Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu

Autor Georgino 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 08. 07. 2021 08:46

Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
02. 12. 2012 12:57
Ten kontakt na Mgr.Krejzara je aktuální?
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
30. 12. 2012 23:30
Zdravim jeste jednou...zjistil jsem, ze si mohu sehnat doklad o eko likvidaci k datu v minulosti. Mel bych mit nekde plnou moc k prepisu, v nejhorsim pokud by nebyla primo na eko likvidaci, tak bych ji napsal a sel papiry vyradit na magistrat. To by pekac nemusl zjistit ne?

A neporadil by nekdo jak se zachovat ve veci kdy sem, nekdy v roce 2003 koupil vrak auta s papirama a treba ani ne za mesic jsem ho prodal. Do poloprevodu se to nedavalo ani na me, ani na pana co auto kupoval. Samozrejme kupni smlouvu uz davno nemam, ani nevim kde auto skoncilo. Mozná uz dávno neexistuje a na cloveka, kteremu jsem auto prodal uz kontakt nemam, neznam ani jmeno.

Tyto dve veci mi denne dost stresuji. Nerad bych aby mi za par let neco prislo, ze po me chteji par set tisic za prispevky do garancniho fondu. Poradí nekdo? Moc DEKUJI.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
31. 12. 2012 08:33
qack-u = není potřeba se s touto věcí stresovat! Podle OZ jsi zakoupil věc a dál prodal - nic nelegálního! Prašivej zákon začíná až od roku 2009 a co bylo v r. 2003 nemusíš řešit. Ikdyby vozidlo jezdilo tak spojitost s tebou je naprosto vyloučena, když jak píšeš nebylo na Tebe ani odhlášeno! S touto věcí nemůžeš nic dělat - jen by jsi na sebe upozornil v případě, že by jsi chtěl nějakým způsobem vozidlo vyřadit z evidence = a to legálně NELZE udělat - a to především nejen zdůvodu, že vozidlo nevíš kde je a možná neexistuje - ALE HLAVNĚ = NEJSI MAJITELEM !!! = zabýval by jsi se CIZÍ VĚCÍ a v takových případech je jednání protiprávní - dokonce trestné! Užij si SILVESTRA a jestliže nastane "TEN" z mého pohledu neočekávaný okamžik tak se ozvi. Všem přeji do PÁTEHO roku obviňování od ČÉKÁPÉ hodně pevné nervy.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
31. 12. 2012 11:29
díky moc za rady, jsem o neco klidnejsi...takze jestli dobre chapu, bude lepsi, kdyz si sezenu alespon ten papir o ty likvidaci (s puvodnim majitelem se nedomluvim, je po nekolika mrtvicich a rec s nim neni vubec zadna). Kolik let zpetne můze vube pekac prispevky do garančního fondu vymahat?Mel jsem z toho strach, protoze si nedokazu predstavit, ze mi obeslou treba za 15 let a budou po me vymahat prispevky za 19 let coz by byla castka i pres milion.

Jinak taky preju peknyho silvestra vsem a stastnej novej rok smiling smiley
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
31. 12. 2012 14:09
qack-u nevím zda-li jsi mně dobře pochopil ALE : nedělej NIC ! Doklad o ekolikvidaci je k ničemu = nevíš-li zda vozidlo existuje či nikoliv - navíc Ty s tím nemůžeš udělat vůbec nic! = Musel bys ho ( vozidlo) na sebe dohlásit/přepsat = to nelze bez evidenční kontroly-(v případě, že vozidlo existuje) , o plné moci a kupní smlouvě, RZ, či technického průkazu ani nemluvě = takto neuváženým krokem by jsi se mohl dostat do opravdu svízelné situace - v tuto chvíly jsi úplně BEZ RIZIKA! Legislativa neumožňuje osobě, která není zapsána v registru vozidel provádět jakékoliv evidenční úkony nad rámec vlastní registrace/ doregistrování tzn. že bez tohoto nelze ani vyřadit dokonce ani DOČASNĚ ( depozit ) ! A co se týká zpětného vymáhání, (když pominu JEJICH POVINNOST = BEZ ZBYTEČNÉHO ODKLADU!) = tak promlčecí doba jsou tři roky od zahájení řízení. Nejlepší v těchto záležitostech ( těmto podobným ) = JE POPŘENÍ VLASTNICTVÍ = = info = pro všechny !!!
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
31. 12. 2012 15:25
diky za rady, jinak trvale vyradit z evidence lze, ale musi byt taky kupni smlouva. Sam jsem tak auto vyrazoval nekdy v zari. Jinak jedna se o dva pripady (koupe papirů v 2005- eko probehla to vim, ale nemam na to papir a koupe a okamzity prodej auta v 2003, tam nevim co, jak a kde skoncilo a smlouvu uz nemam). Ja jen jestli jsme si rozumeli. A jestli je promlceci doba 3 roky, tak aspon tak...mel sem obavu, ze bych kvuli tomu taky moh jednou skoncit na ulici.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
31. 12. 2012 15:55
gack-u = ještě jednou - Legislativa neumožňuje osobě, která není zapsána v registru vozidel provádět jakékoliv evidenční úkony nad rámec vlastní registrace/ doregistrování tzn. že bez tohoto nelze ani vyřadit dokonce ani DOČASNĚ ( depozit ) ! Píši, že vyřazení nelze provést = BEZ DOREGISTROVÁNÍ za 800kč - po doregistrování i v jednom kroku zároveň vyřadit - to samozřejmě lze. Často se používá v podobných situacích zastoupení v jednání na úřadě za pomoci plné moci a v takovém případě vše proběhne bez potíží. Nepopírám, že některé úřady nepostupují v souladu s metodikou ministerstva a právními postupy v dané problematice a tak se může i stát, že někde dojde k vyřazení vozidla i v rozporu s pokyny. Ještě jsem se s tím ale nesetkal.
Radek
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
29. 01. 2013 12:45
Zdravím všechny.
Já už jsem z toho na prášky. Dnes jsem díky těm #$%^&*! (neznám výstižné slovo na ČKP a to umím být sakra sprostý) měl dohromady už přes hodinu telefoních hovorů ze zahraničí do všech pekel horoucích i ledových.
ČKP se mnou nekomunikuje korektně. Případ už je dokonce předán k Transcomu. Jedni se odkazují na druhé. Chtěl jsem jednoznačné stanovisko po jedněch i druhých. Pani z ČKP mi mezi tím vším řekla, že jsem včas nezareagoval na jejich výzvu. Opáčil jsem se že mám udělaný printscreen komunikace mezi mnou a jima a že jsem včas zareagoval. A bylo mě sděleno toto:

Do 30 dnů se musím ozvat od doručení PRVNÍ výzvy. I když se ozvu a oni to NEUZNAJÍ, nejsou povinni mě o tom informovat! Tím DALŠÍ NÁMITKY už nejsou PLATNÉ A BRÁNY V POTAZ páč skončila 30 denní lhůta!

Doslova:
*já - Pokud mě NAPŘÍKLAD 1.1. doručíte dopis a já 15.1. zareaguji a vy to 1.2. zamítnete tak už nemám šanci s tím nic udělat?!
*ona - přesně tak, už je to po zákonné lhůtě 30 dní a Vám nezbývá jen platit!

Hovor mám nahraný.

V Transcomu šli dokonce tak daleko, že mi tvrdí že mi poslali dopis a já si ho vyzvedl (což je nesmysl, byl jsem uváděnou dobu v zahraničí) a že mnou zaslaný dopis s vlastnoručními podpisy svědků je málo! Prý mám předložit nějakou smlouvu. Na už vzteklý dotaz jakou smlouvu (když auto stálo na mém pozemku) mi nebyli schopní odpovědět a zase začalo kolečko že musím platit a budu mít klid.

Dále obě strany tvrdí, že nejsou povinni mi po mých námitkách něco dokazovat o opaku!
Tak mě napadá jestli bych neměl větší práva v nějakém sibiřském státě. Tohle totiž klasifikuji jako státem uznávanou zlovůli na občanech, kterých se asi potřebuje zbavit....
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
29. 01. 2013 17:56
Radku, (že jsme spolu telefonovali?), je jen na Vás, jak se zachováte. Klidně můžete poslechnout rady i jiných poradců.
Není jen jeden správný postup.
Radek
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
29. 01. 2013 19:47
Milane, máte pravdu mluvili jsme spolu. Ať se snažím sebe víc oni jen mlží a lžou, což už je dle mne i podvod.
Rád už bych to měl z krku. Z hlediska člověka, který je relativně stále doma nepochopíte, že se nemůžu bránit navrhovaným způsobem (ač se snažím). Teď dělám od poloviny prosince u nové firmy. Zde je zkušební lhůta 6 měsíců. Nerad bych kvůli nějakému soudu o práci přišel .Jde o to, že se nemohu jen tak sebrat a říct šéfovi "hele příští týden asi potřebuju ve čtvrtek volno možná půjdu k soudu"....... V téhle práci je třeba mít volno minimálně 1 týden (nejde se zkrátka sebrat a nechat stát auto třeba v NL a pak se kněmu vrátit a pokračovat. Dovolenou si vzít můžu, ale musím ji mít mnimálně 2 měsíce předem hlášenou. Loni mi bylo jedno že bych to ukončil, ale teď už dělám u nikoho jiného.....
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
29. 01. 2013 20:11
Já Vás naprosto chápu, bohužel Vám nemůžu pomoci, vysvětlim jim, že jste mimo ČR a můžete jedině emailem...
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
13. 02. 2013 16:31
Zdravím, je to trošku mimo mísu ale místní znalci by mi mohli poradit.
Je možnost vyřadit automobil z evidence když už neexistuje,resp je použit jako dárce orgánů na jiné veterány,a značky leží v depozitu? Slyšel jsem něco o čestném prohlášení že se vozidlo používá např." jako bouda pro psa" a to stačí.
Díky za odpověd
Lukas
Jitka
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
13. 02. 2013 17:09
Lukáš - nelze. Zrovna jsme se se známým na ten samý případ informovali na dopravce. Neboli vyřazení vozidla na takzvané jiné účely ( bouda pro psa ). Šlo by za předpokladu, že prokážete důkazní materiály formou fotek. Nafocené auto, kde stojí ( soukr. pozem.), k čemu slouží, nafocený VIN kod plus fotky, co jste provedl s provozními kapalinami ( ekol. likv. ) atd.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
13. 02. 2013 19:41
Tak jak tedy na to? Jak jste to vyřešili?Je možnost že když udělám čestné prohlášení že auto bylo zlikvidované před uvedením zákona o eko likvidaci,že mi papíry zruší?
Díky za všechny názory
Lukas
Jitka
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
13. 02. 2013 20:06
Známý to zatím nevyřešil nijak, spz zůstavají nadále v depozitu, taky neví jak to vyřešit. A Vám přišel dopis od čpk?
To s tím čestným prohlášením, že to bylo zlikvidované před uvedením zákona, by mě taky zajímalo jak to je? Tak snad někdo poradí.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
16. 02. 2013 07:59
Lukasi, pokud ste auto zlikvidoval pred 1.5.2004, tak staci vase cestne prohlaseni, dojdete na urad a tam vam pomohou.
Ale pozor, Pokud po tomto datumu byla sjedana pojistka a stk, poslou vas domu a mozna i prijde nejaka pokuta za uvedeni v omyl.

Pokud jste auto zlikvidoval treba v roce 2007, zajdete na urad, pozadate o spravni rizeni, ze ste si nebyl vedom zakona o ekolikvidaci..... 3 roky promlceni........ zadna sankce
A zazadate o dodatecne vyrazeni z registru. stale podotykam, ze tam maji info a to presne, kdy auto bylo pojisteno a o stk.
Tak si nevymysket.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
18. 02. 2013 19:33
díky za info,mám takovej pocit,že jsem to stihnul do toho termínu v roce 2004
Lukas
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
18. 02. 2013 20:07
Lukáši, nesmíte úřadu sdělit, že vozidlo neexistuje... musíte použit možnosti a znalosti..
Každý úřad ale postupuje jinak.
já vyřadil na tuto fotku. ..........pojízdný nosič nářadí..
Přílohy:
otevřít | stáhnout - P1020917.jpg (598.1 KB)
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
19. 02. 2013 03:34
Já se domnívám, že bez problémů může. Můj případ byl také takový. Přišel jsem tam a bylo mi zděleno, co jsem psal. Ale pojízdný vozík je dobrý. smiling smiley

No, ale je pravda, že když tam bude sedět úředník, který je tam jen pro to, aby sral lidi....... Tak bude dělat zle,protože, oni mají přeci právo na vše.
Pravdou zůstává, že ve skutečnosti po promlčení nemají právo žádné!!!!!!
Přikláním se k Milanovi, pokud bylo auto sešrotovaný až po 1.5.2004. ( vyšel zákon o odpadech a ekolikvidaci vozu)
Ale jen tehdy, pokud tam bude sedět dement!!!!!

Jako perličky s úředníky z magistrátu......
1) Myslíte, že je reálné na úseku 30m , vozem A začít předjíždět jedoucí vůz B, předjet, zařadit se a potom prudce sešlápnout brzdy a tím zastavit, předjížděný vůz B prudce brzdil, aby se mohl vůz A zařadit před něj ..... dále vůz B nestihl reagovat a i přes intenzivní brždění svou LEVOU stranou narazil do vozu A. Že vůz B na vůz A dle brzdných čar měl směřovat PRAVOU stranou, je v pořádku, protože je vše možné..... Opět upozornuji vše na 30m!!!!

2) v tom samém případě..... Dle magistrátu je v pořádku, pochopitelné a v souladu se zákony.....
Jedu vozem B, za mne se zařadí rozejtý vůz A, mám z něho strach, mám také strach o své dítě na zadní sedačce, tak bezprostředně po té, prudce sešlápnu brdzy (vozidla B ) až zastavím, dále se rozjedu, v protisměru jede kolona vozidel, za jízdy otevřu dveře vozu, vykloním se z jedoucího vozu, otočím se a řidiči vozu A hrozím pěstí!!!! (na základě tohoto mne měl identifikovat!!!!)

3)....opět ten samý případ..... Je zcela možné, aby vůz B měl rozmlácenou levou stranu ( vzniklá škoda 13.500 na vozu Š. Favorit), a vůz A byl bez známek poškození. Možné, hlavně pro to, že vůz B do vozu A narazil jen velmi malou rychlostí.

4) ........ Vůz B byl po technické stránce evidentně v pořádku, a to i brzdný sistém,když zanechal na suché zpevněné vozovce pouze 1 brzdnou čáru a to od levého kola.

5) Znalce není zapotřebí, protože k věci se nám vyjádřil machanik od ŠKODA AUTO.

6) Vozidlo A logicky nezanechalo žádné brzdné stopy, když má systém ABS ASR EDF, díky těmto systémům, je brždění ideální a beze stop!!!! ( o EDF jsem slyšel ten den poprvé a naposledy) nemám ani EDS ani ESP.
Atd.........


Nemožné - OMYL???? Jestli vlastním formuli-ne???? nebo jezdím letadlem-ne????

10 měsíců bez papírů, pro mne......... za řízení vozu A, který jsem v ten den neřídil. ......Měl jsem z místa nehody ujet.
Zaplatil jsem si tedy soudního znace, Do dnes se soudím. A pokoj nedám, jak už jsem uvedl, ale stojí to prachy a opravdu nervy, když vidíte, jak jeden úřad drží druhý. Kraj zase krajský soud....Už jsem to chtěl řešit formou podsvětí, ale držím se a věřím i v mezinárodní soud. Teď podávám tr. oz. za podvod. 13.3. mám soud z pojištovnou ohledně regesu........ Kasační soud... čekáme na termín, ministerstvo........... čekám rok na vyjádření........ atd ..... seru atamový hřiby.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
19. 02. 2013 08:21
Docktore, musím s Vámi souhlasit, je to o úředníkovi, který (ne)chce vyhovět. Kdysi jsem obeslal asi 8 evidencí vozidel se stejným dotazem na postup při vyřazení a vždy se dočkal rozdílných odpovědí. od vynikající pomoci, až po sdělení, že to nejde. Když jsem po čase položil jiný dotaz opět různým evidencím, opakoval se přístup úředníků.

Musím sdělit, že ale většina odpovědí byla příjemných, často mi volali a vysvětlovali postupy, nežli by je popisovali..
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
9HMNb
Příspěvek: