Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce

Autor carlos 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
28. 03. 2014 08:12
Jak přijde rozsudek, hodím to sem, aby to každý viděl. Ta soudkyně- svině členka KSČ a je tam od doby ještě před r. 1989. Holt, kdo má víc peněz, dostane i další ne......Podáme na ni stížnost na MS.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
28. 03. 2014 12:37
Ferdo, pokud jim do 30 dnů nedoložíte, že se mýlí, pak budete platit za to, že jste to neudělal do 30 dnů. Nikoliv kde je pravda.

Čkp dostala nějaké informace, porovná je s informacemi o pojišťoven. Pak jí z toho něco vyplivne. Snad každý čech ví, že v registrech je ukrutný nepořádek, že se ztratilo mnoho dat. Zde to již dávno popsal i správce webu.

Jelikož je čkp soukromá firma, nemůže (a to je dobře) ověřovat došlé info z registru. Ani nesmí nahlížet do registru on line.
Proto Vám dává možnost vše vysvětlit.
proč je to tak? Páč to nastavili zákonodárci zleva do prava. Nikdo nevěděl v roce 2008, že toto z toho vyplyne.

Pokud se nezmění zákon, musíte jim doložit, že jejich oprávněný požadavek je neoprávněný.
Hezký víkend

Pro některé..., nejsem zastáncem čkp.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
28. 03. 2014 17:00
taky mi přišel elektronický platební rozkaz, nacpaných 10 stránek v obálce se zeleným pruhem, chvíli jsem to dokola probíral, nic rozumného jako nějaké kulaté razítko či klasický platební rozkaz tam nebylo, prostě aby se v tom prase vyznalo.

vyčetl jsem z toho jen to že to je od ČKP na částku 1700,- za právní zastoupení v soudním sporu panem Judr. XXX. nějaká demagogie asi protože ten soud ne a ne přijít a já se na něj těším a jak vidno už je asi po něm.

tak jsem podal odvolání, klasicky poštou a až příjde nějaká odpověď dále se uvidí. Ne že bych zanevřel na právníky AntiČKP ale požádám o právní zastoupení pana Plavce, který doufám neodmítne.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
28. 03. 2014 17:04
zase jsme u toho sokromá firma, která snad kupuje osobní data od pojišťoven a sále s nima kšeftuje s inkasníma agenturama. bych z toho blil. Tuhle věc mimochodem připojím ke stávajícímu soudnímu stání, které příjde.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
31. 03. 2014 11:21
kamzl napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ne že bych zanevřel na právníky AntiČKP ale
> požádám o právní zastoupení pana Plavce,
> který doufám neodmítne.


To jste si trochu spletl asi...
Josef
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
15. 04. 2014 08:42
Zdravím
taky se pochlubím co teď řeším já. V roce 2010 jsem koupil vozidlo a řádně jej ihned pojistil. V roce 2011 přišla PČR, že vozidlo je asi kradené a musel jsem ho odevzdat, včetně všech dokladů. Ještě další půlrok běželo povinné ručení, ačkoliv vozidlo měla v držení PČR. Následovalo nic nedělání ze strany orgánů Policie, státního zastupitelství a soudu, kdy v roce 2013 mi bylo vozidlo vráceno, neboť se prokázalo, že je moje. No a ta sranda, po dobu, kdy prokazatelně měla vozidlo i doklady policie a poté soud, mě začala otravovat ČKP. Poslal jsem jim veškeré doklady o tom, že vozidlo má policie, ale nic. Rozjeli nějaké řízení, kdy jsem se nakonec nasral, celý spis ofotil a DOPORUČENĚ a hlavně s DODEJKOU !! jsem jim poslal. V závěru jsem jim napsal, že tuto činnost jim budu účtovat. Paradoxem je, že oni nechtějí doporučené dopisy přebírat a dodejkám se urputně brání ! To je totiž jedinný důkaz, že jste jim něco poslali a oni to převzali. Na základě toho přišel dopis, že celé řízení zastavují, dluh nevznikl a žádné peníze nepožadují. Zdálo by se, že je vše v pořádku. Omyl. Týden na to, se vše opět rozjelo pod jiným číslem jednacím a vymáhají zase to samé. Takže jsem je poslal do řiti a nekomunikuji. No a přišel Transcom. Měsíc jsem na ně kašlal, ale pak mi to nedalo a napsal jim, jak se celá věc udála, pod jakým č.j. věc ČKP řešila a dál ať již neotravují a případně se uvidíme u soudu. Aspoň si právník vydělá nějaké korunky.

Jezdnoznačně je ČKP banda zlodějů, co to jen zkoušejí kde se dá .... takže hr na ně a neposrat se z nich ..
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
15. 04. 2014 11:24
Josef = jseš můj člověk - tento postoj týkající se PEKÁČE - je mně opravdu nejbližší.
P.S. = Je smutné sledovat, jak se obvinění sklánějí a třesou před ZLOČINEM na nich samotných a rázem hrdost je ta tam.
karel158
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
19. 04. 2014 19:49
Zdravím všechny slušné lidi.
Popíšu svůj případ a i to na základě čeho ČKP vymáhá.
měl jsem auto ve flotile ,koupené v bazaru- dovoz Německo, pojistky jsem měl 2, první od zástupce místní pobočky, druhou levnější od svoji firmy. po 3 měsících kdy jsem někoho naboural se do čkp dotazovala čsob poj. poškozeného kde mám auto pojištěno. zjistili nikde. chyba se totiž stala v poj. Kooperativa- zjistil jsem že nějaký jouda zadal na moji smlouvu jiné auto. to auto tam bylo na 2 smlouvách za sebou při zadávání dat do počítače. od toho mám výpis z jejich bordelsystému - na druhý pobočce mi to zjistili jak je to možné.
poté jsem ještě čkp předložil email s potvrzením Kooperativy o tom že auto je dávno u nich pojištěno. na čkp mi řekli že se musej poptat na kooperativě jak to je.
po 3 letech kdy byl případ stále otevřen mě napadlo tam zavolat a zeptat se jestli jim mám poslat zelenou kartu, když už ji nepotřebuji vypadlo z nich že ne, že se znova poptaj kooperativy. co se nestalo dnes jsem chtěl poslat aspoň kopii zelený karty, kouknu na výzvu a spis na netu a tam vidím :den po telefonátu vygenerován opět dopis s dluhem, mezitím koop nahlásila že jsem byl pojištěn, případ uzavřeli a 10 dní na to odeslali dopis s výzvou k zaplacení.

no obracím se na ženskou v ČNB, co se tam s nikým nepáře, zachvíli padne první velká pokuta pro pojišťovnu.
nevím jestli to všichni víte jak a podle čeho nás vybírají, ale jelikož jsem tomu trošku profesně blíž tak vám ten princip objasním.

čkp dostane výpis z ministerstva z registru vozidel a pak po čase přijde hlášení od pojišťoven .
počítač nikoliv člověk tam kontroluje jen 3 údaje VIN kod, SPZ a číslo TP. pokud jeden z údajů nesedí je auto nepojištěno.
to se stává právě při koupi auta - změna spz, případně nový TP.
to stejný ke konci pojištění - ukončíte pojistku a auto je stále v registru vozidel - neodhlášené, tím pádem pro čkp stále pojízdné a musí být dle jejich názoru pojištěné.
škoda že jsem neměl spor u soudu, to by se dost prohli na právnících.
každopádně se poptám advokátu zda zde po nich vymáhat epr nějaká újma na škodě dle NOZ.

někdo tu psal že čkp často nepřebírá doporučené dopisy, to by mě stačilo 1 zásilka s návrhem a pak od soudu epr, pokud by nějaká přeborkyně nepřebrala dopis od soudu s epr a neodvolali se do 15 dnů, tak je vyhráno.
Jaroslav Jordán
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
12. 05. 2014 16:57
Dobrý den,
již jsem sem dnes jeden příspěvek posílal, ještě mě napadlo zkusit to popíchnout z druhé strany, tohle jsem poslal na úřad ombudsmana, ministerstvo spravedlnosti a vnitra, přes jejich podatelny.

Přidejte se!!!!
Dobrý den, obracím se na Vás s podnětem ohledně neoprávněného vymáhání pohledávek Kanceláří pojistitelů ČR, kdy jsou plošně, bez ověřování rozesílány složenky a dle mého názoru jsou tímto porušovány zákony na ochranu osobnosti a ústavou daná presumpce neviny navíc se domnívám, že se jedná o organizovanou trestnou činnost. Předpokládám, že případné vyřešení kompetencí nebude problém, a zároveň souhlasím s použitím přiložených dokladů ke zjednání nápravy.

Dne 27.8.2013 mi bylo kanceláří pojistitelů ČR odeslána složenka na zaplacení údajného pojistného na částku 12225Kč , za vozidlo, které jsem v dané době jednak již nevlastnil, na SPZ 6A5 3828 , které v dané době již nemohly existovat, protože jsem je cca 1 měsíc před tím odevzdal na registr vozidel a nechal skartovat.
Dle mého názoru se zde jedná o pokus o podvod, kdy jsou plošně rozesílány složenky s údajnými dluhy, které nejsou ověřovány a kancelář pojistitelů ČR se tímto snaží obohatit. Kanceláři Pojistitelů ČR jsem zaslal doklady, ze kterých bylo zřejmé, že jsem vlastníkem vozidla v dané době nebyl. Požadovanou kupní smlouvu jsem v dané době u sebe neměl a ani necítím povinnost ji komukoliv předkládat.

Dnes tj. 12.5.2014 mi byla doručena sms od firmy Transcom s.r.o., Kolbenova 942/38a, Praha 9, které vymáhání tohoto údajného dluhu převzala od Kanceláře pojistitelů jako případ č.326648.
Dle mého názoru je tímto jednáním také porušována ústavou daná Presumpce neviny, kdy jsem nucen někomu, kdo někde koupil moje osobní údaje ještě dokazovat vlastní nevinu.

V příloze zasílám složenku a dopis od kanceláře pojistitelů, čestné prohlášení jim zaslané.

Žádám Vás tímto o prošetření , případné další podklady a podrobnosti jsem samozřejmě připraven Vám poskytnout.

Zde je odkaz na článek , který se před časem touto problematikou zabýval.

[www.novinky.cz]
jana
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
12. 05. 2014 17:54
Nevím, také jsem všude psala. Od ombudsmana jsem dostala vyjádření něco jako, že na činnost ČKP dohlíží ČNB. Pochopitelně ruka ruku myje. Takže jsem napsala dvě stížnosti - dva případy na ČNB. Co myslíte že odepsali. Jednotlivé případy neřeší a ani se s nimi nezabývají. Nevím změnila se politická situace a možná je vše jinak. Skončili jsme u soudu a vyhráli. Takže asi tak. Na ministerstvo vnitra si můžete stěžovat až jak se vyjádří policie. Můžete podat stížnost, ale zase nejdříve na kraj a pak na ministerstvo. To už jsem vše absolvovala také. Takže přeji hodně úspěchů. Doporučuji Vám STOP ČKP p. Angrešku na kterého jsem se v zoufalství obrátila také a jak jsem psala soud jsme vyhráli. Bohužel si stále připadám, že lidé raději platí než aby se bránili.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
28. 05. 2014 13:42
Dobrý den! Přidával jsem příspěvek, ale bohužel ho nemohu najít - ani odpověď na něj. Tak poprosím ještě jednou.
Před dvěma lety jsem si zakoupil motocykl Jawa Pionýr, který jsem na sebe přihlásil, udělal technickou a uklidil jej do stodoly. Motocykl byl nepojízdný (technickou jsem "udělal"...). Nyni jsem se rozhodl jej zprovoznit a v lednu jsem nechal motocykl pojistit. Bohužel jsem dostal "milostný" dopis od čkp. Můžete mi poradit, jak se bránit? Přece nemusím platit povinné ručení na motorku, která je nepojízdná ve stodole...?!
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
28. 05. 2014 13:51
Dobrý den. Slyšel jsem že údajně nějaký právník podal ústavní stížnost na existenci ČKP. Žádná taková organizace nikde ve světě neexistuje a nikdo vás podle práva nemůže donutit k placení poplatku za úschovu RZ. Všude na světě je jízda bez povinného ručení přestupek za který vás za jednotlivou jízdu bez něj může pokutovat policista nebo v případě nehody musíte uhradit náklady ale nikdo vás nemůže nutit k úschově RZ a vybírat jaké si příspěvky. Je to jen vaše věc jestli máte či nemáte pojištěno vozidlo. Tak mi to bylo vysvětleno. Tak by bylo fajn kdyby to byla pravda a soud to uznal. Proč to nikoho nenapadlo ještě?
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
28. 05. 2014 14:11
Já ŕíkám neplatit. Eos - ksi mi vyhrožovali exekutorem a soudem ale když jsem jim napsal že jsem celou věc předal právníkovi a nezaplatím jim ani korunu tak vše utichlo a nereagují ani na dopisy a slibují mi že mi někdo bude volat. Asi tak 4x a nikdo stále nevolá.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
29. 05. 2014 11:34
...rizku,
na tomto webu je mnoho vzorů a postupů, jak se bránit. Chvilku hledejte, správce webu chystá odrážku, kde budou vzory ke stažení. Pokud je nenajdete, tak Vám je klidně zašlu emailem.
Musíte čkp doložit, že jste vozidlo neprovozoval. Přiložíte dvě svědectví osob, že Vám toto dosvědčují. Vše vložíte on line do případu a 1x za týden kontrolujete stav případu, pokud se nic neděje, musíte se ozvat.

Rady a názory misule nejsou dobré, ale každý má právo tvrdit co chce.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
05. 06. 2014 21:17
Dobrý den pane Cukrar. To všechno je ale vaše zásluha. Díky vám a vašim dobrým radám jsem se začal zajímat o ČKP a s tím související problematiku. Vy jste mi pomohl ve sporu s Eos. Nic jsem jim nezaplatil ani jsem to nenechal dojít k soudu. Tak že konečně uznali že nenesu odpovědnost za to že minulý majitel měl vozidlo v odhlášce. Dnes jsem to dostal písemě ale ani slovo omluvy za skoro 2 roky obtěžování. Já vím že to nelze paušalizovat ale pokud člověk cítí že je v právu tak by rozhodně neměl nic platit. Mějte se a přeji pěkný den.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
10. 06. 2014 18:50
Misula, děkuji za poděkování.
Katka
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
29. 06. 2014 21:17
Dobrý den,koupila jsem auto.Nikdy předtím jsem auto nevlastnila a domnívala jsem se, že když auto nejezdí, tak že nemusí být pojištěné.Auto jsem zakoupila dne 19.7.2011 a na pojišťovnu nahlásila dne 23.9.2011 tj. 66 nepojištěných dní.Auto stálo celou domu na pozemnku u našeho domu, oploceném a před domem není chodník.Nebylo tedy na pozemní komunikaci.Značky nebyly v depozitu.Kdybych to věděla, značky bych dala do depozitu a bylo by to vyřešené.Na co se chci zeptat.Myslíte že mám právo na to abych nemusela platit 11.000,- za to, že vůz v době registrace stál na soukromém pozemku?Předem díky za odpověď.Katka
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
30. 06. 2014 08:46
Počkejte jestli se ozve ČKP a pak to budeme řešit dál, pokud jste s autem nejezdila a stálo na neveřejně přístupném místě tak nic platit nemusíte.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
30. 06. 2014 15:04
Naprostý souhlas s Druzetem.
Vyčkejte dopisu.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
05. 12. 2014 13:14
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
XeEbk
Příspěvek: