Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak na ně?

Autor Milini 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 24. 09. 2019 20:07

Milini
Jak na ně?
17. 06. 2012 15:34
Jak teda na ně? Jsem jeden z těch, po kterých to chtějí, alespoň dle jakýchsi zákonů, oprávněně. Prostě jsem omylem nezaplatil pojistku a ona zanikla. Podařilo se někomu v podobném případě vyhnout se platbě? Nelíbí se mi už to, že mě na to upozorní až půl roku po té, co mi pojistka zanikla. Sice jsem slyšel o případech, kde to trvalo i 3 roky, ale pokud by teda měla tato instituce plnit funkci řešení nepojištěných vozidel, tak to nemůže v informační době trvat tak dlouho. Celé to svědčí o něčem jiném. Má někdo nějaký recept na řešení? Podělte se o něj prosím. Určitě uděláte radost mnoha lidem.
Re: Jak na ně?
17. 06. 2012 16:29
Tak obecně ČKP akceptuje i čestné prohlášení (viz [www.antickp.cz] ), ale otázka je zda pár tisíc stojí za "křivé svědectví". Imho ne...

Problém těch lhůt určitě ukazuje na další "neprofesionálnost" ČKP. Nešetří prostředky pojistníků, nýbrž naopak. Snaží se částku vyhnat co nejvýše.

BTW Mise tohoto fóra je bránit se proti šméčkům ze strany ČKP legálními prostředky, nikoliv jak šméčkovat ČKP... (nic osobního)
Jarek
Re: Jak na ně?
18. 06. 2012 11:32
Já zkouším poslat zelenou kartu, kterou mám vypsanou na období, které mi chtějí účtovat (cca 6 měsíců = 7700 Kč). Protože jediným platným dokumentem o pojištění vozidla je podle zákona právě zelená karta... Uvidím jak se k tomu vyjádří.
Re: Jak na ně?
19. 06. 2012 20:34
denně řeším podobné problém,y zasláním zelené karty nedokážete že vozidlo je pojištěno. Mám několik zelených karet na jedno vozidlo, ani jedna však není platná....ale to je o tom, že o problému více vím...

Jsem zastáncem názoru, že se vždy najde řešení, nikoliv paušální na všechny případy. ale to je na deší psaní...
mirek
Re: Jak na ně?
21. 06. 2012 09:42
Konečně mám víc času se taky podělit o svou zkušenost.Vzpoměli si na mě poprvé v roce 2011,vymáhali za sedm veteránů poplatek za těch 14 dnů,které zákon dává na změnu pojišťovny a jiné úkony.To mne docela vyvedlo z míry,čekal jsem všechno,ale tohle ne.Tak jsem volal...na druhém konci drátu cvičená opice,která tvrdila,že musím platit.Že zákon říká něco jiného ho nezajímalo.Tak jsem sehnal kontakt a psal e-maily,chtěli svědecké výpovědi,fotky a zase nic.Mezi tím jsem zkoušel komunikaci doporučenými dopisy,bohužel na to nereagují.Psal jsem i stížnost na MV,že pošta spolupracuje s ČKP a dává soukromé firmě úřední výzvy s pruhem,aby vyděsily příjemce této obálky.Z MV došlo vysvětlení a najednou další výzva byla obyčejná.:-)Pak se ozvala ČKP,že zastavují případ.Jeden,další poslali agentuře EOS-KSI a zase vyhrožování.Dodám,že už v roce 2009 jsem psal ombudsmanovi a dostal jsem odpověď,s tou jsem byl v Praze,kde mi mladá pracovnice řekla,že se takovou blbostí nebude zabývat....To bylo v roce 2009,teď,když se mi taky ozvali a zjistil jsem,že nefunguje vysvětlování ani vyplňování jejich dotazníků jsem se rozhodl tuto odpověď VOP poslat jak Čkp tak i na EOS-ksi.Za týden přišla tlustá obálka a v ní,že VŠECHNY případy jsou zastaveny,z EOS-KSI přišla i omluva za klienta.Dále jsem se zajímal i o samotnou kancelář podnikatelů:-).Je to profesní sdružení poskytovatelů pojištění do kterého měli původně přispívat pojišťovny poskytující pov.ručení na území ČR.Takže soukromá firma,ne státní úřad..Omlouvám se za zmatečnost,jsem v práci.:-)
Re: Jak na ně?
22. 06. 2012 11:07
Míro = je to dobře napsané lidi jsou zkrátka nasr***ní - nejen s politikou ale s fungováním státu a s ní související kauzy z pronevěr a dalších podvodů, do toho exekutoři, pčk nebo jak to je čkp? = (nemohu jim přijít na jméno) - vidím v tom jedno pozitivum a to je, že si lidé dokáží pomáhat v takových situacích. Kčp svým postojem - vrhla negativní stín na všechny pojišťovny! Jak slyším něco o pojištění, tak se mi zvedá kufr! Ale k věci: nešlo by to sem vložit? to co odepsal ombudsman? protože on musel reagovat již mnohokrát ale zde není žádná verze - tak kdyby to šlo - Dík. Případně i další reakce na eos - a to je také kapitola sama o sobě! Vůbec bych se nedivil, kdyby někomu prdli NERVY! Všem ostatním přeji v boji proti zhovadilostem - ty nervy co možná nejpevnější! NEDEJTE SE!
Mirek
Re: Jak na ně?
22. 06. 2012 11:44
Naopak ten EOS se mi zdá serióznější firma než ČKP.Ono to není vymyšlený špatně,znám ve svým okolí pár lidí,který zásadně nepojišťujou auto a i sem tam nehodu způsoběj.Takže kdyby to fungovalo tak,jak možná původně někdo zamýšlel bylo by to jen přínosem.Policie mě vyhmátne bez pov.ručení,oznámí to ČKP a ta mi naúčtuje co půjde i zpětně.Příště si to rozmyslím.Bohužel si tady u nás zase někdo chce mastit kapsu..600tisíc nepojištěných vozidel je lákavý číslo,ne?Za sebe tvrdím,že je to krásný koníček,sbírat staré samohyby,ale pro někoho je hezčí koníček to zpoplatnit,navíc když zákonodárci jdou na ruku...Je to docela promyšlený,říkali lidem,nechcete jezdit,uložte do depozitu značky..Jenže,jde to jen na rok s prodloužením o půl roku a dál?Renovace s pár korunami trvá léta..a bez STK u nás doklady do depozitu neberou,to znamená,že jsem pak odsouzen k tomu být lovnou zvěří kanceláře podnikatelů:-) nebo to musím odhlásit a roky práce zahodit.Jinak tu odpověď sem zkusím dostat,jen nevím jestli mi to půjde.A VOP už odpovídá jen to,že to není jeho věc,asi těch stížností bylo moc i na něj.
mirek
Re: Jak na ně?Odpověď VOP
22. 06. 2012 11:47
Naše značka Datum

798/2009/VOP/IK 27. února 2009
Vážený pane Pardubský,


Kancelář veřejného ochránce práv obdržela Vaše e-mailové podání, které nelze vzhledem k jeho obsahu považovat za podnět podle zákona č. 349/1999 Sb., o veřejném ochránci práv, ve znění pozdějších předpisů. Z tohoto důvodu na ně veřejný ochránce práv nebude osobně reagovat. Dotazujete se na novou právní úpravu placení příspěvku do garančního fondu České kanceláře pojistitelů za období, ve kterém nebylo vozidlo pojištěno. Tato povinnost se Vás údajně dotýká, protože vlastníte několik starších aut, které stojí mimo veřejné komunikace, jsou v různém stadiu rozpracování, a které se snažíte renovovat.


K Vašemu dotazu uvádím následující. Česká kancelář pojistitelů (dál jen „ČKP“) je profesní organizací pojistitelů (tj. pojišťoven, u kterých se sjednává povinné ručení), která je zřízena zákonem č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o pojištění“). ČKP spravuje garanční fond, z něhož se mj. poskytuje poškozenému plnění za škodu způsobenou provozem nezjištěného vozidla, nebo plnění za škodu způsobenou provozem vozidla, za kterou odpovídá osoba bez pojištění odpovědnosti. Výše uvedená povinnost (tj. placení příspěvků do garančního fondu) je upravena v ustanovení § 24c odst. 1 zákona o pojištění1. Musím však zdůraznit, že tato povinnost se vztahuje na vlastníky, resp. provozovatele vozidel, která jsou provozována dle zákona o pojištění. Okruh míst, na
1 Je-li provozováno tuzemské vozidlo bez pojištění odpovědnosti v rozporu s tímto zákonem, je vlastník vozidla povinen uhradit Kanceláři příspěvek za dobu, po kterou bylo vozidlo provozováno v rozporu s tímto zákonem. Za úhradu příspěvku podle věty první odpovídá společně a nerozdílně s vlastníkem vozidla jeho provozovatel, není-li současně jeho vlastníkem. Povinnost podle věty první a druhé vzniká tomu vlastníkovi a provozovateli vozidla, který byl nebo měl být zapsán v registru silničních vozidel 27a) v době, kdy bylo vozidlo provozováno v rozporu s tímto zákonem. To neplatí v případě, kdy pojištění odpovědnosti zaniklo podle § 12 odst. 1 písm. d).

která se vztahuje povinnost mít pojištěno vozidlo dle zákona o pojištění, je stanoven v ustanovení § 1 odst. 2 zákona o pojištění2. Z citovaného ustanovení vyplývá, že pokud nemáte vozidla umístěna na pozemní komunikaci (což, jak vyplývá z Vašeho podnětu, se vztahuje na Váš případ), nemáte povinnost mít vozidlo pojištěno dle zákona o pojištění, a tudíž se na Vás nevztahuje ani povinnost platit příspěvky do garančního fondu. Pokud již nehodláte vozidla provozovat na pozemní komunikaci, zvažte podání žádosti o trvalé vyřazení z registru vozidel dle ustanovení § 13 zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a o změně zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla), ve znění zákona č. 307/1999 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Bližší informace Vám poskytnou pracovníci registru vozidel příslušného obecního úřadu obce s rozšířenou působností. Můžete též navštívit internetovou stránku www.bezpojisteni.cz.


S pozdravem
Mgr. Kateřina V a l a c h o v á, Ph.D., v. r.

vedoucí právního odboru

(dopis je opatřen elektronickým podpisem)
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
PpTjY
Příspěvek: