Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ČKP:nikdy jsem vozidlo nevlastnil

Autor mn 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 24. 09. 2019 20:07

mn
ČKP:nikdy jsem vozidlo nevlastnil
14. 04. 2013 00:06
Můj případ:Vozidlo za které po mně ČKP a teď EOS vymáhá pokutu,jsem nikdy nevlastnil a ani nikdy neprovozoval.Chtějí peníze za měsíc Říjen 2010.Jediné pojítko mezi mnou a autem je že jsem ho kamarádovi který ho koupil v Listopadu 2010 udělal pojistku a také mu ji platím.Ani ČKP ani EOS nereagoval na mou námitku,že jsem nikdy nebyl vlastníkem ani provozovatelem a mám jim doložit že jsem vlastníkem nebyl.:-)) Už je nějaký takový případ?
Re: ČKP:nikdy jsem vozidlo nevlastnil
14. 04. 2013 02:07
Mám ten stejný problém, akorát že tahle upomínka s formulářem přišla mojí matce, která nikdy vlastníkem nebyla a ani provozovatelem.
U mě je to ještě komplikovanější o to, že já jsem auto nepřihlásil potom co jsem ho koupil. Auto je na moje jméno odhlášené a v dnešní době už neexistuje.

Někde bych měl mít papír o ekologické likvidaci nicméně, auto jsem ještě neodhlásil. Mám doma jenom značky, papír o ekologické likvidaci a velký TP. Poradíte co s tím? Je to již 2 roky a nechce se mi platit nějakých 80k, pokud by se zde našel nějaký právník nebo někdo kdo by mi s tímto problémem za úplatu pomohl? Prosím na mail: ladislavjanecek@gmail.com Děkuji moc.
Re: ČKP:nikdy jsem vozidlo nevlastnil
14. 04. 2013 08:00
"mn" = takových případů, kdy obesílají i osoby, které NIKDY neměli vozidlo - jsou stovky!!! Obecně a především čkp nějak nepočítá s tím, že by někdo platil pojištění za někoho druhého i přesto, že to lze. V tomto případě je otázka = Proč čkp potažmo eos vymáhá sankční poplatek, když jak čtu " MU HO PLATÍM ". Také záleží na tom co je uvedeno ve smlouvě o pojištění !! Určitě zde figurující osoba je vedena jako vlastník/provozovatel či majitel a to potom čkp NEVÍ, když dostatne tyto informace, že majitelem je někdo jiný !!! Myslím, že se to těm ..... z čkp - nepopsalo/ nevysvětlilo dostatečně srozumitelně, aproto si trvají na své domněnce !! Já osobně bych jim připoměl zákon 168/99 a to PŘEDEVŠÍM § 15 tohoto zákona = z čehož vyplývá ( mimo jiné ) jejich vlastní PLNĚNÍ POVINNOSTÍ !!! Úplná banalitka!!! Ještě upřesním jednu věc: nejedná se o POKUTU = nýbrž o sankční PŘÍSPĚVEK do "Gigantického Fondu čkp" ! - za provozované( tedy ježděné ) vozidlo bez pojištění na komunikacích = je to přesný opak tohoto = JEN jej vlastnit a například mimo veřejně přístupná místa se na nich prohánět podle libosti !!!

A pro Láďu J. = opět velmi jednoduchá záležitost! Není potřeba ŽÁDNÝ právník na vyřízení této věci ! Je potřeba DOJÍT na registr vozidel a tam provést - EVIDENČNÍ ÚKON atj. = dohlásit na sebe ( je-li to osobní auto tak za 800 kč) a zároveň v jednom kroku VYŘADIT z evidence.
V případě, že se čkp ozve a bude dělat BUBUBUBUBU ..- tak tuto dobu před vyřazením vozidla z evidence se potom dá lehce doložit ekolikvidačním protokolem, který bude jasným důkazem o jeho NEPROVOZOVÁNÍ určitě od jeho data likvidace ! Ekolikvidační protokol je dostatečně relevantní důkaz o NEPROVOZOVÁNÍ na komunikacích uvedených v zákoně!
David
Re: ČKP:nikdy jsem vozidlo nevlastnil
14. 04. 2013 20:44
pro mn. Podívejte se, co máte v pojistné smlouvě napsáno. asi tam budete jako vlastník, což jste jim podepsal aniž by jste si uvědomil následky. Rád bych se mýlil. čkp bych asi sdělil pravdu jak se věci mají a kdo je majitel vozidla ale pozor na osobní data.Víc je nad mé znalosti.
mn
Re: ČKP:nikdy jsem vozidlo nevlastnil
14. 04. 2013 23:11
Pro upřesnění,příspěvek vymáhají od 1.9. do 26.10.Já jsem podepsal pojistnou smlouvu 27.10. takže i kdyby jsem byl v pojistné smlouvě jako vlastník vozu,tak až od 27.10.Už se mi s nima nechce vůbec komunikovat.Jsem rozhodnut nechat celou věc dojít k soudu.Jsem zvědav,jak budou prokazovat vlastnictví.
Re: ČKP:nikdy jsem vozidlo nevlastnil
20. 04. 2013 23:39
MN
Nechci se hádat. Ale to je pojistný podvod jako hrom. Protože :
§ 210 Pojistný podvod
(1) Kdo uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí
a) v souvislosti s uzavíráním nebo změnou pojistné smlouvy.

Na to pozor.
Podpisem jste se přiznal, že ste vlastník a pro ČKP jste solidární vlastník, kterého "zákoně obeslala"
Postupoval bych podle rad Davida
Pavel
Re: ČKP:nikdy jsem vozidlo nevlastnil
25. 07. 2013 09:08
Mám s tím podobné problém, vlastním bazar a sem tam příjmu vozidlo na komisní prodej tak je pro jistotu pojištuji kdyby náhodou majitel zrušil pojistku a při zkušební jízdě se něco stalo. Jenomže mi chodí mnoho výzev jelikož většinou už ty vozidla mají ukončenou pojisku. Tak nevím jak mám postupovat když sem vozidlo nikdy předtím nevlastnil ani neprovozoval není o tom žádná kupní smlouva.
Re: ČKP:nikdy jsem vozidlo nevlastnil
29. 07. 2013 11:05
Doložit po pravdě vysvětlení čkp.
Nebyl jsem nikdy vlastníkem vozidla, jen jsem ho pojistil z těchto důvodů. (ty co uvádíte)
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
Mw3Gh
Příspěvek: