Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce

Autor carlos 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

Václav Moravec
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
22. 02. 2014 13:03
Kamzi
Ješt k tomu příspěvku a kdo by ho platil.
Ano, ono by to přišlo jemu. Ale není to 1.fér to hodin na něj. A 2., oni mají kupní smlouvy všichni a přišli by tedy až ke mě. A u mě na zahradě by viděli "jejich" auto. Takže by chtěli poplatek po mě.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
22. 02. 2014 15:27
Václav moravec:

Stát by mohl tím pádem i vydat zákon na to že když vlastníš dům za jiným účelem než k čemu je určen a nezaplatíš pojistku proti požáru tak by jsi ho měl ekologicky zlikvidovat a postavit na jeho místě novej nehořlavej a vyhovující ekologickým normám.

to samé...?

Vcelku tě chápu ale zřejmě by si poplatky měl zaplatit, protože tahle svědectví oni v potaz neberou a nebrali(škoda papíru a času jim něco posílat) aspoň v mém případě ne a dokud se s nima nedostanu k nějakému soudu tak je budou vymáhat dokola dál a dál(přes ty bu*erantský inkasní agentury, který v důsledku dělaj že za nic nemůžou, ale platební rozkazy a telefonování to jim jde...to se musí uznat.)

Však jsem tu tu už psal, na díly auto nemůžeš prodat, když by to někdo vzal do důsledku, je to porušení určitě minimálně nějaký vyhlášky o nakládaní s odpady a nebezepečnými látkami.

Mi to tak připadá že to je i jedna z věcí na kterou ČKP hřeší.

A už kdysi dávno jsem tu popsal to co se stalo mojí babičce - co ty hyjeny vyvedli skrze torzo vozíku za auto po zemřelým dědovi o kterým jsme nikdo nevěděl.

Udělej si koncesi na nakládáni s odpady a pak si vesele auto na díly rozprodej ale sežeň si někoho kdo ti tvoje auto nejdřív prodá k eko likvidaci.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
25. 02. 2014 07:39
S něčím podobným se setkávám v práci - lidi se mě chodí ptát,
jak to je, když mají nebo budou mít auto delší dobu v opravě, tedy že ho nebudou užívat?
Platí totéž - buď značky do depozita anebo nejnižší možná varianta povinného ručení
(tj. základní limit, nejvyšší spoluúčast, příp. krátkodobé pojištění min. 3 měsíce).
Nebo kontakty na STK. :-)
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
25. 02. 2014 07:54
Jednak hrozí sankce z Evidence vozidel - tam asi bude potřeba auto odhlásit podle rady Milan.Cukrar,
a sankce od ČKP hrozí tehdy, když není vozidlo pojištěno > a pojistka měla být ukončena dnem, kdy vznikl likvidační doklad k vozidlu >
> a pokud to tak nebylo, jde to ukončit zpětně. A tím se vyhnout sankcím od ČKP.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
27. 02. 2014 09:13
Kamzi, "Značky v depozitu jsou časováná past" proč se tak domníváte?
Vozidlo va Vašem případě bych odhlásil na někoho, a nechal ho v polopřevodu. Ten bude zrušen v polovině roku 2015.
Vozidlo nesmíte doma rozebírat, páč Vám to zakazuje zákon o nebezpečných odpadech.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
12. 03. 2014 09:13
Je úsměvné a zároveň i k pláči, jak se mnozí z nás radují nad svým drobným vítězstvím nad všemocnou ČKP. Těmi mnohými myslím ty, kteří mají vše v pořádku a přesto jsou ČKP posazeny do role zločinců a nepřátel tohoto "právního" státu. I mne ČKP odhalila jako potenciálního zločince a nepřítele a pravidelně posílá výhrůžné dopisy a upomínky s částkami od 6.400 do 15.700 Kč za provozování vozidla bez P.R. Trpělivě a na své náklady odpovídám doporučenými dopisy s dodejkou ( na dodejku nedají razítko, prý ho nemají) s kopií velkého TP a jejich vyplněným tiskopisem, že v uvedeném období bylo vozidlo dočasně vyřazeno, což je patrné ze zaslané kopie T.P. Vše marné, nic nemá vliv. předložené doklady prý nejsou relevantní. Napíši tedy další dop. dopis s dodejkou, vložím stejné kopie jako prvně a ...... půl roku se nic neděje.
Až teď, výhrůžná upomínka se spostou keců jak vše důkladně a pečlivě prověřovali a že pokud neprodleně nazaplatím bla....bla. Tak jsem se nasr...., vzal vellký TP s vyznačením depozitů,výhrůžný dopis od ČKP a šel na evidenci vozidel na M.Ú. , že podávám reklamaci, protože vozidlo nebylo patrně odhlášeno na CRV. Paní velmi ochotná, zavolala ihned na ČKP, chvíli se s "pracovnicí" dohadovala ( prý jsem nedodržel 30ti denní lhůtu - dodržel, mám doručenku a dodejku ) a že mám zavolat za týden. Druhý den jsem se podíval na web ČKP a právní státe div se, případ ukončen.
Možná že by to chtělo nějákým takovým způsobem do našich problémů zatáhnout i samosprávu protože ČKP vlastně zpochybňuje práci O.Ú a M.Ú. Dporučuji to zkusit.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
14. 03. 2014 06:58
Pane Moravče, vycházíte z určité logiky věci ale neradujte se . Zákon předkládá členka KSČM a to bude sněmovna jako jeden muž - zamítne to.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
16. 03. 2014 22:31
georg napsal(a):
-------------------------------------------------------
> odhlášeno na CRV. Paní velmi ochotná, zavolala
> ihned na ČKP, chvíli se s "pracovnicí"
> dohadovala ( prý jsem nedodržel 30ti denní
> lhůtu - dodržel, mám doručenku a dodejku ) a
> že mám zavolat za týden. Druhý den jsem se
> podíval na web ČKP a právní státe div se,
> případ ukončen.

Zatim co operatorky call center jinych firem jsou skoleny pomahat zakaznikum u CKP jsou skoleny profesionalne lhat.

Presne v duchu s vyhruzkami na strane jedne vsak na druhe strane "vymeknou", pokud narazi na vetsi odpor (napr. trestni oznameni apod.).

O tom svedci i vase zkusenost... Je opravdu zvlastni ze se staci predstavit jako pracovnice CRV, zavolat na callcentrum CKP a hned vse jde.. Bez jakekoliv pisemne dukazni formy...
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
18. 03. 2014 12:36
Carlosi, ta důkazní forma tam byla písemně poslána v termínu a v rozsahu, jakém si ČKP nárokuje, a já jsem se nevydával za pracovníka M.Ú. a ani jsem neslyšel dopodrobna ten telefonický rozhovor. Ale jestli mi ČKP odepíše, že vše prověřovali a že v CRV není vozidlo dočasně odhlášeno, tak je logické, že mám možnost reklamovat práci, těch, kteří to měli odhlásit. Co si mezi sebou telefonem povídají je mi jedno. Důležitý je výsledek. Proč bych se měl dohadovat s ČK nebo M.Ú. Ať se dohadují a dokazují si, kdo co zavinil oni.
( mimochodem, zavolat na ČKP jménem M.Ú. není zas tak špatný nápad).
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
18. 03. 2014 22:22
No jiste, ale ten telefonat jiz zadne nove pisemne dukazy pochopitelne prinest nemohl.. Jen se zvysil "tlak" na CKP.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
22. 03. 2014 11:42
Carlosi o ten tlak na čkp přeci jde. Mně vadí, že musíme v "právním státě" nést důkazní břemeno a náklady s tím spojené a třást se, jestli nepropásneme nějákou lhůtu. Oni na nás také tlačí, ve své "práci" perfektně využívají strach občanů z exekutorů a vymáhacích agentur. Kolik z nás už jim podlehlo?
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
24. 03. 2014 13:07
Souhlas.. nyni by bylo dobre smerovat stiznosti na novou obmudsmanku... ta ma CKP v kompetenci.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
24. 03. 2014 14:43
Ombudsmanka?

nechci odporovat ale tyhle platfusáky má na starosti snad ČNB, nemýlím li se?

Tuhle jsem psal, dej mu pánbůh věčnou slávu, nebožtíku Motejlovi, po nějakém čase mi volala paní z jeho kanceláře a s právním výkladem věci, vysvětlením a postupem mě odkázala právě na ČNB.

Z toho vyplívá že co si pamatuju a to je základní věta a myšlenka, kterou se mi chvíli marně snažila vysvětlit že úřad ombusmana není legitimní prošetřovat či se snažit napravovat prohřešky soukromých subjektů.

a tečka.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
24. 03. 2014 17:40
Ombudsman je tu kvůli zvůli úřadů či státních institucí... To ČKP sice není ale zákonem jí umožněné vydírání občanů ji staví na roveň těchto státních institucí... Nevím o jiné soukromé instituci, které byste měli cokoliv dokládat v povinné lhůtě 30 dní, kdykoliv si tato vzpomene....
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
25. 03. 2014 14:44
Tak to zkuste a uvidíte, když budete mít hodně štestí tak Vám taky zavolají a vysvětlí proč nemůžou s ČKP nic dělat a během pár dnů Vám příjde mailem plno pěkných pdf broužur jak postupovat anebo Vám je pošlou poštou.

Ne že by nebyli ochotní ale úřad omdrsmana na ně prostě nemůže. Tuhle možnost jak jsem psal už mám taky vyzkoušenou.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
25. 03. 2014 20:01
Kamzl = je to tak jak píšeš = JE TO SICE PARADOX že občanům NEMŮŽE tento zástupce spravedlnosti pomoci a ZASÁHNOUT v rámci nespravedlnosti anebo křivd a hájit tak práva občanů a tak by měl alespoň v takovýchto případech vyžadovat = RESPEKTOVÁNÍ Ústavy ČR !!! Jestliže nemůže zasáhnout v případech, kdy soukromá společnost bez důkazů obviňuje státisíce občanů a která tak činí navíc PŘI NEDODRŽOVÁNÍ POSTUPŮ = jejich vlastního zákona = je potom otázka K ČEMU funkce ombudsmana vůbec JE !!!???!!! Jestliže ale jeho vliv nelze použít z tohoto úhlu pohledu - MOŽNÁ že by nebylo od věci ABY byl vyzván k tomu aby začal neprodleně činit kroky k přezkoumání nejednotnosti soudních rozhodnutí a jaký že je SOUDCI používán "KLÍČ", který odsuzuje osoby = BEZ JEDINÉHO DŮKAZU !!...........jakou spravedlnost jednotliví SOUDCI uplatňují !!............ proč SOUDCI rozhodují = BEZ ZNALOSTÍ ZÁKONA O POJIŠTĚNÍ !! .......atd......atd......!!!
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
27. 03. 2014 14:31
Ahoj všichni tady.
Tak jsme dopadli hodně špatně. Dnes byl s ČKP soud v Nymburce a měli jsme právníka od stop čkp- právník z Prahy. Soudce normálně řekl, že i když je auto rozbité, nepojízdné s potkaným motorem a na soukromém oploceném pozemku, může jezdit po silnici. Jelikož ty svině Čkp žalovali částku nižší než 10 isíc, máme smůlu a musíme zaplatit vše i s náklady řízení. Soudce je .....podjatý a v tomto podělaném státě vydělává tato státem požehnaná soukromá firma na lidech obrovské peníze. Soud jsme projeli, zaplatit musíme a odvolat proti tomuto rozsudku je nemožné. Tak co k tomu dodat....
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
27. 03. 2014 15:10
Dejte sem prosim oduvodneni rozsudku se zacernenymi os. udaji... Jinak to pro nas nema zadnou informacni hodnotu.
bea
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
27. 03. 2014 18:07
jezidedecek - dopadli jsme před měsícem stejně - jen odůvodnění bylo, že i za nepojízdné vozidlo v servisu musí být hrazeno povinné ručení. Také jsme měli zastoupení od Antockp.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
27. 03. 2014 19:00
Tento týden jsem řešil obdobnou věc. Přišel mi papír, že podle údajů v registru s porovnáním pojistek jsem neplatil od 13.1.2013 do 19.6.2013 pojistné a tudíž mám zaplatit 4900,-Kč poplatek ... jestliže nedodám podklady, které to vyvracejí, tak proti tomu není odvolání. Já vozidlo koupil 19.6, pojistil 20.6 a přihlásil na DI 27.6.2013 - tedy jsem v podstatě vzorný provozovatel.
Přemýšlím, kam se poděla presumpce neviny, jak mi může někdo vypálit pokutu bez toho, že si je jistý mou vinou ..... navíc se mnou komunikovali jak s retardem a stále dokola mi říkali, že to řeší jejich právní oddělení, které posoudí mnou doložené podklady. řekl jsem jim, ať si překontrolují údaje v registru a oni, že bez předložení důkazů bude pokuta platná. Já jsem v té době držel v ruce výpis z registru kde jasně stálo vše jak jsem to udělal.
Nevíte někdo, jak je třeba žalovat, za to, že mne neoprávněně obvinili?
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
tkVVm
Příspěvek: