Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Databáze ČKP se hemží fiktivními značkami

Autor carlos 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

Databáze ČKP se hemží fiktivními značkami
06. 01. 2014 14:43
„V databázi ČKP jsem zjistil, že třeba na registrační značku 5P55555 je vedeno pět vozidel. Jak je to možné, když daná RZ je vždy přidělena pro jedno vozidlo?“ napsal Právu čtenář František Žemlička.

„Každá značka je opravdu unikátní. Co se týká RZ 5P55555, tak k této situaci nejspíše došlo při sjednání pojištění. U několika různých vozů byla do systému zadána chybná značka 5P55555. Proto se ve veřejně přístupné části databáze ČKP ukazuje chybný údaj,“ konstatoval mluvčí ČKP Aleš Povr.

Pojistky jsou platné

Povr ujistil, že fiktivní RZ nemá vliv na platnost smlouvy s pojišťovnou o povinném ručení. To znamená, že když vás nabourá řidič, který má v zelené kartě vymyšlenou RZ, tak by to pojišťovna měla z jeho povinného ručení uhradit, jako by bylo vše v pořádku, neboť do protokolu o nehodě se uvádějí i další údaje o motoristovi i autě.

Kancelář pojistitelů je ale teď na tapetě kvůli tomu, že od desítek tisíc motoristů vymáhá neoprávněně částky, které ve skutečnosti nedluží. A stále se hledá příčina – zda za to může Centrální registr vozidel, nebo neaktuální, chybné údaje v databázích pojišťoven.
Re: Databáze ČKP se hemží fiktivními značkami
06. 01. 2014 21:59
Na konci roku 2013 jsem podal odvolání k Ústavnímu soudu...předesílám že můj případ je poněkud složitější. Každopádně jsem vozidlo neprovozoval a ani nestálo na pozemní komunikaci. K mému tvrzení mám několik svědeckých výpovědí a fotodokumentaci.
holev
Re: Databáze ČKP se hemží fiktivními značkami
27. 02. 2014 19:54
Nechvalně známá ČKP, je neschopná sama řešit problémy, ale je schopná přenášet svoji zodpovědnost na jiné. Ke svému tvrzení, že neshledala žádný důvod k tomu, že údajný pojistník nemusí platit poplatek za období kdy nebylo sjednané zákonné, prý nemá žádné důvěryhodné podklady. Všechny orgány, včetně exekutorů si umí vyžádat na registru vozidel výpis k inkriminovaným vozidlům. A kdyby tak ještě dokázala rozlišit mezi pojmem registrované vozidlo a mezi pojmem provozované vozidlo, bylo by po problémech. Ale toto je asi nad jejich schopnosti. Přestože jsem jim oznámil, že poplatek po mně poplatek vyžadují vyhrožováním neoprávněně a žádám o jeho navrácení, nereagují. Jejich chování právník vyhodnotil jako spolčení, které pomocí šikany vyhrožuje a uvedením v omyl vyžaduje neoprávněně. Dočkají se asi žaloby, jak mi radil právník.
Re: Databáze ČKP se hemží fiktivními značkami
28. 02. 2014 13:08
holev,
čkp nemá oprávnění požadovat po registrech výpisy.
doložil jste, že jste neprovozoval a přidal svědectví?
Podal jste odpor proti sdělení, že nemá vliv?

Dočkají se asi žaloby, jak mi radil právník. toto se zde píše již několk let..a nic.
J-Tex
Re: Databáze ČKP se hemží fiktivními značkami
13. 03. 2014 09:25
Samože jak jinak, z čeho jiného by ta banda flákačů,kancelářských darmožroutů a lemplů byla živa,když mají platy jaké mají a samozřejmě musí jezdit na drahé zahraniční dovolené apod. V případě ČKP se zjevně vůbec nejedná o nápravu věci,aby byli řidiči resp. jejich vozidla pojištěna, ale o bezbřehé okrádání lidí na základě z prstu vycucané kraviny, kterou navíc nejsou schopni ani doložit a samozřejmě zkorumpovaná justice nacpaná negramotnými soudci (většinou bývalý komanči) bez sebemenšího právního vědomí jim jde na ruku a i bez jakéhokoli důkazu vydá rozsudek ve prospěch zlodějů z ČKP. Dokonalá ukázka toho jak funguje tenhle shnilý stát který vedou pitomci a negramoti ovládaní vychcanými zloději. Tu žalobu podejte a nejlépe i trestní oznámení přímo na soudce (prase) který takový rozsudek vydal,ale zvažte nejprve Vaši situaci,zdali opravdu uvedené vozidlo po dobu nezaplaceného pojištění reálně opravdu nikdy nejezdilo!!! yawning smiley) Držím palce v boji proti zkorumpované justici!
Re: Databáze ČKP se hemží fiktivními značkami
11. 06. 2014 23:31
Dobrý den, potřebovala bych poradit s problémem, který nastal při prodeji veterána. Nemohli jsme při podpisu smlouvy nalézt zelenou kartu a proto jsme se vydali do pojišťovny pro novou. Zjistili jsme, že již od listopadu minulého roku není veterán pojištěn z důvodu nezaplacení povinného ručení. Ten rok jsme se dvakrát stěhovali kvůli výstavbě domu. Přestože měla pojišťovna k dispozici dvě adresy, zasílala bohužel opakovanou výzvu pouze jen na jednu z nich a vzhledem k tomu, že jsme se již přestěhovali, výzvy nám samozřejmě nedošly. Podle paní v pojišťovně byl případ již podstoupen exekuční firmě, která nás měla do 5 dní kontaktovat. Tak i učinila a my danou částku neprodleně uhradili. Teď se,ale hrozíme toho, jakou pokutu nám vyměří ČKP. Lze nějak napadnout pojišťovnu, že se nepokoušela doručit kartu na druhou uvedenou adresu, poté co se jí veškeré dopisy z první adresy vraceli? Když pojišťovna zadávala adresu exekutorské firmě / tedy nyní/ , uvedli již tu správnou /tedy tu druhou/ adresu, kde by nás zastihli. Není to důkaz toho, že nepostupovali podle všeobecných pojistných podmínek? Cituji : článek 8 bod 6. : " Pokud má odesílatel důvodnou pochybnost o správnosti poštovní adresy, má se za to, že poštovní adresou je adresa, která je odesílateli známa na základě jeho vlastního zjištění provedeného v souladu s právními předpisy"? Chtěli bychom,aby bylo přihlédnuto i k tomu, že veterán je každoročně na zimu garážovaný, tudíž v zimě a letos až do prodeje vozu na komunikace vůbec nevyjel. Prosím poraďte jestli je nějaká cesta, která by nám pomohla snížit pokutu od ČKP, ev.se jí vyhnout. Velmi děkuji.
Re: Databáze ČKP se hemží fiktivními značkami
12. 06. 2014 09:49
Dobrý den, paní Makatko,
Lze nějak napadnout pojišťovnu, že se nepokoušela doručit kartu na druhou uvedenou adresu, poté co se jí veškeré dopisy z první adresy vraceli?**** pokud máte ve smlouvě, že se musí snažit dopis doručit na jiné adresy, pak ano, protže nedodrželi smlouvu. Pokud to tam nemáte a to je asi pravda, tak nic neuděláte. Prokážete jim, že měli "důvodnou pochybnost o správnosti poštovní adresy"? Oni se snažili několikrát Vás kontaktovat, ale bohužel. Oni nepoznají, zdali si dopis nepřevezmete, páč tam nejste, nebo nechcete.

Teď k čkp, až přijde dopis od čkp, tak se ihned ozvete a najdeme cestu jak z toho. Páč na druhé straně dopisu bude i poučení co a jak..
Hezký den,
Milan
Re: Databáze ČKP se hemží fiktivními značkami
12. 06. 2014 23:30
Dobrý den Milane,
moc děkuji za odpověď. S dokazováním pojišťovně to bude samozřejmě asi problém. Trošku jsem studovala a náš veterán nestál na komunikaci ani po ní nejezdil. Byl celou dobu do prodeje garážovaný na soukromém pozemku. Tak snad to budeme moci CKP dokázat.
Jakmile nám dojde dopis, zase napíšeme.
Děkuji a přeji hezký večer Katka.
Honza
Re: Databáze ČKP se hemží fiktivními značkami
26. 06. 2014 13:09
Dobrý den Makatko,
ještě bych dodal, že pojistné jste povinná hradit dle pojistné smlouvy, nikoliv dle upomínky která Vám nebyla doručena. Pokud Vám tedy POV zaniko z důvodu neplacení, je to vždy vaše chyba. Pojištovna má sice povinnost upomenout, vy máte ale povinnost hradit včas dle smlouvy, pokud tak neučiníte pojištovna muže smlouvu vypovědět.

Až se ozve čkp, zašlete jim bud prostřednictvím stránek bezpojisteni.cz, nebo v odpovědní obálce vyjádření, že vozidlo nebylo provozováno a že bylo na soukromém pozemku. K tomuto vyjádření přiložte výpovědi svědků (alespoň dvou), nebo fotodokumentaci, ze které je zřejmé že vozidlo není provozováno (fotografie by měla obsahovat identifikační údaj vozidla).

S pozdravem
Re: Databáze ČKP se hemží fiktivními značkami
26. 06. 2014 14:45
Makatko, já nevidím problém s dokazováním, ale často vidím problém u lidí, co jim tam napíšou za texty, které vůbec nedokazují, že vozidlo nebylo provozováno a nestálo na veřejně přístupném soukromém pozemku.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
mVG3u
Příspěvek: