Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pokuta od ČKP

Autor lennies 
Všechny soubory přiložené k tématu

Název souboru Velikost souboru   Autor Datum  
KP nemá vliv a mělo vliv 24.jpg 205.1 KB otevřít | stáhnout milan.cukrar 16. 01. 2014 Číst příspěvek
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 24. 09. 2019 20:07

lennies
Pokuta od ČKP
30. 08. 2013 15:22
Dobrý den,
potřebovala bych nutně poradit.
Před dvěma roky jsem si koupila motocykl. Po několika dnech se technický stav začal zhoršovat až motocykl přestal jezdit úplně.
Povinné ručení jsem si sjednala hned první den po zakoupení. Avšak jsem motocykl nestihla přihlásit ani zaevidovat na STK kvůli úplné nepojízdnosti. Po prvotním vzteku na prodávajícího jsem ale neodevzdala ani SPZ do depozitu a na další rok už jsem povinné ručení nesjednala. Nyní jsem motorku dala do opravy (vysoké finanční náklady), chci sjednat nové pojištění, motocykl přihlásit a následně prodat.
Chci se zeptat, jaké mi hrozí sankce za nepřihlášení motocyklu, neodevzdání značek do depozitu ani za sjednání dalšího povinného ručení?
Jsem ochotná zaplatit "nějakou" pokutu, ale pokutu 30,- za každý den celého roku mi přijde trochu moc.
Je možné se vůči tomu nějak bránit?
Vím, že je to moje chyba, ale bohužel se taková situace stala.
Děkuji všem za odpověď.
Re: Pokuta od ČKP
30. 08. 2013 15:45
Ahoj Lennies = k tomu Tvému problému = NEEXISTUJE žádná doba na doregistrování a tedy ani neplyne z tohoto žádná sankce - NIKDO NENÍ POVINNEN koupené vozidlo na sebe přihlásit/doregistrovat - provozovat - ( toto řeší zákon 56/2001) a není také povinnen toto vozidlo ze zákona pojistit = stojí-li na veřejně nepřístupném místě = toto řeší zák. 168/99 v §1 odst.2 kde je uvedeno na jakých komunikacích je zákonná povinnost mít sjednáno povinné ručení !!! Další věcí je odevzdání RZ do depozitu = a i zde neexistuje žádná sankce = jelikož bez doregistrování NA = někoho = nelze RZ odevzdat. V tomto stádiu nelze provést žádný evidenční krok = nejdříve je nutné vozidlo doregistrovat. Jak to dál čtu, TAK = nemusíš na sebe registrovat ale můžeš tento motocykl prodat dál.
lennies
Re: Pokuta od ČKP
30. 08. 2013 16:05
Ahoj, já mám právě obavu, že až si zítra pojedu pro opravený motocykl a v pondělí jej budu chtít přihlásit, tak začne koloběh problémů jak na magistrátu (kvůli nedání SPZ alespoň do depozitu) a následně na ČKP pro zafinancování příspěvku do garančního fondu. Chci předejít komplikacím a zjistit si, co nejvíce info pro případ, že ČKP nebude chtít komunikovat a příspěvek, který by mohl činit až 11tisíc, zaplatit. Díky
Re: Pokuta od ČKP
30. 08. 2013 17:09
Tak ještě jednou = až si půjdeš pro motorku a budeš chtít s ní i odjet ( po vlastní ose) - tak si ji předem pojisti, aby byla podle zákona pojištěna = TO ZAPRVÉ!
ZA DRUHÉ = půjdeš - li si motorku na sebe doregistrovat nebude s tímto spojen žádný problém (na registračním místě) - bude-li motorka v souladu s evidenční kontrolou - která je při tomto úkonu nutná. Jak už jsem psal = NELZE ODEVZDAT RZ do depozitu v tzv. odhlášce NA.....= nemůže a ani neplyne z tohoto žádná sankce!!!
Za TŘETÍ = prašivině pod zkratkou čkp jejím manýrům se vyhnout NEDÁ = voni se určitě ozvou a budou BUZEROVAT!!! Budeš muset zvolit cestu, jakým způsobem jim doložíš své tvrzení o neprovozování. Potvrzení servisu po dobu opravy je také jedna z možných obraných reakcí anebo i příloha s podpisy svědků, že moto nebyla v rozporu se zákonem provozována - především proto, že nebyla provozována vůbec!!
Trvat si na svém neporušení zákona = tj. - koupila jsem ale nehodlala jsem motorku ( vozidlo ) provozovat ( použít zákon který tuto věc upravuje 56/2001), - stálo na veřejně nepřístupném místě neb bylo v servisu a pod. a až nyní jsem se rozhodla moto provozovat a tedy i přihlásit na své jméno a tedy i pojistit přesně podle zákona (opět citaci zákona za kterých je nutné sjednání pojištění). ŽÁDNÁ SLOHOVÁ CVIČENÍ !!!!!!= jen fakta !!!
tetriska
Re: Pokuta od ČKP
02. 09. 2013 14:21
Dobrý den,
dnes přítel obdržel dopis od čkp s výzvou k uhrazení pokuty ve výši přes 65.000 kč.
Důvodem je provozování osobního vozidla bez pojištění odpovědnosti v době od 15.2.2012 do 1.7.2013.

Je možné, že je ta částka opravdu takhle vysoká?
Je opravdu jeho povinností to zaplatit do 30-ti nebo je nějaký způsob, jak z toho ven?
Prosím poraďte, pokud máte zkušenosti.
Předem moc děkuju.
Re: Pokuta od ČKP
03. 09. 2013 14:22
Tetrisko = chceš-li na svůj dotaz nějakou odpověď musíš napsat více info. Na takto obecnou otázku je na tomto webu odpovědí mraky. Je-li částka týkající se výzvy a tedy příspěvku do GF čkp ve výši, kterou uvádíš asi bych se šel poradit s právníkem o vhodném postupu. Obecně lze podat námitku na vozidlo NEPROVOZOVANÉ = jaksi prokázat, že nedošlo k porušení zákona ve smyslu jeho provozování v rozporu se zákonem. Na otázku zda může být částka takto vysoká je odpověď asi takováto = NEMĚLA BY BÝT a to hlavně proto, že VONI mají jednat BEZ ZBYTEČNÉHO ODKLADU - a zde bych uvedenou dobu ROZHODNĚ za takovou nepovažoval !!!= ale v této zkorumpované zemi hemžící se jedním hajzlem za druhým spojené s nevymahatelností práva a z některých rozsudků patrné popření Ústavně zaručených práv = je možné vše !!! Jsem zvědav na reakci evropského soudu až bude tuto věc jednou posuzovat - šikanování, obviňování, vymáhání a zastrašování, předávání domnělých dluhů jiným vyděračským subjektům atd. atd. atd. = A TO VŠE OD SOUKROMÉHO SUBJEKTU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Re: Pokuta od ČKP
04. 09. 2013 11:27
Dobrý den
Chtěl bych se zeptat kolik může být maximální pokuta od čkp.Kamarád totiž prodal před 10 lety motorku jenže neudělali ani přepis ani kupní smlouvu motorka už sice 6 let neexistuje byla rozebrána na náhradní díly poradte co má dělat,děkuji.
Re: Pokuta od ČKP
04. 09. 2013 12:16
Ivane-rpdl = předně - NEJDE O ŽÁDNOU POKUTU !!! = nýbrž o PŘÍSPĚVEČEK!!! do GF čkp - jako projev o bezmezném působení vyděračsko-MAFIÁNSKÝCH praktik vycházející z POUHÉ DOMNĚNKY !!! = Mimochodem něco NEVÍDANÉHO A NESLÝCHANÉHO odporující minimálně zdravému rozumu ale především Ústavně zaručeným právům !!! Nepíšeš zda-li se již čkp svou výzvou ozvali = ALE osobně bych odhadl, že nikoliv. HLAVNĚ AŤ NEDĚLÁ NIC = z otázky plyne, že již 10 slovy deset let není majitelem a tedy nemůže nakládat nijakým způsobem Z CIZÍ VĚCÍ !!! Nebyl-li pohyb na pojišťovně nebo na registru vozidel v době platnosti novelizovaného zákona s nejvyšší pravděpodobností se o tomto vozidle nedoví a jestli ano, tak se teprve bude bránit tvrzením o prodeji uskutečněném před těmi deseti lety! Jinak promlčecí doba je stanovena na dobu tří let.
Mara
Re: Pokuta od ČKP
04. 09. 2013 16:00
Tetriska: Prováděl Váš přítel nějaké pohyby v registru nebo v pojištění u daného vozidla v poslední době (obnovil pojištění, prodal a přepsal vozidlo...) ?
O jaký obsah motoru se jedná ?
Re: Pokuta od ČKP
05. 09. 2013 12:12
Moc vám děkuji už jsem mu řekl že nemá dělat vůbec nic."ČESKÁ KOALICE PODVODNÍKŮ se zatím neozvala, pohyb na pojišťovně ani registru nebyl ani nebude protože se mu podařilo získat zpět spz. a doklady už jsem mu řekl at ani nechodí na dopravní inspektorát tu motorku zrušit že by ty darebáci s ČKP po něm hned skočily.Jetě jednou vám moc děkuji.
Re: Pokuta od ČKP
05. 09. 2013 12:54
ivane-rpdl = Nemyslím si, že by v případě zrušení či vyřazení z evidence vozidel se čkp o tomto dozvěděla !!! Tento fašistický orgán čerpá především z údajů od pojišťoven, které má dle zákona srovnávat. Bude-li vozidlo trvale vyřazeno a to i v této době nebude z hlediska zákona toto vozidlo již v evidenci a nebude tudíš EXISTOVAT = nebude tedy ani co srovnávat a riziko, že tomu tak nebude je ještě menší než v případě náhodného obeslání výzvou. Pro jeho klid = bych šel vozidlo zrušit - domluvit se na registru jakým způsobem vyřadit vozidlo z evidence, které neexistuje již řadu let anebo počkat na novelu zákona, který tato stará nepojištěná vozidla ze zákona vyřadí (pravděpodobný rok 2015).
Re: Pokuta od ČKP
09. 09. 2013 11:37
Ještě jednou vám moc děkuji.
lary
Re: Pokuta od ČKP
12. 12. 2013 12:15
auto bylo nepojizdne neodevzdal jsem spz do depozitu jak se branit vuci ckp.dik za info.lary
Re: Pokuta od ČKP
12. 12. 2013 12:23
na stručný dotaz, stručná odpověď.
Bránit se můžete tím, že doložíte, že vozidlo nebylo provozováno a doložíte to 2 svědky.
lary
Re: Pokuta od ČKP
13. 12. 2013 10:14
kdyz dolozim svedectvi o tom ze auto bylo nepojizdne a pozdeji jsem ho prodal za simbolickou cenu 3000kc jak muze zareagovat ckp pripadne soud ktery se bude tim zabyvat dik za info lary
Re: Pokuta od ČKP
15. 12. 2013 20:40
Musíte doložit 2 svědectví a nenechat to dojít k soudu. Musíte se bránit aktivně, ne jen čekat na něco či někoho.
lary
Re: Pokuta od ČKP
17. 12. 2013 15:51
muze byt vdanem pripade cestne prohlaseni od rodinneho prislusnika ze auto bylo nepojizdne a ze dlouhodobe bylo zaparkovano pred domem a nasledne odtazeno kupcem dik za info lary
Lída
Re: Pokuta od ČKP
17. 12. 2013 17:31
to kdokoliv: Bohužel nemáte pravdu. Zákon č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu na pozemních komunikacích, nezná pojmy odregistrování a doregistrování. Jsou to termíny používané nesprávmě samotnými úřady, které ale v zákoně nejsou. Zákon jasně hovoří o 1) přihlášení k registraci, 2) změně údajů v registru a 3) vyřazení vozidla z registru (trvalém a dočasném).

Dle § 6 odst. 1 Každý, kdo hodlá provozovat na území České republiky silniční motorové vozidlo a přípojné vozidlo, je povinen tato vozidla přihlásit k registraci na předepsaném tiskopisu u příslušného obecního úřadu obce s rozšířenou působností, s výjimkou osob, jejichž pobyt na území České republiky netrvá déle než 185 dnů v příslušném kalendářním roce, (dále jen "žadatel"winking smiley.

Pokud je již vozidlo jednou registrováno a dojde ke změně vlastnictví takového vozidla, musí dle § 11 odst. 1 vlastník registrovaného silničního motorového vozidla a přípojného vozidla, zástavní věřitel a další osoby, jichž se zápis v registru silničních vozidel týká (například kupující, či obdarovaný), požádat příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností o provedení zápisu změn údajů zapisovaných v registru silničních vozidel.

Uvedená povinnost musí být dle ust. § 12 odst. 1 splněna do 10 pracovních dnů od skutečnosti, která změnu zapisovaného údaje zakládá (např. uzavření kupní smlouvy).

Zákon jasně stanoví postup v případě, že koupíte vozidlo, které nechcete provozovat a to provedení zápisu změny vlastníka a následné dočasné vyřazení vozidla a s ním související odevzdání RZ do depozita (ust. § 13).

V zákoně je dokonce povinnost úřadu vyřadit trvale vozidlo k němuž zaniklo pojištění odpovědnosti z provozu vozidla a nebyla-li ve lhůtě čtrnácti dnů od zániku pojištění odpovědnosti z provozu vozidla uzavřena nová pojistná smlouva o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla týkající se téhož vozidla, na základě které vznikla nejpozději uplynutím této lhůty povinnost pojistníka platit pojistné a povinnost pojistitele poskytnout pojistné plnění pro případ pojistné události (netýká se vozidel dočasně vyřazených z registru). Zde je návaznost na ust. § 15 odst. 5 zákona č. 168/1999 Sb..
Re: Pokuta od ČKP
17. 12. 2013 19:07
lary, pokud je vozidlo zaparkované před domem, jedná se o provozované vozidlo.
lary
Re: Pokuta od ČKP
27. 12. 2013 10:01
ja to auto musel pred ten dum odtahnout je to soukromy pozemek dopis se svedectvim a cestne prohlaseni jsem zaslal naCKP co mohu od toho ocekavat.dik za info lary
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
wdjtn
Příspěvek: