Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Změna pojišťovny, vozidlo nepojištěno 5 dní

Autor Tomas K 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 24. 09. 2019 20:07

Změna pojišťovny, vozidlo nepojištěno 5 dní
20. 11. 2013 23:54
Dobrý den, potřeboval bych radu jak dále postupavat v mém případu:
byl jsem ČKP obeslán s požadavkem na zaplacení 530,- Kč za 5 dni nepojištění osobního outomobilu. Nepojištění vzniklo po zániku smlouvy u jedné pojišťovny a následným uzavřením nové smlouvy u nové pojištění. Na výzvu ČKP jsem argumentoval odstavením vozidla na soukromém pozemku a jeho neprovozováním a dále lhůtou 14 dní stanovenou na sjednání nového pojištění dle zákona 168/1999. Moje námitka zaslaná poštou doporučeně byla ČKP zamítnuta (nemá vliv). Právní nárok na zaplacení ale neupřesnili. Jak tedy dále postupovat? Předem díky za jakoukoli pomoc.
Re: Změna pojišťovny, vozidlo nepojištěno 5 dní
21. 11. 2013 08:04
Dobrý den, určitě se vedle námitky "nemá vliv" po rozkliknutí objeví...nylo doloženo relevantním dokementem.

Musíte nesouhlasit se sdělením "nemá vliv" a doložit relevantní dokumenty, což často stačí dvě svědectví dvou osob. vše vložit on line do případu.

Jejich "právní krok" je to, že to po čase předají inkasní agentuře, + poplatky, ta Vás bude několikrát urgovat, + poplatky, pak se to vrátí čkp a ta to předá právníkům, + poplatky, pak k soudu, platební příkaz, odpor, soud s nejasným výsledkem a...
doporučuji vložit námitku a svědectví..
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
mK4bM
Příspěvek: