Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu

Autor Georgino 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 24. 09. 2019 20:07

Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
13. 09. 2012 15:11
Zdravím všechny.
Omlouvám se, že zakládám nové téma, něco podobného už se tu řešilo, nicméně bych rád dostal konkrétní radu pro tento případ.

Na jaře 2010 jsem koupil auto, se kterým jsou teď problémy. V den koupě jsem s ním dojel domů a odstavil ho na zahradu (oplocený, uzamčený, veřejně nepřístupný pozemek). Protože bylo ve velice špatném technickém stavu, měl jsem v plánu ho nejprve trochu poopravit, než ho budu provozovat. Ano, jsem si vědom, že v tom případě bych měl uložit RZ do depozitu, nicméně auto bylo psané na jakéhosi pána kterého jsem ani neviděl a v odhlášce byl uveden člověk, od kterého jsem to koupil já (on už na sebe auto nepřepsal) a já nemohl uložit RZ do depozitu když jsem nebyl v TP jako majitel auta. (Přepis by stál 10 800 Kč (=dvojnásobek hodnoty auta), proto jsem auto na sebe nepřepsal hned). Pak jsem tedy na autě prováděl různé opravy (po celou dobu se auto nehnulo ze zahrady) a až na podzim jsem si sjednal povinné ručení a cca měsíc auto používal a následně ho prodal dál.

Koncem června letošního roku jsem tedy obdržel od ČKP výzvu k zaplacení příspěvku za období 20.5.2010-19.10.2010. Na zadní stranu jsem napsal tuto skutečnost, že auto nebylo provozováno a tedy nejsem povinnen příspěvek hradit a zaslal zpět. Zanedlouho přišla další upomínka, kde se mimo jiné píše že "Vámi tvrzené skutečnosti nebyly potvrzeny ani nemohly být akceptovány". Dnes jsem tedy volal na uvedenou infolinku s nadějí, že se mi tam někdo poradí jak věc řešit, jenže to jsem byl naivní. Namísto rady jsem se dočkal zhruba desetiminutového přesvědčování, že příspěvek musím uhradit ačkoliv jsem auto neprovozoval, právě proto, že jsem nedal RZ do depozitu a že každé auto které má RZ musí být pojištěno. Když mi pán sdělil, že už mi víc informací poskytnout nemůže, poprosil jsem ho, zda by mi mohl poskytnout kontakt na někoho, kdo mi více informací poskytne. Odpověď byla negativní....

A moje otázka zní, jak postupovat dál? Ještě bych zkusil sepsat čestné prohlášení že jsem vozidlo v uvedené době neprovozoval, můžu připojit svědectví několika sousedů a kamarádů, kteří mi dosvědčí, že auto skutečně stálo na oplocené zahradě... víc už mě nenapadá... Poradíte někdo prosím?
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
13. 09. 2012 20:32
Jistě že poradím, jako desítkám jiných....
milan.cukrar@volny.cz
ICQ 55180641
skype: milancukrar
Přílohy:
otevřít | stáhnout - CKP odmítnutí 02.pdf (88.3 KB)
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
18. 09. 2012 22:03
Díky moc. Zítra jim to pošlu a uvidíme co se bude dít... Pak dám vědět jak to dopadlo
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
19. 09. 2012 17:30
vložte to on line do případu, a čekejte maximálně týden a urgujete!!
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
29. 09. 2012 21:06
Dobrý den,
námitku mi opět zamítli... napsal jsem Vám soukromou zprávu, veřejně to tu rozepíšu až to konečně nějak dopadne... Ale zatím to vypadá, že ČKP má s vydíráním slušných lidí už pořádnou praxi a jen tak snadno se peněz nevzdají... sad smiley(
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
01. 10. 2012 17:55
vrátil jsem se z dovolené, ozvěte se..
Milan Zadrobílek
603 902 651

ICQ 55180641
skype: milancukrar
mailto: milan.cukrar@volny.czPokud se domníváte, že Vás někdo vydírá, obraťte se na policii. Já sedomnívám, že Vás nikdy nevydírá!!
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
04. 10. 2012 17:22
milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud se domníváte, že Vás někdo vydírá,
> obraťte se na policii. Já sedomnívám, že Vás
> nikdy nevydírá!!

Milane, vypadá to že jste jediný, kdo má pocit, že je vše v pořádku. Myslím si že není a vyjadřuje to i zájem Ćerných ovcí (ČT) vysílat o ČKP reportáž.

Je to natolik na hraně, že policie je bohužel v tomto bezbranná, rozhodl by pouze civilní soud při případné žalobě.. viz [www.antickp.cz]
Konkrétně: [www.antickp.cz] resp. [www.antickp.cz]
To by znamenalo investovat peníze a ty já raději investuji efektivně (např. založením tohoto webu).

Chtěl bych Vás poprosit: velice vážím Vaší pomoci, ale pokud nehodláte pomoci veřejně v tomto fóru, použijte raději soukromé zprávy - viz výše. Fórum je tu proto, abychom vytvořili databázi rad, návodů a precedentů, jak lidé v boji proti ČKP úspěšně či neúspěšně postupují, nikoliv k tomu, abyste to "nějak v soukromí zázračně vyřešil". Není smysl tohoto fóra přihrávat Vám kontakty obětí ČKP (ať již to děláte z jakéhokoliv důvodu nebo za peníze), protože to dlouhodobě nic neřeší.

Řešení je vše zveřejnit, včetně vývoje a postupu v konkrétních případech. Nebo Vás ty neustále se opakující případy baví?

Nechci,. aby to vypadalo že si Vaší pomoci nevážím (Vaše příspěvky mají bezpochyby velkou informační hodnotu), nicméně jde mi o způsob a smysl takového počínání.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
09. 10. 2012 21:09
Vážený pane Carlosu, ujišťuji Vás že se mýlíte. Špatně jste vyhodnotil moji reakci, "pokud má někdo pocit vydírání, ať se obrátí na policii". Je mi jasné, že zde nikoho neubráníte (neubráníme) proti vydírání. Na to je jen policie.
Kde jste vzal názor, že se domnívám, že je vše v pořádku. Jste na omylu. Znám stovky případů, ve většině je viníkem právě provozovatel. Proto se domnívám, že není možné udělat databázi případů a správných postupů obrany. V "soukromí to řeším denně, ať již na skype či telefonu, vetšinou i emailem. Nemám zájem, aby mě forum něco přihrávalo, můj jediný zájem je pomoci tazatelům v podobných případech.
Můj důvod je právě tento, pomoci lidem. Stovky úspěšných Vám sdělí, že moje odměna je jejich radost z ušetřených peněz.
Opakující případy mě netěší, zvláště když vidím, jak jsou lidi nepoučitelní. Stejný tazatel již podruhé prošvihl termíny a případ byl předán EOSu. Pak je postup jen on line debatou. Věřte mi, že i v jiné poradně byl tazatel, který mi tento postup vytýkal, ale statisíce ušetřených peněz tazatelů mě utvrzují ve správným postupu. Co se týká zájmu Černých ovcí, nemohu hodnotit, páč neznám podrobnosti. Často sleduji televizní pořady a zpravodajství. Hodněkrát si v duch říkám, kdyby ta reportérka či reportér tušil co říká za špatné informace...

Milý Carlosi, jak byste si představoval moji veřejnou pomoc v případech?
"nicméně jde mi o způsob a smysl takového počínání" myslíte tím smysl mého počínání?
Přeji Vám aby všichni tazatelé našli zde pomoc a uchránili si svoje peníze...
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
11. 10. 2012 21:48
Přidám se k tomuto tématu.Mám podobný problém.Koupil jsem vyřazené terénní auto od firmy,že si ho zrenovuji a přestavím podle svých představ.Pro přepis jsem ho pojistil a v dílně ho rozebral a začal dělat.Potom přišli problémy se zdravím a jiný starosti než stát frontu se značkami na magistrátu. Onkologie stačila.Takže po vyřešení i existenčních problémů mi doma zůstalo rok a půl rozebraný a nepojištěný auto. A taky první vlaštovka od ČKP a EOSu. Chtěli 3500.- Nasranej jsem to zaplatil,s tím že budoucnost bude veselejší.Jenže ouha! Další požadavek na 7500.-! Za jeden kvartál! Takže mi to došlo a začal se o to zajímat. Není to moc veselé vědět že stát je kurva,ale že potratí zrovna ČKP...pročetl jsem toho na internetu hodně a nakonec se spojil s milan.cukrar. ten pán mi hodně poradil,ale i morálně podpořil.To asi neví,ale je to tak.nevím jak jeho rady budou úspěšné,ale hodlám to dotáhnout třeba k soudu.S ČKP komunikuji internetem,jak jsem sám pochopil je problém jim doručit pytel antraxu.Asi to tuší. Takže první dopis-auto neprovozováno,fotky,čestné prohlášení. Odpověď standartní č.1 "Nemá vliv".Další dopis adresuji Mgr. Krejzarovy,co si dovoluje pochybovat a tvrdit jak to důkladně prošetřovali,když mi to můžou lidi potvrdit podpisem atd. A opět odpověď----že to nikdo neuhádne?! Nebudu vás napínat,byla to jednička...Ale byl tam dovětek,bohužel nebyly dodány ty podpisy k posouzení.Tak jsem poprosil sousedy a svědky aby se podepsaly pod ten dopis.Jen podpis,bez čísla občanky nebo RD-co bych dával soukromé údaje těmhle krysám.To jsem i s podpisy ofotil a odeslal...Na jedničku jsem nečekal ani týden.A jako bonus mám na poště něco z Prahy 4.Takže EOS. Budu informovat zde na stránkách,i s dokumentací jestli zvládnu to sem vložit.Mimochodem díky za ně! No a já zatím jdu zvážit další kroky,jestli už je čas na právníka.Líbí se mi ta představa dojít tam s ním osobně,ale nevím.nechám si poradit a dám vědět. Za případné návrhy předem děkuji.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
17. 10. 2012 21:55
evinsene, vy máte u případu napsáno, předáno firmě EOS?

Jak je možné, že u některých případů to ukončí během týdne-14 dní..
jako vedle ..
přeji úspěch a hlavně nečekat a týdně požadovat ukončení případu až do vítězného konce..
Radek
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
25. 10. 2012 21:04
Dobrý den,
přiznám se, také nevím co s těma vydřiduchama. Před lety jsem koupil auto a za měsíc bylo nepojízdné. Odstavil jsem ho na zahradu a byl z něj malý příruční sklad. Pak po několika letech jsem auto odhlásil. Samo, že jsem pojistku zrušil hned po odstavení auta, ale značky do depozita nedal. Což už jsem si při odhlášení vyzobal. Nicméně v březnu letos mi přišel pozdrav od ČKP. Považoval jsem to za blbý vtip a výzvu vyhodil. Po delší době mi přišla upomínka. No jsem holt blb tak budu platit. Zaplatil jsem a žil v domnění že to mám z krku. Jenže pak přišla další výzva. Zavolal jsem tam, že už mají placeno, jenže pán mi odpověděl že je to za jiné období. A došlo mi že starý renault expres mě nakonec cenově vyjde jako hodně kvalitní zánovní automobil.
Napsal jsem námitku a odvolal se na zákon 168/1999. Bylo mi odepsáno, že nemá vliv pro nedostatečné důkazy. Volal jsem na infolinku a chlapík mi řekl, že jakmile nejsou RZ v depozitu musím platit. Řekl jsem že podle zákona 168/1999 je to jinak. On mi odpověděl že to je věc náhledu a interpretace. Znova jsem napsal odvolání a čekám co bude.
Je to pro mne velice složitá věc. Pracuji v zahraničí a do čech se dostanu jednou za delší čas na víkend. Takže ani nejsem schopen včas reagovat na dění kolem toho a jen mě to unavuje a stojí spousty peněz. Je to fakt flustrující když se nemohu pořádně bránit a musím pořád někomu něco dokazovat. Nevím jak z toho ven. Jsem schopen se s nimi sejít i u soudu, ale byla by mě proplacená ušlá mzda za celý týden (na jeden den mě v práci neuvolní a ani to není technicky možné) a ostatní náhrady kolem? Nebo co mám dělat?
Díky za jakoukoli odpověď.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
25. 10. 2012 21:23
Radku, klidně můžete komunikovat internetem i z ciziny. Příspěvky vkládáte on line do případu, tam i kontrolujete dění.
Domnívám se, že se špatně bráníte a musíte více jednat..
Uvědomte si, že vy jste porušil zákon, a spoustu lidí již skončilo odsouzením, když se špatně bránili..
Vám ze srdce přeji takto ukončení..
Přílohy:
otevřít | stáhnout - KP nemá vliv a mělo vliv 02.jpg (352.5 KB)
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
25. 10. 2012 23:00
Tak se to povedlo,mám případ ukončen-neprovozováno! Podával jsem námitku 4x,naposledy v pátek odpoledne a za hodinu tam bylo nemá vliv.Za další hodinu se objevilo červeně Potvrzeno. To mě zmátlo,protože mi nebylo zcela jasné co je potvrzeno.tak jsem tam zavolal v pondělí,nadiktoval číslo případu a zeptal se na rovinu jaký dokument by je uspokojil natolik aby to vliv mělo.Bylo mi řečeno že mají vše a případ bude ukončen. Takže pane Cukrář měl jste pravdu a děkuji. Jestli mohu přispět nějakým postřehem,tak nejdůležitější je neprošvihnout 30ti denní lhůtu na odpověď.na tom je to postavený. Je pravdou že jsem rád že to takhle dopadlo,ale mrazí mě že v tomhle státě kdejaký zkorumpovaný šmejd může založit tuhle instituci,které já dokazuji nevinu v prvním dopise! Pokud se nezruší zákon o doručené písemnosti,že je po čase považována za doručenou tak se tady tyhle lapkové v pohodě uživí. A pokud se lidi budou bát úřadů teda ještě.A pro Radka ještě,jestli napsali nedostatečné důkazy,tak pár podpisů svědků musí stačit přece.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
26. 10. 2012 09:18
evinsen, děkuji za poděkování. Kdyby Vám to nevadilo, mohl byste mi udělat scan obrazovky, kde je historie příspěvků, aby ostatní viděli, že několik odmítnutí nic neznamená...
Jsem přesvědčen, že úředníci vědí, že to ukončí, ale asi mají nařízeno několikrát odmítnout. To víte , jde jen o peníze..
Můžete mi priosím poslat scan emailem:
milan.cukrar@volny.cz

Přeji hezké dny...
Milan
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
26. 10. 2012 12:23
milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Můžete mi priosím poslat scan emailem:


Ten scan muzete nahrat primo zde do diskuse, aby jej ostatni videli (skrze odkaz "Prilozit soubor"winking smiley..
Samozrejme zacernete Vase osobni udaje..

Predem diky!
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
26. 10. 2012 12:27
milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jsem přesvědčen, že úředníci vědí, že to
> ukončí, ale asi mají nařízeno několikrát
> odmítnout. To víte , jde jen o peníze..

Samozřejmě, celý systém je nastaven těsně na hraně zákona. I přes tisíce naštvaných řidičů, stovky stížností (jen kolik jich máme za krátkou existenci tohoto portálu ve fóru) a desítky trestních oznámení, které musí zaměstnávat nejen jejich horkou linku, ale též právní oddělení se jim to sakra vyplatí.

Mám problém především s netransparencí. Představte si případy, kdy obesílají více "potenciálních" pojistníků (ovcí), tito vyměknou a zaplatí. ČKP tak dostane svou odměnu dvakrát i víckrát - myslíte, že ji někomu vrátí?

K tomu když přidám neseriózní jednání a snahu problém "hodit" na pojistníka (viz např. formulace v odpovědi ČKP na trestní oznámení [www.antickp.cz]). Kdyby to bylo ojedinělé - neřeknu ani slovo. Ale v takto velkém rozsahu je to dle mého názoru normální podvod a zlodějina tolerovaná státem.

A ve chvíli kdy bychom jim dokázali, že pochybyli? Naštěstí je tu registr vozidel, s chybnými údaji, takže co nesvedou na pojistníka, můžou snadno svést na chyby v CRV.

Proto jsme založili tento portál - aby lidé věděli, že v tom nejsou sami a že to co se jim děje není ojedinělá náhoda, nýbrž organizovaný pokus o podvod.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
29. 10. 2012 20:48
Omlouvám se za možná trochu hloupý dotaz, ale kam přesně můžu vkládat "Blíže nespecifikované dokumenty"? Vložil jsem tam online nesouhlas s rozhodnutím "nemá vliv", ale vložil jsem to tam přes možnost "pojištěné vozidlo" a teď jsem tam koukal a opět zamítnuto, takže bych jim to tam vložil znova, ale tentokrát nějak líp, aby se tomu aspoň věnovali...
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
29. 10. 2012 21:44
tak tady jsou dokumenty.
Přílohy:
otevřít | stáhnout - odpověď pro čkp 1.doc (23 KB)
otevřít | stáhnout - Vážený pane Magistře Krejzare.doc (22.5 KB)
otevřít | stáhnout - dopis pro čkp 3.doc (22 KB)
otevřít | stáhnout - PA170779.JPG (70.7 KB)
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
29. 10. 2012 22:05
musíte přes vlastnictví vozidla-nutné přílohy-připojit jiný dokument! jestli se vás to otráveně zeptá jestli to myslíte vážně posílat něco jiného než bankovky tak jste správně!
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
30. 10. 2012 15:51
Díky... Hned dneska jsem to tam vložil znovu tak jak to mělo bejt a hned dneska se tam opět objevilo "nemá vliv" a k tomu navíc že bude případ předán k inkasu... viz příloha
To je asi docela průšvih ne? Co teď? sad smiley

EDIT: Jenom ještě dodám... V minulosti jsem jim posílal podepsaný čestný prohlášení mě jakožto majitele auta, ČP majitelky pozemku, kde auto stálo a kopii výpisu z katastru pro ověření majitele... A oni mi s klidnym svědomim napíšou že "Zaslané tvrzení nebylo podloženo žádným relevantním dokumentem." Fakt nestačim zírat co si dovolí... sad smiley
Přílohy:
otevřít | stáhnout - CKP.jpg (122 KB)
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
30. 10. 2012 21:41
připadá mi že čestné prohlášení berou jako tvrzení proti tvrzení. co ty podpisy svědků? nebo faktura?nebo se jich rovnou zeptat co je relevantní dokument(to asi neřeknou,ale co kdyby,) a nebo se zeptat právníka. pokud napíšou že chtějí relevantní dokument tak jim ho dejte...
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
30. 10. 2012 23:11
No já jsem si myslel, že čestný prohlášení bude dostatečně relevantní... Zkusim možná zejtra zavolat na infolinku a zeptat se... případně požadovat konkrétní jméno někoho s kým můžu věc dál řešit (ale to už jsem zkoušel jednou a bez úspěchu). Docela mi nahnalo strach to, že to předávají dál, doufam že se z toho dá ještě nějak vybruslit... Právníka jsem si schovával jako úplně poslední možnost a ta, zdá se mi, právě teď přišla, takže se pozeptám po okolí a nějakýho si zkusim sehnat a probrat to s nim... holt to bude něco stát, ale co se dá dělat, snad mě z toho vyseká... :-/
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
30. 10. 2012 23:56
oni jsou soukromý subjekt a vy taky,tak je to občanskoprávní spor jak jsem vybrouzdal na netu a tak to čestný prohlášení je logicky protitvrzení.chtějí potvrdit vaše tvrzení něčím úředním nebo někým jiným.pro státní instituci je čestné prohlášení relevantní doklad.ale to je logická úvaha co v našem kocourkově nemá oporu.právník nejsem a radu jsem taky hledal na netu.a dostal jsem ji-nesouhlasit-komunikovat-urgovat! ale hlavně v čas!
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
31. 10. 2012 19:34
Tak i kdyby nic jinýho, tak jsem jim posílal čestný prohlášení od dvou lidí... Nicméně... znova jsem si celý tohle vlákno pročet a vidím, že ve Vašem případě už bylo u případu taky napsáno že to předali dál k vymáhání... i přesto se Vám podařilo ČKP přesvědčit o ukončení případu? Jestli ano, ještě zkusím sepsat čestný prohlášení znova a tentokrát si ho nechám podepsat ještě od sousedů, kamarádů a podobně, aby teda byl ten dokument "relevantnější" a pokusím se ještě zabojovat sám... Pokud ani tak neuspěju, budu pokračovat s právníkem... bohužel... Dle mýho názoru je jejich jednání úplně bez problémů napadnutelný, protože očividně uvádějí v upomínkách i na internetu lživý informace (např. "vámi sdělené informace jsme prověřili" a podobně), ale to je jenom moje domněnka, jsem co se tohohle týká naprostej laik...
Tak mi prosím potvrďte, že ještě má cenu zabojovat, i když je u případu uvedeno že to předali k vymáhání a já se ještě budu snažit urgovat... Už mě celá tahle věc unavuje a rozčiluje, fakt nestačim zírat, co si tady pod záštitou státu můžou dovolit...

Jinak dneska se u případu objevila nová informace:

Pozor ! Případ je ve správě inkasní agentury TRANSCOM
Pro informace volejte 225 430 004

Pomalu přestávam věřit tomu, že si ještě pomůžu sám... sad smiley
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
01. 11. 2012 00:42
Už vás mají téměř pripravenýho zacvakat.Transcom ještě udělá baf a je to.Budete další co raději zaplatí. Už jste zjistil jaké papíry chtějí? Na netu je spousta rad.A dovolit si to opravdu můžou,protože jim to prochází.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
01. 11. 2012 08:10
No co jsem tak vyčet na netu, tak svědectví několika lidí by mělo stačit... Fotky ani nic jiného bohužel nemám, opravy na autě jsem prováděl svépomocí a nepřišlo mi to natolik zajímavý abych to fotil... Jde mi spíš o to jestli to ještě lze řešit s ČKP když už to předali transcomu...

Jinak můžu říct, že kdybych byl vydělávající člověk tak už bych to snad i zaplatil, už toho mam tak akorát... nebo spíš bych si zaplatil právníka hned na začátku... ale vzhledem k tomu, že jsem student a žádnej stálej příjem nemam, tak ani nemam z čeho zaplatit příspěvek nebo právníka... asi si budu muset půjčit... Nicméně to ještě nechci vzdát a chtěl bych to řešit s právníkem, ale docela se bojím toho, abych to nakonec stejně nemusel zaplatit, pak by se částka ještě o hodně navýšila a to by byl teprve pořádnej problém... Zítra sepíšu ještě jednou ČP, nechám si ho podepsat od co nejvíc lidí a zkusim to vložit ještě naposled na stránky... Hned na začátku příštího týdne budu shánět právníka s kteým bych to řešil dál...
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
02. 11. 2012 00:06
Přečtětě si toto téma, myslím, že je to docela průlom [www.antickp.cz]
Máte určitě nárok na korektní jednání (konkrétní sdělení jaký dokument jim chybí).
V mém případě jakmile jsem zavětřil nějakou lišárnu (dodal jsem konkrétní důkazy přesto byly zamítnuty jako irelevantní) nečekal jsem ani minutu a okamžitě podal trestní oznámení pro pokus o podvod. Ve Vašem případě je to téměř vyhrožování.

Buď můžete trvat na svém a vyčkat i přes jejich hrocení situace anebo jít do protiútoku (můj případ). Nebál bych se do toho zainteresovat policii - to je zdarma. Formulujte přesně logické argumenty, doplňte podklady, které jste již na ČKP zaslal a nechte konat policii.

Vzor trestního oznámení pro inspiraci zde: [www.antickp.cz]
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
06. 11. 2012 19:28
Mockrát děkuji za cenné rady.

Včera jsem poslal na info@ckp.cz mail s prosbou o předání výkonnému řediteli. V mailu jsem kompletně shrnul o co se jedná a jak postupovala komunikace mezi mnou a ČKP (no spíš jenom mezi mnou...). Napsal jsem tam, že jsem nespokojen s prací příslušných zaměstnanců a poprosil jsem pana ředitele aby osobně věc přezkoumal a dal mi vědět. Zároveň jsem tam připsal na závěr, že je to můj poslední pokus o vstřícné jednání, a že v případě neúspěchu podniknu "další nutné kroky". Jako přílohu jsem připojil další čestné prohlášení, tentokrát s podpisy rodiny, přátel a sousedů... celkem 7 očitých svědků...

Počkám si na odpověď (doufám, že se případem vůbec bude zabývat), pokud bude případ konečně ukončen tak si dost oddychnu a bude klid, pokud ukončen nebude, jsem odhodlán za pomoci právníka (nebo sám, ještě uvidíme) podat trestní oznámení. Dokumentů, které dokazují, že jsem se maximálně vynasnažil jednat pozitivně a vstřícně a že jsem byl naprosto ignorován, mám už celkem hodně...

Tak zatím díky a budu informovat o dalším postupu winking smiley
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
06. 11. 2012 21:05
pan Mgr. Krejzar Vám jistě odpoví...pokud ne, tak se ozvěte..
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
12. 11. 2012 13:31
Tak po týdnu přidávám další poznatek. Mail jsem adresoval výkonnému řediteli ČKP (pan Jakub Hradec). Celý týden jsem netrpělivě očekával odpověď, o kterou jsem pana ředitele prosil v co nejbližší možné době... marně. Takže dneska přepošlu mail ještě panu Krejzarovi, počkám opět do pátku a pak už s nima končím a jde to na trestní oznámení. Jak si můžou dovolit ignorovat i email adresovaný přímo řediteli? Fakt tu drzost přestávám chápat...
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
13. 11. 2012 21:16
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
14. 11. 2012 11:09
Původní mail jsem posílal na mail info@ckp.cz a do hlavičky jsem napsal že prosím o předání, jak jsem se dočetl zde na fóru v jiném vlákně. V pondělí jsem poslal doporučený dopis pro pana Krejzara, teď jsem mu poslal to samé ještě mailem, navíc se mi podařilo konečně sehnat mail i na pana Hradce, takže jsem zprávu poslal znovu i jemu... Doufám že už se odpovědi konečně dočkám...
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
14. 11. 2012 18:07
ČT1 dne 14.11. Černé ovce poslední příspěvek. ČKP v kritice!!!
milalof
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
20. 11. 2012 15:43
Ahoj, gratuluji schopným kapitalistům k vytvoření dobrého businessu posvědceného státem.!!!

Ale pro nás postižené a notně kontrolované až šikanované, nucené používat byrokratické úřady v místech bydliště stovky km od místa zaměstnání by bylo dobré zmírnit tyto nelidsky velké poplatky za pojištění události v minulosti.

Kdyby byla jen jedna pojišťovna povinného ručení, která by se vzdala plnění v případě škody a pojišťovala nepojištěná období v minulosti za cenu, jako pojištuje do budoucnosti s rizikem, tak bychom se u ní mi nepojištění mohli využít takové služby a neplatit přehnané poplatky ČKP, které ve finále nejdou na naše silnice, ale vychytralým do kapes.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
20. 11. 2012 17:30
Milalof, šikana vypadá jinak,
jedna pojišťovna by bylo jen neštěstí. myslíte si, že by pak ceny byli takové jaké jsou? To je konkurence a obchodní politika...
Pokud ale myslíte jednu pojišťovnu, která by zpětně pojištění jen v případě, že je problém, tak kdo by si pojistoval auta? Z čeho by to pojištovna pak platila?
ivajs
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
27. 11. 2012 12:52
Chtěla bych Vás poprosit, zda-li by bylo možné získat na Vás kontakt. Mám stejný problém s Transcomem.ivanabyrtusova@seznam.cz
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
27. 11. 2012 17:36
ale čí kontakt?
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
30. 11. 2012 19:36
Zdravím, v roce 2006 jsem koupil papiry od auta. Auto je psane stale na puvodniho majitele a ani ja nejsem v odhlasce. Papiry mi dodnes lezi i s vinkama a znackama doma. Auto bylo zlikvidovane eko likvidaci (sam jsem jej likvidoval, kdyz jsem mel brigadu na vrakovisti jeste pred tim, nez doslo k prodeji papiru). Jestli byl vystaven nejaky doklad o ekologicke likvidaci, ma ho puvodni majitel, ktery mi papiry prodaval. Pojistka byla dle byvaleho majitele zrusena a posledni technicka skoncila v roce 2003. Můžu mít nejaky problém? Jak mohu celou situaci resit?...pokud pujdu auto vyradit z evidence, zviditelnim se a CKP mi obesle, respektive byvaleho majitele. Diky za nazory.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
30. 11. 2012 20:12
Jak to vidím já = důležitá informace zde v popisu chybí atj. ( kdy byla provedena ekolikvidace) V případě, že vozidlo bylo zlikvidováno ještě před začátkem roku 2009 šel bych za původním majitelem aby došel vozidlo vyřadit z evidence. Můžete mezi sebou udělat nějakou dohodu, aby se ON nebál. V opačném případě jednou z možností, jak toto vozidlo vyřadit -- z Vaší perspektivy = JE dohlásit na sebe a v jednom kroku zároveň vyřadit - ( k tomuto kroku = je zapotřebí být zapsán v tzv. odhlášce a kupní smlouvu, anebo mít platnou plnou moc od majitele k úkonům spojené s přepisem ) - to bude stát nějaké ty kačky za ekovýpalné a přepis. = ( někde tento ekopoplatek neúčtují v případě, že již bylo vozidlo zlikvidováno - to se týká jenom této možnosti - kdy se vyřadí v jednom kroku = je dobré se na tuto možnost zeptat na tom kterém registru vozidel ). ČKP do systému nevidí a proto se o tomto vozidle pravděpodobně ani nedoví - a ikdyby, - tak máte v ruce doklad o ekolikvidaci a to je dosti přesvědčivý důkaz o neprovozování. Popsaná možnost je možná pouze za předpokladu, že doklad o ekolikvidaci existuje. Další možnost a z pohledu nejmenšího odporu a jistoty je ta - POPŘÍT VLASTNICTVÍ v době, že by se ČKP ozvala = tedy prodal jsem vozidlo dál ( před rokem 2009 klidně na ND ) - napsal bych si fiktivní smlouvu s nějakou neexistující osobou a konec! Nemám rád sice tyto praktiky ale bohužel - když nás k tomu legislativa nutí, tak není jiná možnost než lhát aby se věc dala legálně řešit = je to sice do nebe volající hovadina ale takhle to funguje. Dokud budou zákony, které neumožňují normální a logické možnosti potom to bude stále vypadat tak jak to vypadá.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
01. 12. 2012 18:30
Dekuji, za nazor. Takovouto smlouvu jiz pro jistotu nejakou dobu mam, zajimalo by me, jak hodne to CKP prosetruje, jestli treba nemuze chtit zase neco zpatky po me, kdyz daneho cloveka nedohleda a to v pripade, ze existuje nebo ne (ted se naskýtá otázka, jestli je lepsi sehnat fiktivni osobu nebo ne). Napadlo me puvodne, ze bych mohl zkusit napsat vyjadreni, ze casti vozidla byly dovezeny na soukromy a oploceny pozemek a zde dorozprodano (coz je vlastne pravda, cast dilu sem pouzil a cast prodal) a pripojit podpisy svedku (tj. rodinnych prislusniku nebo i lidi co ho se mnou likvidovali). Diky.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
02. 12. 2012 12:57
Ten kontakt na Mgr.Krejzara je aktuální?
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
30. 12. 2012 23:30
Zdravim jeste jednou...zjistil jsem, ze si mohu sehnat doklad o eko likvidaci k datu v minulosti. Mel bych mit nekde plnou moc k prepisu, v nejhorsim pokud by nebyla primo na eko likvidaci, tak bych ji napsal a sel papiry vyradit na magistrat. To by pekac nemusl zjistit ne?

A neporadil by nekdo jak se zachovat ve veci kdy sem, nekdy v roce 2003 koupil vrak auta s papirama a treba ani ne za mesic jsem ho prodal. Do poloprevodu se to nedavalo ani na me, ani na pana co auto kupoval. Samozrejme kupni smlouvu uz davno nemam, ani nevim kde auto skoncilo. Mozná uz dávno neexistuje a na cloveka, kteremu jsem auto prodal uz kontakt nemam, neznam ani jmeno.

Tyto dve veci mi denne dost stresuji. Nerad bych aby mi za par let neco prislo, ze po me chteji par set tisic za prispevky do garancniho fondu. Poradí nekdo? Moc DEKUJI.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
31. 12. 2012 08:33
qack-u = není potřeba se s touto věcí stresovat! Podle OZ jsi zakoupil věc a dál prodal - nic nelegálního! Prašivej zákon začíná až od roku 2009 a co bylo v r. 2003 nemusíš řešit. Ikdyby vozidlo jezdilo tak spojitost s tebou je naprosto vyloučena, když jak píšeš nebylo na Tebe ani odhlášeno! S touto věcí nemůžeš nic dělat - jen by jsi na sebe upozornil v případě, že by jsi chtěl nějakým způsobem vozidlo vyřadit z evidence = a to legálně NELZE udělat - a to především nejen zdůvodu, že vozidlo nevíš kde je a možná neexistuje - ALE HLAVNĚ = NEJSI MAJITELEM !!! = zabýval by jsi se CIZÍ VĚCÍ a v takových případech je jednání protiprávní - dokonce trestné! Užij si SILVESTRA a jestliže nastane "TEN" z mého pohledu neočekávaný okamžik tak se ozvi. Všem přeji do PÁTEHO roku obviňování od ČÉKÁPÉ hodně pevné nervy.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
31. 12. 2012 11:29
díky moc za rady, jsem o neco klidnejsi...takze jestli dobre chapu, bude lepsi, kdyz si sezenu alespon ten papir o ty likvidaci (s puvodnim majitelem se nedomluvim, je po nekolika mrtvicich a rec s nim neni vubec zadna). Kolik let zpetne můze vube pekac prispevky do garančního fondu vymahat?Mel jsem z toho strach, protoze si nedokazu predstavit, ze mi obeslou treba za 15 let a budou po me vymahat prispevky za 19 let coz by byla castka i pres milion.

Jinak taky preju peknyho silvestra vsem a stastnej novej rok smiling smiley
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
31. 12. 2012 14:09
qack-u nevím zda-li jsi mně dobře pochopil ALE : nedělej NIC ! Doklad o ekolikvidaci je k ničemu = nevíš-li zda vozidlo existuje či nikoliv - navíc Ty s tím nemůžeš udělat vůbec nic! = Musel bys ho ( vozidlo) na sebe dohlásit/přepsat = to nelze bez evidenční kontroly-(v případě, že vozidlo existuje) , o plné moci a kupní smlouvě, RZ, či technického průkazu ani nemluvě = takto neuváženým krokem by jsi se mohl dostat do opravdu svízelné situace - v tuto chvíly jsi úplně BEZ RIZIKA! Legislativa neumožňuje osobě, která není zapsána v registru vozidel provádět jakékoliv evidenční úkony nad rámec vlastní registrace/ doregistrování tzn. že bez tohoto nelze ani vyřadit dokonce ani DOČASNĚ ( depozit ) ! A co se týká zpětného vymáhání, (když pominu JEJICH POVINNOST = BEZ ZBYTEČNÉHO ODKLADU!) = tak promlčecí doba jsou tři roky od zahájení řízení. Nejlepší v těchto záležitostech ( těmto podobným ) = JE POPŘENÍ VLASTNICTVÍ = = info = pro všechny !!!
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
31. 12. 2012 15:25
diky za rady, jinak trvale vyradit z evidence lze, ale musi byt taky kupni smlouva. Sam jsem tak auto vyrazoval nekdy v zari. Jinak jedna se o dva pripady (koupe papirů v 2005- eko probehla to vim, ale nemam na to papir a koupe a okamzity prodej auta v 2003, tam nevim co, jak a kde skoncilo a smlouvu uz nemam). Ja jen jestli jsme si rozumeli. A jestli je promlceci doba 3 roky, tak aspon tak...mel sem obavu, ze bych kvuli tomu taky moh jednou skoncit na ulici.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
31. 12. 2012 15:55
gack-u = ještě jednou - Legislativa neumožňuje osobě, která není zapsána v registru vozidel provádět jakékoliv evidenční úkony nad rámec vlastní registrace/ doregistrování tzn. že bez tohoto nelze ani vyřadit dokonce ani DOČASNĚ ( depozit ) ! Píši, že vyřazení nelze provést = BEZ DOREGISTROVÁNÍ za 800kč - po doregistrování i v jednom kroku zároveň vyřadit - to samozřejmě lze. Často se používá v podobných situacích zastoupení v jednání na úřadě za pomoci plné moci a v takovém případě vše proběhne bez potíží. Nepopírám, že některé úřady nepostupují v souladu s metodikou ministerstva a právními postupy v dané problematice a tak se může i stát, že někde dojde k vyřazení vozidla i v rozporu s pokyny. Ještě jsem se s tím ale nesetkal.
Radek
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
29. 01. 2013 12:45
Zdravím všechny.
Já už jsem z toho na prášky. Dnes jsem díky těm #$%^&*! (neznám výstižné slovo na ČKP a to umím být sakra sprostý) měl dohromady už přes hodinu telefoních hovorů ze zahraničí do všech pekel horoucích i ledových.
ČKP se mnou nekomunikuje korektně. Případ už je dokonce předán k Transcomu. Jedni se odkazují na druhé. Chtěl jsem jednoznačné stanovisko po jedněch i druhých. Pani z ČKP mi mezi tím vším řekla, že jsem včas nezareagoval na jejich výzvu. Opáčil jsem se že mám udělaný printscreen komunikace mezi mnou a jima a že jsem včas zareagoval. A bylo mě sděleno toto:

Do 30 dnů se musím ozvat od doručení PRVNÍ výzvy. I když se ozvu a oni to NEUZNAJÍ, nejsou povinni mě o tom informovat! Tím DALŠÍ NÁMITKY už nejsou PLATNÉ A BRÁNY V POTAZ páč skončila 30 denní lhůta!

Doslova:
*já - Pokud mě NAPŘÍKLAD 1.1. doručíte dopis a já 15.1. zareaguji a vy to 1.2. zamítnete tak už nemám šanci s tím nic udělat?!
*ona - přesně tak, už je to po zákonné lhůtě 30 dní a Vám nezbývá jen platit!

Hovor mám nahraný.

V Transcomu šli dokonce tak daleko, že mi tvrdí že mi poslali dopis a já si ho vyzvedl (což je nesmysl, byl jsem uváděnou dobu v zahraničí) a že mnou zaslaný dopis s vlastnoručními podpisy svědků je málo! Prý mám předložit nějakou smlouvu. Na už vzteklý dotaz jakou smlouvu (když auto stálo na mém pozemku) mi nebyli schopní odpovědět a zase začalo kolečko že musím platit a budu mít klid.

Dále obě strany tvrdí, že nejsou povinni mi po mých námitkách něco dokazovat o opaku!
Tak mě napadá jestli bych neměl větší práva v nějakém sibiřském státě. Tohle totiž klasifikuji jako státem uznávanou zlovůli na občanech, kterých se asi potřebuje zbavit....
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
29. 01. 2013 17:56
Radku, (že jsme spolu telefonovali?), je jen na Vás, jak se zachováte. Klidně můžete poslechnout rady i jiných poradců.
Není jen jeden správný postup.
Radek
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
29. 01. 2013 19:47
Milane, máte pravdu mluvili jsme spolu. Ať se snažím sebe víc oni jen mlží a lžou, což už je dle mne i podvod.
Rád už bych to měl z krku. Z hlediska člověka, který je relativně stále doma nepochopíte, že se nemůžu bránit navrhovaným způsobem (ač se snažím). Teď dělám od poloviny prosince u nové firmy. Zde je zkušební lhůta 6 měsíců. Nerad bych kvůli nějakému soudu o práci přišel .Jde o to, že se nemohu jen tak sebrat a říct šéfovi "hele příští týden asi potřebuju ve čtvrtek volno možná půjdu k soudu"....... V téhle práci je třeba mít volno minimálně 1 týden (nejde se zkrátka sebrat a nechat stát auto třeba v NL a pak se kněmu vrátit a pokračovat. Dovolenou si vzít můžu, ale musím ji mít mnimálně 2 měsíce předem hlášenou. Loni mi bylo jedno že bych to ukončil, ale teď už dělám u nikoho jiného.....
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
29. 01. 2013 20:11
Já Vás naprosto chápu, bohužel Vám nemůžu pomoci, vysvětlim jim, že jste mimo ČR a můžete jedině emailem...
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
13. 02. 2013 16:31
Zdravím, je to trošku mimo mísu ale místní znalci by mi mohli poradit.
Je možnost vyřadit automobil z evidence když už neexistuje,resp je použit jako dárce orgánů na jiné veterány,a značky leží v depozitu? Slyšel jsem něco o čestném prohlášení že se vozidlo používá např." jako bouda pro psa" a to stačí.
Díky za odpověd
Lukas
Jitka
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
13. 02. 2013 17:09
Lukáš - nelze. Zrovna jsme se se známým na ten samý případ informovali na dopravce. Neboli vyřazení vozidla na takzvané jiné účely ( bouda pro psa ). Šlo by za předpokladu, že prokážete důkazní materiály formou fotek. Nafocené auto, kde stojí ( soukr. pozem.), k čemu slouží, nafocený VIN kod plus fotky, co jste provedl s provozními kapalinami ( ekol. likv. ) atd.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
13. 02. 2013 19:41
Tak jak tedy na to? Jak jste to vyřešili?Je možnost že když udělám čestné prohlášení že auto bylo zlikvidované před uvedením zákona o eko likvidaci,že mi papíry zruší?
Díky za všechny názory
Lukas
Jitka
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
13. 02. 2013 20:06
Známý to zatím nevyřešil nijak, spz zůstavají nadále v depozitu, taky neví jak to vyřešit. A Vám přišel dopis od čpk?
To s tím čestným prohlášením, že to bylo zlikvidované před uvedením zákona, by mě taky zajímalo jak to je? Tak snad někdo poradí.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
16. 02. 2013 07:59
Lukasi, pokud ste auto zlikvidoval pred 1.5.2004, tak staci vase cestne prohlaseni, dojdete na urad a tam vam pomohou.
Ale pozor, Pokud po tomto datumu byla sjedana pojistka a stk, poslou vas domu a mozna i prijde nejaka pokuta za uvedeni v omyl.

Pokud jste auto zlikvidoval treba v roce 2007, zajdete na urad, pozadate o spravni rizeni, ze ste si nebyl vedom zakona o ekolikvidaci..... 3 roky promlceni........ zadna sankce
A zazadate o dodatecne vyrazeni z registru. stale podotykam, ze tam maji info a to presne, kdy auto bylo pojisteno a o stk.
Tak si nevymysket.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
18. 02. 2013 19:33
díky za info,mám takovej pocit,že jsem to stihnul do toho termínu v roce 2004
Lukas
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
18. 02. 2013 20:07
Lukáši, nesmíte úřadu sdělit, že vozidlo neexistuje... musíte použit možnosti a znalosti..
Každý úřad ale postupuje jinak.
já vyřadil na tuto fotku. ..........pojízdný nosič nářadí..
Přílohy:
otevřít | stáhnout - P1020917.jpg (598.1 KB)
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
19. 02. 2013 03:34
Já se domnívám, že bez problémů může. Můj případ byl také takový. Přišel jsem tam a bylo mi zděleno, co jsem psal. Ale pojízdný vozík je dobrý. smiling smiley

No, ale je pravda, že když tam bude sedět úředník, který je tam jen pro to, aby sral lidi....... Tak bude dělat zle,protože, oni mají přeci právo na vše.
Pravdou zůstává, že ve skutečnosti po promlčení nemají právo žádné!!!!!!
Přikláním se k Milanovi, pokud bylo auto sešrotovaný až po 1.5.2004. ( vyšel zákon o odpadech a ekolikvidaci vozu)
Ale jen tehdy, pokud tam bude sedět dement!!!!!

Jako perličky s úředníky z magistrátu......
1) Myslíte, že je reálné na úseku 30m , vozem A začít předjíždět jedoucí vůz B, předjet, zařadit se a potom prudce sešlápnout brzdy a tím zastavit, předjížděný vůz B prudce brzdil, aby se mohl vůz A zařadit před něj ..... dále vůz B nestihl reagovat a i přes intenzivní brždění svou LEVOU stranou narazil do vozu A. Že vůz B na vůz A dle brzdných čar měl směřovat PRAVOU stranou, je v pořádku, protože je vše možné..... Opět upozornuji vše na 30m!!!!

2) v tom samém případě..... Dle magistrátu je v pořádku, pochopitelné a v souladu se zákony.....
Jedu vozem B, za mne se zařadí rozejtý vůz A, mám z něho strach, mám také strach o své dítě na zadní sedačce, tak bezprostředně po té, prudce sešlápnu brdzy (vozidla B ) až zastavím, dále se rozjedu, v protisměru jede kolona vozidel, za jízdy otevřu dveře vozu, vykloním se z jedoucího vozu, otočím se a řidiči vozu A hrozím pěstí!!!! (na základě tohoto mne měl identifikovat!!!!)

3)....opět ten samý případ..... Je zcela možné, aby vůz B měl rozmlácenou levou stranu ( vzniklá škoda 13.500 na vozu Š. Favorit), a vůz A byl bez známek poškození. Možné, hlavně pro to, že vůz B do vozu A narazil jen velmi malou rychlostí.

4) ........ Vůz B byl po technické stránce evidentně v pořádku, a to i brzdný sistém,když zanechal na suché zpevněné vozovce pouze 1 brzdnou čáru a to od levého kola.

5) Znalce není zapotřebí, protože k věci se nám vyjádřil machanik od ŠKODA AUTO.

6) Vozidlo A logicky nezanechalo žádné brzdné stopy, když má systém ABS ASR EDF, díky těmto systémům, je brždění ideální a beze stop!!!! ( o EDF jsem slyšel ten den poprvé a naposledy) nemám ani EDS ani ESP.
Atd.........


Nemožné - OMYL???? Jestli vlastním formuli-ne???? nebo jezdím letadlem-ne????

10 měsíců bez papírů, pro mne......... za řízení vozu A, který jsem v ten den neřídil. ......Měl jsem z místa nehody ujet.
Zaplatil jsem si tedy soudního znace, Do dnes se soudím. A pokoj nedám, jak už jsem uvedl, ale stojí to prachy a opravdu nervy, když vidíte, jak jeden úřad drží druhý. Kraj zase krajský soud....Už jsem to chtěl řešit formou podsvětí, ale držím se a věřím i v mezinárodní soud. Teď podávám tr. oz. za podvod. 13.3. mám soud z pojištovnou ohledně regesu........ Kasační soud... čekáme na termín, ministerstvo........... čekám rok na vyjádření........ atd ..... seru atamový hřiby.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
19. 02. 2013 08:21
Docktore, musím s Vámi souhlasit, je to o úředníkovi, který (ne)chce vyhovět. Kdysi jsem obeslal asi 8 evidencí vozidel se stejným dotazem na postup při vyřazení a vždy se dočkal rozdílných odpovědí. od vynikající pomoci, až po sdělení, že to nejde. Když jsem po čase položil jiný dotaz opět různým evidencím, opakoval se přístup úředníků.

Musím sdělit, že ale většina odpovědí byla příjemných, často mi volali a vysvětlovali postupy, nežli by je popisovali..
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
21. 02. 2013 17:48
Dobrý den,
narazil jsem na toto forum a rád bych se poptal ohledně určitě pro mně budoucího problému s ČKP.
Vlastním starý motocykl r.v.1969 na kterém jsem roku 2006 blbec ukončil povinné ručení a samozdrějmě zapomněl dát do depozita.
Motorka leží rozložená v dílně a od toho roku není součástí provozu na pozemních komunikaci,bůh ví zda ještě někdy pojede.
Nicméně sem se rozhodl ji časem prodat a tak se chci zeptat zda po mně půjdou ? Tuším,že s jakýmkoli papírovým pohybem,ať vložení do depozita nebo prodejem na mě vlítnou !!!
A tak se chci poptat zkušených zda se dá nějak rozumně z toho vybruslit.Protože platit ušlou pojistku pěkně s penálemi se mi vůbec nechce.To bych obnos získaný z prodeje pěkně předal ČKP za nic !
Děkuji za jakoukoliv radu Tomáš
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
21. 02. 2013 17:59
Počkejte až do rozhodnutí, co s motocyklem uděláte. Pokud moto prodáte, bude po problémech.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
21. 02. 2013 20:13
tak to je hodně dobrá fotka,co když se přijdou přesvědčit?Jinak jaké možnosti a znalosti máte na mysli?
Lukas
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
22. 02. 2013 10:45
zdravím,tak sem se tedy rozhodl motocykl prodat . Jak píšete že motocykl prodám tak máte na mysli že po mně ČKP nebude nic pohledávat,docela jsem Vám neporozumněl.
Děkuji
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
22. 02. 2013 11:09
LunasCZ = eM - Cukrář často píše 3,14 ČOVINY = a to že jste tomu neporozuměl = se není čemu divit!!! Když motocykl prodáte A ON TO POJISTÍ = OBEŠLE pekáč tohoto nového majitele s výzvou k ÚHRADĚ za období, ke kterému nebylo v daném období sjednáno "povko" = TENTO obeslaný se vyváže kupní smlouvou ( i ústní ) a sdělí do výzvy VAŠE JMÉNO = tedy jméno toho OD KOHO TO KOUPIL = a Vy budete tím, kdo bude dokazovat ŽE JE TO TAK A TAK a pořád dokolečka ..dokola ..= NUTNO DODAT - ŽE čkp na takové jednání NEMÁ PRÁVO !!! ALE bohužel není nikdo kdo by jim to vysvětlil - ZATÍM !!!
P.S. Klidně si ten motocykl ponechte - máte-li k němu nějaký vztah ! Takhle se o Vás pravděpodobně PEKÁČ ani nedoví, když nebude pohyb na pov. ručení k danému motocyklu a do budoucna - eventulně postavit na veteránské papíry. Stále věřím, že tento DRUH ZÁBAVY ze strany čkp skončí !!!
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
22. 02. 2013 11:39
Pane kdokoliv, zvykl jsem si, že o mne píšete nepravdy, ale je to Vaše právo. Já tvrdím, že pokud moto prodá, nepůjde po něm čkp, nebo se z toho vyviní.
Zkuste, prosím, volit slušnější slova. Děkuji
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
22. 02. 2013 12:28
Děkuji za komentáře,ale popravdě teď nevím co by po případném prodeji nadcházelo.Pokuď se ztoho dá vyvinit tak jedině dobře ikdyž si nedokážu představit čím bych se bránil.Pokuď vim musel bych prokázat že po dobu zrušeného povinného sem motocykl neprovozoval na pozemních komunikacích,což je pravda,leží pěkně k kůlně grinning smiley
Tak tedy nevim jestli si motocykl ponechat a riskovat větší penále za delší uplynulou dobu a nebo to začit řešit přesunem do depozita nebo na veteránské papíru a nebo dokonce to tedy prodat jak uvadíte.
Sem rád za jakykoli názor a radu ať už je od kohokoli děkuji
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
22. 02. 2013 14:00
LunasCZ = myslím, že jsem to popsal podrobně, co se stane KDYŽ ... ať už se to prodá, či ne, anebo se to dá do depozitu a čkp dostane nějakou informaci - TAK teprve nastane ten okamžik rozporovat jejich urážky a obvinění ! Je řada případů, kdy nikdo ani nebyl NIKDY majitelem a stejně se musel HÁJIT - že to či ono neměl, neprovozoval atd.....AŽ NASTANE TEN OKAMŽIK, že se ozvou tak potom to řešit , nebo přizpůsobit své rozhodování v momentě, kdy dojde ke změně zákona, která je v tuto dobu připravována - např. změna doby pro uložení RZ do depozita.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
25. 02. 2013 12:46
Lunas. čtu Váš text, dotaz i zároveň odpověď:
......představit čím bych se bránil.Pokuď vim musel bych prokázat že po dobu zrušeného povinného sem motocykl neprovozoval na pozemních komunikacích,což je pravda,leží pěkně k kůlně....


braňte se tím, že doložíte, že jste neprovozoval..jako desítky jiných..
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
08. 04. 2013 21:24
Po delší odmlce zdravím všechny, kdo bojujou s ČKP... Chtěl bych Vás seznámit s výsledkem...

Měl jsem dva identický případy... v prvním jsem se bránil od začátku, asi stokrát mě zamítli, i když jsem poslal čestný prohlášení s podpisama několika svědků... když předali případ transcomu, poslal jsem mail panu Krejzarovi, přiložil jsem ono prohlášení se svědkama, během několika málo hodin přišel mail zpátky, že nechá případ prověřit, ale že už teď mi může slíbit, že to půjde ukončit... ještě tam psal cosi o tom, že to odmítli kvůli tomu že jsem ty svědectví dodal až po 30denní lhůtě (toho že jsem v průměru 1xtýdně urgoval ať případ ukončení, že jsem auto neprovozoval si zřejmě nikdo nevšiml), každopádně ještě ten den bylo v online případu napsáno že byla transcomu zaslána žádost o vrácení případu, kterej se ukončuje...

druhej případ, naprosto stejná situace... Ale tentokrát jsem se na ně vykašlal, už jsem na ně neměl náladu... Poslal jsem jim vyjádření (dokonce až po 30denní lhůtě, kterou jsem z důvodu stěhování prošvihnul), zamozřejmě "nemá vliv", hned na to jsem poslal další stížnost a vyjádření a připojil jsem opět čestný prohlášení s podpisama svědků... hádejte jak to dopadlo smiling smiley ..."nemá vliv"... už jsem se s nima nehodlal dál otravovat a zbytečně se vztekat, tak jsem prostě nedělal vůbec nic a čekal na další dopis... ten přišel po několika měsících už rovnou od Transcomu... Takže jsem napsal opět panu Krejzarovi, odkázal jsem se na předchozí případ, kterej mi na základě naprosto stejnýho dokumentu ukončili a dožadoval jsem se okamžitýho stáhnutí případu od transcomu a vysvětlení proč jednou svědkové stačí a podruhé ne... opět stejná reakce, že jsem za to moh já protože jsem nedodržel jejich lhůtu, kterou si vycucali z prstu, nicméně i tentokrát bylo najednou z ničeho nic možno případ ukončit...

Takže bych chtěl všechny, kdo máte podobný potíže povzbudit... Neztrácejte naději, v žádnym případě těm vyděračům neplaťte, zkoušejte to po dobrym a pokud nic jinýho nezabere, obraťte se osobně na pana Krejzara a ono to najednou půjde... Prostě jenom sprostě zastrašujou lidi a snaží se z nich peníze vymáčknout všema cestama, jakmile se začnete bránit a stěžovat si přímo řediteli, vyjdou vám vstříc winking smiley Takže přeju pevný nervy a nenechte se sebou vyje*** winking smiley

A ještě závěrem bych rád poděkoval panu Milanovi, kterej mi v počátcích toho prvního případu dobře poradil a hodně mě povzbudil, díky tomu se mi s nima bojovalo o něco líp. Takže díky, víc takových lidí jako jste Vy a bylo by v týhle zemi zase o něco krásnějš...
jarka
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
16. 04. 2013 15:03
Dobrý den,
od roku 2011 řešíme stejný problém - nezaplacené povinné ručení - neprovozované vozidlo na vlastním pozemku.
Po komunikaci s ČKP a podobné komunikaci s EOS přišel dnes platební rozkaz. Nevím, jestli podat odpor, nebo raději zaplatit :-( Jarka
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
16. 04. 2013 15:23
viz odpověď vedle..
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
16. 04. 2013 15:26
Já bych to na Vašem místě rozhodně nevzdával... Nevím, jak velkou částku po Vás chtějí, ale u mě to bylo dost na to, abych to vyřešil bez placení... Zkusil bych napsat panu Krejzarovi osobně email, komunikace přes jejich stránky byla v mym případě naprosto zbytečná a nikam nevedla... Takže napsat mail přímo Krejzarovi, popsat v něm Váš případ, říct že vozidlo nebylo provozováno a že bylo odstaveno na veřejně nepřístupném soukromém pozemku, doporučuju sepsat čestné prohlášení a nechat si ho podepsat od několika očitých svědků Vašeho tvrzení. Tohle prohlášení pak naskenovat a přiložit ho k e-mailu... Těžko říct, v jaké fázi Váš případ už je, u mě to došlo dokonce tak daleko, že už mi přišel dopis od Transcomu s tím, že jim byl případ předán a ať zaplatim jinak to budou dál vymáhat... i v téhle fázi bylo v moci pana Krejzara případ ještě ten den ukončit a požádat transcom ke stáhnutí požadavku... Zkusil bych to být Vámi ještě takhle než jim zaplatíte, tohle je přesně jejich taktika, vyhrožovat, pak zatlačit ke zdi a většina lidí radši zaplatí... Přeju Vám úspěšné ukončení případu winking smiley
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
16. 04. 2013 15:29
pokud je to již u soudu, Krejzar nepomůže...
jarka
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
16. 04. 2013 15:39
Pane Cukráři,
nerozumím :-( viz odpověď vedle.. ???
Jarka
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
16. 04. 2013 15:44
Ještě jeden názor právníka :-( Provozování auta není spojeno s tím, jestli jezdí, ale jestli má značky, a to mělo.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
16. 04. 2013 17:10
Jarko, zde je taky Váš dotaz?
[www.antickp.cz]

Ano názory právníků se různí. To že má značky je občas i argument u soudu.
Zákona hovoří ale jasně, kdy musí být pojištění.
boban
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
22. 04. 2013 17:05
Mam stejny problem s ČKP nepojizne a odstavené auto z roku 2009-2010 přičemž nebylo provozováno-nebyla stk.Za prvni 3 měsíce jsem již na ex.Šlo by dostat z ŘKP penize zpět když vozidlo nemohlo být provozováno
Ani
případ ukončen
25. 06. 2013 15:47
Dobrý den,

chtěla bych se podělit o svou zkušenost s ČKP. Zkončilo mi pojištění a ještě pár dní před tím jsem odstavila auto na soukromý pozemek, ale neuložila jsem značky do depozitu. Tenkrát to bylo z důvodu kolapsu registru v rámci přecházení na nový systém, který proběhl minulé léto. Značky jsem tam uložila asi až po měsíci.
ČKP za toto období požadovala zaplatit pokutu (příspěvek). První jsem jim volala, co to jako má znamenat - nefungoval registr a když začal fungovat, stejně se ještě další 2/3 týdny nedalo dostat na řadu. Pán na telefonu mi řekl, že jsem si měla tedy platit pojištění. Jsem přesvědčená, že zákon mluví jinak. Pohádala jsem se s ním, sedla si k internetu a pátrala co s tím. Jako spoustě dalším mi ze všeho nejvíce pomohly příspěvky p. Cukráře a filip01. A tímto Vám vážení pánové mockrát děkuji.

Na ČKP jsem do 30 dnů od doručení výzvy zaslala čestné prohlášení mě jako majitele vozidla a jednu svědeckou výpověď. Podotýkám, že jsem to zasílala na adresu Poštovní přihrádka 125, 70030 Ostrava s dodejkou, abych měla v ruce potvrzení o tom, že to došlo do 30 dnů.
(Pozn.: S UPC jsem řešila výpověď smlouvy a stalo se mi, že mi tvrdili, že jim to přišlo o den později a tudíž u nich musím být ještě o měsíc déle. Tenkrát jsem měla dodejku na které bylo jasně napsáno, že to došlo včas, tak jsem jim to poslala - následovala spousta omluv a ukončení smlouvy v mnou požadovaném termínu:-) - toť jen doporučení, posílat všivákům vše přes dodejku, případně jako EMS abyste měli jistotu, že to dojde druhý den.

Znění svědecké výpovědi a čestného prohlášení mám z těchto stránek:
[www.poradte.cz] - konkrétně příspěvek od filip01 ze dne 28.12.2012 21:49

Na případ jsem se podívala online přesně po měsíci od odeslání čestného prohlášení a svědecké výpovědi - v online komunikaci byl jako poslední příspěvek má námitka. Po týdnu jsem se podívala znova a ejhle. Případ ukončen - auto neprovozováno!

Veřila jsem ve svou nevinu a měla v plánu to dotáhnout až k soudu. Nebylo to ale potřeba. Myslím že zásadní bylo že jsem reagovala do 30 dnů od doručení výzvy a že jsem zaslala svědeckou výpověď.
Již jednou jsem v rámci jiného případu posílala jen čestné prohlášení pod kterým byl podepsán i svědek. Mělo to ale asi špatnou formu, tak mi to neuznali. Takže také pozor na to aby svědecká výpověď i čestné prohlášení mělo potřebnou formu - viz znění od filip01 výše.

Moc díky všem, kteří se dělí o své zkušenosti, to nás jako lidi posouvá dopředu!

Zároveň přidávám odkaz, na kterém jsem objevila velmi zásádní prohlášení ČKP - je to z těchto stránek
[www.antickp.cz]
ivajs
Problém s ČKP
27. 06. 2013 13:43
Jsem alergická na slovo ČESKÁ KANCELÁŘ POJISTITELŮ. Měli jsme motorku pojištěnou u ČSOB, ale zapomněli jsme zaplatit složenku a pojištění bylo ukončeno (výše pojištění 1880 za rok. Během asi 5 dnů jsem volala na pojišťovnu a ihned mi uzavřeli telefonicky nové pojištění, na stejnou částku. Po dvou týdnech přišel dopis z ČSOB, že na základě databáze ČKP zjistili, že motorka byla několikrát havarovaná(což není pravda) a nenáleží nám bonus, takže pojištění nám zvedli na 3400 za rok. Volala jsem zase na ČSOB a paní mi sdělila, že ČKP je velice důležitý registr, z kterého čerpají. Ono už nejde o to jestli máte uzavřené pojištění a platíte, ale hlavně o to co ve své databázi má ČESKÁ KANCELÁŘ POJISTITELŮ. A vy se můžete klidně posrat někoho přesvědčit o opaku.
Re: Problém s ČKP
27. 06. 2013 19:57
Ivajs, ale to je nějaké divné, že motorka měla mnoho nehod, a proto zvýšili pojistné. Výše se odvíjí od bonity pojistitele...
To on tolikrát boural?
ivajs
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
02. 07. 2013 10:31
Ne neboural vůbec. To jde prakticky jenom, o rozdíl 5 dnů, kdy byla ukončena jedna pojistka a následně na základě té první uzavřená telefonicky druhá. Proto jsem psala, že jsem alergická na slovo ČKP.
Vena
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
22. 08. 2013 01:07
S tím vyhrožováním soudem bych to nepřeháněl,
přečtěte si stanovisko ÚS, třeba sp.zn. I.ÚS 3739/12 nebo III.ÚS 3411/12, taky se jednalo o "neprovozování".
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
22. 08. 2013 12:16
Vy jste mi dneska volal? Pokud ano, díky Vám.


[kraken.slv.cz]

zde jsem pochopil, že majitel neprokázal věrohodně, že vozidlo neprovozoval..

[kraken.slv.cz]
zde si myslím, že soud se přiklonil k tomu, že neprovozování znamená jen odevzdáním značek do depozita..


Závěr, proto radím každému, aby on line ukončil případ u čkp co nejdříve ......
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
25. 08. 2013 15:06
VENA a ostatní = ty odkazy na Ústavní Soud a jejich stanovisko = JE TŘEBA SI UVĚDOMIT že!! = zde není Ústavní rozhodnutí !! = nýbrž ZAMÍTNUTÍ !!! a tedy nepřijetí Ústavní stížnosti - TEN KDO podal Ústavní stížnost v takto nepřipraveném stavu a která neměla potřebné náležitosti k jejímu posouzení Ústavním Soudem - musel být amatér, břídil - zkrátka někdo, kdo se NE / vyzná v postupech a zadávacích náležitostech pro jejich přijetí Ústavním Soudem !! Mohlo by se také jednat o úmyslně vedenou " jakože stížnost k ÚS", kdy bylo dopředu jasné, že takto nebude Ústavním Soudem = PŘIJATA !!! - a záměr, jak vyplašit všechny ty ostatní, kteří ještě vzdorují PSYCHICKÉMU TERORU a zaplatit NEEXISTUJÍCÍ a NIČÍM nepodložený příspěvek do gf = je na světě !!! Tito lidé NEPRÁVEM OBVINĚNI se náhle ocitají ve slepé uličce s ještě větší nejistotou !!!
P.S. = to že stížnost k ÚS byla zamítnuta je jakýmsi problémem jen těch podaných případů a pro ostatní = NIC NEZNAMENÁ ( myšleno v obecné rovině) !!! = nepřijetí je pouze jasným důkazem a signálem k nedodržení postupů a k nepřipravenosti tuto stížnost podat !!
TOMAS
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
09. 09. 2013 11:21
To co píšeš je sice hezky, ale totální blbost.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
09. 09. 2013 11:38
TOMAS = nějak nechápu?! = tento Tvůj příspěvek nevím co komu má sdělit a o jakou,že totální blbost se jedná! Jsem přesvědčen o tom, že Ústavní soud je tady pro nás ikdyž uznávám, že to v některých případech nemusí tak úplně vypadat = ovšem - Ústava je platná a tedy i její " účinnost - charakter " by měla být pro všechny strany ZÁVAZNÁ stejně, jako ZLPS (základní listina práv a svobod !!! Zda-li tomu tak je anebo není = by bylo na delší těžkopádné dohady.
tomas
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
09. 09. 2013 11:55
Dobrý den omlouvám se, byla to reakce na "cukráře" nevím proč to skočilo k Vašemu příspěvku. Jednalo se o to, že když motorku prodá, tak po něm za předchozí nepojištěné období ČKP nic chtít nebude.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
09. 09. 2013 12:08
Tomáši O.K. = aby nedocházelo k nedorozumění je lépe vhodným způsobem označit k jakému příspěvku se zpráva váže. Všechny příspěvky se řadí za sebou v pořadí ve kterém jsou psány ( podle datumu ). Jinak přeji Tobě ale i všem ostatním pevné nervy.
Svoboda Miloš
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
09. 02. 2017 09:21
Dobrý den.Mám obdobný problém s ukončením povinného ručení. Jsem zPlzně a vůz jsem prodal do menšího autobazaru v Praze, jako protiúčet.
Chtěl jsem od montovat SPZ, že vůz odhlasim, nebo SPZ dám do depozitu, abych mohl ukončit povinné ručení. (Kupní smlouvu s iniciálami a podpisem majitele autobazaru, že vůz koupil,mám.) Tak mi bylo řečeno že vše udělají sami a velký TP. a malý si nechali. Po čase sem se zeptal jak to s přepsáním vypadá a bylo mi sděleno že až se vůz prodá tak se přepíše na nového majitele. Povinné ručení mi končí v polovině března 2017. Poraďte prosím, co dělat nebo jaké jsou možnosti ukončení povinného ručení. Předem děkuji za odpověď. Svoboda M.
Re: Problém s ČKP a neuložení značek do depozitu
20. 02. 2017 14:25
Pane Svobodo, skočil jste na lep prodejci, který si s Vámi dělá co chce. Klidně se pak může stát, že vozidlo bude prodáno a nikdy se nepřepíše. Již mnoho případů se stalo.

Vy již nejste vlastníkem vozidla, páč ho od Vás koupil autobazar. S dokladem od koupi dojděte na pojištovnu a zrušte pojistku.
Bylo by dobré, abyste dotlačil bazar, aby vozidlo přepsal na sebe, ale na to nemáte, abyste ho tlačil k něčemu, co on nechce.
Můžeme se nějak spojit?
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
mLJVk
Příspěvek: