Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Neuzavřené pojištění po dobu hospitalizaci v nemocnici

Autor Val 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 24. 09. 2019 20:07

Val
Neuzavřené pojištění po dobu hospitalizaci v nemocnici
01. 02. 2014 09:38
Dobrý den, prosím Vás o radu. Neměla jsem uzavřené pojištění od 27.5.13 do 3.6.13 z důvodu mé hospitalizace v nemocnici zrovna v tomto období. Tzn., že 27.5.13 mně skončila smlouva s pojišťovnou a musela jsem buď smlouvu prodloužit nebo uzavřit novou. Od 21.5.13 jsem byla hospitalizovana v nemocnici a vozidlo jsem vůbec nepouživala. Jakmile jsem se vratila domu, uzavřela jsem nové pojištění. Po několika měsicích mi přišel dopis od ČKP, že dlužím 580,-kč (400,- kč za 8 dnů + náklady 180,-). Poslala jsem tam dopis i s kopií potvrzení o hospitalizaci, za pár měsíců přišla odpověď, že mi to neuznali, a nyní vyžadují jíž 660,-kč (navíc 80,-kč za vymáhání dluhu). Porad´te mi prosím, jak můžu postupovat dál. Děkuji.
Re: Neuzavřené pojištění po dobu hospitalizaci v nemocnici
01. 02. 2014 17:36
"Val" = K tvému dotazu: na uzavření nového pojištění MÁŠ ZE ZÁKONA 14 (slovy čtrnáct dní) !! - tato doba je určena pro změnu neb uzavření nového pojištění v době ukončení pojištění předešlého. Tuto zákonem stanovenou skutečnost sděl těm deb...ům z čé ká pé !!! Vůbec bych jim nepsal neb nesděloval z jakého důvodu ( nemoc či jiné důvody..!!!) tedy důvody proč měním pojišťovnu či pojištění = DO TOHO JIM JE HOVNO !!! Zákon 168/99 § 15 odst. 5 bych jim doporučil ABY SI JEJ PŘEČETLI a nevotravovali !!!!! Vozidlo po dobu 8 dní bylo na zahradě = tedy na ÚČELOVÉ KOMUNIKACI = veřejně nepřístupné !!! To, že jsi vozidlo nepoužívala JIM nestačí sdělit, protože vozidlo mohl používat někdo jiný - je potřeba zvolit přesnější odpověď = ve smyslu: vozidlo nebylo provozováno NIKÝM !!!, protože k tomuto vozidlu nemá nikdo jiný přístup a bylo na veřejně nepřístupném místě = v případě nutnosti tuto skutečnost dosvědčit, existují osoby, které tuto věc mohou svědecky potvrdit.
YX
Re: Neuzavřené pojištění po dobu hospitalizaci v nemocnici
02. 02. 2014 21:53
to Kdokoliv: Nezlobte se, ale opětovně nemáte pravdu, žádná ochranná lhůta v zákoně není. Vámi citované ust. § 15 odst. 5 zákona 168/1999 Sb. pouze stanoví, že pokud zanikne pojištění a není ve lhůtě 14 dnů uzavřeno pojištění nové, které nabude účinnost, má vlastník povinnost vrátit registrační značky. Pokud není pojištění uzavřeno, nesmí být vozidlo provozováno, ani ponecháno na pozemní komunikaci (viz výše uvedený zákon) ani jediný den.

Btw. co myslíte, že by se stalo, pokud by zaniklo pojištění Vašeho vozidla, Vy jste další uzavřel až za 10 dní a v mezidobí bohužel přejel člověka... Překvapivě by škodu musela zaplatit dle citovaného zákona ČKP. Je chválihodné, že na tomto fóru máte zájem pomoci ostatním, ale neuvádějte je, prosím, v omyl tím, že dáváte zákonným ustanovením výklad, který neobsahují.
Re: Neuzavřené pojištění po dobu hospitalizaci v nemocnici
02. 02. 2014 22:44
XYsilone = nemám ten pocit, ŽE BYCH PSAL něco o "ochranné lhůtě" - uvedl jsem §, který reší danou situaci při změně pojišťovny neb pojištění = možná, že by stálo za to si příspěvek odemě ještě jednou přečíst. Dále = tazatelka píše: že s vozidlem z jasně popsaných důvodů NEJEZDILA tedy ( neprovozovala! ) a její " nepojištění trvalo 8 osm dní = dá se předpoládat že osm dní je doba, která se vejde do doby dané pro uzavření pojištění nového = DO ZÁKONEM STANOVENÉ LHŮTY!! Na druhý odstavec nebudu reagovat vůbec = PROTOŽE každý ví, že bez pojištění, stejně tak jako s vozidlem bez platné technické prohlídky, nebo třeba po požití alkoholu ...= se NESMÍ JEZDIT !!! = tedy přesněji = rozhodně ne na veřejně přístupných místech...!
Zaroo
Re: Neuzavřené pojištění po dobu hospitalizaci v nemocnici
23. 03. 2014 12:28
Dobre jste to napsal a dobre i pisete - kdodoliv
A dekuji za pomoc me a jinym.......zivot je boj a zalezi na kazdem co jim dovolí.Diky Vam vim kde je právo.......
PS:pripojuji se k bombardovani patricnych uradu a instituci.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
Un6yP
Příspěvek: