Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nezaplacené povinné ručení.

Autor T.K. 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 24. 09. 2019 20:07

Re: Nezaplacené povinné ručení.
26. 02. 2014 19:55
Až bude problém, tak se ihned ozvěte.
Lucie
výzva
16. 05. 2014 09:41
Dobrý den,
zjistila jsem, že mám cca dvou týdenní prodlevu mezi povinnými ručeními. Chtěla jsem to dát do pořádku, už takhle to bude stát 750,- sad smiley
Ale slečna na ČPK mi řekla, že musím počkat na výzvu, kterou obdržím do tří let.
Ráda bych to ale měla z krku a zaplatila co nejdříve. Opravdu musím čekat až mi pošlou z ČKP výzvu?
Děkuji.

Lucka
Re: Nezaplacené povinné ručení.
16. 05. 2014 09:44
Musíte počkat až to pošlou.Přičtou si náklady 180Kč.
Luboš
Re: Nezaplacené povinné ručení.
26. 05. 2014 15:32
Dobrý den. Koupil jsem si motocykl Jawa Pionýr, který jsem na sebe převedl. Motocykl jsem uskladnil ve stodole, kde byl do loňského podzimu. Samozřejmě bez pov.ručení. To jsem sjednal letos v lednu, jelikož na léto jej chci zprovoznit. Teď mi přišla z ČKP dlužná částka za 509 dní nezaplaceného pojistného. Je nějaká rada? Ještě upřesnění - přesto, že motocykl nebyl v provozu ani pojízdný, při přihlášení jsem "udělal" technickou, Tudíž výmluva na pojízdnost asi neprojde..
Re: Nezaplacené povinné ručení.
26. 05. 2014 18:20
Na tomto webu je spoustu vzorů, jak správně doložit neprovozování vozidla i s postupem. Pokud je nenajdete, dejte email a já Vám je pošlu.
Admin slíbil, že udělá kolonku, kde lze stáhnou dokumenty.
Musíte stihnout do 30 dnů reagovat na čkp.
Sestra
Re: Nezaplacené povinné ručení.
09. 06. 2014 11:22
Dobrý den,
řeším problém mého známého ale nevím co s tím, můžete mi prosím někdo pomoct ?
Koupil os.vůz, který na něho původní majitel odhlásil. On sám si jej nestačil přihlásit, poněvadž přišel o řidičák. Dal si inzerát na prodej a přihlásila se zájemkyně -Romka. Dopadlo to tak, že nakonec pod nátlakem jí vůz "d a r o v a l" i s velkým TP. Samozřejmě bez smlouvy. Kde je auto nevíme, zák. pojištění zaplaceno není. Je nějaká šance jak se zbavit odpovědnosti za toto auto ?
Re: Nezaplacené povinné ručení.
09. 06. 2014 12:10
Tady je nějaká nepravda, dát auto někomu cizímu? To snad není možné v ČR. Já se domníval, že jsou lidé poučitelní.

Jelikož uvádíte, že nevíte komu jste to prodali, musíte kamarádka doložit své tvrzení svědkem. Klidně i více svědky.
Jaký konkrétní problém má Vaše kamarádka?

Zodpovědnost za vozidlo nese nový vlastník, nikoliv Vaše známá.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
09. 06. 2014 23:25
Dobrý večer, prosím o vyjádření, nejlépe p. Cukráře, zda-li má smysl komunikovat s čkp již po uběhlé 30 denní lhůtě na podání "námitky " ?
Výzva mi nebyla předána doporučenou poštou, ale vhozena do po.boxu, který používá celá má rodina, já byl mimo čr a jsem dlouhodobě mimo trvalou adresu, navíc výzva čkp byla vystavena na vozidlo pro mne neznámé SPZ, což mne zmátlo, když mi bratr výzvu přes telefon předčítal , avšak dle čísla smlouvy pobinného ručení, které uvedla čkp se jedná o zakonzervovaného veterána, který stojí v garáži mých rodičů, bohužel jsem na něj platil dlouhodobě pov. ručení( až ba cca 4 měsíce kdy skončil Direct), během let v doměnce, že je tak nutné činit a s vidinou, že bude brzy zprovozněn.. Tedy opakuji dotaz , je možno, resp . je nějaká "páka", jak obejít deklarovanou 30 denní lhůtu k podání námitky k výzvě na zaplacení čkp? Děkuji vřele za odpověď.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
10. 06. 2014 09:01
Tady máte nález US:
"Ústavní soud dále zdůraznil, že lhůta 30 dnů ode dne doručení písemné výzvy ČKP k úhradě příspěvku podle ust. § 24c odst. 4 není „prekluzivní lhůtou“ (propadnou lhůtou), po jejímž uplynutí by již nebylo neprovozování vozidla možno tvrdit a prokazovat."
[www.usoud.cz]
[www.usoud.cz]
Re: Nezaplacené povinné ručení.
10. 06. 2014 09:53
Jistěže je možné s čkp komunikovat i po 30 lhůtě. Bohužel nejsem u svého poče, abych přiložil případ kdy byl uspěch i po roce..
Jen se musí postupovat správně.

Již několikrát jsem četl vysvětlení rozhodnutí ústavního soudu. Spousta lidí si to vykládá jinak. Čkp tvrdila, že dokládát další dokumenty a svědectví po 30 dnech je již porušením této lhůty, soud rozhodl, že to tak není. Domnívám se, že ale nerozhodli o tom, že se do 30 dnů nemusí reagovat. To by pak každý spor musel skončit u soudu...
Re: Nezaplacené povinné ručení.
10. 06. 2014 10:12
Děkuji za odpovědi, případně uvítám rozvíjení možná již dříve v diskuzi vyřčených faktů.
Respektive k výše mnou zhruba popsanému stavu, tedy 10 let odstavenému vozidlu v odhlášce asi 15 let, s propdlou STK cca 10 let, až na 4 měsíce neplaceným pov.r. , mohu s přiměřenou nadějí na úspěch použit tento upravený text , či je dostupný "novelizovaný ", vhodnější ? Díky .
[www.antickp.cz]
bea
Re: Nezaplacené povinné ručení.
10. 06. 2014 10:53
Já jsem bohužel s ČKP komunikovala jen písemně. Když mi přišel dopis od EOS, smluvila jsem si s ČKP schůzku, protože jsem nevěděla, proč se o nás zajímá EOS, doklaldy o neprovozování s potvrzením servisu jsme odeslali včas. Na pětiminutové schůzce ni CKP sdělila, že se mnou komunikovat nebude, případ má Eos a máme komunikovat s nimi. Přestože jsem EOSu zaslali znovu celou dokumentaci, nereagoval a prý, podle odpovědi CKP oprávněně, protože už uplynula lhůta 30 dnů. Byla podána stížnost s US.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
10. 06. 2014 11:36
skalis, jelikož jsem otevřel soubor, kouknul na vlastnosti a vidím tam svoje jméno a datum, musíte tento dokument okopírovat do nového dokumentu, aby nebyla vidět moje stopa..
OK?
klidně se ptejte, jsou případy, kdy správným postupem i od ekisu se případ vrátil a byl ukončen.
Supi
Re: Nezaplacené povinné ručení.
17. 06. 2014 12:09
Zdravím! Mám takový malý zapeklitý problém. Už cca 3 roky mám na dvoře vozidlo, které nemá motor. Má však registrační značky (SPZ) a tím pádem na něj platím povinné ručení. Je to celkem pálka a proto bych chtěl vypovědět smlouvu po dohodě s pojišťovnou. Důležité je, jak to udělat? Jak dokázat, že auto fakt nemá šanci nikam jet, když je na špalkách a bez motoru? Auto čeká hodně dlouhá renovace. Nechci ale platit ručení za stání na dvoře po několik let. Značky do depozitu dát nejdou, protože nemám platnou technickou. A tu jaksi neudělám, když nemám motor. Dá se s tím něco dělat? Kde se zeptat? A na koho se obrátit???? Děkuji předem!!!
Re: Nezaplacené povinné ručení.
17. 06. 2014 13:20
1) Značky do depozitu dát nejdou, protože nemám platnou technickou.*****určitě lze dát značky do depozita i bez platné technické. Někdo Vám dal špatnou informaci.
2) proto bych chtěl vypovědět smlouvu po dohodě s pojišťovnou****pojištění můžete zrušit jen podle zákonných důvodů.
3) Kde se zeptat? ***no přeci zde. A na koho se obrátit????*** na nás, zde Vám odborně poradíme..
Re: Nezaplacené povinné ručení.
17. 06. 2014 13:21
Na depozit není potřeba platná technická, to by postrádalo smysl.
Rostislav jagoš
Re: Nezaplacené povinné ručení.
10. 11. 2014 11:14
Prosím o radu. uzavřel jsem v loni přes internet nové pov. ručení které normálně nabjehlo.včetně zel.karty a normálně ho platím.Před týdnem bez nějakých upomínek se ozvala stará pojištovna s upomínkou na půl roční pojistné.Asi nová pojištovna ani já jsme nepodali výpověd .Co s tím? Děkuji Jagoš.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
10. 11. 2014 12:28
Vážený pane,
vy jste si sjednal nové pojištění a neukončil to staré?
Ani se nedivím, že se stará domáhá placení. Měl jste v nové smlouvě, že nová pojištovna ukončí starou smlouvu?
Rostislav jagoš
Re: Nezaplacené povinné ručení.
11. 11. 2014 09:53
Přiznávám to jsem určitě sjednané ne mněl bohužel je to trapné ale je to tak.Tak mám zaplatit? Děkuji.Jagoš.
Re: Nezaplacené povinné ručení.
11. 11. 2014 14:53
Nevím, zdali máte zaplatit, ale pojištovna bude chtít peníze. Jak hodně a jak nasadí svoje právníky, to netuším.
Bohužel, právně jste povinnen doplatit...
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
PYnHv
Příspěvek: