Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Na úřadě vydali RZ bez povinného ručení

Autor martinb 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

Na úřadě vydali RZ bez povinného ručení
26. 10. 2020 22:41
Dobrý den,


V roce 2018 se mi povedlo krapet poupravit motku na okruhu. RZ jsem dal do depozitu, do doby, než ji dam někdy do kupy. V roce 2019 mi bylo sděleno, že motkám prodlužují STK o rok a stačí to udělat jen přes úřad. Dal jsem plnou moc, aby tam tatík skočil a vyřídil to. Očekávání bylo takové, že tam přijde oni to o rok prodlouží a konec. Nevím jak je to možné, ale úřednice na úřadě mu vydala RZ bez platného povinného ručení. Tatík mi dal jen vědět, že je to vyřízené. To že má RZ doma mě ani nenapadlo. Zjistil jsem to až letos, kdy sem začal řešit opravu a vše kolem toho, vytáhl techničák i s RZ, což mě krapet vyděsilo. Dal jsem ji okamžitě do depozitu a doufal, že to bude ok. Opak byl pravdou, v době Nouzového stavu se ozvali z ČKP a domáhají se peněz za nezaplacené povinné ručení. Napsal jsem dopis s tím, že motka nebyla používána a je rozbitá, tak jak byla a poslal fota. Odpověď byla taková, že mi to neprominou, že toto už nelze nárokovat od roku 2018.

Dá se to nějak pořešit?
Platit / Neplatit
Největší problém vidím v tom, že tu RZ vydala pipina na úřadě bez platného povinného ručení

Prosím o radu jestli někdo ví
Bětka
Re: Na úřadě vydali RZ bez povinného ručení
09. 11. 2020 09:24
Dobrý den,

právě v důsledku změny zákona o pojištění odpovědnosti musí být vozidlo/motocykl pojištěn po celou dobu, kdy je zapsán v RSV (vyjma doby, kdy je zapsán jako vyřazený, vyvezený nebo odcizený). Takže ČKP nárok na příspěvek dle zákona má. Jediné co Vám mohu doporučit, je popsat jim výše uvedenou situaci a pořádat, zda by k tomu nešlo přihlédnout. Ale víte jak.. Neznalost zákona neomlouvá.:-(
Re: Na úřadě vydali RZ bez povinného ručení
09. 11. 2020 09:39
Dobry den,

v tom, ze ma byt vozidlo pojisteni mate sice pravdu, ale....
Urednice v rozporu se zakonem vydala RZ bez platneho pojisteni
Zákon 56/2001, § 12, 7a pochybil právě v tom, že při „ukončení vyřazení silničního vozidla z provozu na žádost jeho vlastníka“ nevyžadoval splnění povinnosti pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.
K vydani nemelo vubec dojit...
Bětka
Re: Na úřadě vydali RZ bez povinného ručení
12. 11. 2020 12:40
Počkejte, to že máte mít motocykl pojištěný je obecně známá věc. Mezi jednáním úřadu a protiprávním stavem (nepojištěný motocykl) není žádná příčinná souvislost.
Re: Na úřadě vydali RZ bez povinného ručení
17. 11. 2020 18:24
Milá Bětko...

To, že mám mít motocykl pojištěný vím. Příjde mi, že nečtete to co zde píšu. Podívala jste se na toto (Zákon 56/2001, § 12, 7a) ? Příjde mi, že vůbec ne. Vzhledem k tomu, že bez zaplaceného pojištění úředník nemá RZ vůdec vydat z rukou. tak v tom vidím slušnou souvislost.
Nemluvě o tom, že se můj zástupce s plnou mocí šel na úřad ohledně platnosti technické, která se měla prodloužit pouze administrativním úkonem a ne vydáním RZ.
Bětka
Re: Na úřadě vydali RZ bez povinného ručení
19. 11. 2020 10:32
Viz to co jsem psala výše absentuje příčinná souvislost - pohledávka ČKP vzniká proto, že není vozidlo pojištěno a nikoliv proto, že Vám byly vydání značky. Pokud si myslíte něco jiného, můžete zkusit pohledávku zaplatit a následně uplatnit nárok na náhradu škody způsobené nesprávným úředním postupem.
Petr Vrabec
Re: Na úřadě vydali RZ bez povinného ručení
06. 02. 2021 16:42
Dobrý den, šlo by tento váš případ natočit? Děláme reportáže pro INFO.cz. Najdete v sekci Video. Chtěli bychom natočit tyto praktiky a ceny ČKP. Děkuji. Pro urychlení 777 142 235
No name
Re: Na úřadě vydali RZ bez povinného ručení
08. 02. 2021 20:25
Pokud chcete udělat něco opravdu užitečného proti téhle ,státem posvěcené lichvě na řádné občany. kteří jsou svéprávní a vůbec by bez platné pojistné smlouvy s vozidlem nevyjeli, je třeba napadnout schválený zákon (autoři návrhu - Václava Votavy, Jaroslava Klašky, Ondřeje Benešíka, Adolfa Beznosky, Jiřího Dolejše, Františka Laudáta, Petra Gazdíka a Karla Raise) u soudu. Proč by měli lidi platit za to, že vlastní vozidlo, které reálně neprovozují a stojí jim na soukromém a veřejně nepřístupném pozemku. A ti kdo vyjedou bez platného pojištění prostě pořádně "osolit" při běžné kontrole statisícovou pokutou a zabavením ŘP aspoň na 1 rok, případně okamžitým zabavením vozidla do nezaplacení pokuty a v případě způsobení nehody je "sedřít z kůže" a zabavit jim veškerý majetek. Když bych byl jeden z těch gaunerů, tak klíčky a palivo mi na ježdění stačí a RZ a OTP v depozitu mi v ježdění přece nezabrání. Současný zákon akorát buzeruje slušné lidi a komplikuje jim normální život "byrokratikou stupiditou" zmíněných poslanců a státních úředníků.
Jakub
Re: Na úřadě vydali RZ bez povinného ručení
11. 02. 2021 09:25
pro No Name: A jak byste chtěl odškodňování újmy, kterou způsobí takoví nepojištění exoti, jako uvádíte výše, řešit, když by ČKP neexistovala? Lidi, kteří se musí starat o svého příbuzné, které pošle zfetovanej dement za volantem na invalidní vozík, určitě rádi uslyší, že si na místo ČKP mají nárok uplatnit u exota, který sedí na 5 let na Borech a po propuštění se na něj klepe 25 exekutorů.

A k Vašemu dotazu: "Proč by měli lidi platit za to, že vlastní vozidlo, které reálně neprovozují a stojí jim na soukromém a veřejně nepřístupném pozemku". Protože mají vozidlo registrované k provozu v registru silničních vozidel. U vozidel vyřazených z registru povinnost platit ČKP není.

Je to jako kdybyste chtěl, aby cestovka platila povinné pojištění jen když prodá zájezd, nebo advokát platil povinné pojištění jen, když bude někoho zastupovat. To by asi moc v naší krásné zemi nefungovalo.;-)
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
xWwGP
Příspěvek: