Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

dědictví-povinné ručení

Autor marta 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 31. 08. 2020 16:38

marta
dědictví-povinné ručení
14. 11. 2015 11:56
Dobrý den, před 5 roky mi zemřel otec, dědické řízení bylo zastaveno pro napatrný majetek, který zanechal.Nyní jsem zjistila, že vlastnil motocykl, o kterém jsem neměla vůbec ponětí(měl ho u sebe můj nyní zemřelý bratr), nebyl v dědickém řízení.Nebylo prý po celou dobu za něj placeno povinné ručení, odhlášený prý není.Jak je to se sankcemi z povinného ručení?Kdo je povinnen to plati?O motocykl zájem nemám a kdyby byl v dědickém řízení, odmítla bych to.Nehrozí mi za to nějaký postih? Jak mám postupovat?Bojím se , aby třeba za 10 let tam nenaskákaly nějaké sankce a já je nemusela platit, když již nikdo po mém otci nežije.Děkuji Marta
Re: dědictví-povinné ručení
16. 11. 2015 18:14
Marto, možností je několik.
Klidně ho můžete prodat, ale bez dokladů, jako na náhradfní díly. Pokud ho chcete prodat i s doklady, musíte nechat otevřít dědictví, protáhnou ho dedictvím, zaplatit dedické poplatky, pak s rozsudkem soudu nahlásit změnu vlastníka. Poté pak můžete vozidlo prodat s doklydy.
Sankce od čkp za nepojištění již dneska nejsou. Proto Vám postih nehrozí.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
kLmNn
Příspěvek: