Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

pojistné za zemřelého

Autor Marie 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 28. 04. 2020 16:28

Marie
pojistné za zemřelého
23. 10. 2012 15:16
Dobrý den,
Dnes přišel doporučený dopis z ČKP na manželovo jméno. Na poště mi odmítli dopis vydat, protože je do rukou adresáta. Manžel však více než rok a půl nežije a já tedy nemám šanci případný problém řešit. Prosím o radu, jak v tomto případě postupovat.
Marie
Re: pojistné
23. 10. 2012 18:08
Marie - nepíšete co je s vozidlem nyní ale na poště nechte napsat na vratnou korespondenci, že je dotyčný již nějakou dobu pohřben a potom se uvidí jak se čkp zachová zda-li bude dále posílat korespondenci na zesnulého.
janosik
Re: pojistné
25. 10. 2012 15:18
Zdravim ,

po 30ti dnech vám pošťačka hodí dopis do shránky to je standartní postup ČKP mají to napsané i na obálkách .

Předpokladají že pokud si obálku nevyzvednete tak vám jí nechají dát do schránky a v ten okamžik běží jejich lhůta 30 dnů proto aby ste reagovala.

Když do této doby někdy to bejvá tedy i déle nazareagujete pak to předají vymahacím agentůrám EOS a TRANSCOM ty pokud neuspějí tak to předají dalšímu spojenci to je advokátní kancelář Lubomíra Vdovce ten Vám pošle předžalobní upomínku pokud na to nebudete reagovat tak to přepošlou do stejné advokátní kanceláře ale do Brna tam pokud nezreagujete tak to dají k soudu pak máte 10 dnů na předložení důkazu a potom obeslaný dostane exekuci . V tomto případě to bude asi dědic majetku.

Hodně štěstí při řešení tohoto problému a pevné nervy při komunikaci s ČKP .
Re: pojistné
25. 10. 2012 21:30
Marie, dojděte na poštu, oznamte jim, aby dopis vrátili, že adresát zemřel.
Pokud Vám ho lisotoška hodí do schránky, páč nevím kolik je to dnů, tak přeškrtněte adresu a a pošlete ho zpět s poznámkou, adresát nežije.
Neragujte , nerozdělávějte ho, něřešte ho..
Mám teď případ, kdy vozidlo nebylo, dopis rozdělůali, splátku zaplatili, pak druhou, oznámili kráděž, policie vyšetřila, že to krádež nebyla, otevřeli dědické řízení, vozidlo které neexistuje zdědili a evidenčně zrušili, a mají s čkp problémy...
.
AndelCK
Re: pojistné
02. 11. 2012 09:09
Dopis nepřebírat a nic neřešit.

milan.cukrar > Jak mohli zdědit neexistující věc. To nelze.
a.j. rimmer
Re: pojistné
02. 11. 2012 10:00
Milan to zřejmě myslel tak, že vozidlo neexistovalo pouze fyzicky, ale doklady byli platné. Osobně bych to řešil jako Milan, ať si oni poradí komu ten dopis následně zašlou.
Re: pojistné
04. 11. 2012 21:21
Anděli, to byste nevěřil, že to mnoho lidí neví, a klidně se k tomu hlásí...

právní vědomí lidí je mizerné...
Re:Článek na Novinky.cz dnes - co na to zdejší odborníci?
05. 03. 2013 19:41
Pořádný průvan v peněžence může udělat i vleklé dědictví
Průvan v peněžence může snadno nastat i kvůli vleklému dědictví, kdy na dědice často vyskočí nečekané mnohatisícové závazky. Obvykle to jsou dluhy po zemřelém, a to nejen neuhrazené půjčky, ale třeba i nezaplacené složenky. U nich totiž sankce měsíc co měsíc neúprosně na- skakují i po smrti dlužníka.


Dnes 19:03
Naproti tomu třeba byt, z něhož by se složenky a další dluhy snadno zaplatily, nelze ihned po úmrtí prodat, protože dědictví tak rychle uzavřeno není. Řízení o něm trvá mnohdy dlouhé měsíce.
Mezi položky, které se pak mnohonásobně prodraží, pokud si je budoucí nabyvatelé dědictví včas neohlídají, patří také povinné ručení za automobil zemřelého.
Dluh z něho se totiž navyšuje, i když majitel vozidla je již po smrti, ale dědické řízení není ještě uzavřeno, takže není jasné, komu vůz připadne. Jeho poten-
ciální nabyvatelé by se přesto měli mezi sebou rychle dohodnout, jak budou ručení dál platit, a to i tehdy, když se dědické řízení vleče.
Rozhodně se jim nevyplatí čekat, až dědické řízení skončí, přestože nakonec auto připadne po vypořádání dědictví jen jednomu z nich.
Sankce i vyšší než hodnota auta
„Pokud po smrti majitele vozidla budoucí dědicové nehradí povinné ručení, čeká na ně vysoká pokuta. A u starších automobilů se snadno může vyšplhat i do částek, které nakonec převýší zbytkovou hodnotu auta,“ varoval Petr Zapletal ze serveru Salvepojisteni.cz .
Na vlastní „peněženku“ se o tom přesvědčil Martin S. z Pardubicka. Před rokem mu zemřel otec, vlastník staršího automobilu, jehož povinné ručení bylo potřeba uhradit už krátce po jeho smrti. Veškerý majetek po zemřelém šel do dědického řízení. Jenže to trvalo bezmála rok, přičemž nebylo předem zřejmé, komu z dědiců automobil připadne.
Auto nakonec získal právě Martin S. Když byl později vyzván k doplacení pokuty do garančního fondu České kanceláře pojistitelů, nestačil se divit. Sankce totiž činila přes 23 tisíc korun, což byl zhruba dvojnásobek odhadní ceny staršího vozu.
Až 70 Kč denně
Pokuta se vypočítává za každý nepojištěný den. U běžného osobního automobilu se pohybuje v rozmezí od 50 do 70 Kč denně. V případě, že není uhrazen celý kalendářní rok, vyšplhá se až k sumě mezi 18 až 25 tisíci.
„Zákon přitom hovoří jasně: povinnosti vlastníka vozu vykonávají dědicové až do okamžiku nabytí právní moci usnesení o nabytí dědictví. Jednoduše řečeno – všichni dohromady musí uhradit povinné ručení. Teprve po skončení dědického řízení přechází tato povinnosti na nového majitele,“ dodal Zapletal.
Podobným situacím s nezaplaceným povinným ručením je přitom možné snadno předejít. A to buď odevzdáním registračních značek a osvědčení o registraci vozidla do depozitu na registru vozidel, nebo jeho včasným zaplacením.
Re: Re:Článek na Novinky.cz dnes - co na to zdejší odborníci?
05. 03. 2013 19:57
Problém je v tom, že na registru vozidel vám RZ (SPZ) nepřevezmou, protože nejste vlastníkem vozidla.....
Re: Re:Článek na Novinky.cz dnes - co na to zdejší odborníci?
05. 03. 2013 20:14
Článek uvedený pod názvem = Pořádný průvan v peněžence může udělat i vleklé dědictví = je tam slovo MŮŽE!!! Ano ano může to je pravda. Celý článek je veden v úrovni UDRŽENÍ STRACHU = stejně jako tomu bylo v mediálních masážích v době, kdy již byl tento zákon krátce před jeho platností. Občas se tato verze musí objevit alespoň někde ( aby udržel tu správnou hranici strachu) = ovšem zákon platí v jeho znění tak jak je zde prezentován tedy stejně jak zní v jeho formě v §! VOZIDLO aby splnilo podmínky pro SANKCI Z JEHO PROVOZU ( respektive jeho majitel, provozovatel, vlastník ) = musí být jeho součástí = je to pořád stejné!!! = na tom se NIC NEMĚNÍ !! Vozidlo provozované NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH bez pojištění z jeho provozu = ze zákona možno sankcionovat v podobě příspěvečku do Géééé Fonduuu.
Takové vozidlo po ZEMŘELÉM = MŮŽE BÝT PROVOZOVANÉ = a tedy LOGICKY musí BÝT v takovém případě = pojištěné = tak je to správně!
Ještě taková drobnost = ten ZAPLETAL jestli-že to je on, který se podílí na těchto paskvilech v zákoné podobě, a který v tom článku popisuje, jak snadno tomu předcházet znamená = JEN JEDNO = ŽE TOMU PROBLÉMU VŮBEC NEROZUMÍ ! To jsou lidé, kteří nemají ŽÁDNOU představu o tom, co je a co není možné !! A přitom je to tak jednoduché = JEZDÍM - MÁM POJIŠTĚNÍ / NEJEZDÍM - NEMÁM POJIŠTĚNÍ. Stejně jako je to např. u našich sousedů. Jen v ČR se z toho dělá VĚDA! Jen v ČR může udělat škodu,nebo být potencionálním škůdcem = TECHNICKÝ PRŮKAZ , případně RZ !!!
Re: pojistné za zemřelého
05. 03. 2013 20:17
Již tu bylo řečeno, že jistější je uzamčení vozidla na soukromém pozemku a vyvinení se proti ČKP pomocí čestného prohlášení.

Paradoxně depozit je za peníze a ČKP ho nemusí brát jako důkaz, že vozidlo nebylo provozováno. (tohle čerpám z jiného tématu v tomto fóru)
Re: pojistné za zemřelého
05. 03. 2013 20:29
Jak ČKP nemusí brát jako důkaz , když jsou RZ uloženy v depozitu? Asi jsem hloupá ženská, ale vozidlo bez RZ snad nemůže jezdit po silnicích?
Uložím RZ do depozita, zaplatím za to, auto bez RZ odstavím do garáže a nejezdím.
A ČKP mi za to může vypálit příspěvek do GF? Vím, že v ČR jsme víc než v Kocourkově, ale toto snad už ne :-)))))
Re: pojistné za zemřelého
05. 03. 2013 20:39
lalaila = ten problém popisuji zde = [www.antickp.cz]
= Potíže s NFGO (novodobou fašistickogestapáckouorganizací) nejsou jen s depozitem ale nese se celou škálou těžko popisovaných událostí týkajících se osob, kteří např. NIKDY VOZIDLO NEVLASTNILI , atd......!!!!
Re: pojistné za zemřelého
07. 03. 2013 15:43
Jak jsou značky v depozitu tak stačí poslat kopii TP kde tato informace je zaznamenaná a nebo to nechat dotáhnout k soudu a předložit tento dokument soudci . Nezapomentě zaškrtat osobní údaje předešlých majitelů .
Adam Hájek
Re: pojistné za zemřelého
30. 03. 2015 13:26
Zdravím; taky řeším problém, poradíte ?

Majitel vozidla byl dlouhodobě nemocný a v invalidním důchodu a vozidlo měl pojištěno vzhledem ke své nemoci nižší sazbou . Koupil si ale jiné a toto dal do užívání bez přepisu a smlouvy jiné osobě . Později zemřel a tato osoba vozidlo používá a platí povinné ručení . Co by se dělo v případě nehody nebo v případě potřeby vozidlo zlikvidovat a vyřadit z evidence . Nebylo totiž zapsáno do dědictví po zemřelém .

Adam
Re: pojistné za zemřelého
31. 03. 2015 17:50
Adame, kdo je v techničáku zapsán jako vlastník?
pokud zemřelý, nikdo na úřadě neudělá žádný přepis, pokud vozidlo neprjde dědictvím. Někdy je to i lepší...
Re: pojistné za zemřelého
31. 03. 2015 23:37
>dal do užívání
smlouva darovaci muze byt i ustni... problem je ze nebyla splnena povinnost prepisu na registru... nicmene za to hrozi pokuta ktera obecne neni vymahana...
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
xuEbL
Příspěvek: