Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nezaplacené povinné ručení.

Autor T.K. 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 28. 04. 2020 16:28

Re: Nezaplacené povinné ručení.
10. 12. 2013 19:09
Dobrý den,

prosím o názor.

Očekávám dopis od ČKP z důvodu nepojištěného vozidla po dobu 3 měsíců. Situace vznikla chybou paní z pojišťovny. Uzavřel jsem přes finančního poradce povinné ručení na dobu určitou v délce 3 měsíců. Poslední den platnosti jsem zašel přímo do pojišťovny uzavřít novou pojistku, kde mi paní na přepážce sdělila, že jejich pojišťovna ručení na dobu určitou neposkytuje a že je smlouva uzavřena na dobu neurčitou s nastavenou 3 měsíční dobou splatnosti. Tak jsem kartou na přepážce zrovna zaplatil další období a odešel. Za 3 měsíce mi přišel od pojišťovny poukaz na přeplatek na pojistném, přesně ve výši oné splátky. Začal jsem tedy pátrat a zjistil jsem, že povinné ručení bylo skutečně uzavřeno na dobu určitou a že jsem zaplatil splátku na již neexistující smlouvu. Ihned jsem tedy šel do pojišťovny za osobou, která platbu přijala. Uznala svou chybu a uzavřela se mnou ihned nové ručení. Pro jistotu jsem ten den osobně zašel na ČKP, kde jsem zjistil, že mě již mají v evidenci, nicméně případ ještě neměl přidělené číslo a neměli načtenou celou dobu bez pojištění. Pán na přepážce mi řekl, že s tím stejně nic neudělá a že musím počkat, až mi přijde vyrozumění poštou.

Otázka tedy je - postupovat dle zde uvedených návodů a dokazovat, že vozidlo nebylo provozováno a zatahovat do toho čestnými prohlášeními lidi, kteří s tím nemají nic společného? Nebo až přijde výzva od ČKP, tak doložit, že se jednalo o chybu pracovnice pojišťovny (mám to od ní podepsané) a případnou pokutu od ČKP a evidence vozidel po ní vymáhat? Jde mi o to, že pokud zvolím druhou variantu, tak přiznám, že jsem vozidlo bez pojištění provozoval, ač nevědomky...

Děkuji předem za Váš názor.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
10. 12. 2013 20:48
I když jste přesvědčen, že chyba byla na pojišťovně, nemůže to mít vliv na tom, že jste provozoval vozidlo bez pojištění.

Zdali sankci ubránit, nebo jí uhradit a pak jí vymáhat na viníkovi, to za Vás nikdo nevyřeší.
Asi bych čekal na čkp, a bránil se neprovozováním vozidla...
Re: Nezaplacené povinné ručení.
10. 12. 2013 21:22
Děkuji za odpověď.
Na doložení NEPROVOZOVÁNÍ vozidla tedy stačí jen čestné prohlášení o neprovozování vozidla podepsané 2 svědky?Z čeho vycházíte? Traktor je již asi 6 let bez STK, povinné ručení jsme platili, a teď nevím, od kdy mi to "neprovozování" můžou reálně uznat, když do 4/2013 mělo oficiálně pojistku.Nyní jsme z důvodu,že konečně chceme traktor oficiálně odhlásit znovu pojistili, aby nebyl problém při odhlašování.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
10. 12. 2013 21:44
Lukma, pokud se ptáte mne, z čeho vycházím, tak sdělím jednoduše ze zkušenosti. Viz přílohy:
a mnoho dalších.
Přílohy:
otevřít | stáhnout - KP nemá vliv a mělo vliv 21.jpg (186.4 KB)
otevřít | stáhnout - KP nemá vliv a mělo vliv 20.JPG (408.5 KB)
otevřít | stáhnout - KP nemá vliv a mělo vliv 19.jpg (473.6 KB)
Re: Nezaplacené povinné ručení.
10. 12. 2013 22:10
Děkuji,
zkusím to takto ČKP napsat a uvidíme co se bude dít dále.Jen se mi nezdá, že by se potvůrky tak lehce vzdali smiling smiley
Re: Nezaplacené povinné ručení.
11. 12. 2013 00:40
Dobrý den, prosím o radu. Dostal jsem výzvu od ČKP. Vozidlo nebylo pojištěno 23 dny. Byl jsem s autem mimo uzemi republiky, a mimo EU - Ukrajina. Tam auto bylo v servisu cca měsíc - elektrika, klimatizace. Dofal jse, že se to stíhne do 14 dnů, kdy mám právo měnit pojištovnu. Nestihlo se. Doklad ze servisu mám, co se dělo a tak, jinak nic jiného. Svědky taky jsou, akorát nejsou to Češí. Mám šance uspět u ČKP s "neprovozováním"?. Děkuji.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
11. 12. 2013 09:17
Dobrý den, mohu se zeptat, zda ve Vašem případě byly SPZ v depozitu ????

Jde mi o to, zda má smysl se bránit neprovozováním vozidla, pokud je vozidlo v evidenci, tedy SPZ nebyly v depozitu. Předem děkuji za Vaši odpověď a Váš čas.....
Re: Nezaplacené povinné ručení.
11. 12. 2013 13:18
Díky moc za názor. Až to budu řešit, podělím se zde o své zkušenosti.


milan.cukrar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> I když jste přesvědčen, že chyba byla na
> pojišťovně, nemůže to mít vliv na tom, že
> jste provozoval vozidlo bez pojištění.
>
> Zdali sankci ubránit, nebo jí uhradit a pak jí
> vymáhat na viníkovi, to za Vás nikdo
> nevyřeší.
> Asi bych čekal na čkp, a bránil se
> neprovozováním vozidla...
Re: Nezaplacené povinné ručení.
11. 12. 2013 14:35
Antoníne, nerozumím Vašemu sdělení...Vozidlo nebylo pojištěno 23 dny...e se to stíhne do 14 dnů, kdy mám právo měnit pojištovnu...
pojišťovnu můžete měnit denně, nebo jsem nepochopil dotaz...


2second, koho se ptáte?
Re: Nezaplacené povinné ručení.
12. 12. 2013 09:48
To milan.cukrar: Omlouvám se, dotaz byl směřován na Vaši osobu .... Předem děkuji.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
12. 12. 2013 12:21
2second, není zač se omlouvat.
Nejsou to moje případy, jen jsem je pomáhal řešit, jako stovky jiných.
Značky nebyly určitě v depozitu, páč by jinak nebylo potřebné platit pojištění. U většiny případů se jedná o nepozornosti (volím jedině slušná slova) tazatele, páš si sám zavinil, že vozidlo nebylo pojištěno.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
12. 12. 2013 14:31
To milan.cukrar:

Děkuji za vysvětlení. Mohu se ještě zeptat, zda nemáte zkušenosti s následujícím: byla zrušena pojistná smlouva z důvodu neuhrazení předepsaného pojistného, po 65 dnech bylo uzavřena nová pojistná smlouva u jiné pojišťovny - vzniklo tedy nepojištěné období 65 dní.

Má smysl se ohánět neprovozováním vozidla ?

Předem děkuji za Váš názor.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
15. 12. 2013 20:31
Zdlai to má či nemá smysl, to si musíte zdůvodnit sám. Já vím o desítkách až stovkách případů, kdy se kvalitně hájili a případ byl ukončen z důvodu neprovozování. Viz obr.
Přílohy:
otevřít | stáhnout - KP nemá vliv a mělo vliv 17.jpg (146.1 KB)
Míša
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 12. 2013 02:51
Dobrý den. manžel má na sebe odhlášené auto, pojištění zaniklo 25.10.2012. od cca 8.9.2012 auto stalo u nás na dvorku jelikoz auto bylo zakoupeno v aaa takze dlouho nevydrzelo. az tento mesic se nam ho podarilo sehnat penize a auto opravit a chci si ho prepsat na sebe.znacky se do deposit samozrejme nedaly, protoze nas to ani nenapadlo...tudiz je auto nepojistene 14 mesicu takze penize by to byly nemale...nejspis exekuce...brrr...je mozne zpetne dolozit svedectvim, že auto stalo na neverejne komunikaci a tim se vyhnout doplaceni a pokut?jaké jsou šance a postupy?diky moc za odpoved.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 12. 2013 08:46
Dobry den prosim o radu pred tydnem mi prisel dopis z ČKP ze mam zaplatit za svou jawu 250 za 3 mesice jawu mam na sebe prepsanou ale bohuzel neni pojizdna a mam ji ve sve garazi doklady sem nedal do depozitu a pojistku nechal propadnout jak se mam branit jeli to vubec mozne v tomto pripade dekuji za kazdou radu
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 12. 2013 10:00
Míšo, již Vás někdo kontaktoval z čkp?
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 12. 2013 10:03
Fildo, bez podrobností o Vaší situaci, jen obecně.
Doložit, že jste vozidlo neprovozoval, použijte vzory z tohoto vebu. Přiložit dvě svedectví dvou osob, vše vložit on line do případu a minimálně 1x za týden kontrolovat stav a podle vývoje případů dále postupovat.
Co není jasné, ptejte se.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 12. 2013 10:06
Z ČKP mam zkusenost teprve poprve tak mam strach,mam pridat fotografie motocyklu ze je zkutecne nepojizdny nebo dva svedtci budou stacyt? dekuji
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 12. 2013 10:19
jeste dotaz prislo mi to platit za obdobi od cervna do zari tudiz 3 mesice ale uz je prosinec a pojistku nemam tudiz pocitam ze prijde platit jeste za dalsi 3 mesice jak mam púostupovat kdyz tento pripad uspesne uzavrou ale chtel bych to dat do depozitu tudiz mi prijde hned dopis o zaplaceni pokuty od zari do prosince? a hledal jsem ten vzor pro Čkp ale nikde na foru to nemohu najit dekuji
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 12. 2013 11:52
můžete dodat i fotky, čím více argumentů, tím lépe.
jak najít vzory zde, to nevím, páč je ukládám různě pod moje příspěvky... a dal jsem je mnohokrát, a nepamatuji pod které, nebo dejte email..
Čkp rozděluje případy po 3 měsících..
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
kHXkm
Příspěvek: