Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce

Autor carlos 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 08. 07. 2021 08:46

Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
16. 12. 2013 14:28
Desítky tisíc motoristů ročně šokuje neoprávněná výzva k úhradě údajně dlužného povinného ručení. Jak se následně ukáže, ve skutečnosti na povinném ručení žádný dluh neměli. Děje se to už léta, ale úřady s tím stále nic neudělaly.


I majitelé aut, kteří řádně plní své závazky, čelí nekompromisním sdělením ve stylu: „Zaplať, nebo prokaž, že nejsi dlužník, jinak jdeš do exekuce!“ To se přesně na konci listopadu stalo Marku Dvořákovi z Břeclavi.

„Obdržel jsem výzvu k úhradě zákonného příspěvku nepojištěných vozidel za období 16. 6.–16. 9. 2013 ve výši 6690 korun. Jenže předmětný osobní automobil jsem už 16. května 2013 prodal a vzápětí řádně přepsal na nového majitele v evidenci vozidel,“ oznámil Právu Dvořák.

Divil se, že to musí být on, kdo je nucen do 30 dnů od obdržení výzvy prokázat, že není dlužníkem, když všechny údaje o autě by měly být v Centrálním registru vozidel (CRV).

„Nerozumím tomu, proč to vymáhají po mně, když technický průkaz jasně prokazuje, že v době, kdy dluh vznikl, bylo vozidlo už odhlášeno a přihlášeno na nového majitele,“ divil se Dvořák.

Podle něho to ale mnozí motoristé ze strachu z exekucí raději zaplatí, i když dlužníky nejsou.
2012: 70 tisíc zasažených

„Prodej mám doložený kupní smlouvou a kopií technického průkazu, který jsem si k mému štěstí po prodeji okopíroval,“ dodal. Není rozhodně jediný.

Jen loni bylo neoprávněnou výzvou k úhradě zasaženo více než 70 tisíc motoristů. Právu to potvrdila Česká kancelář pojistitelů (ČKP), která povinné ručení vymáhá. Z chybovosti údajů o vlastnících aut obviňuje Centrální registr vozidel, spadající pod ministerstvo dopravy.

To hází zodpovědnost zpět na ČKP s tvrzením, že se jedná o chyby v databázích pojišťoven.

Obě instituce shodně přitakávají – pan Dvořák má pravdu, dlužníkem ve skutečnosti nebyl. Kdy už ale konečně přestanou vymahačské výzvy neprávem obtěžovat tak velké množství motoristů, kancelář pojistitelů ani ministerstvo neprozradily.
Chyba je u ČKP, tvrdí ministerstvo

„ČKP se chyby nedopustila. Otázkou zůstává, jak je možné, že i pět měsíců od řádného oznámení změny vlastníka vozidla Centrální registr vozidel tuto informaci nereflektuje a poskytuje ČKP špatné informace,“ napsal k případu pana Dvořáka mluvčí ČKP Aleš Povr.

Registr vozidel podle něho obsahuje řadu chyb. „Netušíme, jak dlouho bude trvat, než se data v CRV vyčistí. Některé chyby ale způsobují sami motoristé, neboť neplní své povinnosti vůči registru,“ dodal Povr.

„Pravda je na straně pana Dvořáka. S vyjádřením ČKP ale nesouhlasíme,“ reagoval mluvčí ministerstva dopravy Zdeněk Neusar. Tvrdí, že v registru vozidel jsou zapsána stejná data, jako uvádí pan Dvořák ve své stížnosti.

„Při porovnání údajů tedy nemohly být ČKP sděleny jiné údaje než ty, které obsahuje registr. Ministerstvo dopravy má pouze jednu evidenci vozidel, do které obecní úřady obcí s rozšířenou působností vkládají data on-line,“ tvrdí Neusar. Podle něho má ČKP ještě jednu databázi, a to od pojišťoven. Domnívá se, že chyba vznikla právě zde, při porovnání dat z obou těchto zdrojů.

Podle ČKP ale v případě pana Dvořáka pocházela chyba z centrálního registru.

Ministerstvo dopravy se podle něho totiž setkává s případy, kdy je obesílána osoba, která nebyla nikdy zapsána v registru vozidel. Z toho podle ministerstva dopravy vyplývá, že ČKP obesílá osoby na základě druhé databáze pojišťoven.
„ČKP zneužívá svoje postavení a medializované problémy se spuštěním registru vozidel,“ stojí ve stanovisku ministerstva pro Právo.

Přetrvávající problémy s registrem podle něho „vznikají důsledkem propojení registru vozidel s vnějšími systémy, kdy není možné bez předchozího zjištění u vozidla provést zápis“.

[www.novinky.cz]
Milan
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
18. 12. 2013 22:13
Vždyť je to úplně jasné. Prokazatelně není chyba na straně ministerstva dopravy / centrální evidence vozidel / . Chyba je na straně ČKP. Ta se ve své arogantnosti nezatěžuje dotazem na ministerstvo dopravy, kdo je vlastníkem vozidla. Střílí od boku, obviní posledního nebo prvního člověka, který auto pojistí po období, kdy auto nebylo pojištěno.
Jewdnoduchý důkaz- ČKP MĚ OBVINILO, ŽE JSEM VLASTNÍKEM VOZU ŠKODA a neměl jsem uzavřeno pojištění za období 4 měsíců. Protože jsem toto auto nikdy nevlastnil, odepsal jsem jim do 30ti dnů ve svém doporučeném dopise / kvůli důkazu - doklad o odeslání z pošty/, že jsem nikdy toto auto nevlastnil ani jej neprovozovoval, proto není jejich požadavek na výpalné legitimní navíc tím , že lžou o tom , že mají informace od ministerstva dopravy o mém vlastnictví, jim nevzniká nárok na vymahání příspěvku nepojiětěných....Upozorňuji, že jsem si informaci o tom, že jsem nikdy nebyl uveden v technickém průkazu / ani v polopřevodu / dopředu ověřil za 15,- Kč na evidenci vozidel pro to mají svojí žádost. Tu jsem si ale nechal pro sebe. Pokud by si někdo z ČKP chtěl mojí informaci ověřit, nestálo by ho to víc jak 2 minuty. Když mě po několika výzvách asi po roce pohunkem z Brna Mgr. ....... obeslali předžalobní upomínkou a elektronickým platebním rozkazem, předal jsem věc právníkovi. Ještě jsem napsal na ministerstvo dopravy žádost o vysvvětlení , proč předávají ČKP nepravdivé informace. Ty mi odepsali, že si ČKP žádné informace ohledně mé osoby a uvedeného vozu nevyžádala a že nejsem uveden v dokladech , jako vlastník. Tyto doklady stačili právníkovi k tomu , aby ČKP rozcupoval. A proč jsem to dal právníkovi, když to bylo jasné??? No přeci, kdybych spor vyhrál já , ČKP by ta jejich drzost nic nestála.Takto musí uhradit palmare / poplatek za vyhraný spor/ ve výši 13.000,- Kč mému právníkovi. Škoda, že jsme národ ovcí, kdyby podobný postup zvolili všichni ,kde to bylo jasné / depozit, doklady o ekologickém zrušení vozidla, žalovaný nikdy nebyl vlastníkem vozidla.........../ určitě by si ČKP dávala větší pozor, protože by jí každý prohraný soud stál hodně peněz. Zatím v drtivé většině u soudních jednání vítězí obžalovaní nad ČKP. Pouze v Mladé Boleslavi a v Teplicích se našli soudci, kteří šli na ruku ČKP proti listině lidských práv a svobod. Těmito 2 výhrami se Mgr. Vdovec zaštituje ve všech případech, které na celém našem území rozjíždí. Myslím ,že je hodně statečných soudců, na rozdíl od politiků, kteří se nenechají pojišťovací mafií vmanévrovat do megavýpalné fronty lobistů a politiků. Klidně přispěji finančně tomu, kdo by manýry ČKP dotáhnul k ústavnímu soudu. Protože zdůvodnění jednoho nejmenovaného soudce který upřednosťnuje spekulace a své zdůvodnění rozsudku podpořil výrazy... mohlo by , je možné předpokládat, registrované vozidlo je zcela automaticky provozované ... a zcela přehlížel důkazy přednesené svědky protistrany si říká o ústavní nález. Rád poradím.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
27. 12. 2013 11:46
Úvodem bych rád ocenil předchozí příspěvek od " Milana " = a za všechny - díky za něj.

Neoprávněné vyhrožování řidičům exekucemi jen tak neskončí = [www.novinky.cz]

V krátké době další z článků ohledně FAŠISTICKÝCH METOD = Čééé Kááá Pééé = EOSU = TRANSCOMU = a dalších spolupracujících subjektů !!!
Pichl Pavel
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
02. 01. 2014 10:41
Po přečtení několika článků jsem se pokoušel na stránkách ČKP vyhledat naše dvě vozidla, která jsou pojištěna u pojišťovny Kooperativa. Ani jedno z vozidel není podle databáze ČKP pojištěno. Tak nevím, zda se nemám začít bát z návštěvy exekutora a o náš majetek. ČKP má v záznamech neskutečný bordel a místo pomoci motoristům je to jen otravný úřad.
hes
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
16. 01. 2014 14:52
Pozor, důležitá věc! ČKP není žádný úřad, ale soukromá firma. A jako taková se i chová - "podniká" za účelem vytvářní zisku.
PAvel
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
16. 01. 2014 22:08
Dobrý den, Mám podobnou skušenost. Spojištˇovnou ČPP se kterou jsem sepsal oznámení o zániku pojištění, podané 9.2. 2011, a domluvili jsme se na datumu ukončení 28.2.2011, což je i protokolu zapsané, aby to navazovalo u další pojištění u Allrisku kde jsem měl pojištění k 1.3.2011.
Jaké bylo mé mpřekvapení že jsem dostal od ČKP výzvu k zaplacení 2640.-kč dle zákona.......atd, Podle výpisu které mi zaslali, jsem neměl vozidlo pojištěné 19dní. Po prohlídnutí dokladu o Ukončení pojistné slouvy, který mi byl doručen v polovině března od ČPP, jsem zjistil že se mnou ukončili pojištění v den jejího podání. Devatenáct dní jsem jezdil bez pojištění aniž bych o tom věděl. Teď se ptám, kdo by případně zaplatil škodu v případě pojistné události. Na pobočce ČPP jsem se dozvěděl, že já, ale že semnou uzavřeli oznámení o zániku pojištění k 28.2.2011 je vůbec nezajímalo. Nezajímalo to ani ČKP kde jsem jim poslal kopii tohoto dokladu. Odpověď kterou mi zaslali byla / v reakci na Vámi zaslané dokumenty či sdělená tvrzení, která měla prokázat, že nejste osobou povinnou hradit zákonný příspěvek nepojistěných dle §24c zákona č.168/1999 Sb. (dále jen příspěvek) za období 10.2.2011 až 28.2.2011 (včetně), sdělujeme, že veškeré skutečnosti jsme prověřili a posoudili. Bohužel Vámi tvrzené skutečnosti nebyly pro uvedené období potvrzeny ani nemohly být akceptovány. Celkovou dlužnou částku příspěvku v aktuální výši 2 753.-kč, uhraďte ................/. ,
Co ktomu dodat. Jednají snámi jako s onucí. Raději jsem zaplatil. Po skušenostech s našimi soudy, kde jejich trvání je zhruba 3-5let. Děkuji za takovou domokracii.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
17. 01. 2014 15:46
Quote:
v reakci na Vámi zaslané dokumenty či sdělená tvrzení, která měla prokázat, že nejste osobou povinnou hradit zákonný příspěvek nepojistěných dle §24c zákona č.168/1999 Sb. (dále jen příspěvek) za období 10.2.2011 až 28.2.2011 (včetně), sdělujeme, že veškeré skutečnosti jsme prověřili a posoudili. Bohužel Vámi tvrzené skutečnosti nebyly pro uvedené období potvrzeny ani nemohly být akceptovány.

Klasická šablona smiling smiley
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
21. 01. 2014 09:53
....potvrzeny ani nemohly být akceptovány....
a přitom stačí nesouhlasit a vytrvat. Nebo zaplatit. Jak kdo se rozhodne.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
23. 01. 2014 20:18
Dobrý den,
obracím se na vás o prosbu a hlavně informace jak mám pokračovat. V roce 2004 jsem si od známého odkoupil auto na náhradní díly. Toto auto dotyčný odhlásil na mé jméno a následně jsem auto nechal vyšrotovat. Protokol o šrotaci mám, ale nedoložil jsem tuto dokumentaci na příslušný městský obor dopravy. Teť mi na úřadě řekli, že mám na sebe hlášeno auto. Jak mám pokračovat ať to není hlášeno na mou osobu ( protokol o likvidaci mám). Hrozí mi pokuta od pojišťovny nebo nějaký doplate pojistného? Děkuji za informace.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
26. 01. 2014 21:21
Musíte vzít protokol o ekologické likvidaci a dojít na evidenci vozidel. Tam na Vás vozidlo dohlásí za 800Kč a v druhém kroku vyřadí z evidence.
Ano, čeká Vás sankce od čkp, ale pokud se budete řídit rady z tohoto, nebo i jiného webu, případ vyhrajete...
Milan

[www.poradte.cz]
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
28. 01. 2014 09:36
Dobrý den,
Co se stane v případě, že to nechám tak jak to je. Prostě to nebudu přihlašovat. V tomto případě mi taktéž hrozí sankce?
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
30. 01. 2014 12:56
Co se stane v případě, že to nechám tak jak to je....v roce 2015 začne platit novelizace 56/2001. Vozidla se již nebudou převádět jako teď, ale jiným postupem. Žádné odhlášení na někoho a pak dohlášení, na vlastníka. Vše v jednom kroku. Půl roku bude překlenovací doba na ukončení polopřevodů z roku 2014. Potom podle zákona vozidla zaniknou. Neptejte se přesně jak, páč zákon je napsán, ale prováděcí předpisy ještě ne. Jak je zvykem v ČR, tak školení bude probýhyt v prosinci 2014....

...V tomto případě mi taktéž hrozí sankce.... nehrozí sankce, je to promlčeno po roce..
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
10. 02. 2014 18:28
Jo soukromá firma - zřízená zákonem. A na to oni hřeší, miliony potencionálních zákazníků(řidičů a vlastníků všeho co padá pod 361) - se nedivím když mají jejich osobní data a praktikou ty jejich metody, že by to nějakou kačku nehodilo???

Nic to nemá cenu řešit, je to banda dutohlavých arogantních patolízalů.Neštve mě to že chtěj srovnat dluh na povinným ručení pro kdejakou platfusáckou pojišťovnu a něco si za to nechat připlatit...S p. Pourou jsem komunikoval skrze mailem v "obecné rovině", kde mi řekl, slíbil kulový.

...Zaráží mě to že to je všechno krytý zákonem, by to bylo stejné jako kdyby např. stát zakázal zákonem stravování ve svých i soukromých zařízeních někomu jinému než Eu**stu a ti co by si vařili doma, nebo jedli v hostincích by mu za každé jídlo museli platit.

...Navíc tím že ČKP bezhlavě nadále odprodává pohledávky a s tím i osobní data vymahačským firmám se podle mě dopouští porušení zákona.BYL BY TOHLE DOST PÁDNÝ ARGUMENT ŽÁDAT STATNÍ ZASTUPITELSTVÍ O NÁPRAVU?

...A věřte mi mi že pokud Vám neustále ve schránce přistávají potetovaný obálky s nápisem EXEKUCE - DLUŽNÍK - NÁVŠTĚVA EXEKUTORA apod. tak na malé vesnici to taky nevypadá moc vábně a nepřispívá to k rodinné pohodě.

...Pokud budete tedy někdo v brzkou dobu podávat nějakou reálnou hromadnou žalobu byl bych rád za informace o termínu stání.Rád se přidám aspoň jako veřejnost a něčemu se přiučím.Zda bude mít někdo zájem rád se přidám i jako jeden z navrhovatelů.Klidně si vemu rád volno z práce.
Václav Moravec
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
12. 02. 2014 23:57
zdravím

Koupil jsem auto předloni a nepřihlásil jsem ho. Ani předchozí majitel ho nepřihlásil. Původní majitel ho možná odhlásil, ale prý ne. Autu nyní prošla stk a není ve stavu obnovy. Do opravy se mi nechce vrážet.
Na vrakovišti bych za něho dostal možná 1000kč. Chci ovšem auto rozprodat na díly, za které očekávám, že bych obdržel více.
Nechci ale už platit PRučení. Když dám značky do depozitu, tak nevím jak dlouho tam budou moci být. Navěky zadarmo asi těžko.
Napadlo mne, prodat auto na fiktivního "vietnamce". Podepsala by mi to kamoška třeba. Adresu někde na nějaké ubytovně v ČR, nebo někde nějakou adresu mimo ČR.
Předpokládám, že ČKP se bude snažit vymáhat PR po oné osobě, kterou když nenajde, obrátí se na mne. Sice budu mít kupní smlouvu, ale jak tak pročítám, tak kupní smlouva dnes nehraje žádnou roli pro ČKP.

Dá se nějak auto odhlásit a ponechat si ho na rozebrání?
Děkuji
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
13. 02. 2014 12:19
vtipe !
tohle by ti prošlo --možná-- nepsat tady o tom, spíš někde se na to vůbec vyptávat, akorát nevyjít to, další problémy z toho.

Kdysi to šlo, nafotit ten nepojizdnej šrot, jako dekoraci do něj postavit papírový slepice a s čestným prohlášením jít na dopravku a říct že to máš na kurník.Auto trvale vyřadili z evidence a PR? platit se nemuselo.Mě to párkrát vyšlo akorát, kdysi dávno...pak ty auta skončili postupně ve šrotě všechny.

Tady už ale nejde o to že by to nešlo ale jde o potvrzení že ti auto ekoligicky někdo zlikvidoval, nebo bys musel udělat totální bouračku.Ale legálně na díly už auto prodat nejde, leda by jsi měl třeba živnosťák(koncesi) na nakládání s odpady
Václav Moravec
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
13. 02. 2014 14:41
Tak to si děláš snad srandu? sad smiley
Jako já si nemohu nechat pro svoji potřebu nějakou věc, kterou jsem legálně nabyl? Co když si budu chtít nechat díly na nějaké další auto stejné značky/typu?

i tak díky
Václav Moravec
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
14. 02. 2014 16:27
tak snad neoprávněnému očerňování motoristů bude konec. [www.novinky.cz]
hes
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
16. 02. 2014 21:30
Upozorňuji na petici na stopckp.cz.
Konečně to někdo rozjel!
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
18. 02. 2014 20:12
Václav Moravec:
To ti nikdo nezakazuje, přstanou jít stěrače, vem si motůrek oprav si to, rozbije ti někdo sklo, vem si ho z toho co máš doma a oprav si to.tady jde o to že spousta lidí(znám několik případů) má pod senem zahrabanýho třeba starýho moskviče, forda, vozík a teď maj vítr co s tim...jestli to vůbec má přiznávat ža to má doma, nebo to rozřezat odvýzt do kovošrotu apod. s tímhle se buděj a maj bobky jestli nebude někdo chtít za ty roky ten příspěvek zpětně jen proto že to je auto,bo něco používalo silnice ale už nikdo neřeší ž byli jiný doby taky.Je pravda že nárůst nehod/škod třeba roste a pojišťovny a recyklační firmy taky chtěj něco urvat, ale ne z něčeho co třeba nezná motor už 10 let a rostou v něm papriky u tebe na dvorku.to asi těžko někoho zraní nebo něco obecního poničí.

Jinak včera mi po x měsících volalo neznámý číslo, vzal jsem to a hle milá paní od Transcomu že jdu k soudu, řekl jsem jí že jsem v práci že se nemám čas vybavovat, nedala se odbýt a já to "ze slušnosti/zvědavosti" nepoložil.Prý jak se domluvíme že je čas vše urovnat v dobrém.řekl jsem jí že pokládám že nemůžu mluvit ať zavolá později že jsem v práci, nedala se a dokázala mě ukecat na zhruba půlhodinový rozhovor, kde jsem kolem mával rukama a požíval i prostředníčky do vzduchu než jsem jí konečně hovor zavěsil.

výsledek=video na podnikové kameře kde pan vedoucí dospěl k názoru že nemám nic jiného na práci než je posílat někam v pracovní době...
poučení=nebrat cizí čísla a dělat na příspěvečky a výplaty pro transcom.
důsledek=3 měsíce prémií v trapu a vytíkací dopis.

a václave sem to tak nějak pochopil ty si mimo ono zaplatit ten příspěvek(jestli se něco nezmění) příjde tomu kdo měl to auto před tebou.

Nic nemá cenu se snima rozčilovat, těším se na to až se odvolám až příjde platební rozkaz a konečně půjdem k soudu.

hes:
se na mě nezlob tohle už tady bylo mockrát, dokud bude něco jako ASEKOL apod. můžou se petice vydávat jak u nás na běžicím pásu.Já se snima snažil komunikovat v dobrým i ve zlým, podávat podněty na ČNB a stejně jako viz výše ozvou se jen když chtěj a ještě když je normální člověk v práci.
Václav Moravec
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
22. 02. 2014 12:57
Kamzi
Zřejmě si mne nepochopil v tom prvním odstavci.
Mám auto 2.rok a došla mu stk. Chci si to auto nechat a rozprodat ho na ND. Značky v depozitu jsou časováná past. Nechci ani platit povinné ručení(pokud bych ho platil,není problém). Nemohu ani ovšem dát značky do úschovy(jakože auto budu opravovat) a rozprodat na ND. Neměl bych doklad o likvidaci a nikdy bych auto nemohl zrušit.

Stát zrušil "ponechání si auta za jiným účelem". Čimž mi znemožnil si neprovozované vozidlo ponechat. I třeba jako sbírku na svém pozemku. Protože co kdyby se na rovině uvolnily brzdy a auto by vrazilo do mého plotu? I kdyby vrazil do sousedovic plotu, tak mu nevznikne škoda za 500 000kč.
Když budu kácet strom, a ten spadne na sousedovic plot, tak mu ho taky zaplatím jinak než z pojistky(pokud nejsem pojištěný). Je tu vidět, že nový zákon(od 10/2013) je vytloukání klinu klínem.

Takže pokud si chci nějaké vozidlo nechat, a nechci platit PR, tak si to auto nemohu nechat.

Poplatky ČKP bych zřejmě platit nemusel, pokud bych auto nezrušil. Svědectví mnohých by zřejmě dokázalo, že auto nejezdilo.
Ovšem pokutě státu, že jsem majitelem auta, které není pojištěno, a které nechci zlikvidovat, bych nemusel ujít. Protože každé vozidlo, které nemá značky v depozitu, musí být pojištěno. Pokud je nedám do depozitu, auto rozprodám, pak nemohu doložit že bylo ekologicky zlikvidováno. A dostanu pokutu, že jsem auto ekologicky nezlikvidoval(nebudu moci dokázat, že ještě je v celku)
Václav Moravec
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
22. 02. 2014 13:03
Kamzi
Ješt k tomu příspěvku a kdo by ho platil.
Ano, ono by to přišlo jemu. Ale není to 1.fér to hodin na něj. A 2., oni mají kupní smlouvy všichni a přišli by tedy až ke mě. A u mě na zahradě by viděli "jejich" auto. Takže by chtěli poplatek po mě.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
22. 02. 2014 15:27
Václav moravec:

Stát by mohl tím pádem i vydat zákon na to že když vlastníš dům za jiným účelem než k čemu je určen a nezaplatíš pojistku proti požáru tak by jsi ho měl ekologicky zlikvidovat a postavit na jeho místě novej nehořlavej a vyhovující ekologickým normám.

to samé...?

Vcelku tě chápu ale zřejmě by si poplatky měl zaplatit, protože tahle svědectví oni v potaz neberou a nebrali(škoda papíru a času jim něco posílat) aspoň v mém případě ne a dokud se s nima nedostanu k nějakému soudu tak je budou vymáhat dokola dál a dál(přes ty bu*erantský inkasní agentury, který v důsledku dělaj že za nic nemůžou, ale platební rozkazy a telefonování to jim jde...to se musí uznat.)

Však jsem tu tu už psal, na díly auto nemůžeš prodat, když by to někdo vzal do důsledku, je to porušení určitě minimálně nějaký vyhlášky o nakládaní s odpady a nebezepečnými látkami.

Mi to tak připadá že to je i jedna z věcí na kterou ČKP hřeší.

A už kdysi dávno jsem tu popsal to co se stalo mojí babičce - co ty hyjeny vyvedli skrze torzo vozíku za auto po zemřelým dědovi o kterým jsme nikdo nevěděl.

Udělej si koncesi na nakládáni s odpady a pak si vesele auto na díly rozprodej ale sežeň si někoho kdo ti tvoje auto nejdřív prodá k eko likvidaci.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
25. 02. 2014 07:39
S něčím podobným se setkávám v práci - lidi se mě chodí ptát,
jak to je, když mají nebo budou mít auto delší dobu v opravě, tedy že ho nebudou užívat?
Platí totéž - buď značky do depozita anebo nejnižší možná varianta povinného ručení
(tj. základní limit, nejvyšší spoluúčast, příp. krátkodobé pojištění min. 3 měsíce).
Nebo kontakty na STK. :-)
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
25. 02. 2014 07:54
Jednak hrozí sankce z Evidence vozidel - tam asi bude potřeba auto odhlásit podle rady Milan.Cukrar,
a sankce od ČKP hrozí tehdy, když není vozidlo pojištěno > a pojistka měla být ukončena dnem, kdy vznikl likvidační doklad k vozidlu >
> a pokud to tak nebylo, jde to ukončit zpětně. A tím se vyhnout sankcím od ČKP.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
27. 02. 2014 09:13
Kamzi, "Značky v depozitu jsou časováná past" proč se tak domníváte?
Vozidlo va Vašem případě bych odhlásil na někoho, a nechal ho v polopřevodu. Ten bude zrušen v polovině roku 2015.
Vozidlo nesmíte doma rozebírat, páč Vám to zakazuje zákon o nebezpečných odpadech.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
12. 03. 2014 09:13
Je úsměvné a zároveň i k pláči, jak se mnozí z nás radují nad svým drobným vítězstvím nad všemocnou ČKP. Těmi mnohými myslím ty, kteří mají vše v pořádku a přesto jsou ČKP posazeny do role zločinců a nepřátel tohoto "právního" státu. I mne ČKP odhalila jako potenciálního zločince a nepřítele a pravidelně posílá výhrůžné dopisy a upomínky s částkami od 6.400 do 15.700 Kč za provozování vozidla bez P.R. Trpělivě a na své náklady odpovídám doporučenými dopisy s dodejkou ( na dodejku nedají razítko, prý ho nemají) s kopií velkého TP a jejich vyplněným tiskopisem, že v uvedeném období bylo vozidlo dočasně vyřazeno, což je patrné ze zaslané kopie T.P. Vše marné, nic nemá vliv. předložené doklady prý nejsou relevantní. Napíši tedy další dop. dopis s dodejkou, vložím stejné kopie jako prvně a ...... půl roku se nic neděje.
Až teď, výhrůžná upomínka se spostou keců jak vše důkladně a pečlivě prověřovali a že pokud neprodleně nazaplatím bla....bla. Tak jsem se nasr...., vzal vellký TP s vyznačením depozitů,výhrůžný dopis od ČKP a šel na evidenci vozidel na M.Ú. , že podávám reklamaci, protože vozidlo nebylo patrně odhlášeno na CRV. Paní velmi ochotná, zavolala ihned na ČKP, chvíli se s "pracovnicí" dohadovala ( prý jsem nedodržel 30ti denní lhůtu - dodržel, mám doručenku a dodejku ) a že mám zavolat za týden. Druhý den jsem se podíval na web ČKP a právní státe div se, případ ukončen.
Možná že by to chtělo nějákým takovým způsobem do našich problémů zatáhnout i samosprávu protože ČKP vlastně zpochybňuje práci O.Ú a M.Ú. Dporučuji to zkusit.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
14. 03. 2014 06:58
Pane Moravče, vycházíte z určité logiky věci ale neradujte se . Zákon předkládá členka KSČM a to bude sněmovna jako jeden muž - zamítne to.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
16. 03. 2014 22:31
georg napsal(a):
-------------------------------------------------------
> odhlášeno na CRV. Paní velmi ochotná, zavolala
> ihned na ČKP, chvíli se s "pracovnicí"
> dohadovala ( prý jsem nedodržel 30ti denní
> lhůtu - dodržel, mám doručenku a dodejku ) a
> že mám zavolat za týden. Druhý den jsem se
> podíval na web ČKP a právní státe div se,
> případ ukončen.

Zatim co operatorky call center jinych firem jsou skoleny pomahat zakaznikum u CKP jsou skoleny profesionalne lhat.

Presne v duchu s vyhruzkami na strane jedne vsak na druhe strane "vymeknou", pokud narazi na vetsi odpor (napr. trestni oznameni apod.).

O tom svedci i vase zkusenost... Je opravdu zvlastni ze se staci predstavit jako pracovnice CRV, zavolat na callcentrum CKP a hned vse jde.. Bez jakekoliv pisemne dukazni formy...
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
18. 03. 2014 12:36
Carlosi, ta důkazní forma tam byla písemně poslána v termínu a v rozsahu, jakém si ČKP nárokuje, a já jsem se nevydával za pracovníka M.Ú. a ani jsem neslyšel dopodrobna ten telefonický rozhovor. Ale jestli mi ČKP odepíše, že vše prověřovali a že v CRV není vozidlo dočasně odhlášeno, tak je logické, že mám možnost reklamovat práci, těch, kteří to měli odhlásit. Co si mezi sebou telefonem povídají je mi jedno. Důležitý je výsledek. Proč bych se měl dohadovat s ČK nebo M.Ú. Ať se dohadují a dokazují si, kdo co zavinil oni.
( mimochodem, zavolat na ČKP jménem M.Ú. není zas tak špatný nápad).
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
18. 03. 2014 22:22
No jiste, ale ten telefonat jiz zadne nove pisemne dukazy pochopitelne prinest nemohl.. Jen se zvysil "tlak" na CKP.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
22. 03. 2014 11:42
Carlosi o ten tlak na čkp přeci jde. Mně vadí, že musíme v "právním státě" nést důkazní břemeno a náklady s tím spojené a třást se, jestli nepropásneme nějákou lhůtu. Oni na nás také tlačí, ve své "práci" perfektně využívají strach občanů z exekutorů a vymáhacích agentur. Kolik z nás už jim podlehlo?
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
24. 03. 2014 13:07
Souhlas.. nyni by bylo dobre smerovat stiznosti na novou obmudsmanku... ta ma CKP v kompetenci.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
24. 03. 2014 14:43
Ombudsmanka?

nechci odporovat ale tyhle platfusáky má na starosti snad ČNB, nemýlím li se?

Tuhle jsem psal, dej mu pánbůh věčnou slávu, nebožtíku Motejlovi, po nějakém čase mi volala paní z jeho kanceláře a s právním výkladem věci, vysvětlením a postupem mě odkázala právě na ČNB.

Z toho vyplívá že co si pamatuju a to je základní věta a myšlenka, kterou se mi chvíli marně snažila vysvětlit že úřad ombusmana není legitimní prošetřovat či se snažit napravovat prohřešky soukromých subjektů.

a tečka.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
24. 03. 2014 17:40
Ombudsman je tu kvůli zvůli úřadů či státních institucí... To ČKP sice není ale zákonem jí umožněné vydírání občanů ji staví na roveň těchto státních institucí... Nevím o jiné soukromé instituci, které byste měli cokoliv dokládat v povinné lhůtě 30 dní, kdykoliv si tato vzpomene....
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
25. 03. 2014 14:44
Tak to zkuste a uvidíte, když budete mít hodně štestí tak Vám taky zavolají a vysvětlí proč nemůžou s ČKP nic dělat a během pár dnů Vám příjde mailem plno pěkných pdf broužur jak postupovat anebo Vám je pošlou poštou.

Ne že by nebyli ochotní ale úřad omdrsmana na ně prostě nemůže. Tuhle možnost jak jsem psal už mám taky vyzkoušenou.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
25. 03. 2014 20:01
Kamzl = je to tak jak píšeš = JE TO SICE PARADOX že občanům NEMŮŽE tento zástupce spravedlnosti pomoci a ZASÁHNOUT v rámci nespravedlnosti anebo křivd a hájit tak práva občanů a tak by měl alespoň v takovýchto případech vyžadovat = RESPEKTOVÁNÍ Ústavy ČR !!! Jestliže nemůže zasáhnout v případech, kdy soukromá společnost bez důkazů obviňuje státisíce občanů a která tak činí navíc PŘI NEDODRŽOVÁNÍ POSTUPŮ = jejich vlastního zákona = je potom otázka K ČEMU funkce ombudsmana vůbec JE !!!???!!! Jestliže ale jeho vliv nelze použít z tohoto úhlu pohledu - MOŽNÁ že by nebylo od věci ABY byl vyzván k tomu aby začal neprodleně činit kroky k přezkoumání nejednotnosti soudních rozhodnutí a jaký že je SOUDCI používán "KLÍČ", který odsuzuje osoby = BEZ JEDINÉHO DŮKAZU !!...........jakou spravedlnost jednotliví SOUDCI uplatňují !!............ proč SOUDCI rozhodují = BEZ ZNALOSTÍ ZÁKONA O POJIŠTĚNÍ !! .......atd......atd......!!!
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
27. 03. 2014 14:31
Ahoj všichni tady.
Tak jsme dopadli hodně špatně. Dnes byl s ČKP soud v Nymburce a měli jsme právníka od stop čkp- právník z Prahy. Soudce normálně řekl, že i když je auto rozbité, nepojízdné s potkaným motorem a na soukromém oploceném pozemku, může jezdit po silnici. Jelikož ty svině Čkp žalovali částku nižší než 10 isíc, máme smůlu a musíme zaplatit vše i s náklady řízení. Soudce je .....podjatý a v tomto podělaném státě vydělává tato státem požehnaná soukromá firma na lidech obrovské peníze. Soud jsme projeli, zaplatit musíme a odvolat proti tomuto rozsudku je nemožné. Tak co k tomu dodat....
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
27. 03. 2014 15:10
Dejte sem prosim oduvodneni rozsudku se zacernenymi os. udaji... Jinak to pro nas nema zadnou informacni hodnotu.
bea
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
27. 03. 2014 18:07
jezidedecek - dopadli jsme před měsícem stejně - jen odůvodnění bylo, že i za nepojízdné vozidlo v servisu musí být hrazeno povinné ručení. Také jsme měli zastoupení od Antockp.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
27. 03. 2014 19:00
Tento týden jsem řešil obdobnou věc. Přišel mi papír, že podle údajů v registru s porovnáním pojistek jsem neplatil od 13.1.2013 do 19.6.2013 pojistné a tudíž mám zaplatit 4900,-Kč poplatek ... jestliže nedodám podklady, které to vyvracejí, tak proti tomu není odvolání. Já vozidlo koupil 19.6, pojistil 20.6 a přihlásil na DI 27.6.2013 - tedy jsem v podstatě vzorný provozovatel.
Přemýšlím, kam se poděla presumpce neviny, jak mi může někdo vypálit pokutu bez toho, že si je jistý mou vinou ..... navíc se mnou komunikovali jak s retardem a stále dokola mi říkali, že to řeší jejich právní oddělení, které posoudí mnou doložené podklady. řekl jsem jim, ať si překontrolují údaje v registru a oni, že bez předložení důkazů bude pokuta platná. Já jsem v té době držel v ruce výpis z registru kde jasně stálo vše jak jsem to udělal.
Nevíte někdo, jak je třeba žalovat, za to, že mne neoprávněně obvinili?
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
28. 03. 2014 08:12
Jak přijde rozsudek, hodím to sem, aby to každý viděl. Ta soudkyně- svině členka KSČ a je tam od doby ještě před r. 1989. Holt, kdo má víc peněz, dostane i další ne......Podáme na ni stížnost na MS.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
28. 03. 2014 12:37
Ferdo, pokud jim do 30 dnů nedoložíte, že se mýlí, pak budete platit za to, že jste to neudělal do 30 dnů. Nikoliv kde je pravda.

Čkp dostala nějaké informace, porovná je s informacemi o pojišťoven. Pak jí z toho něco vyplivne. Snad každý čech ví, že v registrech je ukrutný nepořádek, že se ztratilo mnoho dat. Zde to již dávno popsal i správce webu.

Jelikož je čkp soukromá firma, nemůže (a to je dobře) ověřovat došlé info z registru. Ani nesmí nahlížet do registru on line.
Proto Vám dává možnost vše vysvětlit.
proč je to tak? Páč to nastavili zákonodárci zleva do prava. Nikdo nevěděl v roce 2008, že toto z toho vyplyne.

Pokud se nezmění zákon, musíte jim doložit, že jejich oprávněný požadavek je neoprávněný.
Hezký víkend

Pro některé..., nejsem zastáncem čkp.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
28. 03. 2014 17:00
taky mi přišel elektronický platební rozkaz, nacpaných 10 stránek v obálce se zeleným pruhem, chvíli jsem to dokola probíral, nic rozumného jako nějaké kulaté razítko či klasický platební rozkaz tam nebylo, prostě aby se v tom prase vyznalo.

vyčetl jsem z toho jen to že to je od ČKP na částku 1700,- za právní zastoupení v soudním sporu panem Judr. XXX. nějaká demagogie asi protože ten soud ne a ne přijít a já se na něj těším a jak vidno už je asi po něm.

tak jsem podal odvolání, klasicky poštou a až příjde nějaká odpověď dále se uvidí. Ne že bych zanevřel na právníky AntiČKP ale požádám o právní zastoupení pana Plavce, který doufám neodmítne.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
28. 03. 2014 17:04
zase jsme u toho sokromá firma, která snad kupuje osobní data od pojišťoven a sále s nima kšeftuje s inkasníma agenturama. bych z toho blil. Tuhle věc mimochodem připojím ke stávajícímu soudnímu stání, které příjde.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
31. 03. 2014 11:21
kamzl napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ne že bych zanevřel na právníky AntiČKP ale
> požádám o právní zastoupení pana Plavce,
> který doufám neodmítne.


To jste si trochu spletl asi...
Josef
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
15. 04. 2014 08:42
Zdravím
taky se pochlubím co teď řeším já. V roce 2010 jsem koupil vozidlo a řádně jej ihned pojistil. V roce 2011 přišla PČR, že vozidlo je asi kradené a musel jsem ho odevzdat, včetně všech dokladů. Ještě další půlrok běželo povinné ručení, ačkoliv vozidlo měla v držení PČR. Následovalo nic nedělání ze strany orgánů Policie, státního zastupitelství a soudu, kdy v roce 2013 mi bylo vozidlo vráceno, neboť se prokázalo, že je moje. No a ta sranda, po dobu, kdy prokazatelně měla vozidlo i doklady policie a poté soud, mě začala otravovat ČKP. Poslal jsem jim veškeré doklady o tom, že vozidlo má policie, ale nic. Rozjeli nějaké řízení, kdy jsem se nakonec nasral, celý spis ofotil a DOPORUČENĚ a hlavně s DODEJKOU !! jsem jim poslal. V závěru jsem jim napsal, že tuto činnost jim budu účtovat. Paradoxem je, že oni nechtějí doporučené dopisy přebírat a dodejkám se urputně brání ! To je totiž jedinný důkaz, že jste jim něco poslali a oni to převzali. Na základě toho přišel dopis, že celé řízení zastavují, dluh nevznikl a žádné peníze nepožadují. Zdálo by se, že je vše v pořádku. Omyl. Týden na to, se vše opět rozjelo pod jiným číslem jednacím a vymáhají zase to samé. Takže jsem je poslal do řiti a nekomunikuji. No a přišel Transcom. Měsíc jsem na ně kašlal, ale pak mi to nedalo a napsal jim, jak se celá věc udála, pod jakým č.j. věc ČKP řešila a dál ať již neotravují a případně se uvidíme u soudu. Aspoň si právník vydělá nějaké korunky.

Jezdnoznačně je ČKP banda zlodějů, co to jen zkoušejí kde se dá .... takže hr na ně a neposrat se z nich ..
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
15. 04. 2014 11:24
Josef = jseš můj člověk - tento postoj týkající se PEKÁČE - je mně opravdu nejbližší.
P.S. = Je smutné sledovat, jak se obvinění sklánějí a třesou před ZLOČINEM na nich samotných a rázem hrdost je ta tam.
karel158
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
19. 04. 2014 19:49
Zdravím všechny slušné lidi.
Popíšu svůj případ a i to na základě čeho ČKP vymáhá.
měl jsem auto ve flotile ,koupené v bazaru- dovoz Německo, pojistky jsem měl 2, první od zástupce místní pobočky, druhou levnější od svoji firmy. po 3 měsících kdy jsem někoho naboural se do čkp dotazovala čsob poj. poškozeného kde mám auto pojištěno. zjistili nikde. chyba se totiž stala v poj. Kooperativa- zjistil jsem že nějaký jouda zadal na moji smlouvu jiné auto. to auto tam bylo na 2 smlouvách za sebou při zadávání dat do počítače. od toho mám výpis z jejich bordelsystému - na druhý pobočce mi to zjistili jak je to možné.
poté jsem ještě čkp předložil email s potvrzením Kooperativy o tom že auto je dávno u nich pojištěno. na čkp mi řekli že se musej poptat na kooperativě jak to je.
po 3 letech kdy byl případ stále otevřen mě napadlo tam zavolat a zeptat se jestli jim mám poslat zelenou kartu, když už ji nepotřebuji vypadlo z nich že ne, že se znova poptaj kooperativy. co se nestalo dnes jsem chtěl poslat aspoň kopii zelený karty, kouknu na výzvu a spis na netu a tam vidím :den po telefonátu vygenerován opět dopis s dluhem, mezitím koop nahlásila že jsem byl pojištěn, případ uzavřeli a 10 dní na to odeslali dopis s výzvou k zaplacení.

no obracím se na ženskou v ČNB, co se tam s nikým nepáře, zachvíli padne první velká pokuta pro pojišťovnu.
nevím jestli to všichni víte jak a podle čeho nás vybírají, ale jelikož jsem tomu trošku profesně blíž tak vám ten princip objasním.

čkp dostane výpis z ministerstva z registru vozidel a pak po čase přijde hlášení od pojišťoven .
počítač nikoliv člověk tam kontroluje jen 3 údaje VIN kod, SPZ a číslo TP. pokud jeden z údajů nesedí je auto nepojištěno.
to se stává právě při koupi auta - změna spz, případně nový TP.
to stejný ke konci pojištění - ukončíte pojistku a auto je stále v registru vozidel - neodhlášené, tím pádem pro čkp stále pojízdné a musí být dle jejich názoru pojištěné.
škoda že jsem neměl spor u soudu, to by se dost prohli na právnících.
každopádně se poptám advokátu zda zde po nich vymáhat epr nějaká újma na škodě dle NOZ.

někdo tu psal že čkp často nepřebírá doporučené dopisy, to by mě stačilo 1 zásilka s návrhem a pak od soudu epr, pokud by nějaká přeborkyně nepřebrala dopis od soudu s epr a neodvolali se do 15 dnů, tak je vyhráno.
Jaroslav Jordán
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
12. 05. 2014 16:57
Dobrý den,
již jsem sem dnes jeden příspěvek posílal, ještě mě napadlo zkusit to popíchnout z druhé strany, tohle jsem poslal na úřad ombudsmana, ministerstvo spravedlnosti a vnitra, přes jejich podatelny.

Přidejte se!!!!
Dobrý den, obracím se na Vás s podnětem ohledně neoprávněného vymáhání pohledávek Kanceláří pojistitelů ČR, kdy jsou plošně, bez ověřování rozesílány složenky a dle mého názoru jsou tímto porušovány zákony na ochranu osobnosti a ústavou daná presumpce neviny navíc se domnívám, že se jedná o organizovanou trestnou činnost. Předpokládám, že případné vyřešení kompetencí nebude problém, a zároveň souhlasím s použitím přiložených dokladů ke zjednání nápravy.

Dne 27.8.2013 mi bylo kanceláří pojistitelů ČR odeslána složenka na zaplacení údajného pojistného na částku 12225Kč , za vozidlo, které jsem v dané době jednak již nevlastnil, na SPZ 6A5 3828 , které v dané době již nemohly existovat, protože jsem je cca 1 měsíc před tím odevzdal na registr vozidel a nechal skartovat.
Dle mého názoru se zde jedná o pokus o podvod, kdy jsou plošně rozesílány složenky s údajnými dluhy, které nejsou ověřovány a kancelář pojistitelů ČR se tímto snaží obohatit. Kanceláři Pojistitelů ČR jsem zaslal doklady, ze kterých bylo zřejmé, že jsem vlastníkem vozidla v dané době nebyl. Požadovanou kupní smlouvu jsem v dané době u sebe neměl a ani necítím povinnost ji komukoliv předkládat.

Dnes tj. 12.5.2014 mi byla doručena sms od firmy Transcom s.r.o., Kolbenova 942/38a, Praha 9, které vymáhání tohoto údajného dluhu převzala od Kanceláře pojistitelů jako případ č.326648.
Dle mého názoru je tímto jednáním také porušována ústavou daná Presumpce neviny, kdy jsem nucen někomu, kdo někde koupil moje osobní údaje ještě dokazovat vlastní nevinu.

V příloze zasílám složenku a dopis od kanceláře pojistitelů, čestné prohlášení jim zaslané.

Žádám Vás tímto o prošetření , případné další podklady a podrobnosti jsem samozřejmě připraven Vám poskytnout.

Zde je odkaz na článek , který se před časem touto problematikou zabýval.

[www.novinky.cz]
jana
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
12. 05. 2014 17:54
Nevím, také jsem všude psala. Od ombudsmana jsem dostala vyjádření něco jako, že na činnost ČKP dohlíží ČNB. Pochopitelně ruka ruku myje. Takže jsem napsala dvě stížnosti - dva případy na ČNB. Co myslíte že odepsali. Jednotlivé případy neřeší a ani se s nimi nezabývají. Nevím změnila se politická situace a možná je vše jinak. Skončili jsme u soudu a vyhráli. Takže asi tak. Na ministerstvo vnitra si můžete stěžovat až jak se vyjádří policie. Můžete podat stížnost, ale zase nejdříve na kraj a pak na ministerstvo. To už jsem vše absolvovala také. Takže přeji hodně úspěchů. Doporučuji Vám STOP ČKP p. Angrešku na kterého jsem se v zoufalství obrátila také a jak jsem psala soud jsme vyhráli. Bohužel si stále připadám, že lidé raději platí než aby se bránili.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
28. 05. 2014 13:42
Dobrý den! Přidával jsem příspěvek, ale bohužel ho nemohu najít - ani odpověď na něj. Tak poprosím ještě jednou.
Před dvěma lety jsem si zakoupil motocykl Jawa Pionýr, který jsem na sebe přihlásil, udělal technickou a uklidil jej do stodoly. Motocykl byl nepojízdný (technickou jsem "udělal"...). Nyni jsem se rozhodl jej zprovoznit a v lednu jsem nechal motocykl pojistit. Bohužel jsem dostal "milostný" dopis od čkp. Můžete mi poradit, jak se bránit? Přece nemusím platit povinné ručení na motorku, která je nepojízdná ve stodole...?!
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
28. 05. 2014 13:51
Dobrý den. Slyšel jsem že údajně nějaký právník podal ústavní stížnost na existenci ČKP. Žádná taková organizace nikde ve světě neexistuje a nikdo vás podle práva nemůže donutit k placení poplatku za úschovu RZ. Všude na světě je jízda bez povinného ručení přestupek za který vás za jednotlivou jízdu bez něj může pokutovat policista nebo v případě nehody musíte uhradit náklady ale nikdo vás nemůže nutit k úschově RZ a vybírat jaké si příspěvky. Je to jen vaše věc jestli máte či nemáte pojištěno vozidlo. Tak mi to bylo vysvětleno. Tak by bylo fajn kdyby to byla pravda a soud to uznal. Proč to nikoho nenapadlo ještě?
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
28. 05. 2014 14:11
Já ŕíkám neplatit. Eos - ksi mi vyhrožovali exekutorem a soudem ale když jsem jim napsal že jsem celou věc předal právníkovi a nezaplatím jim ani korunu tak vše utichlo a nereagují ani na dopisy a slibují mi že mi někdo bude volat. Asi tak 4x a nikdo stále nevolá.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
29. 05. 2014 11:34
...rizku,
na tomto webu je mnoho vzorů a postupů, jak se bránit. Chvilku hledejte, správce webu chystá odrážku, kde budou vzory ke stažení. Pokud je nenajdete, tak Vám je klidně zašlu emailem.
Musíte čkp doložit, že jste vozidlo neprovozoval. Přiložíte dvě svědectví osob, že Vám toto dosvědčují. Vše vložíte on line do případu a 1x za týden kontrolujete stav případu, pokud se nic neděje, musíte se ozvat.

Rady a názory misule nejsou dobré, ale každý má právo tvrdit co chce.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
05. 06. 2014 21:17
Dobrý den pane Cukrar. To všechno je ale vaše zásluha. Díky vám a vašim dobrým radám jsem se začal zajímat o ČKP a s tím související problematiku. Vy jste mi pomohl ve sporu s Eos. Nic jsem jim nezaplatil ani jsem to nenechal dojít k soudu. Tak že konečně uznali že nenesu odpovědnost za to že minulý majitel měl vozidlo v odhlášce. Dnes jsem to dostal písemě ale ani slovo omluvy za skoro 2 roky obtěžování. Já vím že to nelze paušalizovat ale pokud člověk cítí že je v právu tak by rozhodně neměl nic platit. Mějte se a přeji pěkný den.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
10. 06. 2014 18:50
Misula, děkuji za poděkování.
Katka
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
29. 06. 2014 21:17
Dobrý den,koupila jsem auto.Nikdy předtím jsem auto nevlastnila a domnívala jsem se, že když auto nejezdí, tak že nemusí být pojištěné.Auto jsem zakoupila dne 19.7.2011 a na pojišťovnu nahlásila dne 23.9.2011 tj. 66 nepojištěných dní.Auto stálo celou domu na pozemnku u našeho domu, oploceném a před domem není chodník.Nebylo tedy na pozemní komunikaci.Značky nebyly v depozitu.Kdybych to věděla, značky bych dala do depozitu a bylo by to vyřešené.Na co se chci zeptat.Myslíte že mám právo na to abych nemusela platit 11.000,- za to, že vůz v době registrace stál na soukromém pozemku?Předem díky za odpověď.Katka
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
30. 06. 2014 08:46
Počkejte jestli se ozve ČKP a pak to budeme řešit dál, pokud jste s autem nejezdila a stálo na neveřejně přístupném místě tak nic platit nemusíte.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
30. 06. 2014 15:04
Naprostý souhlas s Druzetem.
Vyčkejte dopisu.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
05. 12. 2014 13:14
?
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
05. 12. 2014 13:48
Sem to nějak nepobral. O čem to píšou ???
mzxy
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
05. 12. 2014 21:48
Parlament dnes zrušil § 24 zákona o povinném ručení. Novela zákona má asi půl stránky, musí jí ještě schválit senát, podepsat prezident a SANKČNÍ POPLATKY budou minulostí.
Je to elegantní a jenoduchí řešení.

KONEC POLATKŮ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Koho ČKP nestihne obeslat do nabytí účinnosti novely zákona, může klidně spát.
?
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
06. 12. 2014 09:49
To zní dobře. Od kdy to bude platit ?

Znamená to, že pokud nemám pojištěno, mám počkat na účinnost tohoto ustanovení a pak pojistit ?
A zpětně pak už nemůžou otravovat pokud jsem neměl pojištěno ?
mzxy
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
06. 12. 2014 20:32
četl jsem to včera na stránkách parlamentu, ve 3 čtení to sněmovna schválila, s tím, že pokud ČKO doručila výzvu do data účinnosti novely, jede se podlel starého zákona, po datu účinnosti novely jsou sankční polatky zrušena, včetně celého paragrafu 24
zleží na tom zda a kdy to schválí senát a podepíše prezident, domnívám se že to v pohodě projde

Mimochodem pan Stanjura v poslanecké debatě navrhoval tuto novelu neprojednat, prostě jí shodit, pan Stanjura je ODS, takže ODS chtěla aby ČKP mohla dál okrádat občany
Z
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
07. 12. 2014 08:06
ČKP hradí škody způsobené nepojištěnými vozidly z garančního fondu, který spravuje. Příspěvek od nepojištěných byl jedním z jeho zdrojů. Prostředky, které tam teď budou chybět, musí dát ČKP pojišťovny z toho, co vyberou na pojistném, tudíž se povinné zdraží všem poctivým motoristům.

Myšlenka placení nepojištěnými je naprosto správná. Nevidím důvod, abych doplácel na individua, která porušují zákon. To, že zákon může být nesrozumitelně napsaný se stát může, zrušit ho ale kvůli tomu, je nesmysl.
mzxy
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
07. 12. 2014 10:28
Bohužel formulaci původního obsahu zákona připravila pojišťovací lobby, která prosadila vlastní zájem na co nevyšším zisku, poplatný době raného kapitalismu.
Na první pohled správnou myšlenku, aby ten, kdo nemá sjednáno povinné ručení platil víc než ti poctiví, ČKP v praxi nezvládla, měla přístup k údajům z registru vozidel a zákonné nástroje k tomu, aby tuto myšlenku spravedlivým a objektivním způsobem realizovala, místo toho dala přednost snižování svých nákladů a dosahování zisku za každou cenu, až se její působení podle §24 stalo společensky neúnosné.

ČKP neúměrným způsobem zaměstnávala stát a jeho instituce, především soudy a úřady evidující vozidla, státu tak vznikaly další nadbytečné náklady. To je v rozporu se základní myšlenkou státu přenechat problematiku povinného ručení komerčním subjektům. Všichni si pamatujeme dobu kdy existovala československá státní pojišťovna.

Pokud autoři zákona ( pojišťovací lobby - její figurky) mimo jiné odůvodňovaly zavedení sankčních poplatků příklady z některých zemí severní Evropy, tak po nastudování místní legislativy dospějete k závěru, že tam se případy nepojištěných vozidel posuzují konkrétně a objektivně, případ od případu, včetně výše případného sankčního poplatku.

Navíc veřejné vystupování provozního ředitele a dalších exponentů této instituce a jejich neustálé veřejné lhaní muselo skončit tak, jak skončilo. Obesílání několik let zesnulých osob nebo lidí bez řidičského průkazu nikdy nevlastnících žádné auto atd nutěn musela vést ke zrušení tohoto pragrafu. Akorát k tomu ze strany naší pravice, prosazující protilidovou politiku nebyl politické vůle.

Strašení veřejnosti zvyšováním částek za povinné ručení je nesmysl , je to pro pojišťřovny dobrý kšeft, já nikdy neboural a s každým dalším rokem jim přináším další a další zisk, proto také každým rokem platím méně a méně, mám stoprocentní bonus a riziko že v mém příapdě bude muset pojišťovna někdy poskytnout někomu pojistné plnění je minimální nebo nulová.

Proto slušný a poctivý řidič vždy najde subjkekt, který mu nabídne výhodné podmínky povinného ručení.

Obávat se musí ti ostatní.
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
07. 12. 2014 20:20
Jen bych doplnil dokonalou odpověď od mzxy - nu, tímto odkazem = [ifaster.cz] - pro takové typy lidí, kteří, jako např. ignorant skrývající se za velké "Z"...nic nepochopili a vůbec se ani okrajově nepřibížili dané problematice a jeho zrůdné podobě !!! V odkaze článku je nástin problémů, které zhovadilost Zákona o pojištění připustila !!! V příspěvku od velkého "Z" především postrádám zmínku o tom, že ČKP!!!.. při nehodě nepojištěným vozidlem tyto náklady vymáhají po jeho viníku/vinících tj. majitelů/provozovatelů - tedy podle jeho terminologie po těch nepoctivých, tedy po takových řidičích, co používají komunikace k provozování vozidla bez řádného pojištění a řadí tyto "řidiče" do stejné skupiny, jako jsou vlastníci vozidel, kteří ze zákona pojištění uzavřeno mít nemusí - a to jsou takoví osoby, kterým Zákon umožňuje vlastnit vozidlo na veřejně nepřístupném pozemku - ovšem pro velké "Z" a jemu podobným = jsou tito lidé/motoristé/vlastníci/sběratelé/malí zemědělci/fandové/......atd, označováni za NEPOCTIVÉ !!!
tonda
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
08. 12. 2014 08:19
bohužel ale i lidé/motoristé/vlastníci/sběratelé/malí zemědělci/fandové/......atd, s těmito stroji občas vyjedou... zemědělci běžně, protože jedou jen na pole a musí přejet jen jednu křižovatku, tak to neřeší... sběratelé též když je v létě pěkně ten stoj vytáhnou z garáže a projedou ho jen v ulici, protože jedou jen kousek, kde se přeci nemůže nic stát... a když se stane, tak potom jsou poctiví? kdyby si povko uzavřeli na ten den, tak bych nic nenamítal, ale pochybuji o tom, že to někdo na ten den uzavře... :/
a do toho garančního fondu se bude muset nějak dále vybírat, což znamená že to budeme všichni nějak plnit, proto myslím že opět půjde povko pro všechny nahoru - no uvidíme, nechme se překvapit... byl bych rád, kdybych se mýlil a nic se nenavyšovalo, ale tomu moc nevěřím ... sad smiley

jinak to že ČKP vybírá peníze od toho kdo tu škodu způsobí je pěkné, ale co vyberou od "tmavého" občana, který nic nemá a udělá nějakou škodu na zdraví a podobně...? myslím že o něj nic nevyberou a bude to někdo muset uhradit - zde se právě bojím navýšení povka, z kterého by to podle mě šlo... sad smiley tak uvidíme...
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
08. 12. 2014 15:21
Otázka je komu vyhovuje, že je trh s povkem tak neflexibilní. Různé lhůty a omezující předpisy neumožňují flexibilní a okamžitou změnu pojišťovny. Neumožňují ani pojištění na den či týden nebo na letní sezónu (pro moto a kabria) ani pojištění "na osobu", které je možné využít s více automobily (jako je tomu v USA).

Samy konkurenceschopné pojišťovny by měly konkurenci chtít... Otázka je zda jim více než konkurenční prostředí nevyhovuje kartel a "vymáhání" jejich zájmů skrze profesní organizaci ČKP...
aleš
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
10. 12. 2014 08:30
ale povinné ručení přeci lze uzavřít jen na sezonu... např. u nás na Allianz tento produkt máme a mnoho motorkářů a majitelů kabrioletů jej využívá... Ale s tou okamžitou změnou pojišťovny si dovolím nesouhlasit.... smlouvu lze do 2 měsíců ukončit bez udání důvodu, to je dost dlouhá doba na to, aby člověk zjistil, zda mu vyhovuje či ne. Dále má možnost o změnu v produktu, či ukončení smlouvy k datu výročí a podobně...

[www.allianz.cz]
Z
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
12. 12. 2014 18:09
Koukám a nestačím se divit, co všechno jsem měl v hlavě, když jsem ten příspěvek psal. Každopádně až budu shánět tiskového mluvčího, rád se na pana "Kdokoliv" s důvěrou obrátím.

Na sběratele, malé zemědělce, fandy jsem nepoukazoval, ale pokud jde o ně, tak mají možnost sezonního pojištění (sám mám takto pojištěný motocykl), nebo uložení značek do depozitu. Za to, že naše legislativa neumožňuje uložit značky např. na Czechpointu, ale nutí lidi trávit spoustu času na registrech rozhodně nemůže ČKP.

S prvními třemi odstavci příspěvku "MZXY" nejde než nesouhlasit. Zákon je napsaný nesmyslně, neboť povinnost pojistit vozidlo by měla trvat po celou dobu co existuje riziko vzniku škody bez ohledu na to, zda se jedná o komunikaci, nebo soukromý pozemek. V tomto duchu nedávno vyjádřil i Evropský soud pro lidská práva.

Provoz (lépe provozování) vozidla rozhodně neznamená jeho pouhé užití na komunikaci, ale jde o pojem širší. Existuje povinnost cestovek, advokátů, lékařů mít uzavřené pojištění odpovědnosti po celou dobu provozování činnosti/registrace bez ohledu na to, zda prodají zájezd, zastoupí klienta, nebo provedou operaci.

Možnost ČKP vymáhat pohledávky za škody způsobené nepojištěnými vozidly samozřejmě existuje, ale pokud se kdokoliv (nikoliv Kdokoliv) zamyslí nad tím, kdo jsou dlužníci takových pohledávek (osoby neplatící pojištění), tak mu je jasné, jaká je asi vymožitelnost těchto pohledávek. On totiž běžně vydělávající člověk v naší zemi vytáhne z kapsy pár milionů za chodce, kterého doživotně zmrzačil. Nemluvě o tom, že to udělá s nadšením a rád.
mzxy
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
13. 12. 2014 11:23
Dočasné vyřazení vozidla původně koncipoval zákonodárce pro provozovatele vozidel, kteří vozidla z různých důbvodu nmepoužívajím, například v zimním období, z důvodu delšího pobytu v zahraničí kam jedou bez auta atd....
Bohužel drtivá většina pojišťoven plošně odmítá ukončit pojistnou smlouvu vzájemnou dohodou s klientem a žadatele o zrušení pojistky raději pošle na úřad, aby auto dočasně vyřadil...lidé proto dočasně vařazují vozidla u jediného důvodu - aby tímto aktem ze zákona zaniklo povinné ručení, pak obratem uzavírají pojistku tam, kde je to pro ně výhodnější....

Tak v praxi dochází relativně často k situacím, kdy si své obchodněprávní vztahy pojištovny a jejich klienti řeší na přepážc eregistru vozidel, jediným důvodem návštěvy registru vozidel není skutečná potřeba dočasně vyřadit vozidlo, jd ejen o to aby pojsitka ze zákoan tímto aktem zanikla.

Pak se nelze divit, že tam vznikají zbytečné fronty.

Je možné, že po 1.1.2015 dojde k poklesu počtu těchto případů z důvodu, že vyřazení z provozu bude stát 200,- Kč.
Dojde tedy ke 100% navýšení správního poplatku, a žadatelům se proto cesta na úřad jen kvůli tomu, aby zanikla pojistka, nemusí vyplatit.

Navíc po 1.1.2015 lze očekávat další kolaps registračníchj míst, především z důvodu zpřísnění legislativy.

Většina lidí nemá o změně zákonných podmínek přehled, Ministerstvo dopravy čeká s mediální kampaní která upozorní občany na změny až na moment kolapsu, kdy bude pouze dodatečně reagovat na infoprmace bulváru.

Kdo přijde na přepážku registru a nebude mít to, co k úkonu vyžaduje novelizovaný zákon, tomu nebude vyhověno.

Navíc jsou registarční místa nevyhovující a složitou legislativou neustále tlačeny do pozice správního orgánu, který vede různá zdlouhavá správní řízení, které nelze vést na počkání na přepážce.

Tato řízení pochopitelně musí někdo vést, místo toho, aby se věnoval žádostem těch klientů, kteří mají vše, co zákon vyžaduje.

Závěrem - registrace vozidel, která by měla být v podstatě jednoduchým primitivním evidenčním úkonem bude po 1.1.2015 opet složitější a zdlouhavější. Je to v rozporu s výkříky některých politiků o zákonech pro lidi a o efektivní státní nebo veřejné správě.

Několik příkladů::::na úřadu se má předkládat zelená karta, pokud jí zapomenete doma, máte smůlu, přitom úřad nemá ze zákona povinnost oveřovat platnost zelené karty, a pokud by tuto povinnost měl, jediné co by zjistil v informačním systému ČKP u nových pojsitek by byla skutečnost, že karta může být neplatná, protože ještě není zavedena v systému, k tomu mají komerční pojišťovny zákonnou lhůtu, Proto je předkládání zelených karet nadbytečné a zbytečné.
karel555
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
18. 03. 2015 12:23
Dobry den Druzeto,
CKP mi nyní uvalila exekuci na ucet za pripad z roku 2010, který byl uzavren. Muzu se s Vami prosim nejak spojit ?

Karel Šulc
731490741
Jakub J
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
29. 01. 2016 09:44
Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli a jaké máte zkušenosti s panem Angreškou z antiČKP. Doufám, že lepší, než já. Ten z***d už mi ani neveme telefon. Ujišťoval mě jak je vše v pořádku, jak nemají šanci vyhrát. A hle .. telefon nebere a já na krku 2 exekuce.
Auto bylo nepojízdné a odstavené u kamaráda na soukromém pozemku před dílnou na trávě na špalkách. Dával jsem i odpor k soudu, kde byly i fotky v jakém je stavu. Bohužel to asi řešila ženská, tak musím platit. K dalšímu případu mi už ani nebylo doručeno, ať se dostavím, jen mi tenhle týden přišla dalši exekuce. A něco dalšího mám na poště. Bohužel teď nemám na to živit právníka s nejistým úspěchem, tak to asi budu muset zaplatit, že ? .. nebo je někdo ochotný mi nějak pomoc ?
Re: Desítkám tisíc motoristů stále hrozí neoprávněné exekuce
09. 02. 2016 19:10
To jsme řešili spolu na emailu...
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
epVtG
Příspěvek: