Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nezaplacené povinné ručení.

Autor T.K. 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 28. 04. 2020 16:28

Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 12. 2013 11:54
Zde je muj email FilipTingl@email.cz jestly by ste byl tak laskav a poslal mi tam ty vzory mockrat dekuji
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 12. 2013 13:23
To milan.cukrar:
Mohu se Vás zeptat do jaké "záložky" při komunikaci s ČKP přes jejich web www.bezpojisteni.cz mám směřovat dokumenty ? Mám na mysli z jejich výběru: jiný vlastník, vyřazené vozidlo, odcizené vozidlo, pojištěné vozidlo. Moje situace totiž neodpovídá ani jedné z nich... Předem mnohokráte děkuji.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 12. 2013 14:00
Já radím do kolonky jiný vlastník, tam vyplníte, že jste to vy..
páč již dávno ztížili a zkomlikovali situaci se zápisem. Teoreticky nemáte kam vložit jakýkolid dotaz připomínku a podobně, pokud se neshoduje s jejich předvolbou..
bea
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 12. 2013 14:26
Dobrý den, potřebuji poradit. Čkp ode mne vymáhala dvě povinná ručení na dvě vozidla. Obě vozidla byla v době, za kterou toto požaduje nepojízdná a v servisu. Jeden případ - řešil EOS - byl uzavřen letos v létě s omluvou ze strany EOS. Druhý řeší TRANSCOM. Problém je asi v tom, že auto bylo psané na manžela, Transcom jej stále volal a vyhrožoval exekucí, až si nakonec manžel smluvil splátkový kalendář a 4 splátky zaplatil. Přitom ale nikdy nepodepsal jejich papír, že jejich požadavek uznává. Potom jsme našli na netu právní pomoc a případ jsme předali právníkovi. V létě přišel elektronický platební příkaz, proti kterému se manžel prostřednictvím právníka okamžitě odvolal. Nyní přišel dotaz od soudu, kde bydlel dne 20.4.2013 - v prosince 2012 jsme se stěhovali, ale na veškerou poštu si manžel zařídil odnos pošty v místě bývalého bydliště a to z důvodu, že dopisy, které byly adresovány na novou adresu nedošly. Teď se obáváme, proč vlastně soud po tomto pátrá. A hlavně - přestože bylo k odvolání přiloženo potvrzení o odtahu vozidla do servisu i potvrzení servisu, že vozidlo bylo u nich, k soudu došlo. Že bx Transcom zkoušel, kolik vydržíme?
Misa
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 12. 2013 19:30
Nikdo me nekontaktoval.ale pujdu udelat prepis takze se tak v nejblizsi dobe stane.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 12. 2013 20:04
Mišo, až přijde dopis od čkp, tak se ihned ozvěte...
roman
Re: Nezaplacené povinné ručení.
09. 01. 2014 16:33
Dobrý den,
kuste mi prosím někdo poradit. Lonskeho roku mi zemrel otec, po kterem jsem dle dedickeho rizeni zdedil automobil. Zaslal jsem tedy na pojistovnu vypoved. Cca po necelem mesici bez jakekoliv odpovedi z pojistovny jsem pojistovnu kontaktoval. Bylo mi divne, ze to trva tak dlouho. Napred jsem se skoro nic nedozvedel, jelikoz mi nemohou podavat informace. Az po delsi dobe jsem se dozvedel, ze je auto 26 dni nepojistene. Pry posilali dopis. Zadny dopis mne do te doby vsak neprisel. Dalsi den jsem si ihned zridil nove pojisteni. Za jeden den bez pojisteni se v mem pripade (podle obshau motoru) plati 70 Kč. Nemam na to, abych penize zbytecne vyhazoval, tim spis, kdyz se citim poskozen. CKP me zatim nekontaktovala.Dekuji za radu. Roman.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
09. 01. 2014 17:49
jak ve vedlejší diskuzi..
Zdenda54
Re: Nezaplacené povinné ručení.
14. 01. 2014 11:43
Dobrý den,
známý mi chce věnovat starší automobil s již několik let propadlou STK. Kdysi auto zaparkoval (cca 3roky zpátky) a od té doby jezdil s jiným. Pojištění přestal řešit a STK propadla. Auto po opravě jistě bude schopné provozu, ale bojím se, že bude nutné čkp zaplatit vysoké penále (značně převyšující hodnotu vozidla). ČKP se ale zatím neozvala - jinak by to známý už dávno řešil. Obávám se ale, že pokud budu chtít auto po opravě provozovat, tak se ozvou. Existuje nějaká pomoc, jak se případnému poplatku ČKP (či jiným souvisejícím sankcím) vyhnout?

Díky za radu!

Zdeněk
VFJ
Re: Nezaplacené povinné ručení.
14. 01. 2014 16:42
to Zdeněk: Je třeba aby Váš známý nejprve uložil značky do depozita a pak, až Vám vozidlo dá registru oznámil změnu zapisovaných údajů o vlastníkovi (tzv. odhlásil jej na Vás). Až vozidlo připravíte na technickou, tak jej pak budete moci přihlásit a značky vyzvednout. Pokud by nejprve nahlásil změnu údajú (odhlášení na Vás), tak Vám následně registr nevezme do depozitu značky, aniž si vozidlo na sebe přihlásíte a to nebudete moci, dokud neuděláte STK. Předpokládám ale, že pokud pojištění zaniklo Vašemu známému již v minulosti, tak se výzvě ČKP nevyhne.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
14. 01. 2014 17:57
Zdendo,
je třeba rozdělit problémy na dva okruhy. jeden je čkp a druhý je evidence vozidel. Kolega nademnou, již popsal jeden postup s evidencí. Ani nemusí dávat značky do depozita, vozidlo si přepravíte na podvalníku do prostoru, kde ho dáte do pořádku. Pak ho přepravíte na podvalníku na STK, pojistíte, a převedete z přítele na Vás. Vše při jedné návštěvě evidence a jednoho člověka.

Jakmile čkp zaznamená pohyb na evidenci a pojištovně, určitě se ozvou původnímu majiteli. Vy ho odkážete na tuto, nebo jinou poradnu a my mu poradíme, jak postupovat, aby se vyhnul sankci..
Markéta
Re: Nezaplacený doplatek povinné ručení.
13. 02. 2014 13:41
Dobrý den, prodala jsem auto v 7/ 2010 a odhlásila na pojišťovně ve stejné době jsme měla zrovna termín placení povinného ručení na tento rok, bylo mi řečeno že mi dojde opravená částka, s odhlášením jsem nahlásila ještě změnu jména protože jsem se vdala.
Následně mi žádný dopis nedošel ani s částkou jen dopis ze stejné pojišťovny o nabídce pojištění domácnosti a případné povinné ručení. V roce 2011 jsem změnila trvalý pobyt a ani po mém pátrání i online s pojišťovnou se mi neozvaly:/ děkujeme za zaslání Vašeho emailu týkajícího se pojistné smlouvy č......Váš dotaz jsme předali našemu specialistovi, který se postará o jeho vyřešení a předání odpovědi. Děkujeme za pochopení./
Dnes jsem znovu telefonicky vyžádala Českou pojišťovnu o informaci " že tedy nic nedlužím" když mi nic není sděleno a oni že mi dají vědět že moje smlouva není aktivní a ani není vedená v pohledávkách. Napsali si znovu moji adresu a mail a že mám čekat 5 dnů na odpověd el. poštou.
Můj dotaz zní , co mám dělat ?
david
Re: Nezaplacené povinné ručení.
13. 02. 2014 22:06
Markéto, zajít na pobočku pojišťovny, vzít dokumentaci co máte a s agentem v klidu vše probrat, popřípadě si dohodnout termín jednání,Nevyhnete se reklamním nabídkám. Vozidlo jste prodala 7. 2010. jestli že pojišťovna ukončila pojistku, předpokládám kupní smlouvu a zápis v registru vozidel / odhláška na kupce / . Je li to tak, Pak máte dokumentaci, kdyby se ozvala čkp s obdobím po datu prodeje. Pokud vozidlo nový majitel nedohlásil a nepojistil, dříve nebo později se ozvou s výzvou. Pokud jej ihned pojistil, můžete klidně spát. Mě přišla výzva po 5 letech od data prodeje - nepojistil, nedohlásil.l radím uchovat dokumentaci. David
Re: Nezaplacený doplatek povinné ručení.
17. 02. 2014 12:18
Markéto, jak píše David, dojděte na pobočku a řešte to s úředníkem na místě tak dlouho, nežli bude problém vyřešen na místě.
Jen se přiznám, že jsem nepochopil, kde je problém...
PANTER
Re: Nezaplacené povinné ručení.
18. 02. 2014 08:44
Zdravím.
Prosím o radu jak postupovat. Výzva od ČKP na nezaplacené ručení. Koupil jsem R19 od kámoše se smlouvou, on auto neodhlásil a já nepřihlásil. Ručení jsem platil jako provozovatel na sebe. Pak jsem zapoměl zaplatit, ale smlouvu nezrušil. Po výzvě od pojišťovny a upozornění, že ručení zaniká jsem pojistné doplatil a zaplatil i na další období. Dostal jsem výzvu na reaktivaci smlouvy (opětovné aktivování). Přes email jsem tedy v limitu požádal o reaktivaci, napsali mi, že jim to mám poslat poštou. Pokusil jsem se jim to dopravit skrze datovou schránku, ale tu mají pro soukr. komunikaci blokovanou. Nestihl jsem tedy v limitu papírově smlouvu reaktivovat a zanikla. Další ručení jsem uzavřel až za měsíc u jiné pojišťovny. Teď výzva. Napsal jsem na jejich stránky k případu, že pojistné bylo uhrazeno, a poslal platnou (neplatnou) zelenou kartu a výpis z banky o zaplacení ručení. Nechci aby kámoš jako vlastník měl problém a na zaplacení nemám. ČKP mi odepsalo, že námitku ověřuje. Jak postupovat, aby tam nenaskočilo penále a zároveň abych to nemusel zaplatit. Jinak u téže pojišťovny jsem před rokem také nezaplatil jednu splátku ručení a pak mi jen poslali výzvu k doplacení při další splátce, tedy naprosto stejný postup, já vše doplatil a bylo vše OK, tak nechápu, že nyní postupovali takto.

Díky za dpověď
Re: Nezaplacené povinné ručení.
18. 02. 2014 10:35
Důležité je sdělení, zdali jste provozoval vozidlo bez pojištění, či neprovozoval.
Ali
Re: Nezaplacené povinné ručení.
18. 02. 2014 12:14
to Panter: a co takhle zaplatit? Jak sám uvádíte vozidlo jste pojištěné neměl z registru neodhlásil, takže nárok ČKP je evidentně po právu.;-)
Re: Nezaplacené povinné ručení.
18. 02. 2014 13:45
Francesco , rád dělám lidem radost, páč pak mám radost i já..

omlouvám se, příspěvek jsem umístil jinam..
Re: Nezaplacené povinné ručení.
18. 02. 2014 13:50
Francesco , rád dělám lidem radost, páč pak mám radost i já.
XY
Re: Nezaplacené povinné ručení.
18. 02. 2014 17:06
to Francesco: Pokud s kupujícím sepíšete písemnou kupní smlouvu, kterou následně předložíte obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, úřad normálně změnu zapisovaných údajů o vlastníkovi zapíše. Od 1.1.2014 platí, že se musí jednat o společnou žádost o zápis změn (úřad bude vyžadovat abyste byli přátomni oba, nebo abyste měl plnou moc s úředně ověřeným či zaručeným elektronickým podpisem druhého účastníka). Většina úřadů s Vámi bude nedodržení zákonné lhůty k oznámení zapisovaných údajů pravděpodobně řešit domluvou, nikoliv uložením pokuty.

Uživatele Kdokoliv neposlouchejte, neboť podává výklad k neúčinnému znění zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu na pozemních komunikacích, a navíc nesprávný. Dle dnes již neúčinného znění měl každý, kdo hodlal provozovat na území České republiky silniční motorové vozidlo a přípojné vozidlo, povinost tato vozidla přihlásit k registraci na předepsaném tiskopisu u příslušného obecního úřadu obce s rozšířenou působností, s výjimkou osob, jejichž pobyt na území České republiky netrval déle než 185 dnů v příslušném kalendářním roce. Pokud ale dotyčný nekoupil vozidlo nové doposud neregistrované, ale "ojeté" již registrované, měl povinnost vozidlo v registru, pokud jej nadále nehodlal provozovat (jak uvádí uživatel Kdokoliv), doučasně vyřadit a uložit značky do depozita (vyplývá ze smyslu právní úpravy a jejího propojení se zákonem č. 168/1999 Sb.).

Nadepsaným zákonem byla dokonce stanovena povinnost úřadu rozhodnout o trvalém vyřazení vozidla, pokud zaniklo pojištění a do 14 dnů nenabylo účinnost nové. Od 1.1.2014 obecní úřad vozidlo v případě dle předcházející věty vyřadí, vlastník je pak ve lhůtě lhůtě 10 dnů od právní moci rozhodnutí o vyřazení povinnen vrátit značky, předložit TP úřadu k vyznačení vyřazení a oznámit, kde je vyřazené vozidlo umístěno.

Pokud jde o samotnou povinnost hradit nárok ČKP, počkal bych teprve až/zda Vás vyzvou k úhradě. Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
d7W7d
Příspěvek: