Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Zapomenuté značky

Autor Jarda 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

Jarda
Zapomenuté značky
06. 06. 2019 23:13
Jen můj názor na upravený zákon 168/1999 Sb Zapoměl jsem u MB Vito odevzdat značky již 2 roky nemělo TK, Chtěl jsem ho vyřadit formou zániku ale chtěl jsem si ho nechat tak že jsem značky donesl spět domů stím že si nastuduji jestli maji právo mi určovat jak můžu nakládat ze svým majetkem , no a zapoměl jsem to dořešit . Najednou přišla mi výzva k ůhradě ve výši cca 14000 Kč Na vysvětlení jak k tomu přestupku došlo,mi ocitovali zákon a že je jím líto a at zaplatím. Ne jen že jsem do té doby o nějaké ČKP neslyšel ani ve snu mne nenapadlo že by někdo mohl mít takovou pravomoc aby mne připravil o 1 a 1/2 měsíce mého důchodu. Napřed jsem to považoval za vtip ,jak jednou Kalousek rozeslal lidem šeky že dluží státu každý, včetně novorozenců as 125000 Kč. Tedy dost lidí vyděsil ,možná si někdo z toho vzal příklad
Tak že k tomu zákonu 8 našich /zaměstnanců/ ,poslanců vylepšilo výše zminovaný zákon tak aby jsme, pokud z jakého koli důvodu pochybíme neměli šanci cokoli vysvětlit a pěkně zaplatili. Už to je špatné.Měli by jsme být upozorněni a vyzváni aby jsme do určitého data pochybení odstranili. ..Taky výše 8 až 10 násobku tak zvaného příspěvku. který navíc podpořilo Ministerstvo financí vypadá jako sprostá lichva.
Samotné zdůvodnění proč je nutno takhle postupovat,je velmi zavádějící ......Zdůvodnění .../.Takovýto stav je pro vlastníky – spotřebitele, kteří řádně plní své povinnosti, zjevně diskriminující. Je celospolečensky žádoucí, aby se na financování garančního fondu podíleli především ti, kdo svou povinnost sjednat a udržovat pojištění odpovědnosti neplní. Navrhovaný systém příspěvku, spolu s navrhovanou podstatně redukovanou povinností hradit regresní náhrady, povede ke spravedlivějšímu uspořádání./ Tak nevím jsem ten kdo řádně plní své povinnosti nebo lump kterého je potřeba sejmout ? 30 let pojištovnám sypu peníze běžně ze 3 vozidel . Nikdy jsem nečerpal ani 1 Korunu .A oni mají tu drzost po mně něco chtít a nedat mi ani možnost vysvětlení ? Zákon je tendenční ,dělaný ve prospěch pojištoven . Zajímá mne kolik se vybere a kolik se vydá .Hlavně za co ? Nevím jestli je pravda že tyto pojištovny mají zisk 40%. Těžko se to hledá,proč asi ? Tato novelizovaná verze ještě dlouho nefunguje ..Je brzy na případné judikáty. A vy co máte pochyby o tomto zákoně ,požádejte o vysvětlení poslance hlavně z těch stran které tento zákon navrhovaly. Já to určitě udělám . KDU-ČSL ,ČSSD ,ODS , TOP 09 ,KSČM ,ANO a Starostové,
tendenční
Re: Zapomenuté značky
10. 06. 2019 11:00
Bude to asi znít tendenčně, ale co se věnovat i Vámi zmíněné části "zapoměl jsem to dořešit" ... ? Např. u finančáku mě "zapomněl dořešit" stáno mnohem více, protože tam je sankce/úrok rovnou vymahatelný/vykonatelný/splatný.
Re: Zapomenuté značky
24. 09. 2019 20:09
Jardo, tak jak jste oslovil poslance a senátory? Co Vám sdělili?
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
pdJ7n
Příspěvek: