Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce

Autor carlos 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

?
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
05. 12. 2014 13:48
Sem to nějak nepobral. O čem to píšou ???
mzxy
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
05. 12. 2014 21:48
Parlament dnes zrušil § 24 zákona o povinném ručení. Novela zákona má asi půl stránky, musí jí ještě schválit senát, podepsat prezident a SANKČNÍ POPLATKY budou minulostí.
Je to elegantní a jenoduchí řešení.

KONEC POLATKŮ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Koho ČKP nestihne obeslat do nabytí účinnosti novely zákona, může klidně spát.
?
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
06. 12. 2014 09:49
To zní dobře. Od kdy to bude platit ?

Znamená to, že pokud nemám pojištěno, mám počkat na účinnost tohoto ustanovení a pak pojistit ?
A zpětně pak už nemůžou otravovat pokud jsem neměl pojištěno ?
mzxy
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
06. 12. 2014 20:32
četl jsem to včera na stránkách parlamentu, ve 3 čtení to sněmovna schválila, s tím, že pokud ČKO doručila výzvu do data účinnosti novely, jede se podlel starého zákona, po datu účinnosti novely jsou sankční polatky zrušena, včetně celého paragrafu 24
zleží na tom zda a kdy to schválí senát a podepíše prezident, domnívám se že to v pohodě projde

Mimochodem pan Stanjura v poslanecké debatě navrhoval tuto novelu neprojednat, prostě jí shodit, pan Stanjura je ODS, takže ODS chtěla aby ČKP mohla dál okrádat občany
Z
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
07. 12. 2014 08:06
ČKP hradí škody způsobené nepojištěnými vozidly z garančního fondu, který spravuje. Příspěvek od nepojištěných byl jedním z jeho zdrojů. Prostředky, které tam teď budou chybět, musí dát ČKP pojišťovny z toho, co vyberou na pojistném, tudíž se povinné zdraží všem poctivým motoristům.

Myšlenka placení nepojištěnými je naprosto správná. Nevidím důvod, abych doplácel na individua, která porušují zákon. To, že zákon může být nesrozumitelně napsaný se stát může, zrušit ho ale kvůli tomu, je nesmysl.
mzxy
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
07. 12. 2014 10:28
Bohužel formulaci původního obsahu zákona připravila pojišťovací lobby, která prosadila vlastní zájem na co nevyšším zisku, poplatný době raného kapitalismu.
Na první pohled správnou myšlenku, aby ten, kdo nemá sjednáno povinné ručení platil víc než ti poctiví, ČKP v praxi nezvládla, měla přístup k údajům z registru vozidel a zákonné nástroje k tomu, aby tuto myšlenku spravedlivým a objektivním způsobem realizovala, místo toho dala přednost snižování svých nákladů a dosahování zisku za každou cenu, až se její působení podle §24 stalo společensky neúnosné.

ČKP neúměrným způsobem zaměstnávala stát a jeho instituce, především soudy a úřady evidující vozidla, státu tak vznikaly další nadbytečné náklady. To je v rozporu se základní myšlenkou státu přenechat problematiku povinného ručení komerčním subjektům. Všichni si pamatujeme dobu kdy existovala československá státní pojišťovna.

Pokud autoři zákona ( pojišťovací lobby - její figurky) mimo jiné odůvodňovaly zavedení sankčních poplatků příklady z některých zemí severní Evropy, tak po nastudování místní legislativy dospějete k závěru, že tam se případy nepojištěných vozidel posuzují konkrétně a objektivně, případ od případu, včetně výše případného sankčního poplatku.

Navíc veřejné vystupování provozního ředitele a dalších exponentů této instituce a jejich neustálé veřejné lhaní muselo skončit tak, jak skončilo. Obesílání několik let zesnulých osob nebo lidí bez řidičského průkazu nikdy nevlastnících žádné auto atd nutěn musela vést ke zrušení tohoto pragrafu. Akorát k tomu ze strany naší pravice, prosazující protilidovou politiku nebyl politické vůle.

Strašení veřejnosti zvyšováním částek za povinné ručení je nesmysl , je to pro pojišťřovny dobrý kšeft, já nikdy neboural a s každým dalším rokem jim přináším další a další zisk, proto také každým rokem platím méně a méně, mám stoprocentní bonus a riziko že v mém příapdě bude muset pojišťovna někdy poskytnout někomu pojistné plnění je minimální nebo nulová.

Proto slušný a poctivý řidič vždy najde subjkekt, který mu nabídne výhodné podmínky povinného ručení.

Obávat se musí ti ostatní.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
07. 12. 2014 20:20
Jen bych doplnil dokonalou odpověď od mzxy - nu, tímto odkazem = [ifaster.cz] - pro takové typy lidí, kteří, jako např. ignorant skrývající se za velké "Z"...nic nepochopili a vůbec se ani okrajově nepřibížili dané problematice a jeho zrůdné podobě !!! V odkaze článku je nástin problémů, které zhovadilost Zákona o pojištění připustila !!! V příspěvku od velkého "Z" především postrádám zmínku o tom, že ČKP!!!.. při nehodě nepojištěným vozidlem tyto náklady vymáhají po jeho viníku/vinících tj. majitelů/provozovatelů - tedy podle jeho terminologie po těch nepoctivých, tedy po takových řidičích, co používají komunikace k provozování vozidla bez řádného pojištění a řadí tyto "řidiče" do stejné skupiny, jako jsou vlastníci vozidel, kteří ze zákona pojištění uzavřeno mít nemusí - a to jsou takoví osoby, kterým Zákon umožňuje vlastnit vozidlo na veřejně nepřístupném pozemku - ovšem pro velké "Z" a jemu podobným = jsou tito lidé/motoristé/vlastníci/sběratelé/malí zemědělci/fandové/......atd, označováni za NEPOCTIVÉ !!!
tonda
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
08. 12. 2014 08:19
bohužel ale i lidé/motoristé/vlastníci/sběratelé/malí zemědělci/fandové/......atd, s těmito stroji občas vyjedou... zemědělci běžně, protože jedou jen na pole a musí přejet jen jednu křižovatku, tak to neřeší... sběratelé též když je v létě pěkně ten stoj vytáhnou z garáže a projedou ho jen v ulici, protože jedou jen kousek, kde se přeci nemůže nic stát... a když se stane, tak potom jsou poctiví? kdyby si povko uzavřeli na ten den, tak bych nic nenamítal, ale pochybuji o tom, že to někdo na ten den uzavře... :/
a do toho garančního fondu se bude muset nějak dále vybírat, což znamená že to budeme všichni nějak plnit, proto myslím že opět půjde povko pro všechny nahoru - no uvidíme, nechme se překvapit... byl bych rád, kdybych se mýlil a nic se nenavyšovalo, ale tomu moc nevěřím ... sad smiley

jinak to že ČKP vybírá peníze od toho kdo tu škodu způsobí je pěkné, ale co vyberou od "tmavého" občana, který nic nemá a udělá nějakou škodu na zdraví a podobně...? myslím že o něj nic nevyberou a bude to někdo muset uhradit - zde se právě bojím navýšení povka, z kterého by to podle mě šlo... sad smiley tak uvidíme...
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
08. 12. 2014 15:21
Otázka je komu vyhovuje, že je trh s povkem tak neflexibilní. Různé lhůty a omezující předpisy neumožňují flexibilní a okamžitou změnu pojišťovny. Neumožňují ani pojištění na den či týden nebo na letní sezónu (pro moto a kabria) ani pojištění "na osobu", které je možné využít s více automobily (jako je tomu v USA).

Samy konkurenceschopné pojišťovny by měly konkurenci chtít... Otázka je zda jim více než konkurenční prostředí nevyhovuje kartel a "vymáhání" jejich zájmů skrze profesní organizaci ČKP...
aleš
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
10. 12. 2014 08:30
ale povinné ručení přeci lze uzavřít jen na sezonu... např. u nás na Allianz tento produkt máme a mnoho motorkářů a majitelů kabrioletů jej využívá... Ale s tou okamžitou změnou pojišťovny si dovolím nesouhlasit.... smlouvu lze do 2 měsíců ukončit bez udání důvodu, to je dost dlouhá doba na to, aby člověk zjistil, zda mu vyhovuje či ne. Dále má možnost o změnu v produktu, či ukončení smlouvy k datu výročí a podobně...

[www.allianz.cz]
Z
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
12. 12. 2014 18:09
Koukám a nestačím se divit, co všechno jsem měl v hlavě, když jsem ten příspěvek psal. Každopádně až budu shánět tiskového mluvčího, rád se na pana "Kdokoliv" s důvěrou obrátím.

Na sběratele, malé zemědělce, fandy jsem nepoukazoval, ale pokud jde o ně, tak mají možnost sezonního pojištění (sám mám takto pojištěný motocykl), nebo uložení značek do depozitu. Za to, že naše legislativa neumožňuje uložit značky např. na Czechpointu, ale nutí lidi trávit spoustu času na registrech rozhodně nemůže ČKP.

S prvními třemi odstavci příspěvku "MZXY" nejde než nesouhlasit. Zákon je napsaný nesmyslně, neboť povinnost pojistit vozidlo by měla trvat po celou dobu co existuje riziko vzniku škody bez ohledu na to, zda se jedná o komunikaci, nebo soukromý pozemek. V tomto duchu nedávno vyjádřil i Evropský soud pro lidská práva.

Provoz (lépe provozování) vozidla rozhodně neznamená jeho pouhé užití na komunikaci, ale jde o pojem širší. Existuje povinnost cestovek, advokátů, lékařů mít uzavřené pojištění odpovědnosti po celou dobu provozování činnosti/registrace bez ohledu na to, zda prodají zájezd, zastoupí klienta, nebo provedou operaci.

Možnost ČKP vymáhat pohledávky za škody způsobené nepojištěnými vozidly samozřejmě existuje, ale pokud se kdokoliv (nikoliv Kdokoliv) zamyslí nad tím, kdo jsou dlužníci takových pohledávek (osoby neplatící pojištění), tak mu je jasné, jaká je asi vymožitelnost těchto pohledávek. On totiž běžně vydělávající člověk v naší zemi vytáhne z kapsy pár milionů za chodce, kterého doživotně zmrzačil. Nemluvě o tom, že to udělá s nadšením a rád.
mzxy
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
13. 12. 2014 11:23
Dočasné vyřazení vozidla původně koncipoval zákonodárce pro provozovatele vozidel, kteří vozidla z různých důbvodu nmepoužívajím, například v zimním období, z důvodu delšího pobytu v zahraničí kam jedou bez auta atd....
Bohužel drtivá většina pojišťoven plošně odmítá ukončit pojistnou smlouvu vzájemnou dohodou s klientem a žadatele o zrušení pojistky raději pošle na úřad, aby auto dočasně vyřadil...lidé proto dočasně vařazují vozidla u jediného důvodu - aby tímto aktem ze zákona zaniklo povinné ručení, pak obratem uzavírají pojistku tam, kde je to pro ně výhodnější....

Tak v praxi dochází relativně často k situacím, kdy si své obchodněprávní vztahy pojištovny a jejich klienti řeší na přepážc eregistru vozidel, jediným důvodem návštěvy registru vozidel není skutečná potřeba dočasně vyřadit vozidlo, jd ejen o to aby pojsitka ze zákoan tímto aktem zanikla.

Pak se nelze divit, že tam vznikají zbytečné fronty.

Je možné, že po 1.1.2015 dojde k poklesu počtu těchto případů z důvodu, že vyřazení z provozu bude stát 200,- Kč.
Dojde tedy ke 100% navýšení správního poplatku, a žadatelům se proto cesta na úřad jen kvůli tomu, aby zanikla pojistka, nemusí vyplatit.

Navíc po 1.1.2015 lze očekávat další kolaps registračníchj míst, především z důvodu zpřísnění legislativy.

Většina lidí nemá o změně zákonných podmínek přehled, Ministerstvo dopravy čeká s mediální kampaní která upozorní občany na změny až na moment kolapsu, kdy bude pouze dodatečně reagovat na infoprmace bulváru.

Kdo přijde na přepážku registru a nebude mít to, co k úkonu vyžaduje novelizovaný zákon, tomu nebude vyhověno.

Navíc jsou registarční místa nevyhovující a složitou legislativou neustále tlačeny do pozice správního orgánu, který vede různá zdlouhavá správní řízení, které nelze vést na počkání na přepážce.

Tato řízení pochopitelně musí někdo vést, místo toho, aby se věnoval žádostem těch klientů, kteří mají vše, co zákon vyžaduje.

Závěrem - registrace vozidel, která by měla být v podstatě jednoduchým primitivním evidenčním úkonem bude po 1.1.2015 opet složitější a zdlouhavější. Je to v rozporu s výkříky některých politiků o zákonech pro lidi a o efektivní státní nebo veřejné správě.

Několik příkladů::::na úřadu se má předkládat zelená karta, pokud jí zapomenete doma, máte smůlu, přitom úřad nemá ze zákona povinnost oveřovat platnost zelené karty, a pokud by tuto povinnost měl, jediné co by zjistil v informačním systému ČKP u nových pojsitek by byla skutečnost, že karta může být neplatná, protože ještě není zavedena v systému, k tomu mají komerční pojišťovny zákonnou lhůtu, Proto je předkládání zelených karet nadbytečné a zbytečné.
karel555
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
18. 03. 2015 12:23
Dobry den Druzeto,
CKP mi nyní uvalila exekuci na ucet za pripad z roku 2010, který byl uzavren. Muzu se s Vami prosim nejak spojit ?

Karel Šulc
731490741
Jakub J
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
29. 01. 2016 09:44
Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli a jaké máte zkušenosti s panem Angreškou z antiČKP. Doufám, že lepší, než já. Ten z***d už mi ani neveme telefon. Ujišťoval mě jak je vše v pořádku, jak nemají šanci vyhrát. A hle .. telefon nebere a já na krku 2 exekuce.
Auto bylo nepojízdné a odstavené u kamaráda na soukromém pozemku před dílnou na trávě na špalkách. Dával jsem i odpor k soudu, kde byly i fotky v jakém je stavu. Bohužel to asi řešila ženská, tak musím platit. K dalšímu případu mi už ani nebylo doručeno, ať se dostavím, jen mi tenhle týden přišla dalši exekuce. A něco dalšího mám na poště. Bohužel teď nemám na to živit právníka s nejistým úspěchem, tak to asi budu muset zaplatit, že ? .. nebo je někdo ochotný mi nějak pomoc ?
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
09. 02. 2016 19:10
To jsme řešili spolu na emailu...
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
3kweX
Příspěvek: