Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Neplacení pojistky, zatím bez obsílky.

Autor Dyrup 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

Dyrup
Neplacení pojistky, zatím bez obsílky.
10. 11. 2020 00:52
Dobrý den, je nějaká šance, že by si ČKP nechala ujít půl roku neplacenou pojistku? Auto nechávám tento týden ekologicky zlikvidovat a odhlásit z registru. Auto stálo nepojízdné na dvoře bez placené pojistky.
Předpokládám, že i po vyřazení z registru ČKP stále obesílá majitele za neplacení pojištění. Je to tak?
Nebo je možnost, že by se to neřešilo?
Díky za zkušenosti.
Honzajs
Re: Neplacení pojistky, zatím bez obsílky.
12. 11. 2020 12:33
Nárok na příspěvek má ČKP za dobu, kdy je vozidlo zapsané v RSV nepojištěné s výjimkou doby, kdy je v registru silničních vozidel zapsáno jako vyřazené z provozu, vyvezené do jiného státu nebo zaniklé, a doby, kdy je vozidlo odcizené.

Pakliže necháte auto ekologicky zlikvidovat a následně na obecním úřadu obce s rozšířenou působností požádáte o zápis zániku, tak to vyřešíte do budoucna (nelze platit pojištění/příspěvek za něco co neexistuje).

Jestliže jste měl auto nepojištěné před ekologickou likvidací, vznikne Vám povinnost ČKP příspěvek zaplatit. Kde auto stojí a v jakém je stavu je nerozhodné, povinnost je objektivního charakteru.

J.
Dyrup
Re: Neplacení pojistky, zatím bez obsílky.
13. 11. 2020 23:46
Děkuji.
Ještě bych se rád zeptal zda se jim ozvat sám nebo čekat až se ozvou oni. V případě, že se neozvu sám nemůže se stát, že by za nezaplacenou částku pojištění naskákalo ještě penále?
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
CE6Dp
Příspěvek: