

ČKP je prostě instituce na generování dlužníků a zisků pro ty, kteří ke své obživě využívají děr v legislativě. Takový způsob "vydělávání" peněz by měl být trestný. Je to normální příživnictví, nic víc.
Jarda
Re: AntiČKP – Naše Mise
25. 07. 2012 15:20
Mám s ČKP asi nezvyklý problém.
Před 2 lety jsem koupil auto. Potom mě ale zaskočila ekologická daň, a nemohl jsem se rozhodnout, zda ho vůbec chci. Takže cca 1,5 roku stálo nepřihlášené v garáži. Pojištějí jsem si samozřejmě zavedl. Potom jsem se rozhodl že ho teda chci a začal chystat přihlášení. Nemohl jsem najít zelenou kartu, tak jsem šel na pojišťovnu. Zjistil jsem že pojistka skončila před 1/2 rokem. Složenku mi nedoručili, protože při opisování adresy do počítače došlo k překlepu. Pojistku jsem ihned obnovil. Protože už ale na původní adrese nebydlím, nemůže mi čkp doručit obsílku. Během 3 měsíců jsem jim 3× volal, nikdy operátor nebyl ochoten mi říct více než "počkejte na obsílku". Na námitku, že je nedoručitelná jen krčili rameny. Počtvrté jsem si chtěl hovor nahrát, abych mohl prokázat snahu až na mě přijde exekutor. Jakmile jsem se zmínil o nahrávání, operátor se se mnou odmítl bavit.
Teď nevím co mám dělat. Komunikovat elektronicky s nimi nejde, protože neznám číslo. Může mi někdo poradit?
Re: AntiČKP – Naše Mise
25. 07. 2012 16:13
Zkuste e-mail dotazy@bezpojisteni.cz či jejich datovku qcgxgxn.

Více Vám neporadím, protože mě také zaráží způsob, že chcete věcem předcházet, ale nemáte možnost. Jste v podstatě odsouzený k tomu stát se dlužníkem, byť nechcete. V případě státních institucí by se toto nestalo. Další důvod, proč tyto soukromé zlodějské instituce bez povinností zrušit.
Jarda
Re: AntiČKP – Naše Mise
25. 07. 2012 18:07
Díky, zkusím to.
Zajímalo by mě, jestli mi pomůžou alespoň emaily jako důkaz, že jsem se snažil. :-/
Uvidím.
ivajs
Re: AntiČKP – Naše Mise
31. 07. 2012 13:46
Můžete mi poradit co znamená, když mám na internetu proškrknuté Námitka - Zamítnuto a poslední poznámka předání k ověření. Projednávají nadále případ.
Jarda
Re: AntiČKP – Naše Mise
31. 07. 2012 15:53
Díky Lucassovi!
Z uvedeného emailu se skutečně někdo ozval. Pak už stačilo ještě jednou urgovat a upomínky mi poslali emailem. Nechápu, proč mi tohle nedokázala poradit infolinka. :-o Provolal jsem s nimi několik set korun :-( a jediné co mi řekli, že je moje chyba, že si pojišťovna opsala špatně adresu. Evidentně mají opravdu za cíl dohnat co nejvíce případů až k exekutorovi.
Znovu díky tomuhle webu a Lucassovi.
Re: AntiČKP – Naše Mise
13. 08. 2012 20:30
Jardo a ukončili případ?
Re: AntiČKP – Naše Mise
15. 08. 2012 20:06
Tak mi přisel taky dopis , před 5 lety jsem prodal auto, na dobravce nahlasil predbezneho majitele, odhlasil, poté sem zasel na pojištovnu , tam předložil kupní smlouvu a papír ze auto je prodané , vse OK a ted mi dosel dopis grinning smiley S CPK ze chlápek kterej si pojistil to auto 3 mesíce nezaplatil tu svojí pojístku a jelikož jim asi nevyjelo jeho jmeno a jen moje tak to vyzadují odeme. A důvod když mám všude v papírek napsáno , ODHLASENO, Z ruseno , DOLOZENO Kupiní smlouvou grinning smiley grinning smiley grinning smiley Bych asi musel být uplně blbej jim vypisovat ten jejich Doklad a šířit udaje grinning smiley grinning smiley Jak jim mám Odpovědět Poradí někdo jednou větou grinning smiley ?
Re: AntiČKP – Naše Mise
15. 08. 2012 21:15
Nevím jednou větou, ALE : nejsem majitelem předmětného vozidla tudíš nejsem osobou povinnou - a poslat je do pr..l.e. Dotazník doporučuji nevyplňovat zdůvodu zákona o osobních údajích a navíc nějaké sparchantělé pojišťovně!!!
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 08. 2012 07:00
Dobrý den,
píšete, že ve věci dokazování tzv. negativních skutečností existuje rozhodnutí Nejvyššího soudu. Můžete zveřenit číslo a datum tohoto rozhodnutí. Chtěl bych se o toto opřít v písemném vyjádření okresnímu soudu. Pokud máte pravdu a rozhodnutí v tomto duchu existuje, bude mít mgr. Veronika LLM za čkp u soudu problém provozování dokázat.
Děkuji za odpověď.
Re: AntiČKP – Naše Mise
24. 08. 2012 11:27
patron napsal(a):
-------------------------------------------------------
> píšete, že ve věci dokazování tzv.
> negativních skutečností existuje rozhodnutí
> Nejvyššího soudu. Můžete zveřenit číslo a
> datum tohoto rozhodnutí. Chtěl bych se o toto
> opřít v písemném vyjádření okresnímu
> soudu.

Skrze google jsem našel následující:

Quote:
Shrnutí negativní důkazní teorie
K aplikaci negativní teorie důkazní lze tedy uvést tyto základní poznámky:

i) přímý důkaz reálné neexistence posuzované skutečnosti skutečně nelze podat,
ii) nicméně lze prokázat jinou, pozitivní skutečnost, která existenci negativní skutečnosti vylučuje (zde ovšem důkazní břemeno přechází na protistranu),
iii) nesmíme zaměňovat skutečnou a pouze gramatickou neexistenci.
Zdroj: [www.danarionline.cz]

případně
Quote:
Tvrdí-li žalovaný „tzv. negativní skutečnosti“, dochází podle názoru odvolacího soudu k „přesunutí“ důkazního břemene na žalobce, což soud prvního stupně zcela pominul. Protože však žádné důkazy pro své tvrzení neoznačil, neunesl důkazní břemeno a ...
Zdroj: [www.epravo.cz]
Re: AntiČKP – Naše Mise
28. 08. 2012 23:33
Carlosi a další,
asi jsem méně chápavý a z uvedených definic mi není jasné, jak tyto mohu aplikovat při obhajobě proti čkp. Je tu někdo erudovaný, který by mi (a nejen mně) polopatě vysvětlil, jak může (z výše uvedeného příspěvku) prokazování negativních skutečností ovlivnit (v pozitivním slova smyslu) postavení žalovaného (např mě) proti žalujícímu ( tomto případě čkp). Je v tom nějaká klička, která přehraje dokazování neprovozování vozidla na čkp (dokázání provozování vozidla)? Děkuji za možné vysvětlení.
AntiČKP – Naše Mise pokračuje, nenechte se odradit
03. 09. 2012 21:32
Vážení,
nechci zde polemizovat o vymahatelnosti práva, jelikož v ČR je na velmi špatné úrovni, takže k věci.
Z jednání ČKP jsem naprosto zhnusen, vyřešil jsem již několik případů mých klientů, avšak cca od dubna tohoto roku veškeré námitky, které se opírají o zákony ČR nejsou zcela účelově uznávány. Důvodem je to, že v případě, že ČKP zjistí dle argumentace, že pohledávku nevymůže, záměrně námitku označí za neoprávněnou, jelikož poté vymyšlenou pohledávku prodává za zlomek vymahacím společnostem (cca 20-30% z výše údajného dluhu). Poté Vám nezbývá nic jiného než se hádat s vymahací společností a ta dělá vše, aby se vymyšlená pohledávka zaplatila. Je důležité setrvat a hlavně NEPLATIT, protože jakmile se vše dostane k advokátovi veškeré náklady si ČKP a vymahací společnosti zaplatí sami. Stačí si pouze trvat na svém a neustále argumentovat stejně, viz následující text....
Tímto chci reagovat na dopis (upomínku), kterou jste mě zaslali. V tuto chvíli jsem přesvědčen, že nemáte právo po mě vyžadovat zákonný příspěvek s odvoláním na zákon:
č. 168/1999 Sb. § 24 c odst. 1 (citace - Je-li provozováno tuzemské vozidlo bez pojištění odpovědnosti v rozporu s tímto zákonem, je vlastník vozidla povinen uhradit Kanceláři příspěvek za dobu, po kterou bylo vozidlo provozováno v rozporu tímto zákonem. Za úhradu příspěvku podle věty první odpovídá společně a nerozdílně s vlastníkem vozidla jeho provozovatel, není-li současně jeho vlastníkem. Povinnost podle věty první a druhé vzniká tomu vlastníkovi a provozovateli vozidla, který byl nebo měl být zapsán v registru silničních vozidel v době, kdy bylo vozidlo provozováno v rozporu s tímto zákonem. To neplatí v případě, kdy pojištění odpovědnosti zaniklo. )
a č. 168/1999 Sb. § 1 odst. 2 (citace - Nestanoví-li tento zákon jinak, může na dálnici 1a),silnici 2) ,místní komunikaci 3) a účelové komunikaci, s výjimkou účelové komunikace, která není veřejně přístupná 4) (dále jen „pozemní komunikace“), provozovat vozidlo pouze ten, jehož odpovědnost za škodu způsobenou provozem tohoto vozidla je pojištěna podle tohoto zákona. Povinnost pojištění odpovědnosti musí být splněna i v případě ponechání vozidla na pozemní komunikaci.


V době od ... - ... jsem vozidlo neprovozoval, z důvodu nepojízdnosti. Zároveň bylo vozidlo odstaveno na vlastním pozemku (nebylo ponecháno na veřejné pozemní komunikaci), nejsem si vědom, že jsem jednal v rozporu se zákonem, když jsem neměl sjednanou pojistnou smlouvu o povinném ručení. Tato povinnost je ukládáno, pokud je vozidlo provozováno, a proto nejsem povinen zákonný příspěvek platit. Podotýkám, že zákon neříká nic o nutnosti vložení SPZ do depozita.

ŠUMI
Re: AntiČKP – Naše Mise pokračuje, nenechte se ...
03. 09. 2012 23:18
Pane Šumi,
jen stručnou poznámku k Vašemu článku. Již zde byla iks krát popisována "obhajoba" vůči požadavkům ČKP na podstatě NEPROVOZOVÁNÍ VOZIDLA, jsou to ale jen naprosto scestné povídky na bázi "osoby blízké" a snažit se o to mohou jen ti, co mají "máslo na hlavě" a zcela záměrně či úmyslně tzv. povinné ručení za své vozidlo neplatili a neplatí . Právě kvůli nim je celá ČKP zřízena a jejím cílem je tyto "motoristy" vyhledávat a postihovat.
Bohužel se v mnoha případech stává, že obešlou i lidi, na kterých své požadavky "vymáhají" zcela neprávem (nebyli v té době vlastníkem ani provozovatelem, neb vozidlo koupili později, resp. prodali dříve, než které ČKP uvádí jako předmětné období). Pro tyto lidi je celý tento web antickp určen, jim je třeba pomáhat a radit, néééééé těm "vyčůránkům", kterých se snažíte zastávat Vy. Já sám jsem si vůči ČKP "obhájil" již 3 případy,
vždy to ale bylo na podkladě jiného období vlastnictví (resp. nevlastnictví ) vozidla, než za které na mně nemalé peníze lidé od nich vždy chtěli.
Závěrem jen poznámka : píšete-li např. v textu ....
........kterou jste MĚ zaslali, ...........že nemáte právo po MĚ vyžadovat ........... PÍŠE SE ZDE odjakživa vždy JEN A JEN ..."MNĚ"( jako pomůcka ve škole k tomu bylo ...komu? ...TOBĚ ....), ale to vše jen naokraj, mimo věc. Zdraví všechny PoKeC
Re: AntiČKP – Naše Mise pokračuje, nenechte se ...
04. 09. 2012 15:55
Zdravím,
máte pravdu v tom, že se dá odvolání na neprovozování vozidla a odstavení na vlastním pozemku i zneužít. Nicméně ty ,,Vyčůránky" od lidí, kteří jsou v právu těžko rozenáváte.
Příkladem Vám dám člověka, který sdědil ,,starého fichtla" od dědečka, motocykl je stále ve stodole, technická způsobilost je již 5 let propadlá a operátor ČKP Vám záměrně říká nepravdu o tom, že musí příspěvek nepojištěných zaplatit, i když se na něj povinnost platit nevztahuje. V tomto případě se nejedná o žádného vyčůránka, ale o zoufalého člověka, kterému je záměrně lháno. Důležité je, aby hlavně zaplatil.
Nic není tak jednoznačné, ani svět není černobílý, kdyby ano, právníci by se asi neuživili.
Šumi
Re: AntiČKP – Naše Mise pokračuje, nenechte se ...
11. 09. 2012 21:31
Naprostý souhlas ;-).Oni by ti vyčůránkové o kterých píše PoKeC neexistovali kdyby ČKP dělala opravdu to,co říká že dělá a to: "že jsme veškeré skutečnosti prověřili a posoudili".Když mohou mít pojišťovny své detektivy kteří šetří různé pojistné události,proč je nemá ČKP? Aby opravdu veškeré skutečnosti prověřili...
Re: AntiČKP – Naše Mise pokračuje, nenechte se odradit
16. 09. 2012 20:07
Zdravim,

protoze se v teto problematice orientujete, jak myslite, ze by CKP postupovala, pokud by "dluznik" odpovedl Vami uvedene, a na to by CKP odpovedela, ze mate povinnost odevzdat SPZ do depozitu, pokud vozidlo neprovozujete? Ja osobne bych na to reagoval tim, ze pokud se CKP domniva, ze jsem mel SPZ odevzdat, at preda vec k prosetreni na obecni urad ke spravnimu rizeni, kde za toto hrozi pokuta par stovek, je to tak? Pote by ale muselo CKP namitku uznat, pokud nema jasny dukaz, ze tomu bylo jinak, nebo ne?

Diky za event. reakci.


Šumi napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
> V době od ... - ... jsem vozidlo neprovozoval, z
> důvodu nepojízdnosti. Zároveň bylo vozidlo
> odstaveno na vlastním pozemku (nebylo ponecháno
> na veřejné pozemní komunikaci), nejsem si
> vědom, že jsem jednal v rozporu se zákonem,
> když jsem neměl sjednanou pojistnou smlouvu o
> povinném ručení. Tato povinnost je ukládáno,
> pokud je vozidlo provozováno, a proto nejsem
> povinen zákonný příspěvek platit.
> Podotýkám, že zákon neříká nic o nutnosti
> vložení SPZ do depozita.
>
> ŠUMI
Re: AntiČKP – Naše Mise pokračuje, nenechte se odradit
17. 09. 2012 11:07
Zdravím,
argument ČKP, že musíte v případě neprovozování dát SPZ do depozita je všeobecně šířený omyl, který šířily i pojišťovny. Není tomu tak, jelikož žádný právní předpis takovou povinnost neukládá a ,,co není zákonem zakázáno, je dovoleno".
Určitě bych chtěl po ČKP, ať Vám sdělí, na základě jakého zákona se jejich tvrzení opírá.

S pozdravem Šumi
Re: AntiČKP – Naše Mise pokračuje, nenechte se odradit
20. 09. 2012 13:37
Souhlasím,nevím jak jinde v ČR,ale měl jsem tu čest pracovat pro onu uniformovanou firmu v době,kdy se depozit zaváděl a dokonce ve dnech největšího náporu pomáhat na registrech.Dle instrukcí se do depozitu nesmí brát značky z vozu bez STK!Tenkrát se to zdůvodňovalo tím,že by si z toho lidi dělali odkladiště.Když jsem pak po zavedení pravomoci čkp vybírat výpalné chtěl zkusit uložit značky z auta,které nikdy na STK nebylo,tak mě doslova vyhnali.Na jiném okrese samozřejmě.:-)
Re: AntiČKP – Naše Mise pokračuje, nenechte se odradit
21. 09. 2012 22:21
Pane Šumi,
v zásadě jsem na Vaší straně a firmu čkp skutečně "nemusím". Přesto si Vás dovolím upozornit, že nutnost uložení SPZ (resp.RZ) v případě nepojištěného vozidla ze zákona 168/1999 vyplývá.... Nechci zahlcovat tuto diskusi celou citací příslušného ustanovení, a proto v případě zájmu vyhledejte úplné znění zákona a zejména § 15, odst.5.
Re: AntiČKP – Naše Mise pokračuje, nenechte se odradit
22. 09. 2012 16:27
Zdravím Robi,
díky za zájem :-), jistě uznáte, že zákony jsou v mnoha případech především o slovíčkaření, takže ...O tomto paragrafu samozdřejmě vím. Pro vysvětlení musím použít část citovaného zákona, takže ...(5) Pokud pojištění odpovědnosti zaniklo a nebyla-li ve lhůtě 14 dnů ode dne tohoto zániku pojištění uzavřena nová pojistná smlouva týkající se téhož tuzemského vozidla, na základě které vznikla nejpozději uplynutím této lhůty povinnost pojistníka platit pojistné a povinnost pojistitele poskytnout pojistné plnění pro případ pojistné události, je vlastník tohoto vozidla povinen nejpozději ve stejné lhůtě odevzdat státní poznávací značku a osvědčení o registraci nebo osvědčení o technickém průkazu, ...

Všimněte si textu ...na základě které vznikla povinnost pojistníka platit pojistné...

Pojistník je osoba, která platí pojistné dané pojistné smlouvy. Jelikož žádná pojistná smlouva není uzavřena, není ani žádný pojistník. A jelikož vozidlo není provozováno a je odstaveno na vlastním pozemku, není povinnost pojistnou smlouvu uzavírat. :-)

S pozdravem Šumi
Re: AntiČKP – Naše Mise pokračuje, nenechte se odradit
23. 09. 2012 21:33
Zdravím pane Šumi,
beru s jistou opatrností svou výtku vůči Vaší znalosti či neznalosti předmětného paragrafu. Z hlediska právní teorie to může být pro odmítnutí "nároku" čkp zajímavý moment. Ale po zkušenostech se soudy obecně, bych spíše očekával soudní verdikt více všeobjímající problém nutnosti (ne)placení pov. ručení. Tedy to trpké zaklínadlo: Registrováno = Provozováno.Pokud však výše zmíněný výklad s úspěchem uplatníte budiž Vám přánosmiling smiley
Re: AntiČKP – Naše Mise
30. 09. 2012 12:14
Před několika dny jsem o ČKP neměla ani tušení, teď nedělám nic jiného, než projíždím net, telefonuji, kopíruji, platím poštovné a zuřím! Kdo mi zaplatí nervy a náklady? Na dotaz, proč mi zaslali výzvu v září 2012, když údajné nepojištění zjistili v únoru (oblíbené 3 měsíce nepojištění za necelých 5.000Kč s náklady), uvedli, že mohou vymáhat tři roky zpětně. Pominu-lu, že nemají za co, vidím nervák na další roky. Teď se domáhám nápravy, ale skončí to? Stížnost: ministerstvo dopravy odkazuje na finance, tam vám sdělí, že vyřizuje ČNB! Jak kohoutek a slepička. A jen proto, že mě kdosi vylosoval v ruletě náhodných čísel? Já nejsem ten, kdo jim předává data, to je CRV a pojišťovna. Kdo tuhle nesmyslnou instituci vydupal ze země, by zasloužil skutečně seřezat! Jak mám rozumět tomu, že odpovědní obálka je na P.O. Box Ostrava, ale do telefonu vám sdělí, že sídlí v Praze? Celé mi to přijde jako pokus o podvod!
Kuba
Re: AntiČKP – Naše Mise
31. 10. 2012 00:04
Chápu, že se zastáváte operátorů, jsou to jen lidi. Ale tak si v kanceláři mají udělat pořádek, aby nenaštvali tolik jinejch lidí!, které nutí ve svém volnu shánět informace a doklady a posílat je nějaké kanceláři jen proto, že ČKP nedělá svou práci a neověřuje si údaje v registru, než někomu pošle výzvu. Kancelář svým jednáním porušuje ústavu. Kde je presumpce neviny? A pokud oni tvrdí, že jsem porušil zákon, mají mi to dokázat. Místo toho my musíme dokazovat, že se zmýlili?
I my jsme se stali jejich obětí, kdy si nárokují příspěvek za období, kdy jme ještě nebyli majiteli vozu.
Veronika
Re: AntiČKP – Naše Mise
03. 12. 2012 20:17
Nootak to pozor, po několika telefonátech nám pokaždé operátoři příslušné společnosti tvrdili vždy něco jiného a nedobrali jsme se k ničemu, takže zhruba 800,- provolaných a nikdo nebyl schopný poradit, až po té co jsem na paní "operátorku" asi deset minut ječela do telefonu a chtěla sem přepojit na nějakého vedoucího až TEN!!!! byl schopný poradit, s odpuštěním jsou to zmetci kteří se nabaží na lidském zoufalství a nevědomosti, jsem už s tím vším celkem seběhlá a očividně náš případ vyhrajem moody smiley zaplatili jsme už 12.000,- neoprávněně, ted budou tu sumu vracet, ráda pomůžu poradím, e-mail hendrichovi@centrum.cz, ale opravdu jsem sama nechápala jejich vychcané metody, a opravdu nám dlouho trvalo, než jsme se z toho vymotali. Verunka
Verunka
Hromadná žaloba
03. 12. 2012 21:11
Tímto navrhuji hromadnou žalobu na Českou kancelář pojistlitelů z neoprávněného obohaco vání, přidejte se vyhrajeme, nemají na to právo.Verunka - já budu bojovat do posled ní kapky
Re: AntiČKP – Naše Mise
04. 12. 2012 08:07
Veroniko, myslím, že jestliže je něco o čem by každý z nás měl vědět = je potom emailový kontakt zbytečnou komplikací - lepší je - hodit to sem na tyto stránky, které byly k tomuto účelu vytvořeny = tedy PRO VŠECHNY, KTEŘÍ JSOU V SITUACI, KTERÁ NENÍ V CIVILIZOVANÝCH ZEMÍCH OBVYKLÁ - ve vztahu k "pekáči" (ČKP). Taky o informace se zde dělíme, jak je to jen možné aby je měl každý, kdo to potřebuje k dispozici a mohl tak se seznámit s realitou v ČR !!!. Zveřejněním něčeho nového (je-li něco) - není ani dotčena možnost emailového kontaktu. Dík za pochopení.
lalina
Re: AntiČKP – Naše Mise
06. 12. 2012 21:47
Dobrý den,

můžu se zeptat, zda má někdo zkušenosti s ČKP a jejich manýrama v případě, kdy Vám ukradli auto, bohužel odemčené a způsobili s ním škodní událost?
Pokud ano, prosím ozvěte se mi na email lllallla@seznam.cz

díky moc
Viktor
Re: AntiČKP – Naše Mise
13. 12. 2012 00:14
Asi měsíc mě nahání -už ne čkp ale vymáhcí kancelář, a už po několikáté jsem jim řekl že mně to nezajímá- chtějí abych uhradil flastr za období kdy sem vozík nevlastnil - jinak sem ho pojistil už den před odhlášením na moji osobu!!!! a paní na telefonu si to vyslechne a pak mě řekne " asi se nedomluvíme na úhradě" :-) tak jí vždy řeknu že ne , že nemůžu platit něco co se mne netýká -a ať si vymyslí jiné období a povím jí od kdy sem vlastníkem :-) , tak sem zvědavý jak dlouho je to bude bavi- ale já se absolutně nehodlám nechat dohnat k nějakému vypisování pí.ovin - můj čas je drahý !!! a určitě kvůli soukromé organizaci nebudu utrácet peníze za výpis potvržzení z registru. EXEKUCE pokud aspoň trochu tuším nemůže bez soudu být podána tak se uvidí co bude- každopádně mají nahráno asi 3x že nejsem vlastníkem a jestli funguje presumpce neviny -tak by mě oni měli před soudem dokázat že jsem vinnen- jak to dokážou by mě zajímallo a moc se těším :-) jinak sem odhodlaný vysoudit si náhrady odškodné a psychyckou újmu a omluvu .
Plutarchos
Re: AntiČKP – Naše Mise
13. 12. 2012 13:45
Pane Viktore,

přečtěte si článek:

[huspek.blog.idnes.cz]Držím palce. J. K.
Re: AntiČKP – Naše Mise
15. 12. 2012 17:03
jakje to prosim vás stou splatností příspěvku.. V zákoně je 30 dnů a basta a nezájem jestli nám to tvoje vyjádření nebo námitka došla (obyč poštou) nebo ne. Vím ,že to jde nechat zajít až k soudnímu stání,kde je to v pohodě.. (kupní smouva,soukromej pozemek apod.,)ale může se stát, že ta vymahací agentura to nějak obejde a obstaví mi účet? třeba na základě nějaké žádosti nebo písemné výzvy bance apod? díky

Příklad jako prase....
Kolegovi došel od ČKP papír ŽE JE MAJITEL, ať zaplatí nebo bla bla. Auto nebylo na něj psaný ani odlhášený... Vykašlal se na to. 1 upomínka, pak agentura. Volal tam, že to auto neměl nikdy ve vlastnictví ani jako provozovatel, jen že si ho na měsím půjčil na tu dobu pojistil, pak zrušil a zaslal výpis z registru dopravky do Transcomu. Chvíli klid a došel mu papír ať ho podepíše, že uznává dluh. Samo letěl do koše. Ze sociálky(kde dělá jeho známá), mu volali že od trascomu chtějí vědět číslo jeho účtu, odkud posílá soc.pojištění, že prej dluží apod... Je tohle dopr.vůbec možný????????????
Re: AntiČKP – Naše Mise
15. 12. 2012 17:39
Petře K. Možné to není ! Žádná z těchto firem nedisponuje pravomocí, exekučního titulu ! Bez soudního rozhodnutí obstavení účtu nebo majetku neexistuje! Celá věc musí nabýt právní moci = jinak nelze.
Re: AntiČKP – Naše Mise
15. 12. 2012 19:43
Petr Kozohorsky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jakje to prosim vás stou splatností
> příspěvku.. V zákoně je 30 dnů a basta a
> nezájem jestli nám to tvoje vyjádření nebo
> námitka došla (obyč poštou) nebo ne. Vím ,že
> to jde nechat zajít až k soudnímu stání,kde
> je to v pohodě.. (kupní smouva,soukromej pozemek
> apod.,)ale může se stát, že ta vymahací
> agentura to nějak obejde a obstaví mi účet?
> třeba na základě nějaké žádosti nebo
> písemné výzvy bance apod? díky
>
> Příklad jako prase....
> Kolegovi došel od ČKP papír ŽE JE MAJITEL, ať
> zaplatí nebo bla bla. Auto nebylo na něj psaný
> ani odlhášený... Vykašlal se na to. 1
> upomínka, pak agentura. Volal tam, že to auto
> neměl nikdy ve vlastnictví ani jako
> provozovatel, jen že si ho na měsím půjčil na
> tu dobu pojistil, pak zrušil a zaslal výpis z
> registru dopravky do Transcomu. Chvíli klid a
> došel mu papír ať ho podepíše, že uznává
> dluh. Samo letěl do koše. Ze sociálky(kde
> dělá jeho známá), mu volali že od trascomu
> chtějí vědět číslo jeho účtu, odkud
> posílá soc.pojištění, že prej dluží
> apod... Je tohle dopr.vůbec možný????????????


Dobrý den.Bohužel ano v téhle zemi je to možné . Doporučuji vašemu kolegovi se obrátit na mě a přidat se k hromadné žalobě . Kontak na mě: moto.marcinek@email.cz nebo 776822574
O. Starý
Re: AntiČKP – Naše Mise
19. 12. 2012 23:21
Dobrý den, s CKP si píšu, vypadá to na soud. Jako důkaz neprovozování jsem chtěl poslat fotku prázdné silnice, že jsou ty vánoce a lidi by na sebe měli být hodní :-), ale pak jsem si to rozmyslel. Chcete poslat dosavadní korespondenci?
Re: AntiČKP – Naše Mise
20. 12. 2012 08:19
O. Starý = poslat těm z čkp fotografii silnice bez vozidla je dobrá recese ale jak dobře všichni víme tak oni parazitují na prolobovaném zákoně ( především o PROKÁZÁNÍ neprovozování ) a jak také víme - chtěj prachy i za nic. VONI dokážou napsat i na vyřazené vozidlo z registru = NEMÁ VLIV !!!!! - co k tomu dodat !!! Trvá to ( s čkp ) už čtyři roky a soudů proběhlo opravdu mizivé procento . Kdyby měli oporu v zákoně na svůj ( JAKOŽE NÁROK ) určitě by všechny pohledávky nepředávali dalším subjektům k vymáhání, kde následuje další BUBUBUBU, - jak nezaplatíš padneš na HUBU !!!... ale dávali by to k soudu samy ! Ve své podstatě čekají na chybu ( v případě elektronické žaloby ), kdo včas nepodá odpor anebo i řada lidí zaplatí jen aby měli klid - IKDYŽ SE TOHO NĚČEHO (provozování v rozporu) NEDOPUSTILI = je to taková nevodobá HRA na nervy - řídím se heslem co tě nezabije to tě posílí a zde to platí asi i dvojnásob. Vlastně se ani nejedná o to, zda někdo porušil ZÁKON ale HLAVNĚ kdo nedokázal zareagovat !!! A v tom je ta HRŮŮZNOSTTTT !!!!!
Korespondenci sem klidně dejte jako přílohu abychom měli jasnou představu o případu.
Jo a k těm VÁNOCŮM = to že by měli být k sobě lidé hodní - tak to platí jen u těch slušných - SLUŠNOST v řadě případů vymizela díky - NOVODOBÝM ( ČESKÝM ) KAPITALISTŮM .
Re: AntiČKP – Naše Mise
28. 12. 2012 15:02
O. Starý, proč by to mělo skončit u soudu, ozvěte se po novém roce, až budu u svého poče...
R.L.
Re: AntiČKP – Naše Mise
13. 01. 2013 21:04
Zdravím,tak přítelkyni taky už půřišlo.Vlastní čtyřkolku na které se dva roky nejezdí z důvodu nepojízdnosti a je v garáži na soukromém pozemku. To snad není ani možný co to je za sebranku....napsali jsme že to neprovozuje a je to na soukromém pozemku a bylo to zamítnuto.Tak znovu píšeme s odvoláním na příslušné zákony a uvidíme...umí někdo pomoct??Díky R.
iren
Re: AntiČKP – Naše Mise
14. 01. 2013 19:23
Zdravím,vlastníme přívěsný vozík,který byl pojištěn u ČPP.Měli jsme tam rovněž pojištěné i dva osobní automobily,vždy jsme platili řádně a včas.Jako bonus bylo pojištění přívěsného vozíku zdarma,auta jsme prodali,vozík měl být i nadále pojištěn,alespoň jsme se tak domnívali,ale pojišťovna nám bez našeho vědomí pojistku ukončila,nepřišlo nám jediné upozornění,jediná složenka k zaplacení,prostě nic.Vždy jsme se spoléhali na to,že přijde složenka a protože těch složenek chodí opravdu hodně,tak jsme mezi tím nezaregistrovali,že na vozík nepřišla.Bylo to také tím,že se vlek vůbec nepoužíval,protože osobní automobil,za který byl zapojován,byl prodán.Vozík po celou dobu byl odstaven na soukromém pozemku,že není pojištěn jsme zjistili až v okamžiku,kdy přišel kamarád a požádal nás o jeho zapůjčení.Manžel okamžitě běžel do pojišťovny a vozík pojistil,za to mu odměnou bylo,že do měsíce mu přišlo oznámení od ČKP,částka kterou po nás vymáhají je nehorázná,je to okolo 30 000!!!!!!!! Ptám se ,za co? Za to,že jsme neporušili žádný zákon,za to,že jsme nikoho neohrozili,za to,že něco vlastním a stojí mi to na mém soukromém pozemku?Kdyby nás pojišťovna informovala jakýmkoliv způsobem,že máme zaplatit,rádi bychom to udělali,neměli jsme jediný důvod nezaplatit blbých 140 KČ za rok i přesto,že jsme vlek neprovozovali.Navíc na naší obhajobu uvádím,že jsme jenom lidé a máme také i jiné starosti než hlídat jednu neúmyslně nezaplacenou složenku.Jsme slušní a poctiví lidé,kteří vždy všechno zaplatili řádně a včas,přesto z nás ČKP udělalo zločince.Na rozdíl od gaunerů,kteří poškodili spoustu slušných lidí,okradli stát až o několik miliard a dostali od pana prezidenta milost, nám nikdo nepomůže,je hrozné zažívat ten pocit bezmocnosti,bohužel nemáme na to abychom se soudili.S pozdravem Iren
Re: AntiČKP – Naše Mise
14. 01. 2013 22:09
IREN = nebuďte z toho tak nešťastná, vždyť se nic tak moc neděje AŽ na to, že pekáč každého OBVIŇUJE Z NEUSTÁLÉHO PORUŠOVÁNÍ ZAKONA = / provozování / - tedy každý den !!! Na obviňování nemají PRÁVO!!! Mám pocit, že jsem již váš problém někde četl. Vše se odehrává NA = tvrzení proti tvrzení - ve 100% jsem přesvědčen, že pekáč nemá žádný DŮKAZ ! V zákoně NIKDE není popsáno jak mají postupovat ve vymáhání příspěvku do gf ( pouze že vycházejí Z ) - a proto jsme svědci těchto praktik a to bude trvat tak dlouho než se něco STANE !! Zákonné pojištění ( které se nevstahuje na vozidla na soukromém veřejně nepřístupném pozemku ) není důvodem a ani povinnností mít uzavřeno!! Musíte se k problému stavět podle dikce zákona - Zákon 168/99 - § 1 odst.2 ! HLAVNĚ NIKDO NEPIŠTĚ do výzvy, srdce rvoucí příhody o tom, že jste ZAPOMNĚLI, nebo, že jste si mysleli, nebo, že pojišťovna udělala to nebo neudělala něco jiného a tak pod.!!! - RÁZEM se stanete podezřelí, že jste to, či ono porušili a částečně se tak podepíšete na svých potížích ! V krátkosti : zákon ve smyslu provozováni na pozemních komunikacích BEZ POJIŠTĚNÍ jsem neporušil - trochu to rozepsat aby bylo jasné, že VÍME o našich povinnostech - popřípadě přidat nějaký podpisy svědků = (má nemístná poznámka = CELÝ VESNICE či MĚSTA nebo možná i všech obyvatel planety a jejich otistky prstů ) aby to těm z........ stačilo !!! P. S. - Nic takového z poslední věty nedělám !!!
suchoš
Re: AntiČKP – Naše Mise
16. 01. 2013 18:21
Ahoj Jiří.Taky jsem byl u soudu. Chtěli za motorku 1070 kč. Byla stará nepojízdná, nekompletní, bez TP. dokonce v depozitu. Měl jsem ji ve sklepě a poté prodal.Byl jsem odsouzen k zaplacení. Bez možnosti odvolání Chtěl jsem splátkový kalendář . Nedostal jsem ho. Zaplatil jsem jistinu 1240 v říjnu, 1000 kč v listopadu. zbývalo 2100 kč. Nyní Exekuce na 19637 kč.
Prosím neposlal bys mi rozsudek( bez osobních údajů) pomohlo by mi to . Děkuji.jasuchos@seznam.cz
Re: AntiČKP – Naše Mise
16. 01. 2013 20:20
Suchoš a ostatní = také vím o soudech, které byli v rámci společného problému s čkp prohrány = ALE vím jen o těch, které takto dopadli JEN z důvodu nepodání odporu v případě elektronické žaloby, nebo ti co nereagovali VŮBEC na výzvu od pekáče ! Odhaduji, že tento případ "suchoše" nebude jiný.
Příkladem podobných potíží může být i žena, která ztratila OP , který byl nahlášen jako ztracený a byla soudem odsouzena za jízdu v MHD v Praze na černo a to i přesto, že všichni vědí, že tento čin nespáchala ( nereagovala na žádnou korespondenci tedy ani na žalobu protože o ni nevěděla = nebydlela na doručovací adrese) - byla pravomocně odsouzena k zaplacení XXX000 kč. Bohužel to je ten "spravedlivý" systém v této zemi !!!
Ti co reagovali a přesto prohráli ( o nichž zatím nemám žádné zprávy ) můžou na základě svého práva o spravedlivém procesu podat stížnost !! Právník si s takovou věcí poradí !
Re: AntiČKP – Naše Mise
18. 01. 2013 12:52
Odpověď: suchoš

Zdravím, pokud jste měl motorku v depozitu, tak mi není moc jasné, proč vás odsoudili k zaplacení.
Protože se jedná o bagatelní pohledávku (do 10.000 Kč), odvolání není možné.
Možnost splátkového kalendáře závisí na rozhodnutí daného soudu,který zváží finanční možnosti žalovaného.

V případě nákladů právního řízení jste mohl namítat jejich snížení dle nálezu Ústavního soudu.
[www.mesec.cz]

Co se týká momentální situace:
Rozhodnutí soudu: je možné se odvolat na základě práva na spravedlivý proces k Ústavnímu soudu, ale tam je povinnost mít advokáta. Navíc ÚS dává většinou zamítavá stanoviska k bagatelním pohledávkám a nepřezkumuje důkazy (není možné dodat nový důkaz, který nebyl dán v občanskoprávním sporu).

Exekuce – je možné snížit náklady exekuce viz
[ekcr.cz]

Eventuelně je možné zažádat o odklad exekuce pro nemajetnost.
[www.pomocsdluhy.cz]

Doporučuji kontaktovat nějakou bezplatnou právní poradnu pro exekuce.
[ekcr.cz]
Re: AntiČKP – Naše Mise
18. 01. 2013 15:13
jak vypadá české soudnictví:

přečtěte si pro příklad nález Ústavního soudu z prosince 2012 III.ÚS 4497/12
[nalus.usoud.cz]

okresní soud nařídil, že dotyčný má zaplatit ČKP 1.814 Kč + náklady řízení 11.146 Kč
---- už tady se jedná o prasárnu, protože soudce měl znát nálezy ÚS a aplikovat maximálně 1x násobek jistiny, takže dotyčný měl platit 1.814 Kč jistinu + max. 1.814 Kč náklady řízení
[www.mesec.cz]

ÚS už nezkoumá důkazy, může přezkoumat pouze "ústavnost" a není povolán k instančnímu přezkumu rozhodnutí.
ÚS dovozuje, že bagatelní částky nejsou schopny současně představovat porušení základních práv a svobod.

tudíž u bagatelních pohledávek (do 10.000 Kč), kde není odvolání, není v českém soudnictví žádná možnost domáhat se práv u vyšších instancí (mimo tedy "ústavnosti", což je minimálně případů)!!
navíc ČKP vytváří většinou právě bagatelní pohledávky, které ale v součtu bagatelní rozhodně nejsou!

takový je náš právní systém. asi tak.
nad Ústavním soudem stojí ještě Evropský soud pro lidská práva ve Strasburgu, ale při nákladnosti řízení se tam těžko budou lidi odvolávat..
AAAAA
Re: AntiČKP – Naše Mise
02. 02. 2013 22:05
Zdravím všechny diskutující,a dovoluji si podělit se s ostatními o svůj zážitek s ČKP. Vlastnil jsem kdysi pick-upa,kterého jsem měl po celou dobu řádně pojištěného.Dne 20.10.2008 jsem ho nechal ekol. zlikvidovat a tentýž den i zrušil jeho pojištění.Tento týden jsem od nich dostal výzvu k zaplacení 11880 kč za to,že jsem "údajně" (od 10.7.-7.10.2010) dle § 24c toho jejich zákona provozoval již zmíněné vozidlo. Dobré,né?!! Budu tedy požadovat po jakémsi Krejzarovi vysvětlení celé záležitosti,a zároveň zvažuji,že na něho podám tr.oznámení pro pojistný podvod dle § 210 odst.2 tr. zák.
J.
Re: AntiČKP – Naše Mise
07. 02. 2013 13:52
Dobrý den, tak mi také došla slavná zásilka z ČKP, dluh za období 10.7.-7.10.2010. Přitom jsem auto prodala v roce 2008. Poslala jsem jim kupní smlouvu, výpis z registru a ukončení pojistky. Nyní čekám, co se bude dít. Očekávám: námitka - zamítnuta. :-D A co pak? Šmejdi jedni.
J.
Re: AntiČKP – Naše Mise
07. 02. 2013 18:47
No tak to bylo rychlé, v 15 hod. mi odepsali, že na základě mé přiložené dokumentace případ ukončují. Uff, tak aspoň že tak!
CJ
Re: AntiČKP – Naše Mise
09. 02. 2013 11:55
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den, tak mi také došla slavná zásilka z
> ČKP, dluh za období 10.7.-7.10.2010. Přitom
> jsem auto prodala v roce 2008. Poslala jsem jim
> kupní smlouvu, výpis z registru a ukončení
> pojistky. Nyní čekám, co se bude dít.
> Očekávám: námitka - zamítnuta. :-D A co pak?
> Šmejdi jedni.
zajímavé, mě včara taky přišel dopis , uplně na to stejné období jak píše (10.7.-7.10.2010) a taky jsem auto v roce 2008 prodal. zajímá mě kde si ty datumy vycicávají z prstu ?
mic24
Re: AntiČKP – Naše Mise
15. 02. 2013 21:13
Vrátila jsem se po dlouhých měsících na tyto stránky. Divíte se, že lidé s operátory ČKP hovoří tak, jak hovoří? Já ne. Mimochodem jsem na vyřízení údajného "nedoplatku" čekala dost dlouho, než jsem si mohla na webu ČKP přečíst, že má záležitost je vyřízena. A to šlo o auto držené stejným majitelem - žádný převod ani depozito!
Co na tom, že se člověk měsíc stresuje, jak to dopadne?! Pak asi neměli v ČKP na známku, aby poslali jednu blbou větu coby vysvětlení, kde vlastně se stala chyba; omluvu, tu jsem po této zkušenosti rozhodně nečekala. A moje zkušenost není ojedinělá, spousta lidí to sem ani nenapíše, protože o téhle možnosti neví.
pavlos1
Re: AntiČKP – Naše Mise
22. 02. 2013 01:05
čkp lže nemá přístup do registru,mám vlastní zkušennost,vozidla jsem nevlastlil nebo depozit,pokaždé neakceptují chtějí prokazovat nevlastnictví vozidla,ze zákona na to mají nárok a to do 3Odnů.ČKP má porovnavat ůdaje o pojíštění a z registru vozidel do kterého nemá přístup?Jak se to dělá?Nijak!Čkp porušuje zákon a vymáhá v 62% smyšlené pohledávky a čeká kdo podlehne.Na základě ničeho Vás zastrašují a vymahaci společnosti davaji ultimata do kdy máte zaplatit nebo prokázat neopravněnnost pohledávky která vznikla v pofiderni soukrome společnosti čkp s.r.o. se sídlem v P:O:BOXU požehnané speciálním zákonem který byl schválen za vlády strany soudruha Milouše Zemana.Každopádně důležíté je v rádoby zákonné lhůtě 30 dnů se snažit prokázat čkp neprovozování,nevlastnictvi,depozit nebo trvání pojištění vozidla a to doporučeně na P.O.box a pouze z dodejkou a notářsky ověřený obsah dopisu.Proč?Ve 4 případech mě operator tvrdil že jim nic nedošlo!!!!! proto nadále vymáhají.Samořejmě vždyt první dotazník slouží čkp pouze k ověření živosti adresy.Následuje automaticky další vyzva k zaplacení-moje zkušennost a několika mých známých.Stížnost na ČNB-ztráta času posílají multifunkcni blabol o nepochybení ze strany čkp avšak slibují zvýšenou pozornost a nenutnost zásahu z moci ůřední.Podal jsem však žádost na ČNB aby zahájila řízení z moci ůřední proti nesprávnemu postupu čkp a stále nic.Lepší podat v případě neoprávněného vymáhání trestní oznámení na PČR na podezření z podvodu a bezdůvodného se obohacení čkp.Pozor dejte také pří výběru právního zástupce spousta z nich vůbec aní neviděla zákon o pojištění mot.vozidel pouze se tváří že vědi o co jde,mohou vás svojí hloupostí přivést do pozdějších těžko řešitelných problémů.Čkp je parazit,červ který hlodá jablko.Léčit jablko je zdlouhavé lepší je zabít červa,není to však jednoduché kdž má podporu v zákoně a příjmy ve stovkách milionů ve formně přízpěvků za nepojištěná vozidla.Neplaťte proto smyšlené částky čkp-netýká se těch co provozují vozidla bez pojištění!!!!!
Re: AntiČKP – Naše Mise
22. 02. 2013 09:27
pavlos1 = to, že ti ho**da nemají přístup do registru víme od začátku, že je to ABSURDITA - něco dokazovat, co neexistuje = JE KAŽDÉMU NAD SLUNCE JASNÉ!! Že nedošlo k nějakým vážnějším útokům proti těmto praktikám je ku podivu a také, že ještě žádná reportáž neuvedla ( za pomoci právníků) ROZBOR = tohoto stupidního NEZÁKONA - aby byli občané informováni = jaký způsob při sankcích by měl být zvolen - NEBO, jak to ti přihlouplí zákonodárci MYSLELI/NEMYSLELI - je také podezřelé !!! = Tento způsob je ŠIKANA - A BUZERACE !!! Žádný stát v demokracii by TENTO ZPŮSOB = NEDOVOLIL, stejně tak, jako by nedovolil soukromým subjetkům exekuce, které v řadě případů zachází za hranice PŘEDSTAVIVOSTI !!! Všichni bychom měli pokoj v případě, ŽE by soudní proces někdo protlačil VÝŠ případně ještě VÝŠ aby byl ve věci vydán PRECEDENS - a byl by klid. Z mého pohledu je také NEVÍDANÉ/NESLÝCHANÉ aby někdo někoho obviňovat a ještě na základě NIČEHO odsoudil = BEZ JEDINÉHO DŮKAZU = k čemu, že tu potom máme ÚSTAVU - LZPS ?? Jsem také pro ( a to píši stále ) PODÁVAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ!!
Re: AntiČKP – Naše Mise
25. 02. 2013 00:02
Funguje na ty bastardy tato formulace? je to vyzkoušené?
bob
Re: AntiČKP – Naše Mise
02. 03. 2013 22:56
sorry,ale hovno bude ukončeno.Nikdy jsem vozidlo nevlastnil,sdělil jsem jim to a po 3 měsících upomínka.Nenechte se ukonejšit.Asi jedině žaloba
Radlík
Re: AntiČKP – Naše Mise
03. 03. 2013 12:38
Mě poslali 3 výzvy, vše jsem vyřidil telefonicky a žádný dokomenty neposílal, omluvili se a případ byl ukončen.
Re: AntiČKP – Naše Mise
03. 03. 2013 17:55
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mě poslali 3 výzvy, vše jsem vyřidil
> telefonicky a žádný dokomenty neposílal,
> omluvili se a případ byl ukončen.


Tak to jste jeden ze sta... anebo někdo nastrčený z ČKP... Vašemu tvzrení prostě nevěřím.
mirek
Re: AntiČKP – Naše Mise
07. 03. 2013 23:46
Perfektní rada.
Uspěl jsem proti ČKP s čestným prohlášením, že vozidlo nebylo provozováno na pozemních komunikacích, že bylo zaparkováno na soukromém oploceném pozemku. Podpořil jsem to prohlášením opraváře, že vozidlo nebylo provozu schopné a čekalo se na náhradní díl. Dali návrh k soudu, tam jsem uvedl obdobně, jak zde tvrdíte, že vlastnit věc ještě neznaméná, že ji provozuji. Mohu mít slabost pro auta, sbírat je, mít je doma na zahradě a je tedy paradoxní platit ze neprovozování. Přirovnal jsem to ke skutečnosti, že pokud mám doma v kuchyni nůž, neznamená to vůbec, že jsem vrah. Soud návrh žaloby zamítl.
Re: AntiČKP – Naše Mise
07. 03. 2013 23:51
Hezké smiling smiley
Ještě se tedy zeptám, zda je rozsudek již pravomocný a pokud ano. Prosím, a to asi nejen za sebe, o okopírované rozhodnutí.
Joska
Re: AntiČKP – Naše Mise
10. 04. 2013 14:43
Hezký den,
pročetl jsem si veškeré pří spěvky a žádám vás tímto o radu.
Přišel ke mě člověk ze společnosti Broker Consulting a chtěl mě nutně pojistit, jediné o co jsem měl zájem bylo povinné na motorku. Slíbil, že mi ho teda udělá. Dostal jsem zelenou kartu a přední stranu smlouvy s tím, že celá smlouva i se složenkou mi přijde poštou. Ani za měsíc nic nepřišlo a tak jsem mu volal a on mi řekl, že to každým dnem musí přijít. Nadále nic nepřišlo. S každou mou urgencí mi opakoval to samé.
Teprve nedávno mě napadlo, že zavolám přímo na českou podnikatelskou pojišťovnu, kde tedy vázne smlouva a tam mi bylo sděleno, že žádná taková smlouva není.
Můj dotaz zní: mám rovnou napsat na ČKP a vše jim popsat s tím, že oni budou vymáhat po makléřské společnosti, ač mi zatím žádná výzva nepřišla?

Děkuji za veškeré rady.

Josef
P
Re: AntiČKP – Naše Mise
10. 04. 2013 15:53
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hezký den,
> pročetl jsem si veškeré pří spěvky a
> žádám vás tímto o radu.
> Přišel ke mě člověk ze společnosti Broker
> Consulting a chtěl mě nutně pojistit, jediné o
> co jsem měl zájem bylo povinné na motorku.
> Slíbil, že mi ho teda udělá. Dostal jsem
> zelenou kartu a přední stranu smlouvy s tím,
> že celá smlouva i se složenkou mi přijde
> poštou. Ani za měsíc nic nepřišlo a tak jsem
> mu volal a on mi řekl, že to každým dnem musí
> přijít. Nadále nic nepřišlo. S každou mou
> urgencí mi opakoval to samé.
> Teprve nedávno mě napadlo, že zavolám přímo
> na českou podnikatelskou pojišťovnu, kde tedy
> vázne smlouva a tam mi bylo sděleno, že
> žádná taková smlouva není.
> Můj dotaz zní: mám rovnou napsat na ČKP a vše
> jim popsat s tím, že oni budou vymáhat po
> makléřské společnosti, ač mi zatím žádná
> výzva nepřišla?
>
> Děkuji za veškeré rady.
>
> Josef

Jediný co se dozvíš je to, že máš zaplatit a potom něco doložit a bla bla bla. Oni tady nejsou od toho aby ti radili,ale tě zkasírovali. Ale zavolej tam, zajímá mě co ti řeknou....
Joska
Re: AntiČKP – Naše Mise
10. 04. 2013 16:14
určitě zavolám nebo spíš napíšu, abych měl důkazy. Jde o to, že mi ještě výzva nepřišla, rptože jsem to celou dobu jakoby neměl pojištěný ač jsem o tom nevěděl, takže já jim budu psát ještě před tím, než po mně budou chtít něco zaplatit. Řikám si jestli to neni blbost ještě se připomínat, ale oni by na mne stejně přišli a když jim dokážu, že bohužel nejsem pojištovnicky znalý a žil jsem v tom, že chlapíkovi můžu věřit a doložim, co mam tak snad rovnou pujdou po ncih nebo mi to odpustěj. no nevim :/
hes
Re: AntiČKP – Naše Mise
23. 04. 2013 13:27
Taky Vám nevěřím. Mám přesně opačnou zkušenost, než Vy. A to v několika! případech.
hes
Re: AntiČKP – Naše Mise
23. 04. 2013 13:34
Určitě se jim nepřipomínejte. Stejně budou chtít příspěvek po Vás. §24 jasně říká, že povinnost uhradit příspěvek má ten, kdo byl vlastníkem vozidla (ten, kdo byl, nebo měl být zapsán v registru vozidel). Na pojišťovákovi můžete tak akorát chtít zaplatit vzniklou škodu, ale pochybuji, že Vám dobrovolně cokoliv dá a soudit se bez důkazů nemá cenu.
Miloš
Re: AntiČKP – Naše Mise
30. 04. 2013 13:39
NIC BYCH TĚMTO ZLODĚJŮM LICHVÁŘŮM TUNELÁŘŮM ZMRDŮM NIC NEPLATIL!!!!!ZKOUŠEJÍ CO VYDRŽÍTE PROSTĚ JE POŠLETE DO PRDELE A VŮBEC ALE VŮBEC SE S NĚMA NESERTE.SLABÝ JEDINEC PODLEHNE SILNÝ VYHRAJE JE TO JEN BANDA IDIOTŮ CO SE PARAZITUJE NA LIDECH A ZKOUŠEJÍ PRAKTIKY 50 LET.NEDEJTE ŠANCI TĚMTO ŠMEJDŮM.ROVNOU JE STŘÍLET JAKO POTKANY.TRANSCOM A ČKP JEDNA RODINA-JEDEN RUKU MEJE A MY SE Z NICH POSEREME!!!VŮBEC JE TO JEN BANDA ŠMEJDŮ!!!!!
Re: AntiČKP – Naše Mise
30. 04. 2013 22:35
Miloši, - předpokládám, že jsi se s (NFGO) dostal do křížku, nebo spíše oni s tebou a že jsi jim za nic / NIC NEPLATIL!!! Velmi těžko lze popsat situaci, kterou zde v tomto BUZERSTÁTĚ předvádějí takové spolky jako jsou nám NADPŘEDSTAVENÉ NADLIDI = ti z čékápé a jejich stupidních poklonků !!! Ale to by nebylo TO NEJHORŠÍ !!! - kdyby v soudních jednáních SOUDCI rozhodovali = PODLE SKUTEČNOSTI - a nééééé, JAK SE NĚKTERÝ z nich vyspinká !!!
Pavla Hampton
Re: AntiČKP
27. 05. 2013 18:54
Dobrý den statečný ochránče,
hlásím se pod vaše ochranná křídla. Bydlím v Ústeckém kraji. Moje první vozidlo jsem si koupila minulý měsíc již dnes 27.5.2013 mi byla doručena výzva, abych zaplatila za vozidlo registrované v Karlovarském kraji v roce 2010. ČKP po mě chce, abych doložila, že jsem NEBYLA vlastníkem toho vozidla. Na dopravním inspektorátu mi vydali potvrzení, že k dnešnímu dni jsem majitelem Citroenu Berlingo. Samozřejmě tam žádné další záznamy o mém vlastnictví jakýchkoli jiných vozidel nemají.
Pak jsem šla na pojišťovnu, kde bylo vozidlo podle záznamů ČKP v inkriminovaném období pojištěno, aby mi tedy ukázali smlouvy na mé jméno. Žádné takové neměli a osoby, které pojištění v daném období pro dané vozidlo uzavřeli jsem vůbec neznala.
Myslím, že by ČKP měla prokázat, že jsem byla vlastníkem vozidla, za které chtějí doplatit povinné ručení. Zdá se mi nemožné prokázat že jsem vlastníkem nebyla a tudíž jim nic nedlužím.
Poslala jsem dnes v odpovědní obálce potvrzení dopravního inspektorátu v Litoměřicích o tom, jaké vozidlo vlastním k dnešnímu datu. Pochybuji, že je to uspokojí.
Re: AntiČKP
27. 05. 2013 21:15
Pavlo, osobně každému doporučuji ABY ZASÍLAL těm (NGFO) poštu doporučeně, neb na doručenku a to tak, ŽE mimo vložené psaní TAKÉ scan NA OBÁLKU ( z druhé strany - klidně na tu velkou obálku = je to za stejné prachy) !!! = aby nebylo pochyb o reakci!!! K tomuto bych je VELMI DŮRAZNĚ upozornil na JEJICH zákonem stanovenou povinnost vyplývající z téhož zákona, kterým NÁS VŠECHNY BUZERUJOU!! = a to je §15 v jeho odstavci = srovnání údajů!!! Není-li někdo majitelem a není zapsán v registru vozidel = NEMOHLO DOJÍT K POROVNÁNÍ ÚDAJŮ podle tohoto § uvedený v zákoně 168/99 sb. !!! Vůbec se s nima NIKDO = NES*RTE !!!! Uvědomte si, že VONI každého OBVIŇUJÍ z porušování zákona a chtěj PRACHY !!! Tak si to NENECHÁVEJTE líbit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jan Klos
Re: AntiČKP – Naše Mise
04. 06. 2013 15:30
Dobrý den mám problém s kanceláří pojistitelů z výplatní pásky jsem zjistil že mi bylo odečteno 6 750 kč bylo to od exekutorského úřadu Břeclav když jsem tam volal tak mi řekli že je to na výzvu ČKP když jsem se snažil získat více informací tak mi řekli že je zajímá pouze dluh a dál se o tom se mnou bavit nebudou když jsem chtěl něco zaplatit z účtu tak jsem zjistil že mám mínus 30 000 kč volal jsem do ČKP tam jsem se dozvěděl že mi posílali obsílku na moji trvalou adresu kde samozřejmě nebydlím samozřejmě jsem se nedozvěděl o co jde za jaké auto atd...mám číslo jednací podkterým byla xexkuce projednávána tam se snad dozvím o co šlo abych se mohl třeba i bránit
Re: AntiČKP – Naše Mise
05. 06. 2013 03:21
Dobrý den Honzo.
Těch obsílek muselo přijít hned několik. Je divné, že ste se o žádné nedozvěděl.
Funguje to tak:
Proběhl soud, ten rozhodl zaplatit, protože jste se nebránil.
Exekutor vám zmrazí účet, až do doby kdy bude zaplaceno.
Ted co s tím?
Pokud vážně dlužíte, nemáte nárok na nic.
Pokud nedlužíte, můžete cosi vymoci zpět, ale donívám se, že co se vymoci nedá, jsou poplatky za exekutora a soudní výdaje.
Pokud by obsílky chodily na nesprávnou adresu, máte nárok na vše zpět.
naštvan
Re: AntiČKP – Naše Mise
23. 08. 2013 15:27
carlos napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ČKP zřejmě funguje na hraně zákona. Svědčí
> o tom zkušenosti motoristů, jimž byla
> neoprávněně zaslána výzva o uhrazení
> zákonného příspěvku nepojištěných. ČKP
> tvrdí, že k nepřesnostem dochází pouze v cca
> 6-ti procentech případů a viní za ně
> Centrální registr vozidel (cituji tiskovou
> zprávu [1]„ČKP se tak stává rukujmí
> Centrálního registru vozidel). Podle
> příspěvků z internetových diskusí však je
> téměř jasné, že ČKP s daty z evidence
> vozidel zřejmě vůbec nepracuje. Zajímá se jen
> o data z pojišťoven, která je povinna dle
> zákona zpracovávat. Jakmile totiž narazí na
> neuhrazený interval pojištění, automaticky
> vygeneruje výzvu k úhradě všem historickým
> vlastnikům vozidla a začíná tak vymahačské
> kolečko. Slabší povahy pak ČKP zaplatí,
> navíc je poplatek nevratný, tj. pokud zaplatíte
> i když jste vozidlo v daném období nevlastnili,
> nemáte možnost se domáhat náhrady. ČKP dle
> své tiskové zprávy [1] tvrdí, že reaguje na
> nesouhlas s obsahem výzvy vždy věcně. To ale
> není pravda, ČKP zcela cíleně stupňuje tlak a
> odmítá podat konkrétní informace k případu a
> to jak písemně tak na infolince.
>
> Na Českou kancelář pojistitelů padlo již
> mnoho trestních oznámení. Nepadl však zatím
> žádný relevantní rozsudek. ČKP jakožto
> zákonem zřízená instituce funguje zcela
> zjevně na hraně zákona, nedaří se však
> rozkrýt přesné fungování a zaujmout
> efektivní pozici proti ČKP, proto jsme se
> rozhodli založit toto fórum a zjistit skutečný
> rozsah činnosti kterou ČKP provádí.
>
> Pokud máte jakékoliv (ať již pozitivní či
> negativní) zkušenosti s Českou kanceláří
> pojistitelů, přispějte prosím do diskusního
> fóra. Příspějete tak k dokreslení obrazu o
> ČKP a jejích praktikách.
>
> [1]
> [ckp.cz]
> p-41%20.pdf
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
celou kancelař i s exekutorama a pravníkama bych nakopal do prdele-šmejdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§
Re: AntiČKP – Naše Mise
25. 11. 2013 17:44
Mám pocit že Čkp je vedeno na Ministerstvu Vnitra jako nějaké sdružení myslím jako zájmové sdružení právnických osob,tudíš je zjevné že porušují zákon 83/1990 je to zákon o Schromážďování a sdružení,konkrétně §3,tudíš hledám spojubojovníky, chci podat stížnost na Ministerstvo Vnitra,a polici čr pro porušení zákona,chtělo by to nějakou petici a zveřejnění v mediích,neznáte někdo nějaké novináře třeba s automagzínů atd.,šlo by to tu založit jako nové téma,oni bestrestně okrádají občany a nikdo s těch vyžraných politiků s tím nic nedělá,kde jsou jejich předvolební sliby.
Re: AntiČKP – Naše Mise
26. 11. 2013 09:47
Dobrý den,
je mi líto, ale mám jinou zkušenost, i přes svědectví o neprovozování vozidla jsme museli po rozhodnutí soudu zaplatit.
Mohl byste mi Jiří napsat, u jakého soudu jste uspěl? Budu podávat ústavní stížnost :-(
Lída
Re: AntiČKP – Naše Mise
26. 11. 2013 21:11
Dobrý večer.
Prosím, můžete specifikovat u jakého soudu jste takhle dopadli a ve kterém městě? Měli jste právníka? Nebo jste to řešili sami? Máme stejný problém a syn už víc jak dva roky má nepojízdný vrak, svědecky se bude také dokazovat i s foto. Mail: 55pokornalida@seznam.cz
Re: AntiČKP – Naše Mise
16. 12. 2013 10:04
Hezký den,
chci se taky podělit o zkušenost s ČKP.
V roce 2011 jsem koupil od známého traktor a vlek.Známý neodhlásil pojištění a nechal to doběhnout do konce roku.
Zapomněl jsem to pak pojistit a odevzdat SPZ do depozitu a problém byl na světě.Během oku 2012 zároveň prošly
TP na obou vozidlech a pak už se ozvala ČKP. Nejdříve jedno čtvrtletí,pak další pololetí.Reagoval jsem, nechal udělat
technické na vozidlech,ale dluh zůstal.Korespondoval jsem,radil se s právníkem,protože jsem nic nezpůsobil.Došlo to i dále
a první část dluhu ze mě začala vymáhat "přátelská oganizace" EOS.Po roce a půl se mi podařilo postupně zastavit řízení
na obě vozidla. Věřte, je to úleva a nervy,protože jsem dostal dárek pod stromeček 40.000,- Kč.
Stačí zapomenout a je vymalováno,je to běh na dlouhou trať a když to dojde k soudu, výsledek nejistý.
Držím Vám palce a bojujte.
Tereza
Re: AntiČKP – Naše Mise
17. 12. 2013 18:22
Dobrý den,
taky přispěju se zkušeností s ČKP.
Dnes jsem si šla na poštu vyzvednout dopis od ČKP, chtějí po mě zaplatit částku 357OKč, za období srpen-říjen 2013.
Já to auto za kterté mám teď platit,prodala v březnu. Mám kupní smlouvu. Jak je tohle možné?
Re: AntiČKP – Naše Mise
17. 12. 2013 23:04
Jak? jednoduše.... Generování obsílek je nastaveno tak,že pokud vznikne mezera, tak se obešle ten, kdo poslední měl sjednané a také ten co nasledně na vozidlo ručení sjednal. Vůbec jim nejde o to, kdo je nebo není majitel.... tzn. pokud vznikne mezera,oběšlou se oba s výmluvou,že za to může registr vozidel a poslal nesprávná data....
Měli jste teď s těmi sráči soud a po námitce ,že jsem nebyl majitel protistrana souhlasila,že se vyžádají udaje z registru vozidel. Soudkyně se zeptala zástupce čkp, zda si má soud z registru údaje vyžádat nebo je předloží jako důkaz čkp? Jeho argument byl,že prosí soud o zažádání o údaje z registru, protože nemají přístup nad rámec svých pravomocí. Do nich lidi,nenechte se zastrašovat...!!!!!!
Milan
Re: AntiČKP – Naše Mise
18. 12. 2013 22:28
Petře správný přístup. K soudu již můžete jít s potvrzením z evidence vozidel / stojí 15,- Kč / , že jste nikdy nebyl uveden v T, průkazu jako vlastník a stejné potvrzení dostanete za cenu doporučeného dopisu z Ministerstva dopravy-. Tím u soudu prokážete, že ČKP ve své žalobě proti vám lže, protože informace z ministerstva jí nikdo neposlal / ČKP si je ve své lenosti ani nevyžádala/ a ani si je neověřila na příslušné evidenci vozidel u vás na okrese. A je vymalováno, jen je potřeba to udělat přes právníka- aby ČKP MUSELA CÁLOVAT ZA SVOJI AROGANCI.
Re: AntiČKP – Naše Mise
26. 12. 2013 13:28
ad: Jarka- je potřeba vydržet k ústavnímu soudu, já vyhrál již tři soudy s ČKP. Pokud opravdu do toho jdete, je potřeba najmout dobrého právníka. Věřím, že se zde může vytvořit účet pro tento účel, kam by každý nespokojený mohl dobrovolně přispět. Věřím, že se najde dost lidí, kteří nesouhlasí s prolobovaným zákonem o výpalném a rádi přispějí. Už jen proto, že tento zákon jde proti listině lidských práv a svobod. Vlastně v každé výzvě od ČKP , SE UVÁDÍ LŽIVÉ INFORMACEo které opírají svoje žaloby. Pakli že příjde výzva ČKP , kde se tvrdí , že po informacích z centrálního registru ministerstva dopravy............. jste povinnen platit výpalné, tak ANI ZMIŇOVANÁ LHŮTA K ODEPSÁNÍ NENÍ PRO NÁS ZÁVAZNÁ, neboť ČKP si informaci z centrálního registru ministerstva nevyžaduje. Pokud víte , že jste auto v uvedeném období nevlastnili, stačí se obrátit na M . dopravy silníční hospodářství s dotazem, zda jste vedeni v Technickém průkazu v tomto období , jako majitelé. Tento doklad předloží až váš právník u soudu . Je potřeba si vzít právníka, aby ČKP po prohraném sporu musela cálovat. Pokud se obhajujete sami, také z toho vybruslíte / v tomto případě, ale Vám soud neuzná žádné palmare a ČKP za své mafiánské protiprávní jednání nemusí nic platit.
Rozlišujte příspěvky, kde jsou uvedeny relevatní informace !!! Takové ty příspěvky pracovníků pojištoven a ČKP, začínající slovy--Nezastávám se ČKP, ALE PROMLČECÍ DOBA JE 10 LET !!!!!...... Jsou mylné a mají za účel vás donutit k placení i promlčených pohledávek. Podle ZPŮSOBU chování samotných inkasních společností / najatých ČKP / lze bezpečně dovodit promlčené 3 leté období. Takže pokud od vás budou chtít výpalné za 1.1. 2010, musí odeslat žalobu k soudu resp. platební rozkaz do 1.1.2014.
Re: AntiČKP – Naše Mise
03. 02. 2014 22:36
Dobrý den já bych se začal vůbec bavit o tom, zdali tento směšný zákon má vůbec co dělat v naší zemi. Co to má sakra být za nestoudnou hovadinu. Můj návrh je začít boj o zrušení České Kanceláře Pojistitelů a tedy vzniklého fondu. Začal bych peticí. Určitě se k nám přidají statisíce podpisů čestných občanů, minimálně těch, kterých se to dotklo, ne-li miliony. Ono je sice hezké, že myslí na poškozené, které nabourali řidiči bez pojištění, ale proč mají být trestáni všichni ostatní, kteří bez pojištěného auta prostě nevyjedou, dokud pojištění nezaplatí anebo nezaloží druhé. Je to jen zajištění příjmu pro pojišťovny a na to já seru. A´t pojiš'tovny zkrachují do jedné, pokud nedokážou přežít. Anebo ať zůstane jedna dvě solidní a hotovo. Na co 100 bank, 100 zdravotních pojišťoven, když je pak všechno na hovno. Potom se akorát všechny předhánějí s nejvýhodnějšími poplatky pro klienty, které v konečném důsledku buď vůbec nepotřebujeme, anebo stejně je těžké v případě vzniklé potřeby, na ně uplatnit nárok
J-Tex
Re: AntiČKP – Naše Mise
13. 03. 2014 11:18
carlos napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ČKP zřejmě funguje na hraně zákona. Svědčí
> o tom zkušenosti motoristů, jimž byla
> neoprávněně zaslána výzva o uhrazení
> zákonného příspěvku nepojištěných.


A tedy se ptám, pro zkrácení a abych nemusel prohrabávat celý obsah, už někdo něco zjistil a přišel s nějakým závazným oznámením nebo rozhodnutím a nebo je to stále jen a dokola omýlání ničeho z pouhé nevědomosti? Díky za rep. J-Tex
j-tex
Novináři
13. 03. 2014 11:26
jokerantičkp napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám pocit že Čkp je vedeno na Ministerstvu
> Vnitra jako nějaké sdružení myslím jako
> zájmové sdružení právnických osob,tudíš je
> zjevné že porušují zákon 83/1990 je to zákon
> o Schromážďování a sdružení,konkrétně
> §3,tudíš hledám spojubojovníky, chci podat
> stížnost na Ministerstvo Vnitra,a polici čr pro
> porušení zákona,chtělo by to nějakou petici a
> zveřejnění v mediích,neznáte někdo nějaké
> novináře třeba s automagzínů atd

Jasně že známe, Vy ne? Na vlastní oči TV Nova - Klíma - navlastnioci@nova.cz a nebo jelikož Nova už dnes asi nefrčí tak iprima.cz/kontakty a do kolonky věc napsat pořad "Očima Josefa Klímy" návrh na reportáž xy ... Capis? :-P
Re: AntiČKP – Naše Mise
13. 03. 2014 19:10
tisíce komentářů a v žádném jsem se nedočetl, že by někdo nesouhlasil se zákonem jako takovým. mě nezajímá, zdali někdo dostal výzvu neprávem, či "právem", ale jde mi o podstatu věci. pantáti nahoře něco vymysleli, odklepali a basta a vy důle se poserte třeba z nás nahoře. Kde na to proboha přišli, že bychom měli platit za nepojištěné auto, když s ním třeba přes zimu nejezdím, jak už jsem uvedl v dřívější reakci, tak prostě nepotřebuji pojištění. Já osobně jsem tátovi opravoval škodovku dva roky, je celkově zrenovovaná a na co bych měl platit nějakým pojišťovnám za to, že to auto stálo dva roky v kopřivách? Oprava mě stála Přes 30 tisíc a teď jsem se dozvěděl, že budu muset narvat do nějakého debilního fondu přes 20 tisíc jen tak. já nevím jestli si ti idioti nahoře myslí, že my tady na severní moravě plaveme v penězích, nebo co? Nejlepší investice by byla za těch dvacet tisíc pořídit pistoli a idioty, co to vymysleli postřílet, protože tohle už mě opravdu nebaví. všude se krade po miliardách, nebo třebas jen po milionech, nic tady nefunguje, jak má a komplexy nenažranosti si zas vylejou na obyčejných lidech. Někdo tady psal o tom se soudit. a čím bych se jako bránil, když zákon je na straně zlodějny, vždycky a ctnost a pravda jsou už snad jen archaismy. Každý v tomhle státě hledí každýho jen ojebat. Soudy u nás prý vedou pomalé procesy, bodejť by ne když se vymýšlejí další a další zákony na hovno, které akorát zbytečně vedou lidi do sraček a pak důležité procesy, týkajécí se ukradených miliard, jsou stejně nakonec v mezích zákonů snad. Tak proč tyhle zákony tak žereme. Když je kolikrát vidět, že jsou šité na míru pro zlodějny. Možná že tlachám o ničem, ale přístup našeho státu vůči lidem obyčejným mě fakt nebaví. Kdyby se tu tolik nekradlo a nepustili bychom si sem zas němce, tak by to tu mohlo vypadat jinak. Pořád potřebujeme se komusi srát do prdele a nakonec z toho stejně vyjdem jako trhani
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
KWttY
Příspěvek: