Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Náměstek ministerstva a ředitelé odborů ministerstva dopravy končí kvůli chybám v registru vozidel

Autor carlos 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

Náměstek ministerstva a ředitelé odborů ministerstva dopravy končí kvůli chybám v registru vozidel
12. 10. 2012 21:12
Ministr dopravy Pavel Dobeš odvolal z funkce náměstka Ivo Tomana a ředitele dvou odborů ministerstva zodpovědných za fungování centrálního registru vozidel. Je to reakce na výsledky auditu smluv k problémového registru, který provedla společnost Ernst&Young. Podrobnosti budou zveřejněny příští týden.

V minulém týdnu informovala společnost ATS-Telcom, která CRV provozuje, že ze systému odstranila 800 tisíc špatně uvedených údajů. Tím by prý měla být vyřešena většina problémů. Například by se v databázi prý neměla nacházet vozidla s více majiteli, jak tomu bylo doposud.

Úředníci využívající CRV na jednotlivých pobočkách dopravních inspektorátů však tvrdí, že k žádné významné změně v chodu registru nedošlo. Ministerstvo však chyby může řeššit pouze smluvními dodatky, sankce kvůli nedostatečné kvalitě totiž smlouva s ATS-Telcom neumožňuje.

Nový registr dopravy byl spuštěn 9. července. Systém po necelé hodině provozu okamžitě zkolaboval a od té doby přetrvávají problémy. Ministerstvo dopravy za software zaplatilo 37 milionů korun bez výběrového řízení. Další podobnou částku má ministerstvo teprve zaplatit za provozování CRV.
mzxy
Re: Náměstek ministerstva a ředitelé odborů ministerstva dopravy končí kvůli chybám v registru vozidel
18. 11. 2014 20:03
Jde o lživé informace, Centrální Registr Vozidel neobsdahuje data, která obsahoval satrý systém, musí se doplňovat RUČNĚ. jakákoliv jiná informace je LEŽ.
Program je HORŠÍ než ten původní a úkony jsou zdlouhavější.
Víchová
Re: Náměstek ministerstva a ředitelé odborů ministerstva dopravy končí kvůli chybám v registru vozidel
14. 05. 2015 09:24
Přeji dobrý den, můžete mi prosím vysvětlit jak má nová vyhláška o registru vozidel pomáhat a zlepšovat služby občanů. 11.5.2015 jsem zakoupila v Plzni osobní auto od soukromé osoby, měla jsem vyplněnou její plnou moc a po přečtení vyhlášky /kde jsem se dočetla, že ostatní vyřídí úřady mezi sebou / jsem odjela s autem do místa bydliště. Vyřídila jsem si STK a odjela na registr vozidel do Českého Brodu, kde mi pracovnice sdělila, že auto se musí převádět v Plzni. Nikde jsem se nedočetla, že by byla vyjimka mezi kraji. Poslala jsem tedy poštou všechny doklady, včetně plné moci bývalé majitelce a doufám, že tam na úřadech pochodí. Stojí mi to čas a nervy. Tak jaká pomoc a ulehčení pro občany. Víchová
Re: Náměstek ministerstva a ředitelé odborů ministerstva dopravy končí kvůli chybám v registru vozidel
14. 05. 2015 17:36
Paní Víchová, nevím o jaké vyjímce píšete. Vzhledem k tomu, že se při převodech vozidel dělali podvody (ale ty se dělají i nadále, ale již méně) tak se musel zákon opravit. Vy musíte jít změnit zápis tam, kde je vozidlo evidováno, dle zápisu v techničáku.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
jwnpb
Příspěvek: