Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pokuta od ČKP

Autor lennies 
Všechny soubory přiložené k tématu

Název souboru Velikost souboru   Autor Datum  
KP nemá vliv a mělo vliv 24.jpg 205.1 KB otevřít | stáhnout milan.cukrar 16. 01. 2014 Číst příspěvek
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 24. 09. 2019 20:07

lennies
Pokuta od ČKP
30. 08. 2013 15:22
Dobrý den,
potřebovala bych nutně poradit.
Před dvěma roky jsem si koupila motocykl. Po několika dnech se technický stav začal zhoršovat až motocykl přestal jezdit úplně.
Povinné ručení jsem si sjednala hned první den po zakoupení. Avšak jsem motocykl nestihla přihlásit ani zaevidovat na STK kvůli úplné nepojízdnosti. Po prvotním vzteku na prodávajícího jsem ale neodevzdala ani SPZ do depozitu a na další rok už jsem povinné ručení nesjednala. Nyní jsem motorku dala do opravy (vysoké finanční náklady), chci sjednat nové pojištění, motocykl přihlásit a následně prodat.
Chci se zeptat, jaké mi hrozí sankce za nepřihlášení motocyklu, neodevzdání značek do depozitu ani za sjednání dalšího povinného ručení?
Jsem ochotná zaplatit "nějakou" pokutu, ale pokutu 30,- za každý den celého roku mi přijde trochu moc.
Je možné se vůči tomu nějak bránit?
Vím, že je to moje chyba, ale bohužel se taková situace stala.
Děkuji všem za odpověď.
Re: Pokuta od ČKP
30. 08. 2013 15:45
Ahoj Lennies = k tomu Tvému problému = NEEXISTUJE žádná doba na doregistrování a tedy ani neplyne z tohoto žádná sankce - NIKDO NENÍ POVINNEN koupené vozidlo na sebe přihlásit/doregistrovat - provozovat - ( toto řeší zákon 56/2001) a není také povinnen toto vozidlo ze zákona pojistit = stojí-li na veřejně nepřístupném místě = toto řeší zák. 168/99 v §1 odst.2 kde je uvedeno na jakých komunikacích je zákonná povinnost mít sjednáno povinné ručení !!! Další věcí je odevzdání RZ do depozitu = a i zde neexistuje žádná sankce = jelikož bez doregistrování NA = někoho = nelze RZ odevzdat. V tomto stádiu nelze provést žádný evidenční krok = nejdříve je nutné vozidlo doregistrovat. Jak to dál čtu, TAK = nemusíš na sebe registrovat ale můžeš tento motocykl prodat dál.
lennies
Re: Pokuta od ČKP
30. 08. 2013 16:05
Ahoj, já mám právě obavu, že až si zítra pojedu pro opravený motocykl a v pondělí jej budu chtít přihlásit, tak začne koloběh problémů jak na magistrátu (kvůli nedání SPZ alespoň do depozitu) a následně na ČKP pro zafinancování příspěvku do garančního fondu. Chci předejít komplikacím a zjistit si, co nejvíce info pro případ, že ČKP nebude chtít komunikovat a příspěvek, který by mohl činit až 11tisíc, zaplatit. Díky
Re: Pokuta od ČKP
30. 08. 2013 17:09
Tak ještě jednou = až si půjdeš pro motorku a budeš chtít s ní i odjet ( po vlastní ose) - tak si ji předem pojisti, aby byla podle zákona pojištěna = TO ZAPRVÉ!
ZA DRUHÉ = půjdeš - li si motorku na sebe doregistrovat nebude s tímto spojen žádný problém (na registračním místě) - bude-li motorka v souladu s evidenční kontrolou - která je při tomto úkonu nutná. Jak už jsem psal = NELZE ODEVZDAT RZ do depozitu v tzv. odhlášce NA.....= nemůže a ani neplyne z tohoto žádná sankce!!!
Za TŘETÍ = prašivině pod zkratkou čkp jejím manýrům se vyhnout NEDÁ = voni se určitě ozvou a budou BUZEROVAT!!! Budeš muset zvolit cestu, jakým způsobem jim doložíš své tvrzení o neprovozování. Potvrzení servisu po dobu opravy je také jedna z možných obraných reakcí anebo i příloha s podpisy svědků, že moto nebyla v rozporu se zákonem provozována - především proto, že nebyla provozována vůbec!!
Trvat si na svém neporušení zákona = tj. - koupila jsem ale nehodlala jsem motorku ( vozidlo ) provozovat ( použít zákon který tuto věc upravuje 56/2001), - stálo na veřejně nepřístupném místě neb bylo v servisu a pod. a až nyní jsem se rozhodla moto provozovat a tedy i přihlásit na své jméno a tedy i pojistit přesně podle zákona (opět citaci zákona za kterých je nutné sjednání pojištění). ŽÁDNÁ SLOHOVÁ CVIČENÍ !!!!!!= jen fakta !!!
tetriska
Re: Pokuta od ČKP
02. 09. 2013 14:21
Dobrý den,
dnes přítel obdržel dopis od čkp s výzvou k uhrazení pokuty ve výši přes 65.000 kč.
Důvodem je provozování osobního vozidla bez pojištění odpovědnosti v době od 15.2.2012 do 1.7.2013.

Je možné, že je ta částka opravdu takhle vysoká?
Je opravdu jeho povinností to zaplatit do 30-ti nebo je nějaký způsob, jak z toho ven?
Prosím poraďte, pokud máte zkušenosti.
Předem moc děkuju.
Re: Pokuta od ČKP
03. 09. 2013 14:22
Tetrisko = chceš-li na svůj dotaz nějakou odpověď musíš napsat více info. Na takto obecnou otázku je na tomto webu odpovědí mraky. Je-li částka týkající se výzvy a tedy příspěvku do GF čkp ve výši, kterou uvádíš asi bych se šel poradit s právníkem o vhodném postupu. Obecně lze podat námitku na vozidlo NEPROVOZOVANÉ = jaksi prokázat, že nedošlo k porušení zákona ve smyslu jeho provozování v rozporu se zákonem. Na otázku zda může být částka takto vysoká je odpověď asi takováto = NEMĚLA BY BÝT a to hlavně proto, že VONI mají jednat BEZ ZBYTEČNÉHO ODKLADU - a zde bych uvedenou dobu ROZHODNĚ za takovou nepovažoval !!!= ale v této zkorumpované zemi hemžící se jedním hajzlem za druhým spojené s nevymahatelností práva a z některých rozsudků patrné popření Ústavně zaručených práv = je možné vše !!! Jsem zvědav na reakci evropského soudu až bude tuto věc jednou posuzovat - šikanování, obviňování, vymáhání a zastrašování, předávání domnělých dluhů jiným vyděračským subjektům atd. atd. atd. = A TO VŠE OD SOUKROMÉHO SUBJEKTU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Re: Pokuta od ČKP
04. 09. 2013 11:27
Dobrý den
Chtěl bych se zeptat kolik může být maximální pokuta od čkp.Kamarád totiž prodal před 10 lety motorku jenže neudělali ani přepis ani kupní smlouvu motorka už sice 6 let neexistuje byla rozebrána na náhradní díly poradte co má dělat,děkuji.
Re: Pokuta od ČKP
04. 09. 2013 12:16
Ivane-rpdl = předně - NEJDE O ŽÁDNOU POKUTU !!! = nýbrž o PŘÍSPĚVEČEK!!! do GF čkp - jako projev o bezmezném působení vyděračsko-MAFIÁNSKÝCH praktik vycházející z POUHÉ DOMNĚNKY !!! = Mimochodem něco NEVÍDANÉHO A NESLÝCHANÉHO odporující minimálně zdravému rozumu ale především Ústavně zaručeným právům !!! Nepíšeš zda-li se již čkp svou výzvou ozvali = ALE osobně bych odhadl, že nikoliv. HLAVNĚ AŤ NEDĚLÁ NIC = z otázky plyne, že již 10 slovy deset let není majitelem a tedy nemůže nakládat nijakým způsobem Z CIZÍ VĚCÍ !!! Nebyl-li pohyb na pojišťovně nebo na registru vozidel v době platnosti novelizovaného zákona s nejvyšší pravděpodobností se o tomto vozidle nedoví a jestli ano, tak se teprve bude bránit tvrzením o prodeji uskutečněném před těmi deseti lety! Jinak promlčecí doba je stanovena na dobu tří let.
Mara
Re: Pokuta od ČKP
04. 09. 2013 16:00
Tetriska: Prováděl Váš přítel nějaké pohyby v registru nebo v pojištění u daného vozidla v poslední době (obnovil pojištění, prodal a přepsal vozidlo...) ?
O jaký obsah motoru se jedná ?
Re: Pokuta od ČKP
05. 09. 2013 12:12
Moc vám děkuji už jsem mu řekl že nemá dělat vůbec nic."ČESKÁ KOALICE PODVODNÍKŮ se zatím neozvala, pohyb na pojišťovně ani registru nebyl ani nebude protože se mu podařilo získat zpět spz. a doklady už jsem mu řekl at ani nechodí na dopravní inspektorát tu motorku zrušit že by ty darebáci s ČKP po něm hned skočily.Jetě jednou vám moc děkuji.
Re: Pokuta od ČKP
05. 09. 2013 12:54
ivane-rpdl = Nemyslím si, že by v případě zrušení či vyřazení z evidence vozidel se čkp o tomto dozvěděla !!! Tento fašistický orgán čerpá především z údajů od pojišťoven, které má dle zákona srovnávat. Bude-li vozidlo trvale vyřazeno a to i v této době nebude z hlediska zákona toto vozidlo již v evidenci a nebude tudíš EXISTOVAT = nebude tedy ani co srovnávat a riziko, že tomu tak nebude je ještě menší než v případě náhodného obeslání výzvou. Pro jeho klid = bych šel vozidlo zrušit - domluvit se na registru jakým způsobem vyřadit vozidlo z evidence, které neexistuje již řadu let anebo počkat na novelu zákona, který tato stará nepojištěná vozidla ze zákona vyřadí (pravděpodobný rok 2015).
Re: Pokuta od ČKP
09. 09. 2013 11:37
Ještě jednou vám moc děkuji.
lary
Re: Pokuta od ČKP
12. 12. 2013 12:15
auto bylo nepojizdne neodevzdal jsem spz do depozitu jak se branit vuci ckp.dik za info.lary
Re: Pokuta od ČKP
12. 12. 2013 12:23
na stručný dotaz, stručná odpověď.
Bránit se můžete tím, že doložíte, že vozidlo nebylo provozováno a doložíte to 2 svědky.
lary
Re: Pokuta od ČKP
13. 12. 2013 10:14
kdyz dolozim svedectvi o tom ze auto bylo nepojizdne a pozdeji jsem ho prodal za simbolickou cenu 3000kc jak muze zareagovat ckp pripadne soud ktery se bude tim zabyvat dik za info lary
Re: Pokuta od ČKP
15. 12. 2013 20:40
Musíte doložit 2 svědectví a nenechat to dojít k soudu. Musíte se bránit aktivně, ne jen čekat na něco či někoho.
lary
Re: Pokuta od ČKP
17. 12. 2013 15:51
muze byt vdanem pripade cestne prohlaseni od rodinneho prislusnika ze auto bylo nepojizdne a ze dlouhodobe bylo zaparkovano pred domem a nasledne odtazeno kupcem dik za info lary
Lída
Re: Pokuta od ČKP
17. 12. 2013 17:31
to kdokoliv: Bohužel nemáte pravdu. Zákon č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu na pozemních komunikacích, nezná pojmy odregistrování a doregistrování. Jsou to termíny používané nesprávmě samotnými úřady, které ale v zákoně nejsou. Zákon jasně hovoří o 1) přihlášení k registraci, 2) změně údajů v registru a 3) vyřazení vozidla z registru (trvalém a dočasném).

Dle § 6 odst. 1 Každý, kdo hodlá provozovat na území České republiky silniční motorové vozidlo a přípojné vozidlo, je povinen tato vozidla přihlásit k registraci na předepsaném tiskopisu u příslušného obecního úřadu obce s rozšířenou působností, s výjimkou osob, jejichž pobyt na území České republiky netrvá déle než 185 dnů v příslušném kalendářním roce, (dále jen "žadatel"winking smiley.

Pokud je již vozidlo jednou registrováno a dojde ke změně vlastnictví takového vozidla, musí dle § 11 odst. 1 vlastník registrovaného silničního motorového vozidla a přípojného vozidla, zástavní věřitel a další osoby, jichž se zápis v registru silničních vozidel týká (například kupující, či obdarovaný), požádat příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností o provedení zápisu změn údajů zapisovaných v registru silničních vozidel.

Uvedená povinnost musí být dle ust. § 12 odst. 1 splněna do 10 pracovních dnů od skutečnosti, která změnu zapisovaného údaje zakládá (např. uzavření kupní smlouvy).

Zákon jasně stanoví postup v případě, že koupíte vozidlo, které nechcete provozovat a to provedení zápisu změny vlastníka a následné dočasné vyřazení vozidla a s ním související odevzdání RZ do depozita (ust. § 13).

V zákoně je dokonce povinnost úřadu vyřadit trvale vozidlo k němuž zaniklo pojištění odpovědnosti z provozu vozidla a nebyla-li ve lhůtě čtrnácti dnů od zániku pojištění odpovědnosti z provozu vozidla uzavřena nová pojistná smlouva o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla týkající se téhož vozidla, na základě které vznikla nejpozději uplynutím této lhůty povinnost pojistníka platit pojistné a povinnost pojistitele poskytnout pojistné plnění pro případ pojistné události (netýká se vozidel dočasně vyřazených z registru). Zde je návaznost na ust. § 15 odst. 5 zákona č. 168/1999 Sb..
Re: Pokuta od ČKP
17. 12. 2013 19:07
lary, pokud je vozidlo zaparkované před domem, jedná se o provozované vozidlo.
lary
Re: Pokuta od ČKP
27. 12. 2013 10:01
ja to auto musel pred ten dum odtahnout je to soukromy pozemek dopis se svedectvim a cestne prohlaseni jsem zaslal naCKP co mohu od toho ocekavat.dik za info lary
Re: Pokuta od ČKP
28. 12. 2013 17:53
soukromý pozemek, ale veřejně přístupný?
slapeto
Re: Pokuta od ČKP
16. 01. 2014 18:17
Dobrý den, přátelé. I já měl problém s ČKP. Koupil sem jawu pionýr v nepojízdném stavu, ovšem s STK a značkou. Rok jsme ji renovovali a pak přihlásili z polopřevodu přehlásili na mě. Za rok po přihlášení (dva od koupě 2010) přišel dopis na částku cca 2000kč, za dva měsíce nepojištění. Volal jsem jim tam, vysvětloval, nic nepomohlo (v té době jsem navíc neměl ani 18 let, když jsem motocykl koupil a sepsal smlouvu). Baba na druhé straně telefonu mě upozornila, že mi ještě příjde zbytek, dalších asi 6 tisíc korun. Do dnešního dne naštěstí nic nepřišlo. (899 dní od posledního neplaceného dne). Takže když mi do půl roku nic nepřijde, jsem z toho venku? Navíc, kdyby něco, je možné doložit, že motocykl stál v garáži a nebyl provozován? Budou stačit podpisy svědků? Děkuju. Odpovědi, prosím, raději na mejl, moc se zde nevyskytuji.
Re: Pokuta od ČKP
16. 01. 2014 19:39
Slapeto, toto "(v té době jsem navíc neměl ani 18 let, když jsem motocykl koupil a sepsal smlouvu" sdělení vůbec nemá význam.
Jediná možnost je, v souladu se zákonem, prokázat, že jste v uvedenou dobu vozidlo neprovozoval. Na tomto webu je mnoho vzorů, jak se bránit. Pokud je nenajdete, tak je sem pošlu. Dále musíte připojit minimálně dvě svědectví. Vše vložíte on line do případu a 1x za 5 dní kontrolujete stav. jakmile se objeví nemá vliv, opět se ozvěte.
čerstvej případ...
Přílohy:
otevřít | stáhnout - KP nemá vliv a mělo vliv 24.jpg (205.1 KB)
kerim
Re: Pokuta od ČKP
21. 01. 2014 20:54
Zdravím taky se na mě vytasili se zaplacením pokuty na 340kč že jsem měl 8 dní nepojištěnou motorku ale podle velkého TP je to jen 7dní.Čekal jsem na velký TP než mě dojde a potom v nejbližší úřední den jsem to přepsal. Existuje nějaká lhůta do kolikati dní musíte mít zaplacenou pojistku.Díky za pomoc
Re: Pokuta od ČKP
21. 01. 2014 21:10
kerime, neexistuje možnost, že byste provozoval vozidlo ani jednen den bez pojištění.
Re: Pokuta od ČKP
21. 01. 2014 21:15
kerime = podle zákona o pojištění 168/99Sb., § 15 odst. 5 „Pokud pojištění odpovědnosti zaniklo a nebyla-li ve lhůtě 14 dnů ode dne tohoto zániku pojištění uzavřena nová pojistná smlouva týkající se téhož tuzemského vozidla… Z tohoto je jasně patrné, že na sjednání pojištění je zákonodárcem dána doba 14 dnů = logicky je nutné dodržet = že se vozidlo nesmí provozovat TO JE ASI VŠEM JASNÉ.
Re: Pokuta od ČKP
24. 01. 2014 15:24
Vtip je v tom, ze lhuta muze byt i delsi nez 14 dnu bez pojisteni v pripadech kdy majitel NEHODLA provozovat vozidlo.
Re: Pokuta od ČKP
24. 01. 2014 19:18
vtip je v tom, že musí dát značky do depozita po 14 dnech, jinak se dopouští přestupku...
k tomu je ta lhůta 14 dní...
Re: Pokuta od ČKP
26. 01. 2014 14:54
Pokud neda znacky do depozitu je to sice prestupek, ale vsichni vime ze se nijak nepostihuje...
Name
Re: Pokuta od ČKP
04. 02. 2014 08:29
Má CKP nějaký závazný termín do kdy musí dát vědět o nezaplacení povinného ručení ? Mám pocit že s tím moc nepospíchají a tímto způsobem se nezákoně dost dobře obohacují .Někdo dostane obsílku za dva měsíce a někdo za 6 ..
Re: Pokuta od ČKP
04. 02. 2014 08:32
čkp nemá termín,,, jen promlčecí lhůtu 3 roky od doby co se dozví o nepojištění..
Name
Re: Pokuta od ČKP
04. 02. 2014 08:40
:-) hlavně že CKP požaduje 30 denní lhůtu na zaplacení pokuty ...to je klasický příklad jak se u nás tvoří zákony na úkor občana .
Re: Pokuta od ČKP
10. 02. 2014 18:51
pořebuješ tzv. souhlasné prohlášení.V něm ti asi svědectví(podpis) někoho z rodiny bude k prdu.Chtělo by to dobrozdání od obecního úřadu nebo aspoň sousedů ale ty do toho nepůjdou, protože jestli si jenom třeba s tim autem stál kousíček na komunikaci a šel si pro něj jen pro žvýkačky a ty šťourové to pak zjistěj jen ČKP nahraješ a povezou se všichni zúčastnění...
Re: Pokuta od ČKP
10. 02. 2014 18:56
na magistrátu to bude v pohodě.tam maj ještě rozum.To ČKP se ozve samo ale až třeba za 2 roky bezstarostné jízdy, kdy už to nebude pár desetikorun,ale na to tě na tom magistrátu taky upozorněj, takže když to doplatíš budeš mít klid...a to je ono co se mi na tom nelíbí(za vrak zasypanej pod dřívím na dvorku něco platit(doplácet)---už vidim jak to páchá škodu někde na silnici, nebo vůbec jak se to dá reálně provozovat
Re: Pokuta od ČKP
10. 02. 2014 19:04
kamzl, můžete toto něčím doložit?
"V něm ti asi svědectví(podpis) někoho z rodiny bude k prdu" nebo je to jen Váš návrh?
Re: Pokuta od ČKP
10. 02. 2014 19:27
Zase nechci dělat moc chytrého ale čestné prohlášení od rodinného příslušníka, že to který auto bylo/nebylo schopný provozu na komunikaci nestačí.
Taky jsem to chtěl řešit jak __lary__ ze začátku tohohle vlákna.

Na dopravce to vzali, ani to moc nezkoumali, tím pro mě věc tenkrát hasla.Jednalo se několik vozidel, které jsem koupil na rozebrání do kovošrotu nebo náhradní díly. Záležitost víc jak 15 let stará. Vždycky auta umístěny na soukromý pozemek, nepojizdné vraky, dopraveny vozidlem řádně pojištěným s podvalníkem, taky řádně pojištěným.Někdy sepsány kupní(i někdy darovací) smlouvy(ztraceny)...

Tak jsem to řešil tenkrát na dopravce a vozidla na která mi vyjeli že jsem vlastníkem jsem napsal čestné prohlášení o skutečnostech výše, dostal jsem nevraživý pohled od úředníka, chvilka stání na hanbě než to zpracoval.To bylo ohledně toho nedodržení zákona doby přepisu...Jak jsem psal tím to pro mě haslo a oddychnul jsem si že to mám za sebou.

Nic to byl začátek.Založili ČKP a přišlo mi to zpětně za všechny ty vraky, nestačilo jim ani čestný prohlášení ani kipie těch co jsem dával na dopravku.Chodilo to furt dokola a částky se zvyšovaly.

O tom souhlasném prohlášení a jeho formu, respektive kdo nebo co ho může v týhle situaci podepsat/vydat jsem se dozvěděl v občanské právní poradně, kde mi ho i zformulovali a světe div se zadarmo odeslali...Stejně se minulo účinkem.Ale prý v téhle situaci už čestné prohlášení, natož od člena rodiny nestačí.

A frut se to táhne a furt se s nima o tom hádám a marně.

A už se to psalo někde pokuta od ČKP neexistuje...Tu můžou udělit správní orgány ne soukromý subjekt(tohle je tzv. příspěvek smiling smiley
Re: Pokuta od ČKP
17. 02. 2014 12:35
Kamzl, každý máme právo na názor.
Jen tvrdím, že může být svědectví i od příbuzných. Navíc čkp nezkoumá příbuzenský vztah. Jen odmítá, pokud nemá vše potřebné..
Franta Nebojsa
Re: Pokuta od ČKP
07. 03. 2014 19:15
Pojišťovna Slávia Praha zdrbala co se dalo- datum,kartu úplně všechno.Nakonec nevydala písemné prohlášení o bezškodném průběhu ,které zdržovala 45 dní.Podmínkou druhé poj FLOTILA bylo zase to doložit jinak nemůže uzavřít smlouvu .A nyní ti č--i s ČKP chtějí doplatek 2300Kč + správní řízení na DI v pondělí .Samozřejmě ze vozidlo je nepojízdné a mimo oči a dosah bez spz 3 svědci.čestné prohlášení.
Stalo se v 2012 .Prodleva 45 dní.Nyní je zase vše řádně pojištěno.Nemá 6 let STK.Nejezdí.
Může st.správa ve prospěch ČKP sro vyvolat správní řízení DI?
Proč na mě vymáhají - já jsem v tom naprosto nevinen ,uzavřel jsem smlou v dobřé víře v souladu s dobrými mravy a oni ze mě uděleli vola.Proč nehoní toho s Callcentra co to zmastil.
Nase-u jim ku--m fašistickým
Re: Pokuta od ČKP
08. 03. 2014 09:15
Fratno, bez podrobností nemůže být relevantní odpověď.
"správní řízení na DI v pondělí" asimyslíte řízení na registru vozidel?
"Může st.správa ve prospěch ČKP sro vyvolat správní řízení"****nemůže, taky ho nepovede, ale bude chtít udělit sankci za provozování vozidla bez pojištění, nebo za neuložení značek do depozita.
babjak
info
15. 05. 2014 06:01
Chci koupit moto Jawa 50ccm. Majitel neplatil pojištění 10let,moto neprovozoval.Moto bych chtěl přihlásit na sebe,ale nechtěl bych původního majitele vystavit nebezpačí sankce od ČKP. Je nějaké řešení. Děkuji.
Re: info
15. 05. 2014 16:32
babjaku, to Vám nikdo nezaručí, že se po původním majiteli budou snažit dostat prachy. on se může úspěšně bránit.
Re: Pokuta od ČKP
13. 06. 2014 10:59
Dobrý den ČKP po nás vymáhá příspěvek za nepojištěné období.

Dal jsem námitku, že vozidlo stálo uvedenou dobu na tomto a tomto pozemku, z důvody nutné opravy po koupi vozidla.

ČKP mi na ní odpovědělo toto:
Vámi zaslané sdělení dostatečně neprokazuje, že vozidlo nebylo provozováno a zabezpečeno tak, aby s ním nemohla vzniknout újma. Tvrzení je nutné doložit relevantním důkazem (např. potvrzení o opravě, faktura za opravu, fotografie nepojízdného vozidla, svědecké výpověd

Bohužel oprava probíhala svépomocí a ne v servisu (jedná se o vozidlo za 20 tisíc Kč, tak jsem si to opravil sám)

Moje otázka zní zda bude stačit svědecká výpověď dvou členů rodiny, kteří se mnou bydlí v tomto domě na tomto pozemku kde auto stálo (máma + děda) nebo si mám obstarat svědectví i někoho kdo není v příbuzenském vztahu??

Děkuji za rady.
Re: Pokuta od ČKP
13. 06. 2014 12:12
Otazka je zcela zbytecna. CKP neni opravnena posuzovat pravdivost anebo "relevanci" jakychkoliv dukazu. Svou povinnost jste splnil tim, ze jste se ve lhute do 30 ti dnu vyjadril.

Pripadne Vase dukazy bude posuzovat az soud.

Takto je to v teorii... v praxi bohuzel Vas budou tak dlouho otravovat a dusit, ze jim stale dokola budete davat dalsi a dalsi svedectvi, nez pripad "zastavi"...

Teoreticky nemusite delat nic a pockat zda to predaji soudu.

Prakticky je vhodne dodat dalsi a dalsi dukazy, aby Vam CKP dala pokoj.
Re: Pokuta od ČKP
13. 06. 2014 12:15
Děkuji za odpověď. Čili si obstarám svědectví a pošlu jim tam čestná prohlášení těchto svědku atd a uvidím jak to bude vypadat dále.
Re: Pokuta od ČKP
13. 06. 2014 13:33
Kalfo, čkp Vám radí, co udělat, aby mohla případ ukončit. Tak jim pošlete svědectví dvou osob, klidně dědy a Vašeho kámoše a kámošky. Sám to napíšete podepíšete a vložíte do databáze případu. Když jim přidáte fotky, máte vyhráno. Ale neusínat na vavřínech, ale až bude napsáno "případ ukončen"
Re: Pokuta od ČKP
18. 07. 2014 12:28
Dobrý den, stačí takovéto svědectví?

Čestné prohlášení o pravdivosti údajů


Já Jan xxt, datum narození xxxx
bytem xxxx2, tel: xxxx, tímto

čestně prohlašuji,

že jsem svědkem, že vozidlo zn. Mazda, SPZ xxxx, VIN xxxx, bylo v období od 30.11.2012 do 21. 12.2012 odstaveno na soukromém pozemku. Dále prohlašuji, že na tomto vozidle jsem pomáhal s opravou závady, pro kterou bylo toto vozidlo nepojízdné.V Praze dne 2. července 2014


..................................
podpis
Re: Pokuta od ČKP
18. 07. 2014 17:40
Ano, musí stačit, ale dejte dvě svědectví. vložit do případu a nenechat je vydechnout. Každý týden urgovat..
Zbyněk
Re: Pokuta od ČKP
20. 10. 2014 09:54
Dobrý den.Dotaz,moje bývalá přítelkyně měla auto napsané na své jméno,auto neodhlásila a po 1,5 roce jí přišla pokuta a vymáhá to po mě.Jak se můžu bránit.Když jsem jí na to tenkrát upozornil že musí toto udělat tak se na to vykašlala a já to mám platit.
Re: Pokuta od ČKP
20. 10. 2014 17:16
nějaké nepřesné info

Vozidlo bylo registrováno na přítelkyni? Kdo platil pojištění Vy, nebo přítelkyně? V dopise od čkp je uveden kdo?


Vy nic neplaťte, páč není důvod platit někomu, s kým nic nemáte společného.
Re: Pokuta od ČKP
21. 10. 2014 18:13
Zbyněk: Je to zmatene, popiste to prosim srozumitelneji...
Zabiják
Re: Pokuta od ČKP
13. 11. 2014 12:49
PORADÍTE!!!!

JE MOŽNO TYHLE ŠMEJDI S ČKP ,TŘEBA JE PODŘÍZNOUT JAKO KUŘATA NEBO JE UŠKRTIT ZA KRAVATY NEBO JE SETŘELIT OBUCHEM NEBO JE OBRAT O POČITAČE NEBO TY JEJICH LUXUSNÍ AUTA POKUD ANOO POŠLU TAM DO JEJICH CENTRÁLNÍ KANCELÁŘE PÁR NEROZBYTNÝCH DÁREČKŮ PAÁR ZABIJÁKŮ ABY TYTO ŠMEJDY HIENY NESKUTEČNÉ SVINĚ NĚKDO SESTŘELIL A BUDOU MÍT TAK PEKLO AŽ TO BUDOU MUSET ZRUŠIT TU JEJICH POLOSTÁTNÍ ORGANIZACI PODPOROVANOU POLITIKY GAUNERY A VŠELIJAKÝMI POFIDERNÍMI ŠMEJDY KTERE JE ME Z NICH NA BLITIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

VÁŠ ZABIJÁK
lucias
Re: Pokuta od ČKP
14. 11. 2014 19:45
Dobrý den,
chtěla jsem se optat zda bude nějaka sankce od čkp za dobu nepojištěného auta,jsou to pouhé 3dny.
Děkuji
Re: Pokuta od ČKP
15. 11. 2014 21:04
To Vám nikde nesdělí, jestli se ozvou, ale i za tři dny můžou chtít sankci...
mzxy
Re: Pokuta od ČKP
16. 11. 2014 08:34
Dobre novely zakonu , myslim tim dobre pro neci prospech predkladaji jen zajmove skupiny, v tomto pripade pojiistovaci lobby. Zakon neumoznuje uradu trvale vyradit technicky nezpusobile vozidlo, napriklad vozidlo odcizene s prerazenym vin pote, co se zjisti bezpecnou identifikaci, ze jde o jine auto, casto tsk zustavaji v registru dva zaznamy, pritom jde jen o jedno auto, na druhou stranu umoznuje vyradit auto jen po nezaplaceni povinneho ruceni.je to absurdni.
Vítek
Re: Pokuta od ČKP
28. 11. 2014 01:10
Dobrý pozdní večer,vznikl nám takový problém a myslím,že ne malý,možná i likvidační.Na konci roku 1999 jsme matce koupili starou jednorychlostní babetu.Od 1.1.2000 jsem ji pojistil na mé jméno.Máti bylo 62 let,takže od jara párkrát vyjela,ale strašně málo a jenom asi další tři roky,ale o to nejde.Od té doby už nepojízdná babeta stojí ve stodole.Do konce roku 2011 jsem stále platil pov.ručení,potom ho zrušil.Nedávno,po smrti otce se prováděl pořádek v papírování a ejhle,v šuplíku jsem k mému překvapení a šoku našel v obálce nový velký i malý techničák a tabulku(SPZ)na tuto babetu.Registrace únor 2002.Moped a značka?Po zpovědi máti jsem se dozvěděl,jakého mám aktivního a uvědomělého strejdu(bratr matky).Tenkrát totiž v novinách bylo,že mopedy budou muset mít také registraci i značky,takže neváhal a babetu přes někoho na dálku přihlásil a papíry se značkou přišly poštou,ale zbytečně,na nic.Za pár týdnů byl návrh smeten ze stolu.Toto je zřejmě jediný registrovaný (a asi bude i nejdražší)střep v okrese.Od roku 2012 bohužel nepojištěný.Máti už je 76 let,nic neřekla,ani neví co to přišlo.Takže registrace je na matku,pojistka byla na mně.Podle mého úsudku by ČKP mohla klidně tvrdit,že jsem měl pojistku 11 let na úplně jinou babetu a že tato je vlastně nepojištěna celých 14 roků a oprávněně,ale zatím nic nepřišlo nebo o tom ještě neví nebo vyčkávají?Nedovedu si představit,kdyby máti něco takového přišlo,co by si na tak staré paní vzaly?Tak co ted přátelé?Moped ekologicky zlikvidovat,odhlásit a potom se zavčas přiznat na ČKP aby to nebylo ještě dražší?Nebo čekat a nespávat?Když čtu,co jsou zač,tak se špatně usíná.Budu se snažit nějak zabojovat,ale se šmejdama se mně do křížku moc nechce.Tak díky za názory,rady a podporu.Zdravím.V.H.
Vítek
Re: Pokuta od ČKP
28. 11. 2014 01:35
Ještě jsem se chtěl zeptat,jestli musí mít vozík za auto ekologické zlikvidování.Děkuji mnohokrát.V.H.
Karl
Re: Pokuta od ČKP
28. 11. 2014 03:23
1) promlceni lhuta je 3 roky

2) pojisteni ktere jste v dobre vire platil by zrejme soud uznal jako platne

3) pote co skoncilo POV byla babeta odstavena na soukr. pozemku tudiz neprovozovana, takze zadna sankce nehrozi...


Vhodne je tez pripadne provest vyrazeni z CRV.

Pokud se CKP ozve vase povinnost je hradit pouze za vozidlo provozovane, tj. 0.
Karl
Re: Pokuta od ČKP
28. 11. 2014 03:28
Btw CKP bysme meli zacit obesilat s vyzvou k hrazeni poplatku do garacniho fondu ridicu postizenych psychickou ujmou pri jednani s CKP winking smiley)) ... Je navic zodpovedna ze nedostatecne informuje o celem procesu i tim i za ujmu pri pripadech "preventivniho strachu", ktery popisujete.
Re: Pokuta od ČKP
28. 11. 2014 07:52
Vítku, určitě budete již dnes spát dobře. Sice se moje rada bude trošku lišit od kolegy Karla, ale to se stává.

1) promlčení je sice tři roky, ale od zjištění nepojištění, takže dneska zjistí nepojištění a mají na to tři roky ode dneška. V tom se lišíme.

Pokud budete hledat po internetu a poradnách, (hlavně zde) zjistíte, že s čkp mám velké zkušenosti. Do dnešního dne nic od čkp nepřišlo a taky nepřijde, páč čkp reaguje na změny v pojištění a v evidenci. Páč když půjdete na úřad, uděláte nějakou změnu, tak se to dozví čkp a pak teprve vystartují. V klidu se dále starejte o maminku, ničeho se neobávejte, nic neřeště jen hlídejte, kdyb náhodou přišel dopis. Občas si lidi zadělají na problémy, že z neznalosti jdou něco řešit a zadělají si na problémy.
Navíc stejně nic nevyřešíte, páč otec je zemřelý, v dědictví byl moped uveden?
Vítek
Re: Pokuta od ČKP
28. 11. 2014 10:33
Dobré ráno,děkuji za pomoc všem.Babeta v dědickém řízení není.Jenže členové rodiny mně urgují abychom to dali co nejrychleji do pořádku,také naše finanční poradkyně radí ekol.zlikvidování,odhlášku a potvrzení nepojízdného mopedu od známého,co má s.r.o.čko na opravy zahr.techniky a mopedů,že sama pošle dopis s vyjádřením k této situaci.Potom by vznikla díra v pojistce tři roky.Ale když se tak zamyslím,když jsem před těmi třemi lety rušil pojistku,že paní nechtěla vidět nejdříve odhlášku vozidla.Nebo to je naopak,při přihlášení?První pojistka,potom registr?Ted jsem se do toho trochu zamotal.Normálně se mopedy neregistrovaly,tak to paní považovala asi za bezpředmětné nebo se pletu?Mám tedy nechat vozidlo přihlášené třeba do nekonečna a čekat?Co když na to přijdou až za nějaký čas,několik let a budou chtít rovnou celý barák.Prominte,že se tak vyptávám,ale mám obavu,že na to můžou doplatit i jiní,sourozenci,vnučky,příbuzní?Pane Milane,zde uvádíte,že reagují na pohyb-registr/pojištovna-před těmi třemi roky byla rušena pojistka.....,tak nevím.....kéž by se stal zázrak a bral by se ohled na to,že se babety normálně neevidují,ale to nehrozí.Moc děkuji za vstřícnost,ochotu a pochopení.V.H.
Re: Pokuta od ČKP
28. 11. 2014 10:58
Vítku, abyste na registru mohl cokolik změnit, musíte přinést doklad, že můžete úředně manipulovat se zápisy. Jelikož je moto psaného na zemřelého, musíte nejdříve nechat otevřít dědictví, dodatečně nechat projít moto dědictvím, pak obdržíte od soudu papír a pak teprve můžete na evidenci vozidel cokoliv měnit.
Máte na vybranou, buď poslechnout finanční poradkyni a rodinu, nebo mne, který tomu rozumí. Zkuste si pročíst dotazy ostatních, jak jsem jim radil, a jak dopadli...

Zapřemýšlejte přes víkend a ptejte se..
Vítek
Re: Pokuta od ČKP
28. 11. 2014 11:28
Prominte,ale psal jsem,že je moped registrovaný na matku.Takže pokud to tak nechám,jak radíte,co když se ozvou třeba za pět,deset,patnáct let a budou požadovat nevyčíslitelnou sumu?
Re: Pokuta od ČKP
28. 11. 2014 14:50
Ok, předlédl jsem, že je registrován ma maminku.
Ale to nic nemění, že pokud uděláte pohyb v pojištění, nebo v registru, budete mít problémy. Ale to se již opakuji.
Re: Pokuta od ČKP
28. 11. 2014 16:02
milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------

> 1) promlčení je sice tři roky, ale od
> zjištění nepojištění, takže dneska zjistí
> nepojištění a mají na to tři roky ode
> dneška. V tom se lišíme.


Hezky den Milane,
myslim ze v tomto pripade se mylite.. Na tom ze je 3 leta promlceci lhuta se shodneme, dulezite vsak je od kdy se pocita..

Relativne podrobny vyklad noveho obcanskeho zakoniku je zde: [www.hblaw.eu]

Plyne z nej cituji "počátek běhu promlčecí lhůty je závislý na okamžiku, kdy se věřitel o rozhodujících skutečnostech měl a mohl dozvědět".

To znamena ze veritel (CKP) se mohl a mel o nepojistenem vozidle dozvedet hned prvni den kdy bylo nepojisteno (od toho maji svuj system a data z crv a pojistoven).

To znamena, ze pokud Vas dnes (28.11.2014) da CKP k soudu, muzete jako dluznik vznest namitku promlceni a soud jiz nesmi prikrknout pravo na uhrazeni dluhu starsiho nez (28.11.2011).
Re: Pokuta od ČKP
28. 11. 2014 16:03
milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ale to nic nemění, že pokud uděláte pohyb v
> pojištění, nebo v registru, budete mít
> problémy. Ale to se již opakuji.


Nevidel bych to tak dramaticky. Celou dobu se bavime o neprovozovanem vozidle, ze ktereho se prispevek do garancniho fondu nepojistenych neplati.

Osobne neznam nikoho komu by prisla vyzva v navaznosti na zmenu v registru. Tim nevylucuji ze se to muze stat. Nicmene i tak je pravo na strane pana Vitka a nema se ceho obavat.
Petr M.
Re: Pokuta od ČKP
02. 09. 2015 17:46
Dobrý den,v únoru 2013 jsme s přítelkyní koupily auto,před půl rokem nás začala otravovat a zasílat upomínky na 5300 kč .V únoru jsme při koupi okamžitě auto pojistili,ještě tentýž den,jenže bývalý majitel neplatil pojistku před námi 3 měsíce,a tu částku teď vymáhají po nás.Nejdříve po nás chtěli kopii kupní smlouvy na což sem jim řekl že neexistuje aby do ní nahlédli.Potom chtěli ofotit velký technický průkaz a to tak že z obou stran a poslat.Řešil sem to s pojišťovnou a poslal sem jim ofocený techničák pouze z té strany kde je jasně napsáno kdo byl původní majitel a kdo je nynější majitel a kdy se auto přepisovalo.Ale oni stále volají a volají a už vyhrožují že přijedou osobně a podobně.Dokážou volat i 3 týdně ! Co s tím ? Díky.
Re: Pokuta od ČKP
06. 09. 2015 12:34
Obecně platí pro všechny!... vyber si z toho co uznáš za vhodné = [www.antickp.cz]
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
VdJHD
Příspěvek: