Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nezaplacené povinné ručení.

Autor T.K. 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 24. 09. 2019 20:07

Honza
Re: Nezaplacené povinné ručení.
17. 07. 2013 14:25
Dobry den,
chtěl bych Vás požádat o radu jak mam postupovat v případě, když jsem prodal už asi před 5 lety osobní automobil Fiat, dnes už pro mě neznamému chlapíkovi. Smlouvu kterou jsme spolu sepsali už bohužel nemám a auto jsem asi neodhlasil,(už je to doba tak už si to nepamatuji,musím zajit na CRV a zjistit). A teď mi přišlo od ČKP že nemám za 01.2013 až 04.2013 zaplacené pojištení .
Myslím že je to pro mě bezvychodná situace a nezbude mi nic jineho než to ČKP zaplatit , ale pokud pro mě máte nějakou radu jak tuto situaci vyřešit , tak bych Vám byl nesmírně vděčný, protože častka to je nemalá.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
17. 07. 2013 17:31
Milý pane, Jane.
Nevěšte hlavu. Je nutné do 30 dnů prokázat, že nejste vlastníkem vozidla. To prokážete, že doložíte svědectvím 2-3 lidmi, že již od roku 2008 nejste majitel. Do případu on line napíšete jméno nového vlastníka- nepamatuji je to již 6 let
adresa - nepamatuji je to již 6 let...atd.
Pak v příloze přiložíte svědectví třech osob. Každý týden budete kontrolovat průběh komunikace.
klidně se ptejte déle..
libor
Re: Nezaplacené povinné ručení.
23. 07. 2013 07:09
Dobrý den
chci se zeptat jak postupovat, když v lednu tohoto roku mi zemřel tchán a jeho auto od té doby stojí na parkovišti před domem. Nevěděl jsem, že tímto končí i povinné ručení. Musí se i v tomto případě platit?
Re: Nezaplacené povinné ručení.
23. 07. 2013 09:27
Libore, na Váš postup je třeba více info. Vy musíte postuipovat podle zákona 168/1999, kde se do podrobna píše o pojištění v dědické době.

Samozřejmě, pojištění se musí platit po celou dobu provozování vozidla. To je i ponechání na parkovišti. viz zákone 168/2000 §1, odstavec 2
Co dále není jasné?
Dominik
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 10. 2013 00:02
Dobrý den, rád bych se optal na radu, před 4 roky jsem zakoupil auto a odhláška byla přepsaná na mé jméno. Jenomže týden po koupi se stala havárka mimo veřejnou komunikaci, takže nic nebylo ani nikam hlášeno, auto jsem odtáhl na zahradu kde mi stojí do teď, STK propadla před necelými 4 roky a auto je nepojízdné a na vlastním pozemku. Takže mi jde o to že jsem neměl uzavřené POVINNÉ RUČENÍ a jestli mám něco čekat od ČKP nebo to nějak řešit (když ani po 4 letech mi nic nepřišlo) a pokud bych auto přihlásil, opravil, udělal STK a zaplatil pojistku, tak aby to ČKP nezačalo řešit až teď. Mám v tom zmatky budu moc rád za radu... děkuji D.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 10. 2013 07:53
Dominik = vozidlo můžeš mít na sebe odhlášeno = NEKONEČNĚ DLOUHOU DOBU - a přihlásit takové vozidlo má povinnost ten, KDO HODLÁ toto vozidlo provozovat. Na soukromém pozemku v zákoně uvedeném jako účelová komunikace VEŘEJNĚ NEPŘÍSTUPNÁ = není povinné ručení POVINNÉ!!! Řešit něco? A co? A s kým?..... = NESMYSL !!! Budeš-li chtít toto vozidlo užívat k provozu udělej vše co je k tomu potřebné = oprava, pojištění,evidenční ko, přihlášení....a po té si vozidlo užívej na pozemních komunikacích. Voni (z čkp) se určitě ozvou a budou se hlásit o PRACHY, které jim nepatří !!!! Potom je pošleš do.....tedy pošleš vyjádření, že k porušení zákona NEDOŠLO a to tak aby jim to DOŠLO !!!
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 10. 2013 10:02
Dominiku, pokud po 4 letech zatím nic nepřišlo, zřejmě nic nepřijde. Pokud uděláte pohyb s pojištěním, nebo registrací, určitě se ozvou. Jen upozorním, že po roce 2015 vstoupí v platnost novela 56/2001 a vozidlo budete muset doregistrovat..
čtenář
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 10. 2013 10:33
Pane Cukráři, máte informaci, s jakými sankcemi je počítáno v novele 56/2001 po roce 2015, pokud bude starší auto nedoregistrováno resp. nepřepsáno na nového majitele ?

Děkuji
Karel


milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dominiku, pokud po 4 letech zatím nic
> nepřišlo, zřejmě nic nepřijde. Pokud
> uděláte pohyb s pojištěním, nebo registrací,
> určitě se ozvou. Jen upozorním, že po roce
> 2015 vstoupí v platnost novela 56/2001 a vozidlo
> budete muset doregistrovat..
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 10. 2013 11:29
čtenáři,
tak daleko jsem zase ještě nedočetl, páč jsem začal trošku pošilhávat po občanském zákoníku a spoléhám na to, že někdo "vyzobe" to důležité z 56/2001.
I když se přečte zákon, tak je potřeba o něm přemýšlet , jak je to míněno a jak to (ne)obejít.
Jen tuším, že bude vozidlo vyřazeno z evidence, pokud ho nedohlásíte na sebe. Nevím jěště po kolika dnech bude vyřazeno, a jak to bude probýhat. páč to se musí sejít vedoucí, domluvit si postup, a pak si ho každý upraví podel sebe a bude zase jinak na jiné evidenci vozidel. Třeba se mýlím, a již to půjde po celé ČR stejně.
Dominik
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 10. 2013 13:19
Děkuji pane Kdokoliv a pane Cukráři, já s celou touhle variantou počítal od začátku, proto jsem to nedával ani do depozita a jinak s tím nemanipuloval, ale pak mě začali lidi strašit, někomu dokonce i něco přišlo od ČKP, ale ty jim to jak ovečky pěkně zaplatili... Tak jsem to začal radši řešit a více se zajímat. Jelikož jsem slyšel že by mělo postačit i to čestné prohlášení. Ještě jednou děkuji, spadnul mi kámen ze srdce. Díky
Petrk
Re: Nezaplacené povinné ručení.
19. 11. 2013 05:48
Dobrý den, rád bych vás požádal o radu, jak nejlépe řešit budoucí problém s čkp. Kvůli nenahlášené změně adresy a neuhrazení poslední splátky za ručení mi byla ukončena smlouva a já se o tom dozvěděl až po 1/2 roce. Předpokládám, že se čkp ozve a budou po mně chtít těch 30kč za den. Je nějaká možnost, jak se bránit ?
Re: Nezaplacené povinné ručení.
19. 11. 2013 09:23
Honzo, nejdříve si musíte pohlídat, aby jste se dostal k dopisu od čkp. Jakmile ho dostanete, přečtete si poučení, a na druhé straně dopisu je návod, jak se bránit on line. Stačí doložit, že jste vozidlo neprovozoval, přiložit dvě svědectví a vložit to přímo do případu. Zdá se to být jednoduché, ale není to tak. Občas jsou lidi, že nechápou co se po nich chce, nebo že řeknou, nikomu nic nedám...a pak se diví.
Každopádně musíte reagovat do 30 dnů od doručení (fikce doručení).
Re: Nezaplacené povinné ručení.
29. 11. 2013 16:30
Dobrý den všem.
Prosím o poskytnutí informací či radu. Pokud mám na soukromém pozemku, který je oplocený a veřejně nepřístupný, odstavená vozidla (je jich několik), jež neprovozuji (i přesto, že jsou některá z nich pojízdná, mají platnou STK a jsou naprosto v normálním technickém stavu), musím platit za tato vozidla povinné ručení ? .... Dle mého názoru nikoli, ale nejsem si jistá.

Dále bych poprosila o informace, zda je u těchto odstavených vozidel nutné dát SPZ do depozita, či učinit jiná "úřední" opatření, abych nemusela platit povinné ručení.

Předem moc děkuji za poskytnutí jakéhokoli objasnění.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
01. 12. 2013 20:19
Musíte podle zákona 56/2001, pokud neplatíte pojištění, dát značky do depozita. (dočasné vyřazení).
Pokud tak neučiníte, můžete dostat sankci od evidence vozidel, a určitě se ozve i čkp.

ČKP lze složitě ukecat, ale evidenci určitě nikoliv.
Anonym
Re: Nezaplacené povinné ručení.
02. 12. 2013 19:47
Dobrý den pane Cukráři,

chtěla bych se Vás zeptat, jak postupovat v případě, že mi žádný dopis od ČKP zatím nedošel, ale pro osobní klid bych chtěla celou věc vyřešit co nejdříve, abych nemusela zbytečně platit doplatek od roku 2009 (od kdy to začalo celé platit).

Jde o to, že mám vozidlo v polopřevodu (odhlášené na mě) a neplatila jsem za něj povinné ručení. Vozidlo mě stálo na soukromém pozemku, nejezdlilo se s ním, STK nemělo a bylo po celou dobu rozebrané na díly.

Nyní řeším, jestli mám vozidlo přihlásit a sjednat poviné ručení nebo trvale vyřadit z registru vozidel a v případě, že náhodou dojde dopis od ČKP, bude auto již vyřazeno z registru.

Zajímá mě, zda-li bude mít smysl, když vozidlo vyřadím trvale z registru nebo je to zbytečné a ČKP budu tak jako tak muset doplatit pojištění od roku 2009 po současnost?

Děkuji Vám mnohokrát za pomoc.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
02. 12. 2013 19:54
Vážená paní,
nemůžete dopředu nic dělat s čkp. Dokud není přiděleno číslo případu, nebude se s Vámi nikdo bavit. Dokonce ani nemusí vědět o Vašem případu.
Určitě nebude sankce až od roku 2009.
Jakmile uděláte pohyb na evidenci, nebo na pojištovně, určitě se ozvou. Když počkáte do poloviny roku 2015, budou vozidla v polopřevodu zrušena.
(budou se vozidla do evidenc jinak zapisovat)

Doporučuji nic nedělat, maximálně mne dávat další dotazy.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
07. 12. 2013 12:48
Je to přesně jak píše Docktor a dodávám, že žádný svědek, natož majitel, nemůže "prokázat" či "dosvědčit" že by vozidlo nebylo provozováno.
Nikdo není u auta 24h denně, nikdo nemůže vyloučit, že si vozidlo půjči miláček či synáček, nikdo nemůže vyloučit, že vozidlo někdo vezme na projížďku (zloděj, který jej vrátí na stejné místo). Soudce se musí přiklonit k názoru, že NEprovozování vozidla vlastník NEdoložil.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
07. 12. 2013 16:48
tééé = ty jsi mi ale nějaký chytrý !!! NIKDO nemůže po nikom spravedlivě žádat ABY PROKAZOVAL tzv. NEGATIVNÍ SKUTEČNOSTI = toto pravidlo a usnesení NS = NEDODRŽUJÍ = POUZE ti z = Čéééé = Kááááá = Péééééé !!!!!!!!!!! = ZÁJMOVÉ SDRUŽENÍ PRÁVNICKÝCH OSOB = a to není zdaleka vše co nedodržují - VONI nedodržují ani jejich vlastní předpisy!!!
Re: Nezaplacené povinné ručení.
09. 12. 2013 21:18
Dobrý den, prosím o radu, jak postupovat v případě, že mi ČKP poslala výzvu k zaplacení 6,5tis za nezapl.povinné ručení za traktor.Problém vznikl v pojištovně, kde jsem nahlásila změnu adresy trvalého pobytu u 2 smluv, ale na tuto smlouvu jsem zřejmě zapoměla.V září se mi místo pojištovny ozvala nějaká "vymahačská " agentura, které jsem zaplatila dlužné pojistné do 4/2013.Bohužel mi z pojištovny nikdy nepřišla ani jedna upomínka o nezaplacení, i když mám u stejné pojištovny více pojistných smluv,kde byla změna trvalého bydliště provedena. Logicky jsem si myslela, že když mají novou adresu pod rodným číslem, změní ji u všech smluv.... :-(. ČKP po mě nyní vymáhá dlužnou částku od května do října 2013.Vozidlo je již několik let bez STK, stojí na soukromém pozemku a je neprovozováno. Mám nějakou šanci neplatit pokutu ČKP?Nebo jak mám postupovat. Děkuji za radu.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
10. 12. 2013 18:55
Lukma,...Problém vznikl v pojištovně...ale na tuto smlouvu jsem zřejmě zapoměla...
Tak kdo za to může?
... nějaká "vymahačská " agentura, které jsem zaplatila dlužné pojistné... vy klidně zaplatíte jen tak někomu?
....Mám nějakou šanci neplatit pokutu ČKP....
ano, máte velkou šanci, jako desítky jiných.
stačí doložit, že jste vozidlo neprovozovala a doložila toto tvrzení dvěma svědky, vše vložila do případu on line.

Vzory ve velkém výběru jsou na tomto webu, kdo déle vydrží, ten vyhraje.
Pokud je něco nejasného, klidně se ptejte..
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
jecVb
Příspěvek: