Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nezaplacené povinné ručení.

Autor T.K. 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

Petr Marek
Re: Nezaplacené povinné ručení.
23. 11. 2018 18:56
Dobry den.
Mel bych takovy dotaz. Pred rokem jsem koupil auto a bylo kolem toho papirovani a litani po uradech tak v domeni ze jsem pojistku zaplatil jsem si v klidu jezdil. Po roce mi porad neprichazela zadna platba i zelena karta tak jsem na pojistovnu volal a tam jsem se dozvedel ze jsem ji nezaplatil a pojistka byla zrusena. Ano moje blbost. Rikali mi ze mi posilali E-maily ale spetne jsem se dival a nikde nic. Moje otazka je takova kolik me to za ten rok tak bude stat, kolik od nich muzu ocekavat. Zaplaceni dluhu se nebranim za blbost se musi platit ale zajima me to. A to mam jeste nove trvale bydliste takze aby mi ten dopis neposlali tam.A nebo jak ted pojistim auto s novou adresou tak to budou automaticky vedet? Diky predem za odpovedi.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
28. 11. 2018 20:34
Pokud se ptáte na cenu sankce, musíte se kouknout na některí tabulky, doplnit jaké máte vozidlo. Podle toho bude sankce od ČKP.
Třeba zde:
[www.aktualne.cz]
Re: Nezaplacené povinné ručení.
22. 02. 2019 11:05
Pavel.K
Re: Nezaplacené povinné ručení.
04. 06. 2019 14:51
Petr Marek : Jak pak jsi dopadl, už ti něco došlo z ČKP ?
Tom Dé
Re: Nezaplacené povinné ručení.
20. 06. 2019 12:00
Dobrý den,prosím o radu
V 11 měsíci minulého roku jsem měl autonehodu,kterou jsem způsobil já/čelní náraz do stojícího auta/Pojištovna AXA vzhledem k tomu,že jsem před asi 14 dny k její smůle změnil PR a zvolil její produkt se mnou rozvázala PS PR.Auto bylo po nárazu ve značné destrukci a bylo umístěno do garáže.Stres z autonehody,vánoce atd.jsem si neuvědomil a ani nevěděl,že auto i když nejezdí musí mít uzavřené platné PR nebo mít značky v depozitu.Po opravě vozidla a uvedení do provozu jsem jej klasicky pojistil.No a dnes mně byl doručen dopis od čkp o úhradě příspěvku
cca 8000,-kč.Připadá mi velmi neetické,že se neozvali dřív s nějakým upozorněním/depozito stojí 150,-kč nova smlouva na 1 rok 2000,-/A proto se ptám a prosím o radu zdali má blbost bude stát mou rodinu tolik peněz/3 malé děti/předem děkuji za odpověd
Mallona
Re: Nezaplacené povinné ručení.
10. 07. 2019 09:12
Dobrý den prosím o radu. Včera mi přišla výzva k úhradě příspěvku do garančního fondu ČKP. Chci se zeptat jestli to musím zaplatit, jsem majitelem auta ale pojistník je přítel. Je pravda, že v době od 4.1. do 27.3 2019 jsme neměli pojisku. A teď mi přišlo uhradit 5695kč. Musím asi zaplatit že? Děkuji za odpověď.
Jana K.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
25. 07. 2022 13:44
Dobrý den, poraďte mi prosím jak mám postupovat. V roce 2021 jsem koupila ojeté auto a přihlásila na sebe, též zaplatila povinné ručení. Jelikož nemám ŘP, s autem jezdil můj přítel se kterým jsem tehdy žila. Krátce nato jsem se však od něj musela odstěhovat a s přítelem jsme sepsali kupní smlouvu s tím, že on ode mě auto odkoupí / první chyba - nikdy nezaplatil /. Auto jsem ihned na dopravním inspektorátu ze svého jména odhlásila a předložila kupní smlouvu, aby bylo jasné, kdo je novým vlastníkem. Bohužel jsem však již neřešila povinné ručení / druhá chyba /, jelikož jsem se domnívala, že tak jak jsem postupovala je v pořádku a ostatní je již na novém majiteli. Dnes mi však přišel email s tím, že dlužím na povinném ručení nemalou částku. Mám nějakou možnost jak se bránit nebo budu muset zaplatit?
V době kdy jsem odešla od přítele jsem byla ráda, že mi vůbec něco podepsal. Klíče od auta měl jen on, navíc se mnou vůbec nekomunikoval.
Děkuji za informaci.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
EJec9
Příspěvek: