Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu

Autor Georgino 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 08. 07. 2021 08:46

Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
13. 09. 2012 15:11
Zdravím všechny.
Omlouvám se, že zakládám nové téma, něco podobného už se tu řešilo, nicméně bych rád dostal konkrétní radu pro tento případ.

Na jaře 2010 jsem koupil auto, se kterým jsou teď problémy. V den koupě jsem s ním dojel domů a odstavil ho na zahradu (oplocený, uzamčený, veřejně nepřístupný pozemek). Protože bylo ve velice špatném technickém stavu, měl jsem v plánu ho nejprve trochu poopravit, než ho budu provozovat. Ano, jsem si vědom, že v tom případě bych měl uložit RZ do depozitu, nicméně auto bylo psané na jakéhosi pána kterého jsem ani neviděl a v odhlášce byl uveden člověk, od kterého jsem to koupil já (on už na sebe auto nepřepsal) a já nemohl uložit RZ do depozitu když jsem nebyl v TP jako majitel auta. (Přepis by stál 10 800 Kč (=dvojnásobek hodnoty auta), proto jsem auto na sebe nepřepsal hned). Pak jsem tedy na autě prováděl různé opravy (po celou dobu se auto nehnulo ze zahrady) a až na podzim jsem si sjednal povinné ručení a cca měsíc auto používal a následně ho prodal dál.

Koncem června letošního roku jsem tedy obdržel od ČKP výzvu k zaplacení příspěvku za období 20.5.2010-19.10.2010. Na zadní stranu jsem napsal tuto skutečnost, že auto nebylo provozováno a tedy nejsem povinnen příspěvek hradit a zaslal zpět. Zanedlouho přišla další upomínka, kde se mimo jiné píše že "Vámi tvrzené skutečnosti nebyly potvrzeny ani nemohly být akceptovány". Dnes jsem tedy volal na uvedenou infolinku s nadějí, že se mi tam někdo poradí jak věc řešit, jenže to jsem byl naivní. Namísto rady jsem se dočkal zhruba desetiminutového přesvědčování, že příspěvek musím uhradit ačkoliv jsem auto neprovozoval, právě proto, že jsem nedal RZ do depozitu a že každé auto které má RZ musí být pojištěno. Když mi pán sdělil, že už mi víc informací poskytnout nemůže, poprosil jsem ho, zda by mi mohl poskytnout kontakt na někoho, kdo mi více informací poskytne. Odpověď byla negativní....

A moje otázka zní, jak postupovat dál? Ještě bych zkusil sepsat čestné prohlášení že jsem vozidlo v uvedené době neprovozoval, můžu připojit svědectví několika sousedů a kamarádů, kteří mi dosvědčí, že auto skutečně stálo na oplocené zahradě... víc už mě nenapadá... Poradíte někdo prosím?
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
13. 09. 2012 20:32
Jistě že poradím, jako desítkám jiných....
milan.cukrar@volny.cz
ICQ 55180641
skype: milancukrar
Přílohy:
otevřít | stáhnout - CKP odmítnutí 02.pdf (88.3 KB)
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
18. 09. 2012 22:03
Díky moc. Zítra jim to pošlu a uvidíme co se bude dít... Pak dám vědět jak to dopadlo
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
19. 09. 2012 17:30
vložte to on line do případu, a čekejte maximálně týden a urgujete!!
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
29. 09. 2012 21:06
Dobrý den,
námitku mi opět zamítli... napsal jsem Vám soukromou zprávu, veřejně to tu rozepíšu až to konečně nějak dopadne... Ale zatím to vypadá, že ČKP má s vydíráním slušných lidí už pořádnou praxi a jen tak snadno se peněz nevzdají... sad smiley(
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
01. 10. 2012 17:55
vrátil jsem se z dovolené, ozvěte se..
Milan Zadrobílek
603 902 651

ICQ 55180641
skype: milancukrar
mailto: milan.cukrar@volny.czPokud se domníváte, že Vás někdo vydírá, obraťte se na policii. Já sedomnívám, že Vás nikdy nevydírá!!
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
04. 10. 2012 17:22
milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud se domníváte, že Vás někdo vydírá,
> obraťte se na policii. Já sedomnívám, že Vás
> nikdy nevydírá!!

Milane, vypadá to že jste jediný, kdo má pocit, že je vše v pořádku. Myslím si že není a vyjadřuje to i zájem Ćerných ovcí (ČT) vysílat o ČKP reportáž.

Je to natolik na hraně, že policie je bohužel v tomto bezbranná, rozhodl by pouze civilní soud při případné žalobě.. viz [www.antickp.cz]
Konkrétně: [www.antickp.cz] resp. [www.antickp.cz]
To by znamenalo investovat peníze a ty já raději investuji efektivně (např. založením tohoto webu).

Chtěl bych Vás poprosit: velice vážím Vaší pomoci, ale pokud nehodláte pomoci veřejně v tomto fóru, použijte raději soukromé zprávy - viz výše. Fórum je tu proto, abychom vytvořili databázi rad, návodů a precedentů, jak lidé v boji proti ČKP úspěšně či neúspěšně postupují, nikoliv k tomu, abyste to "nějak v soukromí zázračně vyřešil". Není smysl tohoto fóra přihrávat Vám kontakty obětí ČKP (ať již to děláte z jakéhokoliv důvodu nebo za peníze), protože to dlouhodobě nic neřeší.

Řešení je vše zveřejnit, včetně vývoje a postupu v konkrétních případech. Nebo Vás ty neustále se opakující případy baví?

Nechci,. aby to vypadalo že si Vaší pomoci nevážím (Vaše příspěvky mají bezpochyby velkou informační hodnotu), nicméně jde mi o způsob a smysl takového počínání.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
09. 10. 2012 21:09
Vážený pane Carlosu, ujišťuji Vás že se mýlíte. Špatně jste vyhodnotil moji reakci, "pokud má někdo pocit vydírání, ať se obrátí na policii". Je mi jasné, že zde nikoho neubráníte (neubráníme) proti vydírání. Na to je jen policie.
Kde jste vzal názor, že se domnívám, že je vše v pořádku. Jste na omylu. Znám stovky případů, ve většině je viníkem právě provozovatel. Proto se domnívám, že není možné udělat databázi případů a správných postupů obrany. V "soukromí to řeším denně, ať již na skype či telefonu, vetšinou i emailem. Nemám zájem, aby mě forum něco přihrávalo, můj jediný zájem je pomoci tazatelům v podobných případech.
Můj důvod je právě tento, pomoci lidem. Stovky úspěšných Vám sdělí, že moje odměna je jejich radost z ušetřených peněz.
Opakující případy mě netěší, zvláště když vidím, jak jsou lidi nepoučitelní. Stejný tazatel již podruhé prošvihl termíny a případ byl předán EOSu. Pak je postup jen on line debatou. Věřte mi, že i v jiné poradně byl tazatel, který mi tento postup vytýkal, ale statisíce ušetřených peněz tazatelů mě utvrzují ve správným postupu. Co se týká zájmu Černých ovcí, nemohu hodnotit, páč neznám podrobnosti. Často sleduji televizní pořady a zpravodajství. Hodněkrát si v duch říkám, kdyby ta reportérka či reportér tušil co říká za špatné informace...

Milý Carlosi, jak byste si představoval moji veřejnou pomoc v případech?
"nicméně jde mi o způsob a smysl takového počínání" myslíte tím smysl mého počínání?
Přeji Vám aby všichni tazatelé našli zde pomoc a uchránili si svoje peníze...
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
11. 10. 2012 21:48
Přidám se k tomuto tématu.Mám podobný problém.Koupil jsem vyřazené terénní auto od firmy,že si ho zrenovuji a přestavím podle svých představ.Pro přepis jsem ho pojistil a v dílně ho rozebral a začal dělat.Potom přišli problémy se zdravím a jiný starosti než stát frontu se značkami na magistrátu. Onkologie stačila.Takže po vyřešení i existenčních problémů mi doma zůstalo rok a půl rozebraný a nepojištěný auto. A taky první vlaštovka od ČKP a EOSu. Chtěli 3500.- Nasranej jsem to zaplatil,s tím že budoucnost bude veselejší.Jenže ouha! Další požadavek na 7500.-! Za jeden kvartál! Takže mi to došlo a začal se o to zajímat. Není to moc veselé vědět že stát je kurva,ale že potratí zrovna ČKP...pročetl jsem toho na internetu hodně a nakonec se spojil s milan.cukrar. ten pán mi hodně poradil,ale i morálně podpořil.To asi neví,ale je to tak.nevím jak jeho rady budou úspěšné,ale hodlám to dotáhnout třeba k soudu.S ČKP komunikuji internetem,jak jsem sám pochopil je problém jim doručit pytel antraxu.Asi to tuší. Takže první dopis-auto neprovozováno,fotky,čestné prohlášení. Odpověď standartní č.1 "Nemá vliv".Další dopis adresuji Mgr. Krejzarovy,co si dovoluje pochybovat a tvrdit jak to důkladně prošetřovali,když mi to můžou lidi potvrdit podpisem atd. A opět odpověď----že to nikdo neuhádne?! Nebudu vás napínat,byla to jednička...Ale byl tam dovětek,bohužel nebyly dodány ty podpisy k posouzení.Tak jsem poprosil sousedy a svědky aby se podepsaly pod ten dopis.Jen podpis,bez čísla občanky nebo RD-co bych dával soukromé údaje těmhle krysám.To jsem i s podpisy ofotil a odeslal...Na jedničku jsem nečekal ani týden.A jako bonus mám na poště něco z Prahy 4.Takže EOS. Budu informovat zde na stránkách,i s dokumentací jestli zvládnu to sem vložit.Mimochodem díky za ně! No a já zatím jdu zvážit další kroky,jestli už je čas na právníka.Líbí se mi ta představa dojít tam s ním osobně,ale nevím.nechám si poradit a dám vědět. Za případné návrhy předem děkuji.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
17. 10. 2012 21:55
evinsene, vy máte u případu napsáno, předáno firmě EOS?

Jak je možné, že u některých případů to ukončí během týdne-14 dní..
jako vedle ..
přeji úspěch a hlavně nečekat a týdně požadovat ukončení případu až do vítězného konce..
Radek
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
25. 10. 2012 21:04
Dobrý den,
přiznám se, také nevím co s těma vydřiduchama. Před lety jsem koupil auto a za měsíc bylo nepojízdné. Odstavil jsem ho na zahradu a byl z něj malý příruční sklad. Pak po několika letech jsem auto odhlásil. Samo, že jsem pojistku zrušil hned po odstavení auta, ale značky do depozita nedal. Což už jsem si při odhlášení vyzobal. Nicméně v březnu letos mi přišel pozdrav od ČKP. Považoval jsem to za blbý vtip a výzvu vyhodil. Po delší době mi přišla upomínka. No jsem holt blb tak budu platit. Zaplatil jsem a žil v domnění že to mám z krku. Jenže pak přišla další výzva. Zavolal jsem tam, že už mají placeno, jenže pán mi odpověděl že je to za jiné období. A došlo mi že starý renault expres mě nakonec cenově vyjde jako hodně kvalitní zánovní automobil.
Napsal jsem námitku a odvolal se na zákon 168/1999. Bylo mi odepsáno, že nemá vliv pro nedostatečné důkazy. Volal jsem na infolinku a chlapík mi řekl, že jakmile nejsou RZ v depozitu musím platit. Řekl jsem že podle zákona 168/1999 je to jinak. On mi odpověděl že to je věc náhledu a interpretace. Znova jsem napsal odvolání a čekám co bude.
Je to pro mne velice složitá věc. Pracuji v zahraničí a do čech se dostanu jednou za delší čas na víkend. Takže ani nejsem schopen včas reagovat na dění kolem toho a jen mě to unavuje a stojí spousty peněz. Je to fakt flustrující když se nemohu pořádně bránit a musím pořád někomu něco dokazovat. Nevím jak z toho ven. Jsem schopen se s nimi sejít i u soudu, ale byla by mě proplacená ušlá mzda za celý týden (na jeden den mě v práci neuvolní a ani to není technicky možné) a ostatní náhrady kolem? Nebo co mám dělat?
Díky za jakoukoli odpověď.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
25. 10. 2012 21:23
Radku, klidně můžete komunikovat internetem i z ciziny. Příspěvky vkládáte on line do případu, tam i kontrolujete dění.
Domnívám se, že se špatně bráníte a musíte více jednat..
Uvědomte si, že vy jste porušil zákon, a spoustu lidí již skončilo odsouzením, když se špatně bránili..
Vám ze srdce přeji takto ukončení..
Přílohy:
otevřít | stáhnout - KP nemá vliv a mělo vliv 02.jpg (352.5 KB)
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
25. 10. 2012 23:00
Tak se to povedlo,mám případ ukončen-neprovozováno! Podával jsem námitku 4x,naposledy v pátek odpoledne a za hodinu tam bylo nemá vliv.Za další hodinu se objevilo červeně Potvrzeno. To mě zmátlo,protože mi nebylo zcela jasné co je potvrzeno.tak jsem tam zavolal v pondělí,nadiktoval číslo případu a zeptal se na rovinu jaký dokument by je uspokojil natolik aby to vliv mělo.Bylo mi řečeno že mají vše a případ bude ukončen. Takže pane Cukrář měl jste pravdu a děkuji. Jestli mohu přispět nějakým postřehem,tak nejdůležitější je neprošvihnout 30ti denní lhůtu na odpověď.na tom je to postavený. Je pravdou že jsem rád že to takhle dopadlo,ale mrazí mě že v tomhle státě kdejaký zkorumpovaný šmejd může založit tuhle instituci,které já dokazuji nevinu v prvním dopise! Pokud se nezruší zákon o doručené písemnosti,že je po čase považována za doručenou tak se tady tyhle lapkové v pohodě uživí. A pokud se lidi budou bát úřadů teda ještě.A pro Radka ještě,jestli napsali nedostatečné důkazy,tak pár podpisů svědků musí stačit přece.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
26. 10. 2012 09:18
evinsen, děkuji za poděkování. Kdyby Vám to nevadilo, mohl byste mi udělat scan obrazovky, kde je historie příspěvků, aby ostatní viděli, že několik odmítnutí nic neznamená...
Jsem přesvědčen, že úředníci vědí, že to ukončí, ale asi mají nařízeno několikrát odmítnout. To víte , jde jen o peníze..
Můžete mi priosím poslat scan emailem:
milan.cukrar@volny.cz

Přeji hezké dny...
Milan
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
26. 10. 2012 12:23
milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Můžete mi priosím poslat scan emailem:


Ten scan muzete nahrat primo zde do diskuse, aby jej ostatni videli (skrze odkaz "Prilozit soubor"winking smiley..
Samozrejme zacernete Vase osobni udaje..

Predem diky!
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
26. 10. 2012 12:27
milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jsem přesvědčen, že úředníci vědí, že to
> ukončí, ale asi mají nařízeno několikrát
> odmítnout. To víte , jde jen o peníze..

Samozřejmě, celý systém je nastaven těsně na hraně zákona. I přes tisíce naštvaných řidičů, stovky stížností (jen kolik jich máme za krátkou existenci tohoto portálu ve fóru) a desítky trestních oznámení, které musí zaměstnávat nejen jejich horkou linku, ale též právní oddělení se jim to sakra vyplatí.

Mám problém především s netransparencí. Představte si případy, kdy obesílají více "potenciálních" pojistníků (ovcí), tito vyměknou a zaplatí. ČKP tak dostane svou odměnu dvakrát i víckrát - myslíte, že ji někomu vrátí?

K tomu když přidám neseriózní jednání a snahu problém "hodit" na pojistníka (viz např. formulace v odpovědi ČKP na trestní oznámení [www.antickp.cz]). Kdyby to bylo ojedinělé - neřeknu ani slovo. Ale v takto velkém rozsahu je to dle mého názoru normální podvod a zlodějina tolerovaná státem.

A ve chvíli kdy bychom jim dokázali, že pochybyli? Naštěstí je tu registr vozidel, s chybnými údaji, takže co nesvedou na pojistníka, můžou snadno svést na chyby v CRV.

Proto jsme založili tento portál - aby lidé věděli, že v tom nejsou sami a že to co se jim děje není ojedinělá náhoda, nýbrž organizovaný pokus o podvod.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
29. 10. 2012 20:48
Omlouvám se za možná trochu hloupý dotaz, ale kam přesně můžu vkládat "Blíže nespecifikované dokumenty"? Vložil jsem tam online nesouhlas s rozhodnutím "nemá vliv", ale vložil jsem to tam přes možnost "pojištěné vozidlo" a teď jsem tam koukal a opět zamítnuto, takže bych jim to tam vložil znova, ale tentokrát nějak líp, aby se tomu aspoň věnovali...
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
29. 10. 2012 21:44
tak tady jsou dokumenty.
Přílohy:
otevřít | stáhnout - odpověď pro čkp 1.doc (23 KB)
otevřít | stáhnout - Vážený pane Magistře Krejzare.doc (22.5 KB)
otevřít | stáhnout - dopis pro čkp 3.doc (22 KB)
otevřít | stáhnout - PA170779.JPG (70.7 KB)
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
29. 10. 2012 22:05
musíte přes vlastnictví vozidla-nutné přílohy-připojit jiný dokument! jestli se vás to otráveně zeptá jestli to myslíte vážně posílat něco jiného než bankovky tak jste správně!
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
30. 10. 2012 15:51
Díky... Hned dneska jsem to tam vložil znovu tak jak to mělo bejt a hned dneska se tam opět objevilo "nemá vliv" a k tomu navíc že bude případ předán k inkasu... viz příloha
To je asi docela průšvih ne? Co teď? sad smiley

EDIT: Jenom ještě dodám... V minulosti jsem jim posílal podepsaný čestný prohlášení mě jakožto majitele auta, ČP majitelky pozemku, kde auto stálo a kopii výpisu z katastru pro ověření majitele... A oni mi s klidnym svědomim napíšou že "Zaslané tvrzení nebylo podloženo žádným relevantním dokumentem." Fakt nestačim zírat co si dovolí... sad smiley
Přílohy:
otevřít | stáhnout - CKP.jpg (122 KB)
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
eKFtw
Příspěvek: