Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pokuta od ČKP

Autor lennies 
Všechny soubory přiložené k tématu

Název souboru Velikost souboru   Autor Datum  
KP nemá vliv a mělo vliv 24.jpg 205.1 KB otevřít | stáhnout milan.cukrar 16. 01. 2014 Číst příspěvek
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 31. 08. 2020 16:38

Re: Pokuta od ČKP
28. 11. 2014 10:58
Vítku, abyste na registru mohl cokolik změnit, musíte přinést doklad, že můžete úředně manipulovat se zápisy. Jelikož je moto psaného na zemřelého, musíte nejdříve nechat otevřít dědictví, dodatečně nechat projít moto dědictvím, pak obdržíte od soudu papír a pak teprve můžete na evidenci vozidel cokoliv měnit.
Máte na vybranou, buď poslechnout finanční poradkyni a rodinu, nebo mne, který tomu rozumí. Zkuste si pročíst dotazy ostatních, jak jsem jim radil, a jak dopadli...

Zapřemýšlejte přes víkend a ptejte se..
Vítek
Re: Pokuta od ČKP
28. 11. 2014 11:28
Prominte,ale psal jsem,že je moped registrovaný na matku.Takže pokud to tak nechám,jak radíte,co když se ozvou třeba za pět,deset,patnáct let a budou požadovat nevyčíslitelnou sumu?
Re: Pokuta od ČKP
28. 11. 2014 14:50
Ok, předlédl jsem, že je registrován ma maminku.
Ale to nic nemění, že pokud uděláte pohyb v pojištění, nebo v registru, budete mít problémy. Ale to se již opakuji.
Re: Pokuta od ČKP
28. 11. 2014 16:02
milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------

> 1) promlčení je sice tři roky, ale od
> zjištění nepojištění, takže dneska zjistí
> nepojištění a mají na to tři roky ode
> dneška. V tom se lišíme.


Hezky den Milane,
myslim ze v tomto pripade se mylite.. Na tom ze je 3 leta promlceci lhuta se shodneme, dulezite vsak je od kdy se pocita..

Relativne podrobny vyklad noveho obcanskeho zakoniku je zde: [www.hblaw.eu]

Plyne z nej cituji "počátek běhu promlčecí lhůty je závislý na okamžiku, kdy se věřitel o rozhodujících skutečnostech měl a mohl dozvědět".

To znamena ze veritel (CKP) se mohl a mel o nepojistenem vozidle dozvedet hned prvni den kdy bylo nepojisteno (od toho maji svuj system a data z crv a pojistoven).

To znamena, ze pokud Vas dnes (28.11.2014) da CKP k soudu, muzete jako dluznik vznest namitku promlceni a soud jiz nesmi prikrknout pravo na uhrazeni dluhu starsiho nez (28.11.2011).
Re: Pokuta od ČKP
28. 11. 2014 16:03
milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ale to nic nemění, že pokud uděláte pohyb v
> pojištění, nebo v registru, budete mít
> problémy. Ale to se již opakuji.


Nevidel bych to tak dramaticky. Celou dobu se bavime o neprovozovanem vozidle, ze ktereho se prispevek do garancniho fondu nepojistenych neplati.

Osobne neznam nikoho komu by prisla vyzva v navaznosti na zmenu v registru. Tim nevylucuji ze se to muze stat. Nicmene i tak je pravo na strane pana Vitka a nema se ceho obavat.
Petr M.
Re: Pokuta od ČKP
02. 09. 2015 17:46
Dobrý den,v únoru 2013 jsme s přítelkyní koupily auto,před půl rokem nás začala otravovat a zasílat upomínky na 5300 kč .V únoru jsme při koupi okamžitě auto pojistili,ještě tentýž den,jenže bývalý majitel neplatil pojistku před námi 3 měsíce,a tu částku teď vymáhají po nás.Nejdříve po nás chtěli kopii kupní smlouvy na což sem jim řekl že neexistuje aby do ní nahlédli.Potom chtěli ofotit velký technický průkaz a to tak že z obou stran a poslat.Řešil sem to s pojišťovnou a poslal sem jim ofocený techničák pouze z té strany kde je jasně napsáno kdo byl původní majitel a kdo je nynější majitel a kdy se auto přepisovalo.Ale oni stále volají a volají a už vyhrožují že přijedou osobně a podobně.Dokážou volat i 3 týdně ! Co s tím ? Díky.
Re: Pokuta od ČKP
06. 09. 2015 12:34
Obecně platí pro všechny!... vyber si z toho co uznáš za vhodné = [www.antickp.cz]
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
cpYYC
Příspěvek: