Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

dluh po zemřelém

Autor janča 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

janča
dluh po zemřelém
21. 07. 2014 11:48
Dobrý den,prosím o radu .Tatínek zemřel před 3lety a již v době těžké nemoci mi přenechal auto.toto jsem zdědila z důvodu abych se postarala o likvidaci. Při vyřizování formalit a přepisu /ještě asi půl roku jezdilo/jsem napsala pojistku na sebe a zjistila jsem že je dluh za tatku.co dělat a jak zaplatit .čkp mě ještě nekontaktovala.prý to nejde doplatit dokud to neobešlou z čkp.Předem děkuji za radu
Re: dluh po zemřelém
21. 07. 2014 11:56
Nepíšete jaký dluh, jestli dluh vůči pojišťovně za nezaplacenou ale sjednanou pojistku nebo jestli myslíte "dluh" vůči ČKP? Pokud jste s autem nejezdila a stálo na veřejně nepřístupném místě tak vůči ČKP žádný "dluh" nemohl vzniknout.
Musíte konkretizovat dotaz.
janča
Re: dluh po zemřelém
21. 07. 2014 12:04
dluh vůči pojištovně asi za půl roku /pojistka byla placená pololetně ,ale v době nemoci jsme zapoměli tatkovi zaplati /sám nemohl/a když jsme tochtěli doplatit tak nám řekli že to nejde a předali to čkp ale dodnes od nich nic nepřišlo.CHci pojištovně dluh doplatit ale jak?
Re: dluh po zemřelém
21. 07. 2014 13:29
Pokud to nejde na pojišťovně doplatit tak pravděpodobně byla smlouva zrušena z důvodu nezaplacení, ale stejně by pojišťovna měla chtít doplatit nějakou poměrnou část do doby než je smlouva zrušena pro neplacení.
Pojišťovna nemohla ČKP předat dluh který by jste měla vůči pojišťovně, ČKP vybírá "výpalné" za provozování vozidla bez pojištění, pokud jste s vozidlem nejezdila a stálo mimo komunikaci (v garáži, na zahradě...) tak nebylo provozované tudíž ČKP nemá co vymáhat, ČKP ale nemůže vědět jestli bylo vozidlo provozováno tudíž se ozve a až se ozve tak jim napíšete čestné prohlášení že vozidlo nebylo provozováno, necháte to podepsat 2 svědky, toto vložíte online na stránky ČKP.
Simona
Re: dluh po zemřelém
12. 04. 2017 12:49
dobrý den
půjčila jsem kamarádovi 50000 na smlouvu bohužel zemře u notářka jsem která vyřizuje pozůstalost jsem tento dluh přihlásila a co vím jeho dluhy byli vyšší než jeho majetek dědictví se všichni vzdali a vše propadlo státu vyplatí stát i dluhy které nepokryje prodej majetku
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
HM7yj
Příspěvek: