Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce

Autor carlos 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
16. 12. 2013 14:28
Desítky tisíc motoristů ročně šokuje neoprávněná výzva k úhradě údajně dlužného povinného ručení. Jak se následně ukáže, ve skutečnosti na povinném ručení žádný dluh neměli. Děje se to už léta, ale úřady s tím stále nic neudělaly.


I majitelé aut, kteří řádně plní své závazky, čelí nekompromisním sdělením ve stylu: „Zaplať, nebo prokaž, že nejsi dlužník, jinak jdeš do exekuce!“ To se přesně na konci listopadu stalo Marku Dvořákovi z Břeclavi.

„Obdržel jsem výzvu k úhradě zákonného příspěvku nepojištěných vozidel za období 16. 6.–16. 9. 2013 ve výši 6690 korun. Jenže předmětný osobní automobil jsem už 16. května 2013 prodal a vzápětí řádně přepsal na nového majitele v evidenci vozidel,“ oznámil Právu Dvořák.

Divil se, že to musí být on, kdo je nucen do 30 dnů od obdržení výzvy prokázat, že není dlužníkem, když všechny údaje o autě by měly být v Centrálním registru vozidel (CRV).

„Nerozumím tomu, proč to vymáhají po mně, když technický průkaz jasně prokazuje, že v době, kdy dluh vznikl, bylo vozidlo už odhlášeno a přihlášeno na nového majitele,“ divil se Dvořák.

Podle něho to ale mnozí motoristé ze strachu z exekucí raději zaplatí, i když dlužníky nejsou.
2012: 70 tisíc zasažených

„Prodej mám doložený kupní smlouvou a kopií technického průkazu, který jsem si k mému štěstí po prodeji okopíroval,“ dodal. Není rozhodně jediný.

Jen loni bylo neoprávněnou výzvou k úhradě zasaženo více než 70 tisíc motoristů. Právu to potvrdila Česká kancelář pojistitelů (ČKP), která povinné ručení vymáhá. Z chybovosti údajů o vlastnících aut obviňuje Centrální registr vozidel, spadající pod ministerstvo dopravy.

To hází zodpovědnost zpět na ČKP s tvrzením, že se jedná o chyby v databázích pojišťoven.

Obě instituce shodně přitakávají – pan Dvořák má pravdu, dlužníkem ve skutečnosti nebyl. Kdy už ale konečně přestanou vymahačské výzvy neprávem obtěžovat tak velké množství motoristů, kancelář pojistitelů ani ministerstvo neprozradily.
Chyba je u ČKP, tvrdí ministerstvo

„ČKP se chyby nedopustila. Otázkou zůstává, jak je možné, že i pět měsíců od řádného oznámení změny vlastníka vozidla Centrální registr vozidel tuto informaci nereflektuje a poskytuje ČKP špatné informace,“ napsal k případu pana Dvořáka mluvčí ČKP Aleš Povr.

Registr vozidel podle něho obsahuje řadu chyb. „Netušíme, jak dlouho bude trvat, než se data v CRV vyčistí. Některé chyby ale způsobují sami motoristé, neboť neplní své povinnosti vůči registru,“ dodal Povr.

„Pravda je na straně pana Dvořáka. S vyjádřením ČKP ale nesouhlasíme,“ reagoval mluvčí ministerstva dopravy Zdeněk Neusar. Tvrdí, že v registru vozidel jsou zapsána stejná data, jako uvádí pan Dvořák ve své stížnosti.

„Při porovnání údajů tedy nemohly být ČKP sděleny jiné údaje než ty, které obsahuje registr. Ministerstvo dopravy má pouze jednu evidenci vozidel, do které obecní úřady obcí s rozšířenou působností vkládají data on-line,“ tvrdí Neusar. Podle něho má ČKP ještě jednu databázi, a to od pojišťoven. Domnívá se, že chyba vznikla právě zde, při porovnání dat z obou těchto zdrojů.

Podle ČKP ale v případě pana Dvořáka pocházela chyba z centrálního registru.

Ministerstvo dopravy se podle něho totiž setkává s případy, kdy je obesílána osoba, která nebyla nikdy zapsána v registru vozidel. Z toho podle ministerstva dopravy vyplývá, že ČKP obesílá osoby na základě druhé databáze pojišťoven.
„ČKP zneužívá svoje postavení a medializované problémy se spuštěním registru vozidel,“ stojí ve stanovisku ministerstva pro Právo.

Přetrvávající problémy s registrem podle něho „vznikají důsledkem propojení registru vozidel s vnějšími systémy, kdy není možné bez předchozího zjištění u vozidla provést zápis“.

[www.novinky.cz]
Milan
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
18. 12. 2013 22:13
Vždyť je to úplně jasné. Prokazatelně není chyba na straně ministerstva dopravy / centrální evidence vozidel / . Chyba je na straně ČKP. Ta se ve své arogantnosti nezatěžuje dotazem na ministerstvo dopravy, kdo je vlastníkem vozidla. Střílí od boku, obviní posledního nebo prvního člověka, který auto pojistí po období, kdy auto nebylo pojištěno.
Jewdnoduchý důkaz- ČKP MĚ OBVINILO, ŽE JSEM VLASTNÍKEM VOZU ŠKODA a neměl jsem uzavřeno pojištění za období 4 měsíců. Protože jsem toto auto nikdy nevlastnil, odepsal jsem jim do 30ti dnů ve svém doporučeném dopise / kvůli důkazu - doklad o odeslání z pošty/, že jsem nikdy toto auto nevlastnil ani jej neprovozovoval, proto není jejich požadavek na výpalné legitimní navíc tím , že lžou o tom , že mají informace od ministerstva dopravy o mém vlastnictví, jim nevzniká nárok na vymahání příspěvku nepojiětěných....Upozorňuji, že jsem si informaci o tom, že jsem nikdy nebyl uveden v technickém průkazu / ani v polopřevodu / dopředu ověřil za 15,- Kč na evidenci vozidel pro to mají svojí žádost. Tu jsem si ale nechal pro sebe. Pokud by si někdo z ČKP chtěl mojí informaci ověřit, nestálo by ho to víc jak 2 minuty. Když mě po několika výzvách asi po roce pohunkem z Brna Mgr. ....... obeslali předžalobní upomínkou a elektronickým platebním rozkazem, předal jsem věc právníkovi. Ještě jsem napsal na ministerstvo dopravy žádost o vysvvětlení , proč předávají ČKP nepravdivé informace. Ty mi odepsali, že si ČKP žádné informace ohledně mé osoby a uvedeného vozu nevyžádala a že nejsem uveden v dokladech , jako vlastník. Tyto doklady stačili právníkovi k tomu , aby ČKP rozcupoval. A proč jsem to dal právníkovi, když to bylo jasné??? No přeci, kdybych spor vyhrál já , ČKP by ta jejich drzost nic nestála.Takto musí uhradit palmare / poplatek za vyhraný spor/ ve výši 13.000,- Kč mému právníkovi. Škoda, že jsme národ ovcí, kdyby podobný postup zvolili všichni ,kde to bylo jasné / depozit, doklady o ekologickém zrušení vozidla, žalovaný nikdy nebyl vlastníkem vozidla.........../ určitě by si ČKP dávala větší pozor, protože by jí každý prohraný soud stál hodně peněz. Zatím v drtivé většině u soudních jednání vítězí obžalovaní nad ČKP. Pouze v Mladé Boleslavi a v Teplicích se našli soudci, kteří šli na ruku ČKP proti listině lidských práv a svobod. Těmito 2 výhrami se Mgr. Vdovec zaštituje ve všech případech, které na celém našem území rozjíždí. Myslím ,že je hodně statečných soudců, na rozdíl od politiků, kteří se nenechají pojišťovací mafií vmanévrovat do megavýpalné fronty lobistů a politiků. Klidně přispěji finančně tomu, kdo by manýry ČKP dotáhnul k ústavnímu soudu. Protože zdůvodnění jednoho nejmenovaného soudce který upřednosťnuje spekulace a své zdůvodnění rozsudku podpořil výrazy... mohlo by , je možné předpokládat, registrované vozidlo je zcela automaticky provozované ... a zcela přehlížel důkazy přednesené svědky protistrany si říká o ústavní nález. Rád poradím.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
27. 12. 2013 11:46
Úvodem bych rád ocenil předchozí příspěvek od " Milana " = a za všechny - díky za něj.

Neoprávněné vyhrožování řidičům exekucemi jen tak neskončí = [www.novinky.cz]

V krátké době další z článků ohledně FAŠISTICKÝCH METOD = Čééé Kááá Pééé = EOSU = TRANSCOMU = a dalších spolupracujících subjektů !!!
Pichl Pavel
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
02. 01. 2014 10:41
Po přečtení několika článků jsem se pokoušel na stránkách ČKP vyhledat naše dvě vozidla, která jsou pojištěna u pojišťovny Kooperativa. Ani jedno z vozidel není podle databáze ČKP pojištěno. Tak nevím, zda se nemám začít bát z návštěvy exekutora a o náš majetek. ČKP má v záznamech neskutečný bordel a místo pomoci motoristům je to jen otravný úřad.
hes
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
16. 01. 2014 14:52
Pozor, důležitá věc! ČKP není žádný úřad, ale soukromá firma. A jako taková se i chová - "podniká" za účelem vytvářní zisku.
PAvel
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
16. 01. 2014 22:08
Dobrý den, Mám podobnou skušenost. Spojištˇovnou ČPP se kterou jsem sepsal oznámení o zániku pojištění, podané 9.2. 2011, a domluvili jsme se na datumu ukončení 28.2.2011, což je i protokolu zapsané, aby to navazovalo u další pojištění u Allrisku kde jsem měl pojištění k 1.3.2011.
Jaké bylo mé mpřekvapení že jsem dostal od ČKP výzvu k zaplacení 2640.-kč dle zákona.......atd, Podle výpisu které mi zaslali, jsem neměl vozidlo pojištěné 19dní. Po prohlídnutí dokladu o Ukončení pojistné slouvy, který mi byl doručen v polovině března od ČPP, jsem zjistil že se mnou ukončili pojištění v den jejího podání. Devatenáct dní jsem jezdil bez pojištění aniž bych o tom věděl. Teď se ptám, kdo by případně zaplatil škodu v případě pojistné události. Na pobočce ČPP jsem se dozvěděl, že já, ale že semnou uzavřeli oznámení o zániku pojištění k 28.2.2011 je vůbec nezajímalo. Nezajímalo to ani ČKP kde jsem jim poslal kopii tohoto dokladu. Odpověď kterou mi zaslali byla / v reakci na Vámi zaslané dokumenty či sdělená tvrzení, která měla prokázat, že nejste osobou povinnou hradit zákonný příspěvek nepojistěných dle §24c zákona č.168/1999 Sb. (dále jen příspěvek) za období 10.2.2011 až 28.2.2011 (včetně), sdělujeme, že veškeré skutečnosti jsme prověřili a posoudili. Bohužel Vámi tvrzené skutečnosti nebyly pro uvedené období potvrzeny ani nemohly být akceptovány. Celkovou dlužnou částku příspěvku v aktuální výši 2 753.-kč, uhraďte ................/. ,
Co ktomu dodat. Jednají snámi jako s onucí. Raději jsem zaplatil. Po skušenostech s našimi soudy, kde jejich trvání je zhruba 3-5let. Děkuji za takovou domokracii.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
17. 01. 2014 15:46
Quote:
v reakci na Vámi zaslané dokumenty či sdělená tvrzení, která měla prokázat, že nejste osobou povinnou hradit zákonný příspěvek nepojistěných dle §24c zákona č.168/1999 Sb. (dále jen příspěvek) za období 10.2.2011 až 28.2.2011 (včetně), sdělujeme, že veškeré skutečnosti jsme prověřili a posoudili. Bohužel Vámi tvrzené skutečnosti nebyly pro uvedené období potvrzeny ani nemohly být akceptovány.

Klasická šablona smiling smiley
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
21. 01. 2014 09:53
....potvrzeny ani nemohly být akceptovány....
a přitom stačí nesouhlasit a vytrvat. Nebo zaplatit. Jak kdo se rozhodne.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
23. 01. 2014 20:18
Dobrý den,
obracím se na vás o prosbu a hlavně informace jak mám pokračovat. V roce 2004 jsem si od známého odkoupil auto na náhradní díly. Toto auto dotyčný odhlásil na mé jméno a následně jsem auto nechal vyšrotovat. Protokol o šrotaci mám, ale nedoložil jsem tuto dokumentaci na příslušný městský obor dopravy. Teť mi na úřadě řekli, že mám na sebe hlášeno auto. Jak mám pokračovat ať to není hlášeno na mou osobu ( protokol o likvidaci mám). Hrozí mi pokuta od pojišťovny nebo nějaký doplate pojistného? Děkuji za informace.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
26. 01. 2014 21:21
Musíte vzít protokol o ekologické likvidaci a dojít na evidenci vozidel. Tam na Vás vozidlo dohlásí za 800Kč a v druhém kroku vyřadí z evidence.
Ano, čeká Vás sankce od čkp, ale pokud se budete řídit rady z tohoto, nebo i jiného webu, případ vyhrajete...
Milan

[www.poradte.cz]
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
28. 01. 2014 09:36
Dobrý den,
Co se stane v případě, že to nechám tak jak to je. Prostě to nebudu přihlašovat. V tomto případě mi taktéž hrozí sankce?
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
30. 01. 2014 12:56
Co se stane v případě, že to nechám tak jak to je....v roce 2015 začne platit novelizace 56/2001. Vozidla se již nebudou převádět jako teď, ale jiným postupem. Žádné odhlášení na někoho a pak dohlášení, na vlastníka. Vše v jednom kroku. Půl roku bude překlenovací doba na ukončení polopřevodů z roku 2014. Potom podle zákona vozidla zaniknou. Neptejte se přesně jak, páč zákon je napsán, ale prováděcí předpisy ještě ne. Jak je zvykem v ČR, tak školení bude probýhyt v prosinci 2014....

...V tomto případě mi taktéž hrozí sankce.... nehrozí sankce, je to promlčeno po roce..
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
10. 02. 2014 18:28
Jo soukromá firma - zřízená zákonem. A na to oni hřeší, miliony potencionálních zákazníků(řidičů a vlastníků všeho co padá pod 361) - se nedivím když mají jejich osobní data a praktikou ty jejich metody, že by to nějakou kačku nehodilo???

Nic to nemá cenu řešit, je to banda dutohlavých arogantních patolízalů.Neštve mě to že chtěj srovnat dluh na povinným ručení pro kdejakou platfusáckou pojišťovnu a něco si za to nechat připlatit...S p. Pourou jsem komunikoval skrze mailem v "obecné rovině", kde mi řekl, slíbil kulový.

...Zaráží mě to že to je všechno krytý zákonem, by to bylo stejné jako kdyby např. stát zakázal zákonem stravování ve svých i soukromých zařízeních někomu jinému než Eu**stu a ti co by si vařili doma, nebo jedli v hostincích by mu za každé jídlo museli platit.

...Navíc tím že ČKP bezhlavě nadále odprodává pohledávky a s tím i osobní data vymahačským firmám se podle mě dopouští porušení zákona.BYL BY TOHLE DOST PÁDNÝ ARGUMENT ŽÁDAT STATNÍ ZASTUPITELSTVÍ O NÁPRAVU?

...A věřte mi mi že pokud Vám neustále ve schránce přistávají potetovaný obálky s nápisem EXEKUCE - DLUŽNÍK - NÁVŠTĚVA EXEKUTORA apod. tak na malé vesnici to taky nevypadá moc vábně a nepřispívá to k rodinné pohodě.

...Pokud budete tedy někdo v brzkou dobu podávat nějakou reálnou hromadnou žalobu byl bych rád za informace o termínu stání.Rád se přidám aspoň jako veřejnost a něčemu se přiučím.Zda bude mít někdo zájem rád se přidám i jako jeden z navrhovatelů.Klidně si vemu rád volno z práce.
Václav Moravec
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
12. 02. 2014 23:57
zdravím

Koupil jsem auto předloni a nepřihlásil jsem ho. Ani předchozí majitel ho nepřihlásil. Původní majitel ho možná odhlásil, ale prý ne. Autu nyní prošla stk a není ve stavu obnovy. Do opravy se mi nechce vrážet.
Na vrakovišti bych za něho dostal možná 1000kč. Chci ovšem auto rozprodat na díly, za které očekávám, že bych obdržel více.
Nechci ale už platit PRučení. Když dám značky do depozitu, tak nevím jak dlouho tam budou moci být. Navěky zadarmo asi těžko.
Napadlo mne, prodat auto na fiktivního "vietnamce". Podepsala by mi to kamoška třeba. Adresu někde na nějaké ubytovně v ČR, nebo někde nějakou adresu mimo ČR.
Předpokládám, že ČKP se bude snažit vymáhat PR po oné osobě, kterou když nenajde, obrátí se na mne. Sice budu mít kupní smlouvu, ale jak tak pročítám, tak kupní smlouva dnes nehraje žádnou roli pro ČKP.

Dá se nějak auto odhlásit a ponechat si ho na rozebrání?
Děkuji
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
13. 02. 2014 12:19
vtipe !
tohle by ti prošlo --možná-- nepsat tady o tom, spíš někde se na to vůbec vyptávat, akorát nevyjít to, další problémy z toho.

Kdysi to šlo, nafotit ten nepojizdnej šrot, jako dekoraci do něj postavit papírový slepice a s čestným prohlášením jít na dopravku a říct že to máš na kurník.Auto trvale vyřadili z evidence a PR? platit se nemuselo.Mě to párkrát vyšlo akorát, kdysi dávno...pak ty auta skončili postupně ve šrotě všechny.

Tady už ale nejde o to že by to nešlo ale jde o potvrzení že ti auto ekoligicky někdo zlikvidoval, nebo bys musel udělat totální bouračku.Ale legálně na díly už auto prodat nejde, leda by jsi měl třeba živnosťák(koncesi) na nakládání s odpady
Václav Moravec
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
13. 02. 2014 14:41
Tak to si děláš snad srandu? sad smiley
Jako já si nemohu nechat pro svoji potřebu nějakou věc, kterou jsem legálně nabyl? Co když si budu chtít nechat díly na nějaké další auto stejné značky/typu?

i tak díky
Václav Moravec
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
14. 02. 2014 16:27
tak snad neoprávněnému očerňování motoristů bude konec. [www.novinky.cz]
hes
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
16. 02. 2014 21:30
Upozorňuji na petici na stopckp.cz.
Konečně to někdo rozjel!
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
18. 02. 2014 20:12
Václav Moravec:
To ti nikdo nezakazuje, přstanou jít stěrače, vem si motůrek oprav si to, rozbije ti někdo sklo, vem si ho z toho co máš doma a oprav si to.tady jde o to že spousta lidí(znám několik případů) má pod senem zahrabanýho třeba starýho moskviče, forda, vozík a teď maj vítr co s tim...jestli to vůbec má přiznávat ža to má doma, nebo to rozřezat odvýzt do kovošrotu apod. s tímhle se buděj a maj bobky jestli nebude někdo chtít za ty roky ten příspěvek zpětně jen proto že to je auto,bo něco používalo silnice ale už nikdo neřeší ž byli jiný doby taky.Je pravda že nárůst nehod/škod třeba roste a pojišťovny a recyklační firmy taky chtěj něco urvat, ale ne z něčeho co třeba nezná motor už 10 let a rostou v něm papriky u tebe na dvorku.to asi těžko někoho zraní nebo něco obecního poničí.

Jinak včera mi po x měsících volalo neznámý číslo, vzal jsem to a hle milá paní od Transcomu že jdu k soudu, řekl jsem jí že jsem v práci že se nemám čas vybavovat, nedala se odbýt a já to "ze slušnosti/zvědavosti" nepoložil.Prý jak se domluvíme že je čas vše urovnat v dobrém.řekl jsem jí že pokládám že nemůžu mluvit ať zavolá později že jsem v práci, nedala se a dokázala mě ukecat na zhruba půlhodinový rozhovor, kde jsem kolem mával rukama a požíval i prostředníčky do vzduchu než jsem jí konečně hovor zavěsil.

výsledek=video na podnikové kameře kde pan vedoucí dospěl k názoru že nemám nic jiného na práci než je posílat někam v pracovní době...
poučení=nebrat cizí čísla a dělat na příspěvečky a výplaty pro transcom.
důsledek=3 měsíce prémií v trapu a vytíkací dopis.

a václave sem to tak nějak pochopil ty si mimo ono zaplatit ten příspěvek(jestli se něco nezmění) příjde tomu kdo měl to auto před tebou.

Nic nemá cenu se snima rozčilovat, těším se na to až se odvolám až příjde platební rozkaz a konečně půjdem k soudu.

hes:
se na mě nezlob tohle už tady bylo mockrát, dokud bude něco jako ASEKOL apod. můžou se petice vydávat jak u nás na běžicím pásu.Já se snima snažil komunikovat v dobrým i ve zlým, podávat podněty na ČNB a stejně jako viz výše ozvou se jen když chtěj a ještě když je normální člověk v práci.
Václav Moravec
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
22. 02. 2014 12:57
Kamzi
Zřejmě si mne nepochopil v tom prvním odstavci.
Mám auto 2.rok a došla mu stk. Chci si to auto nechat a rozprodat ho na ND. Značky v depozitu jsou časováná past. Nechci ani platit povinné ručení(pokud bych ho platil,není problém). Nemohu ani ovšem dát značky do úschovy(jakože auto budu opravovat) a rozprodat na ND. Neměl bych doklad o likvidaci a nikdy bych auto nemohl zrušit.

Stát zrušil "ponechání si auta za jiným účelem". Čimž mi znemožnil si neprovozované vozidlo ponechat. I třeba jako sbírku na svém pozemku. Protože co kdyby se na rovině uvolnily brzdy a auto by vrazilo do mého plotu? I kdyby vrazil do sousedovic plotu, tak mu nevznikne škoda za 500 000kč.
Když budu kácet strom, a ten spadne na sousedovic plot, tak mu ho taky zaplatím jinak než z pojistky(pokud nejsem pojištěný). Je tu vidět, že nový zákon(od 10/2013) je vytloukání klinu klínem.

Takže pokud si chci nějaké vozidlo nechat, a nechci platit PR, tak si to auto nemohu nechat.

Poplatky ČKP bych zřejmě platit nemusel, pokud bych auto nezrušil. Svědectví mnohých by zřejmě dokázalo, že auto nejezdilo.
Ovšem pokutě státu, že jsem majitelem auta, které není pojištěno, a které nechci zlikvidovat, bych nemusel ujít. Protože každé vozidlo, které nemá značky v depozitu, musí být pojištěno. Pokud je nedám do depozitu, auto rozprodám, pak nemohu doložit že bylo ekologicky zlikvidováno. A dostanu pokutu, že jsem auto ekologicky nezlikvidoval(nebudu moci dokázat, že ještě je v celku)
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
KkmbY
Příspěvek: