Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Rychlost reakce na zjištěné nesrovnalosti

Autor brady77 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 24. 09. 2019 20:07

Rychlost reakce na zjištěné nesrovnalosti
07. 08. 2013 18:13
Zdravím,

chci se zeptat, jestli ČKP má nějaké informační povinnosti ze zákona, pokud zjistí, že mám nepojištěné vozidlo? Moje bývalá pojišťovna jim oznámí, že jsem ukončil smlouvu. Oni v registru zjistí, že vozidlo nebylo odhlášeno a že žádná nová pojistka neexistuje. Čekají měsíc, dva, tři, šest, deset a teprve pak pošlou výzvu k zaplacení.

Díky za info
Re: Rychlost reakce na zjištěné nesrovnalosti
07. 08. 2013 19:02
BRADY 77 = To víš, že mají povinnosti a dokonce ze zákona a stejně jako mnoho dalších zákonů v tomhle berdelSTÁTU, - -tkví jejich povinnost v duchu jejich prolobovaného zákona = ( BEZ ZBYTEČNÉHO ODKLADU !!!) = To je stejné, jako něco v tom smyslu - v jiné souvislosti a u jiného zákona ( VĚTŠÍ NEŽ MALÉ MNOŽSTVÍ !) Jak patrno JSOU NAŠE ZÁKONY úplně přesně FORMULOVÁNY a srozumitelně nastavené postupy !!!
Re: Rychlost reakce na zjištěné nesrovnalosti
07. 08. 2013 19:19
brady, je to zhruba tak, jak píšete. Centrální registr vozidel a pojišťovny jim předají data a normální průměrný úředníček začně konat. Některý úředník koná rychleji, jiný pomaleji, jako průměrní občané této země.
Re: Rychlost reakce na zjištěné nesrovnalosti
08. 08. 2013 18:50
No přemýšlel jsem nad stížností, protože pokud věděli, že něco není v pořádku a neupornili mě včas (což po půl roce mi nepřijde jako "bez zbytečného odkladu"winking smiley, považuju to za neoprávněné obahacování.

Navíc jsem nejednal s úmyslem nezaplatit pojištění (byla to moje chyba, že platba neproběhla - ne úmyslné jednání), takže považuju sankci + pokutu za nepřiměřenou.
Re: Rychlost reakce na zjištěné nesrovnalosti
12. 08. 2013 11:22
Brady, máte na toto právo, ale stěžováním nic nezískáte. Že se Vám zdají sankce vysoké? Tak hovoří zákon. Kdyby nebyly tak vysoké, nikdo by neplatil..
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
KGDMn
Příspěvek: