Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

soudní vymáhání při již zasílání výzev na neplatnou adrese

Autor Mila 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 08. 07. 2021 08:46

soudní vymáhání při již zasílání výzev na neplatnou adrese
25. 05. 2022 15:28
až dopisem od soudu pro potvrzení naší adresy ohledně příslušnosti soudu jsme se dozvěděli, že ČKP od nás vymáhá peníze. Následně jsme zjišťovali u ČKP oč se jedná, a vyplynulo z toho, že jsme nezaplatili cca 1 měsíc pojištění neprovozovaného auto před jeho prodejem v září 2019. Posílali nám výzvu, upomínky, vše na starou adresu zřejmě z registru vozidel, i když pojišťovna auta měla již dávno novou, a hnali to tak dál přes vymahačské agentury, které posílali výzvy opět na starou neplatnou adresu, kde se jim to opět vracelo jako nedoručitelné. Mezitím původně vymáhaná částka narostla z 1200 na 3000 Kč nyní v květnu 2022. Dá se tento jejich přístup nějak rozporovat? Proč si nezjistili adresu od pojišťovny?
Mezi roky 2014 a 2018 povinnost platit ČKP nebyla, předtím neprovozovaná vozidla rovněž tuto povinnost neměla, ne každý zaregistroval změnu zákona, kde si zřejmě prolobovali povinnost platit pojištění u všech registrovaných vozidel (i neprovozovaných), dokazovat doručení výzev nemusí, což jim umožňuje chovat se jako zákony posvěcené "sméčko"?
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
hdp4E
Příspěvek: