Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Údajným vlastníkem ještě před registrací !

Autor Vlaštofka 
Všechny soubory přiložené k tématu

Název souboru Velikost souboru   Autor Datum  
Rozsudek Plzeň03+.jpg 434.1 KB otevřít | stáhnout Anikrej Car 11. 03. 2014 Číst příspěvek
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 24. 09. 2019 20:07

Údajným vlastníkem ještě před registrací !
10. 03. 2014 21:49
Nevím, zda sbíráte konkrétní případy lhaní ze strany ČKP, ale mám osobní - velmi čerstvou.

Dnes jsem si vyzvedl obsílku z ČKP, podle které jsem vlastníkem vozidla, nepojištěného v období 05.01.2013-12.2.2013. Když jsem se podíval do kupní smlouvy a předávacího protokolu a následně do velkého TP, zjistil jsem, že ČKP to prostě "zkouší":

1) Podle kupní smlouvy a předávacího protokolu jsem se stal vlastníkem auta 17.2.2013.
2) Podle TP jsem zjistil, že chyba je někde na před-předchozím majiteli, neboť ten dotyčný 4-denní (!) vlastník (myslím si o tom své), od kterého jsem to auto koupil 17.2.2013, se stal majitelem 14.2.2013. Já 21.2.2013. Ale to ČKP asi velkoryse přehlédla.

Budu se pochopitelně proti této lži bránit.
Re: Údajným vlastníkem ještě před registrací !
10. 03. 2014 21:57
Jednoduché, okopírujete techničák, vložíte ho on line do případu a bude konec.
Všichni víme, že v registrech je nepředstavitelný chaos. Klidně se chyby stát můžou. Proč by to soukromá firma nezkusila na obou místech? U Vás i u prodejce.
Já bych to zkusil..
Re: Údajným vlastníkem ještě před registrací !
10. 03. 2014 22:26
Takové rady, aby obeslaní poskytovali informace takovýmto fašistickým orgánům o třetích osobách, které jsou součástí tech. průkazů považuji za maximální nesmysl !!! Donutili vás abyste všichni skákali jak VONI pískaj a k tomu ještě jste nuceni od některých, abyste ještě k tomu tyto osobní údaje jim zasílali a jeden na druhého BONZOVAL !!! Vzkutku = PARÁDA !!!
Re: Údajným vlastníkem ještě před registrací !
10. 03. 2014 22:36
milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jednoduché, okopírujete techničák, vložíte
> ho on line do případu a bude konec.
> Všichni víme, že v registrech je
> nepředstavitelný chaos. Klidně se chyby stát
> můžou. Proč by to soukromá firma nezkusila na
> obou místech? U Vás i u prodejce.
> Já bych to zkusil..

PROČ!!!!!!BY!!!!!! MĚL!!!!!!! TĚM!!!!!!! Z M R ! ! ! D Ů M !!!!!!! POSÍLAT !!!!!!!! OKOPÍROVANÝ !!!!!! TECHNIČÁK!!!!!!! KDYŽ!!!!!! MÁ!!!!!!!! KUPNÍ !!!!!!! SMLOUVU ?????? to vážně nedokážu pochopit !!! Proč lidem radíte aby jim lezli do spodní části zad ???!!! Kupní smlouva stačí !!! A bylo by dobré těm fašistům PŘIPOMENOUT = jejich vlastní POVINNOSTI !!!! Ať srovnávají ÚDAJE !!! - mají na to v jejich zákoně stanovenou POVINNOST !!!!! Móóóc rychle si zvykli na to jak jsou z nich lidi PODĚLANÝ a toto je právě jedna z HLAVNÍCH příčin !!! Donutili řadu z Vás ze strachu zaplatit za něco co neexistuje a na základě takto " VYDŘENÝCH" peněz dále pak tyto využívají v neprospěch těch, kteří se před nima odmítli skonit až k zemi !!! Jejich dementní on line přístup NENÍ PRO KAŽDÉHO = ale hlavně je nastaven tak, aby v případě pokračování v zadávání informací do toho debil-systému - MUSELI lidé uvádět nesprávné údaje tedy = LHÁT !!!
Navíc = technický průkaz, kupní smlouva či záznam v úřední evidenci - je pouhou IDENTIFIKACÍ osoby, která by MOHLA mít vazbu k nepojištěnému vozidlu = tato identifikace nemůže a neznamená provozování vozidla v rozporu se zákonem. Sankce v podobě příspěvku nespočívá v tom, zda je či není majitel, nýbrž, zda bylo dotčené vozidlo provozováno v rozporu se zákonem o pojištění !!!!!
Komentovat poslední větu = ( " Já bych to zkusil..." = buzerovat, obviňovat, vydírat.....) - NEBUDU !!!
Re: Údajným vlastníkem ještě před registrací !
11. 03. 2014 08:39
Pane Kdokoliv, vy si raďte jak uznáte za vhodné, a mne prosím, vynechte. Zapomněl jste napsat o porušení osobních údajů.

Sám dobře víte, že mám velké zkušenosti a radím tak, aby byl případ co nejdříve ukončen.
Děkuji
kohokoliv
Re: Údajným vlastníkem ještě před registrací !
11. 03. 2014 09:32
Dobrý den,
podle toho, jak již delší dobu sleduji tento web, musím říci, že pan kdokoliv nesnáší ČKP a že je svým vyjádřováním roven tupému neandrtálci.

Pane kdokoliv přestaňte stlát rozumem a zanechte Vašeho napadání pana Milana Cukráře, který se narozdíl od Vás vyjadřuje slušně a především srozumitelně. V té Vaší hatmatilce protkané velkými písmeny (což mimo jiné znamená, že na dotýčného křičíte) a vykřičníky se opravdu nelze vyznat. Kdybyste namísto toho používal nějakou vhodnější formu kumunikace, mohl byste být pro lidi, co potřebují poradit mnohem přínosnější.
Re: Údajným vlastníkem ještě před registrací !
11. 03. 2014 12:35
Jen to shrnu = kdybys viděl tolik zoufalství a beznaděje jako já a nejen u starších osob v přímé souvislosti s fašistickým postojem zmíněného ORGÁNU - ZDÁLO BY SE TI , že můj slovník je ještě vysoce umírněný a decentní !!! A když tolik bráníš M. C. = tak bych si rád přečetl = K ČEMU ŽE JE DOBRÝ OKOPÍROVANÝ TECHNIČÁK !!! Především mě znervozňují rady typu, které s danou problematikou nesouvisí = PROTOŽE V technickém průkazu rozhodně nebude VIDEOZÁZNAM - jak se s vozidlem jezdí nebo je odstavené či neexistující !!!!! Kupní smlouva ale i smlouva ústní je tím, co je důležité ve vztahu k projednávané věci ALE ANI TO nestačí k automatickému obviňování = nestačí to ani k povinnosti placení jak pojištění tak příspěvku.
Re: Údajným vlastníkem ještě před registrací !
11. 03. 2014 14:22
Díky za reakci a návod.

Doufám, že se čtoucí veřejnost z této kauzy poučí a bude (pokud by je postihlo to samé) postupovat obdobně.
Re: Údajným vlastníkem ještě před registrací !
11. 03. 2014 15:55
Vlaštofko, nepoučí.
Páč od roku 2009, co se věnuji této problematice se stále najdou lidi, kteří dneska dělají stejné chyby, jako jiní včera.
Pepíno
Re: Údajným vlastníkem ještě před registrací !
11. 03. 2014 16:06
S videozáznamem máte určitě pravdu, ale jak již se někteří z nás u soudu přesvědčili a ÚS potvrdil, tak provozování se nerovná ježdění (provozování je pojem širší viz např. rozhodnutí 1 Cz 42/71, které je sice starší, ale soudy stále hojně používané).

Myslím si, že praktická rada pana Cukráře je mnohem účinější, než bezduché honění si ega ve vztahu k ČKP. Mimochodem vycházejte z toho, že ČKP má pouze informace od MD ČR a pojišťoven, nikoliv ze zmíněné kupní smlouvy a předávacího protokolu, pokud tedy došlo k převodu vlastnictví v krátkém časovém úseku, aniž by zúčastnění splnili svoje zákonné povinnosti a změny údajů o vlastnících registru nahlásili, tak ČKP nemůže zmíněné skutečnosti vědět.
Re: Údajným vlastníkem ještě před registrací !
11. 03. 2014 23:05
Tak ještě jednou s tím TECHNICKÝM PRŮKAZEM !!! Nejen, že v něm není žádný důkaz o provozování neb neprovozování a údaje v něm obsažené jsou jen informativní. Ale a co je ve vztahu k "PRAKTICKÉ RADĚ" jeho opakem jsou osobní údaje třetích osob, které technický průkaz často obsahuje. Tato praktická rada naplňuje znaky porušení zákona o osobních údajích. Nevěřím tomu, že by někdo z vás žadal osoby uvedené v technickém průkaze o svolení s těmito údaji nakládat a tyto poskytovat bez jejich vědomí = to bude k tomu honění si ega !!! Mám-li vzít v úvahu, že čéé káá péé čerpá info od MD ČR = tak k tomu musím jen odpovědět, že ve většině tomu tak není !! Více než často neporovnává údaje !!! Nikdy nebo jen vyjímečně postupují podle zákona o pojištění především ustanovení §15 odst.6 !!! atd.........
A co se týká ÚS a jeho pojetí provozovaného vozidla, tak asi nejlépe to vyjádřil Anikrej-car v příspěvku = Re: Něco pro návštěvníky tohoto webu = ČKP!!!!! 06. 03. 2014 21:45.
Re: Údajným vlastníkem ještě před registrací !
11. 03. 2014 23:52
"... podle toho, jak již delší dobu sleduji tento web, musím říci, že pan kdokoliv nesnáší ČKP ..."
Kohokolive,
gratuluji k Vašemu zjištění. A takových nás je tady, představte si, většina.
Také delší dobu "sleduji" tento web. Důvodem mého "sledování" je, že mám podobnou zkušenost s ČKP jako ti, kteří tady hledají pomoc nebo zkušenosti, jak čelit šikaně ze strany ČKP a jejích pohůnků. A proč tento web sledujete vy?


"... a že je svým vyjádřováním roven tupému neandrtálci."
Kohokolive,
Vaše zdání klame. Ve srovnání s některými soudci, kteří si pletou žalovaného a žalobce (příloha - podtrženo zeleně) a jejichž právní vědomí se tak blíží právnímu bezvědomí, se naopak kdokoliv slušně orientuje v právních předpisech, upravujících tuto oblast. Např. při zmiňovaném předávání kopií nebo skenů dokumentů (velký TP nebo kupní smlouva), obsahujících osobní údaje, se opravdu předávající může dostat do rozporu se zákonem, pokud není od subjektu osobních údajů vybaven souhlasem k takovému sdělování (Kdokoliv použil správně synonymum "bonzování"winking smiley. Udělení takového souhlasu pojišťovnám bývá podmínkou sjednávání pojištění, avšak při koupi vozidla takový souhlas obvykle udělován nebývá.
A že má kdokoliv literární styl, k němuž může mít někdo výhrady? Nevadí, nejsme na Dobříši.
Přílohy:
otevřít | stáhnout - Rozsudek Plzeň03+.jpg (434.1 KB)
Re: Údajným vlastníkem ještě před registrací !
12. 03. 2014 00:37
Všimli jste si, že do diskuzí přispívají:
A) ti, kteří pomoc proti ČKP a zkušenosti teprve hledají
cool smiley ti, kteří své už zkušeností S ČKP sdílejí a pomáhají
C) ti, kteří mají jiný důvod či potřebu se tady také vyjádřit

Z příspěvků skupin A a B je patrná společná negativní zkušenost (i přenesená) s ČKP & spol.

Pro příspěvky skupiny C je typické, že žádná zkušenost s ČKP (ani pozitivní) není v těchto příspěvcích zmiňována, a navíc v nich bývá současný stav obhájován i odůvodňovány praktiky ČKP. Je proto otázkou, jakou jejich pisatelé mohou mít motivaci přispívat do jednotlivých témat. Někteří z nich si více než samotného problému všímají například projevu emocí, převedeného (možná svérázně) do textové podoby. Nebo jim vadí i jen zmínka o korupci, která s největší pravděpodobností provází aktivity ČKP už od dob přijetí problematické zákonné úpravy (§ 24c). Tato skupina je tady poměrně nová a těžko si lze vysvětlit jen jako shodu okolností to, že se v poměrně krátké době objeví více náhodných návštěvníků tohoto webu, kteří bez zjevné motivace nastudují paragrafy a rozhodnutí Ústavního soudu jen proto, aby mohli napsat příspěvek, kde by se zastali ČKP. Většinou jde o jeden až dva příspěvky od osoby, která se identifikuje stejným nickem. Příspěvky od této skupiny jsou psány poměrně kultivovaně a vkládány výhradně ve všední dny v čase, kdy většině lidí běží tzv. pracovní doba. Z toho odhaduji, že jde o nějakou "píár" akci organizovanou ČKP nebo jejím okolím. Jestli jde o příspěvky od přesvědčených zaměstnanců nebo agentů nějaké PR agentury, najaté pro zlepšení obrazu ČKP, si už odhadnout netroufám. (Co vy na to? Pepíno, kohokolive, Honzo, XY a další)
Pepíno
Re: Údajným vlastníkem ještě před registrací !
12. 03. 2014 11:34
Tak určitě... Trefil jsi to na hlavičku, jsi bedna, jsem předseda správní rady ČKP.;-) Porušení zákona o ochraně osobních údajů (pokud by k němu mělo dojít) lze zamezit např. jejich zakrytím v listině, kterou předkládám. Rozhodně mi doporučení pana Cukráře přijdou pro úspěšné vyřešení problémů o dost smysluplnější než doporučení, nedej bože názory Vás dvou.

Ohledně orientování se v dané problematice ze strany pana Kdokoliv, stejně jako mnohých dalších osob, nemám vůbec pochyb.
Re: Údajným vlastníkem ještě před registrací !
12. 03. 2014 17:53
.....Tato praktická rada naplňuje znaky porušení zákona o osobních údajích.....
stačí položit dotaz úřadu na ochrany osobních údajů a zjistíte že se nejedná o porušení zákona.
Re: Údajným vlastníkem ještě před registrací !
12. 03. 2014 23:27
milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vlaštofko, nepoučí.
> Páč od roku 2009, co se věnuji této
> problematice se stále najdou lidi, kteří dneska
> dělají stejné chyby, jako jiní včera.


Nekdo tomu rika chyby a nekdo tomu rika porusovani ustavy ze strany CKP.

Ze Vas to Milane bavi, neustale "hajit" CKP...

Naopak to co predvadi nelze tolerovat.
Re: Údajným vlastníkem ještě před registrací !
12. 03. 2014 23:30
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak určitě... Trefil jsi to na hlavičku, jsi
> bedna, jsem předseda správní rady ČKP.;-)

Koukam ze mate z nasich penez danovych poplatniku na praci opravdu dulezite veci - sledovat WWW.ANTICKP.CZ

Gratuluju a dekuju! Je to pro nas opravdu pocta.
Re: Údajným vlastníkem ještě před registrací !
12. 03. 2014 23:32
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mimochodem vycházejte z
> toho, že ČKP má pouze informace od MD ČR a
> pojišťoven

Nelzete nam tu, CKP info v Registru vozidel vubec neoveruje jelikoz do nej nema pristup.

Tvrzeni ze CKP ma informace od MD CR ji slouzi pouze proto, aby si obhajila to ze spamuje a vyhrozuje tisicum ridicu. V pripade, ze se to provali briskne svali vinu na "chyby" v registru vozidel.
Re: Údajným vlastníkem ještě před registrací !
12. 03. 2014 23:36
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> bezduché honění si ega ve vztahu k ČKP.

CKP se obohacuje se zpusobem, ktery lze oznacit za zastrasovani a vydirani. (To je objektivni fakt na zaklade tech stovek prispevku od beznych obcanu, ktere tu ve foru mame)

Reseni a online poradnu, kde dobrovolnici radi jak se proti tomu branit oznacujete za honeni si ega?

Trochu ulet ne?
Re: Údajným vlastníkem ještě před registrací !
13. 03. 2014 00:50
Pepíno,
judikát, který tady zmiňujete, sp. zn. 1 Cz 42/71, uveřejněný pod č. 9 ve Sbírce soudních rozhodnutí a stanovisek, ročník 1972, objasňuje, co se rozumí provozem motorového vozidla ve smyslu ustanovení § 427 a násl. obč. zák., podle něhož je možné dožadovat se přímo po viníkovi náhrady škod, nehrazených z povinného ručení.
Judikát nehodnotí provozování a jeho ne/zákonnost, ve smyslu zákona č. 168/1999 Sb.

Tady je část jednoho z rozsudků (2010):
... nelze kvalifikovat jako provoz motorového vozidla ... Závěry uvedené v rozsudku býv. Nejvyššího soudu SSR ze dne 27.10.1971 sp. zn. 1 Cz 42/71, uveřejněném ve Sbírce soudních rozhodnutí a stanovisek roč. 1972 pod č. 9 ... na posuzovanou věc navíc nedopadají... oprava vozidla (i když při ní došlo k nechtěnému náhodnému spuštění motoru) není bezprostředním úkonem přípravy k jízdě ...
[kraken.slv.cz]

Pojem "provoz motorového vozidla" je v něm vymezen spíše jako jeho jízda a bezprostřední úkony přípravy k jízdě.

Nevím, pane předsedo správní rady ČKP, jestli v tom teď nebudete mít zmatek.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
7UXXM
Příspěvek: