Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nezaplacené povinné ručení.

Autor T.K. 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 24. 09. 2019 20:07

Re: Nezaplacené povinné ručení.
01. 04. 2013 20:39
Francesco,
Jsem rád, když někomu udělám radost. Vy to můžete někomu oplatit.
Pítrs
Re: Nezaplacené povinné ručení.
02. 04. 2013 23:31
Dobrý den!
Prosím Vás o radu. V roce 2012/02 jsem koupil v Čr,s Spz silně bouraný vůz.Vozidlo bylo na mě od té doby odhlášeno. Po celou dobu jsem měl vůz zaparkovaný na soukromém pozemku. Jakmile jsem vůz opravil 2012/12 a plně zprovoznil,zaplatil jsem povinné ručení,udělal evidenční prohlídku a vozidlo na mě přihlásil. Bohužel nyní mi přišel dopis z ČKP,že nemám zaplacené zák.pojišt. za dobu, kdy jsem vůz opravoval(299dní x 70kč/den).Vůbec jsem netušil , že musím mít zaplacené pov.ručení , když vůz nemohu provozovat :-( . Vím,že neznalost zákonů neomlouvá, ale..... Bohužel se mi takhle vysoká částka nechce platit, když jsem s vozidlem nejezdil! Mám nějakou jinou možnost než to uhradit? Mám se s nimi soudit a je nějaká možnost, pravděpodobnost úspěchu?
Máte s tím už nějaké zkušenosti? Moc děkuji za rady.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
03. 04. 2013 20:13
Petře, soudit je až to poslední...
Je třeba prokázat čkp, že jste vozidlo v době uvedené NEPROVOZOVAL. Sice to zní jednoduše, pro mne je to jednoduché, ale pro laika složitě. Je třeba vložit on line do případu, tak jak je uvedeno na druhé straně dopisu:
1) text, kde uvedete, že jste v uvedenou dobu vozidlo neprovozoval, (mám několik vzorů),
2) svědectví dvou osob, kde bude uvedeno, že mohou dosvědčit Vaše tvrzení

Vše to vložíte on line do případu, objeví se, čeká na ověření, a minimálně 1x za týden budete kontrolovat stav případu. jakmile se objeví něco jiného, budete se opět ptát co dále. Podle toho co uvedou budeme postupovat dále.

Zkušenostní mám bohaté...důkaz z minulého týdně a desítky předtím..
Přílohy:
otevřít | stáhnout - KP nemá vliv a mělo vliv 14.jpg (315.1 KB)
otevřít | stáhnout - ckp 01.doc (30.5 KB)
Tomáš Sosna
Re: Nezaplacené povinné ručení.
04. 05. 2013 16:28
Dobrý den, mám na vás takový dotaz. Zdědil jsem motorku 50 ccm Pionýra, a asi 20 let na tom není placené povinné ručení a je bez STK. Doteď se na ní nejezdilo a chtěl bych ji znovu přihlásit, byl by s tím nějaký problém?
david
Re: Nezaplacené povinné ručení.
04. 05. 2013 21:28
Vykvajzni se na starýho fichtla. Až ho přihlásíš a pojistíš a čkp na tebe hupne a naúčtuje ti za tři roky nazpátek. Počítej. Nevím ale, jestli to lze vůbec přihlásit a jestli čkp nalezne mezeru v pojištění ale já bych to nedělal, za ty nervy to nestojí. David. - Je to můj osobní názor, neber to jako odbornou zkušenou radu.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
06. 05. 2013 20:06
Tomáši, nesmíte každému vše věřit...

Pokud chcete provozovat moto, naložte ho na vozík, udělejte technickou na Vaše jméno, zajistěte pojištění a hupky na registr a přehlásit moto na Vás.
Kde vidíte problém? Hupnout na Vás může kdokoliv s čímkoliv, duležité je, zdali bude mít pravdu..
Nic se Vám nestane.
(máte fichtla v soudním rozhodnutí?)
Jana
Re: Nezaplacené povinné ručení.
04. 06. 2013 09:31
Dobrý den, prosím, poradí mi někdo ohledně nezaplaceného povinného ručení za cca 3 měsíce ? Firemní vozidlo jsme chtěli prodávat, vypověděli jsme 2 měs. před ukončením stávající smlouvu a novou zapomněli uzavřít.
Nyní již máme řádně uhrazeno povinné ručení, ale obáváme se penále za neuhrazené období. Nevím, na koho se máme obrátit. Neradi bychom měli po pár letech nepříjemnosti s ČKP, kam se mi podařilo po několika pokusech dovolat, ale na můj dotaz, jakým způsobem můžeme doplatit povinné ručení mi bylo sděleno, že toto nelze a musíme čekat na jejich výzvu. Paní mi tvrdila, že žádné nehorázné poplatky platit nebudeme, ale nevěřím jim (jménem firmy,ani svým jsem se pro jistotu nepředstavila...)
Děkuji za odpověď
Re: Nezaplacené povinné ručení.
04. 06. 2013 09:58
Jani, dobrý den,
opravdu nelze doplatit zpětně pojištění. Od čkp určitě dostanete výzvu, opět nelze dopředu řešit, pokud Vám nebude přiděleno číslo případu. Pak máte dvě možnosti, sankci hradit, nebo doložit, že jste vozidlo v uvedenou dobu neprovozovali.
ČKP bude chtít sankci dle [www.bezpojisteni.cz].
L
Re: Nezaplacené povinné ručení.
04. 06. 2013 22:52
Dobrý večer,
moc prosím o radu.
Před dvěma lety jsem prodala auto mému bratrovi za 1,- a na základě kupní smlouvy zrušila povinné ručení, auto zůstalo na mém pozemku, bratr si ho nakonec nevzal a domluvili jsem se, že to nějak zařídím, vyřešila jsem to tak, že jsem ho darovala nějakým sociálně slabším občanům a ti si ho odtáhli do šrotu. Takže auto již skoro dva roky neexistuje, mám doma jen papíry a značky. Bláhově jsem si myslela, že když si nechám doma značky a papíry, tak se mi nemůže nic stát, jenže teď se bojím, že na mě udeří ČKP (resp. na bratra). Zatím nic nepřišlo, co mám teď dělat? Jít se udat na dopravák, že jsme auto neodhlásili? Nebo čekat až příjde ta palba za dva roky neplaceného povinného ručení?
Děkuji za případnou radu, L.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
05. 06. 2013 07:00
Dobrý den, hodně záleží, zda vozidlo bylo ekologicky zlikvidováno či ne.
Pokud nebylo ekolo... Je tu pouze nelegální cesta, jak z toho ven bez sankce.
Záleží jakou chcete jít cestou?
Re: Nezaplacené povinné ručení.
05. 06. 2013 07:40
O jaké, ŽE nelegální cestě je zde ŘEČ????

Pro - "L" = situace je naprosto legálně řešitelná a především ÚPLNĚ jednoduchá ! L - prodala bratrovi = BRATR - prodal dalšímu
Anebo - druhá varianta = BRATR z kupní smlouvy odstoupil = vozidlo nepřebral = a " L"- prodal/a dalšímu náhodnému zájemci - podle OZ nemusí být kupní smlouva = z toho plyne = NIKDO Z NICH = NENÍ MAJITEL - tečka - a na tom TRVAT!

Nikoho z bývalých majitelů NEMUSÍ ZAJÍMAT JAK BYLO Z VOZIDLEM NALOŽENO !!
L
Re: Nezaplacené povinné ručení.
05. 06. 2013 08:18
Dobrý den, velice děkuji za vaše odpovědi.
Zdá se to až moc jednoduché smiling smiley
Takže opravdu mohu tvrdit, že nemám kupní smlouvu a auto má někdo jiný?
Mám tedy dělat mrtvého brouka a čekat až ČKP udeří?

Moc vám děkuji, L.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
05. 06. 2013 09:01
"L" = myslím, že jsem to napsal dostatečně srozumitelně ZDE PLATÍ ČÍM MÉNĚ - TÍM VÍCE - zájem v té věci ( především zjišťování nesmyslů u čkp-NFGO) může být chápán, jako by k prodeji či darování NIKDY NEDOŠLO situace by se tak mohla dokonale zkomplikovat = a navíc by se mohlo jednat o zásah práv NOVÉHO MAJITELE a to hlavně v případě, že by u vozidla došlo k nějakým evidenčním změnám podvodem a např. se vyřadilo z registru za iniciace BÝVALÉHO MAJITELE = tedy - " L " !!! Nemám rád termín ( dělat mrtvého brouka) tento termín se hodí někam tam, kam patří a to je např. při neplacení / neplnění nějakých závazků = TO NENÍ TENTO PŘÍPAD ! Situaci řešit v okamžiku, až bude potřeba nutnost jeho řešení.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
05. 06. 2013 09:05
L,
nesmíte každému vše věřit, nevíte kdoVám radí dobře a kdo špatně. Sama si musíte vybrat..

Kolega Doktor položil otázku, "Záleží jakou chcete jít cestou? " já se musím ptát taky, zdali chcete jít legálně či nelegálně. Od toho se bude vyvíjet situace a postup. Vozidlo je právně bratra, nebo jste ho někomu prodali dále?
L
Re: Nezaplacené povinné ručení.
05. 06. 2013 11:27
Děkuji,
auto je stále oficiálně bratrovo, ale potom jsme ho darovali, ale to nemáme jak doložit, max. na to budu mít svědka. Auto neexistuje, ale mám doma značky a papíry.

Asi tedy počkám až si na mě ČKP vzpomene a pak budu řešit. Snad bude stačit fakt, že auto prostě dávno není...
Re: Nezaplacené povinné ručení.
05. 06. 2013 13:04
Jsem realista.
Počítám, že 85% soudu si řekne......... Auto si rozebrali atd... a ted si hrajou, že ho někomu dali (kdy?). Auto mají, nechce se jim platit Pojistka tak si vymejšlejí...... atd....
Soud má právo na takovýto názor a to bez trestně. Soud jedná na základě subjektivího názoru, který se nemusí plnně opírat o zákony.
Soud nemusí věřit kupní smlouvě ústní. Že by měl, to ano. Ale nemusí.
Držme se při zemi. Já bych s takovým případem s pravdou k soudu nešel. Právník by mi rovnou řekl ať to zaplatím.

Ten nový majitel u soudu řekne.......... jo, já sem si auto vzal a protože mi nevyhovovalo, vrátil jsem ho majitelce, Karel bytem z nádraží a podmost to může dosvědčit.

Mám pár zkušeností ze soudy a to nejen s těmy prvního stupně. Nedávno jsme vyhráli soud, kde sme žalovali Kraj Plzenský.
Ano, kdyby soudy fungovaly jak se píše v zákoně, bylo by vše jinak. Ale to by soud nikdy nevyřešil nic. Krom případů, kdy by se vyník sám doznal. Základní věc v soudnictví je totiž to, že se nemůže odsoudit člověk, když ke věci existuje víc než jenda možnost ( tedy výpověd) Vždy když je soud, existuje naprosto rozdílná možnost a to když se jeden pře a druhý hájí.
Potom by se přeci nic nevyřešilo.

Slyšel jsem o nelegálním způsoubu, který by mohl odpovídat vaší situaci.
Tím to jen poukazuji na nezákoné chování se kterým se nikterak neztotožnuji , nikomu a nikdy ho nedoporučuji.

Prý jednou pan Drtikol měl podobný problém co vy. Zjistil, že namá již 2 roky pojištěné vozidlo. K datumu kdy mu zkončila pojistka, prodal zpětně vozidlo dnes již mrtvému kamarádovi. Smlouvu si samozřejmě napsal sám. Sehnal si rod. č. přesnou adresu atd. Případ ukončili, protože, mrtvý se nemá jak hájit a nelze nijak dohledat, jak nakládal s autem potom co ho koupil.

Další jistý pan Kravsom, měl stejný problém. Sehnal si čovka, který mu podepsal zpětně kupní smlouvu s dva roky starým datumem. Pan Kravsom dluží kam se podívá, nevydělá ani korunu a má osobní bankrot. Nikdy z něho nic nikdo nevymůže.
Pan Kravsom to dělá 2x za měsíc a za 500kč.

Pak ještě je tu možnost. Dojdete na inspektorát, zažádáte o zahájení přestupkovéo řízení, že ste zlikvidovala auto bez ekolikvidace. Nahlásíte datum a zaplatíte pokutu do myslím 30 000kč. Budete doufat, že to úředník nenahlásí ČKP.

Nelegální je i sehnat si třeba dva svědky, kteří vám potvrdí, že auto bylo dva roky u nich ve stodole, nepojízdné (nabourané) a bez motoru. A včera ho někdo ukradl. to nahlásit na policii.

Je toho více, co bych mohl psát. smiling smiley

Je však smutné, že v naší republice, aby se slušný člověk domohl svého práva musí lhát.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
15. 07. 2013 23:17
Dobrý den, prosím o radu. Jaká je promlčecí lhůta, do které může ČKP nejpozději informovat majitele vozidla o nezaplaceném pojistném? Děkuji Martin
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 07. 2013 18:59
tři roky
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 07. 2013 23:16
Děkuji za odpověď. Ještě bych měl jednu otázku. Je nějaký rozdíl mezi tím, že na nedoplatek příjdou za, dejme tomu, půl roku a nebo za dva roky. Mám na mysli výši penále.
Děkuji Martin
Re: Nezaplacené povinné ručení.
17. 07. 2013 08:40
ne, není rozdíl. Zkrátka od dnešního dne zpětně tři roky po Vás můžou jít. Částka je daná zákonem, za den + náklady.

Samozřejmě když bude nepojištěné období jen půl rok, bude příspěvek menší, nežli za dva roky..
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
xdMb6
Příspěvek: