Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto nebylo přepsané

Autor vanessa 
Všechny soubory přiložené k tématu

Název souboru Velikost souboru   Autor Datum  
ckp 04.doc 25 KB otevřít | stáhnout milan.cukrar 21. 05. 2013 Číst příspěvek
ckp 03.doc 30 KB otevřít | stáhnout milan.cukrar 21. 05. 2013 Číst příspěvek
ckp 05.doc 22.5 KB otevřít | stáhnout milan.cukrar 21. 05. 2013 Číst příspěvek
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 24. 09. 2019 20:07

Re: auto nebylo přepsané
20. 02. 2013 16:59
Tre. čin vydírání, musí naplnovat čin a úmysl. Čin... pod pohrůžkou násilý, nebo násilím, nutit k čemukoliv atd.... To je v háji...
Hrnek
Re: auto nebylo přepsané
21. 02. 2013 15:08
Takže přesně po měsíci Případ ukončen ....Tímto děkuji přítomným za rady a podporu ....
ales
Re: auto nebylo přepsané
26. 02. 2013 14:46
Já mám ten samý problém. Auto prodané 30.9.2008. Koncem ledna přišla výzva. Kupní smlouvu, výpis dat z registru a ukončení pojistky jsem poslal jak papírově( dle návodu) on line a ještě mailem a zatím se nic nedějě. Námitky čekají na ověření. Auto odhlášené ale nedohlášené a asi nepojištěné. Dnes jsem znovu urgoval mailem a nic Mám nějakou divnou předtuchu.Nevíte jak dál. Před dvěma dny jsem znovu vložil on line námitku.
Re: auto nebylo přepsané
26. 02. 2013 15:10
ALES = ano ano!! problém je především v tom, ŽE ŘADA Z VÁS DĚLÁ = to co nemusí = TO CO JE uvedeno na registrech vozidel si MAJÍ ZJIŠŤOVAT SAMY = ze zákona mají SROVNÁVAT ÚDAJE = ale ne aby tyto informace požadovali OD NÁS !!! nebuťte z nich všichni tak Z E S R A N íííííí!!! Kupní smlouva je dostatečný DŮKAZ o prokázání (neexistence povinosti) = nic víc !!!!! Doporučuji, aby jste ( ať už posíláte cokoliv ) posílali bez osobních údajů ALE hlavně naskenovat na OBÁLKU = jako byl dříve KORESPONDENČNÍ LÍSTEK !! aby se nestávalo, že se obsah JAKOŽE ZTRATÍ! = Vyvarujete se tím, DOKAZOVÁNÍ, co bylo obsahem v doporučené písemnosti - případně JEHO ZNĚNÍ!! Nenechejte se neustále ŠIKANOVAT - OBVIŇOVAT - STRESOVAT !!!
karlík
Re: auto nebylo přepsané
26. 02. 2013 18:03
Ano vše je o tom, že vydírají, dolož a nebo zaplať. Neměl jsem vůbec žádné doklady, jen jsem byl pojistník a měl jsem dokazovat něco co neexistuje. Zřejmě má ČKP nové zákony a něco co neexistuje lze doložit. Napsal jsem ať mě pošlou relevantní důkaz k něčemu co neexistuje. Po dvou měsících úspěch. Jsou si jisti, že jejich protizákonné postupy zatím nikdo neřeší. Bohužel mám i písemné vyrozumění, že oni nesmí podávat informace ke konkrétním případům osob třetích dle zák.101/2000Sb o ochraně údajů. To, že tento zákon jejich slavná infolinka porušuje od rána do večera to asi nikoho nezajímá. Po telefonu sdělí informace komukoliv hlavně, že budou penízky pro představenstvo správní rady. Lidi probuďte se a nebuďte hloupí. Na konci roku se dozvíme jejich miliónové odměny a to jen z GF. Chápu, že se většina bojí exekutora, ale chce to se bránit, ale ne s nějakou telefonistkou, která ani neví o čem mluví. A opravdu nechápu, jak může někdo poslat peníze na obyčejný PO BOX. Vždyť spousta Vás, ani neví komu ty peníze poslala. V dnešní době, kdy je to samý podvodník s PO BOXy. Opravdu, kdo neví jak na ně - nechat si sepsat dopis a pořádně ostrý od nějakého právníka. Určitě se to vyplatí.
Jen pro informaci: email na ředitelství také lze použít michaela.cechurova@ckp.cz, tel: 221 413 141. Všem přeji hodně zdaru a nedejte se.
QWERT
Re: auto nebylo přepsané
21. 05. 2013 20:35
Zdravím,

po prostudování tohoto i ostatních vláken si dovolím vnést taky dotaz.

Auto psané na matku přestalo v polovině roku 2011 jezdit - bylo odstaveno na parkovací místo v soukromém areálu - můžeme doložit foto vozidla v areálu, nájemní smlouvu, pravděpodobně i prohlášení provozovatele areálu, že tam auto stálo nepojízdné.
Matka věc neřešila, povinné ručení neplatila - v září 2011 dorazil dopis - matka zaplatila 3 měsíce bez pojištění, to stejné se opakovalo ještě jednou o 3 měsíce později /na důvody proč to zaplatila a neřešila se prosím neptejte, nevím je/ Poslední termín kdy je tdy povinné ručení "vyřešené" je 28.12.2011
Aktualně bylo toto řešení kvůli indispozici matky přesunuto na mě a tudíž očekávám onen dopis za následující rok a půl opět /plnou moc na zastupování matky si obstarám/

Prosím tedy o radu jak postupovat když auto nebylo zlikvidováno, prodáno, ukradeno prostě nic. Stojí pořád na stejném místě bez platné pojistky, psané na matku a já se jen děsím, kolik peněz budou chtít.

děkuji za rady
Re: auto nebylo přepsané
21. 05. 2013 21:43
"bylo odstaveno na parkovací místo v soukromém areálu"
doufám že tento areál je veřejně nepřístupný!
Proč nedáte značky do pepozita?
Bránit se můžete tak, že použijete některý ze vzoru, které jsou k dispozici. Doložíte svědectvím dvou osob. Vše vložíte on line do databáze případu a 1x týdně budte kontrolovat stav případu.
Přílohy:
otevřít | stáhnout - ckp 04.doc (25 KB)
otevřít | stáhnout - ckp 03.doc (30 KB)
otevřít | stáhnout - ckp 05.doc (22.5 KB)
QWERT
Re: auto nebylo přepsané
22. 05. 2013 15:10
Dobry den, děkuji za odpověď
konrétně se jedná o tento areál [www.alfabrno.cz], patřící soukromé firmě, která následně pronajímá prostory a parkovací místa- zde je pronajmuto parkovací místo. Nevím jestli se tento areál ve kterém sídlí firmy dá považovat za veřejně nepřístupný

Auto nechám v nejbližších dnech ekologicky zlikvidovat a nachystám tedy dokumenty dle návodu, které jste zaslal.
Děkuji za pomoc
Re: auto nebylo přepsané
22. 05. 2013 17:17
Pokud byste ještě potřeboval radu, klidně se ozvěte, jako desítky jiných.
Re: auto nebylo přepsané
08. 06. 2013 22:01
Dobrý den,

předně děkuji za zřízení těchto stránek. Možná, že nám někdo poradíte. Ve středu přítel obdržel dopis od ČKP, jehož obsahem byla výzva na částku 22 650 Kč. Podle SPZ se jedná o vozidlo, které přítel prodal v prosinci roku 2000. Tedy téměř 13 let není vlastníkem. Tehdy dal kupujícímu plnou moc k přepisu vozidla. Je tedy možné, že kupující vozidlo na sebe tenkrát nepřehlásil a přítel tedy figuruje v CRV stále jako majitel? Období, za které chtějí zaplatit je 16.5.2012 až 1.4.2013. Prosím Vás, jaký máme zvolit postup? Zajít na registr vozidel příslušného odboru dopravy - sdělí nám nějaké info (pohyb vozidla, atd)? Jak prokázat nevlastnictví vozidla, když již nemáme kupní smlouvu? Zfalšovat, nebo myslíte, že je šance uspět s tvrzením, že byla uskutečněna ústně? Nebo se máme rovnou obrátit na právníka? Také mě napadlo, jestli po loňských problémem s CRV nedošlo k nějaké chybě... jsme docela zoufalí... Jaký zvolit postup?

Předem děkuji za jakoukoliv radu.
Re: auto nebylo přepsané
09. 06. 2013 08:37
"Veru" = nechápu čeho se všichni tak bojíte - začněte konečně všichni bojovat za svá práva a nenechte se stresovat fašistickými "ORGÁNY" ! Zákony v tomhle " n e s t á t ě " jsou vytvořeny a těmito skupinami VYDĚRAČŮ ohýbány právě ve svůj prospěch = NUTNO DODAT, ŽE PROTIZÁKONNĚ!! = jen jim takové chování a jednání NIKDO NEZAKAZUJE !!!

A nyní k věci = JEDNODUCHÉ - sdělte jim v zákoné lhůtě 30 dní, že nejste majitelem xx let ! Několikrát jim to zopakujte v jednom dopise - aby to pochopili VONI MAJÍ VELKÉ NEDOSTATKY s CHÁPÁNÍM !!! VONI jsou naprogramovány na vydírání a zastrašování a NĚJAKÁ pravidla a práva občanů jim jsou CIZÍ ( napsal bych u prd*le )!!! Už jsem to několikrát popsal, že dopis pro NĚ!! - mimo vložený do obálky - (nikdo nejste schopen dokázat, co bylo obsahem dopisu !!!) = proto také nascanovat na obálku celý text ( vynechat identifikátory !) = takto je jasný důkaz o reakci!!

Můžete podávat nejrůznější stížnosti na jejich fašistické metody např. i na Státním zastupitelství, začněte je bombardovat stížnostmi = všichni a všude - kde jen se dá !!! Na takové jednání s lidmi a jejich plošné obviňování = NEMAJÍ ŽÁDNÁ PRÁVA !!!!!!!! = KONEČNĚ SI TO VŠICHNI UVĚDOMTE !!!

Podle OZ ( občanského zákoníku ) = NEMUSÍ BÝT SMLOUVA o prodeji v písemné formě = A VONI NEMAJÍ PRÁVO tuto skutečnost MĚNIT nejen že nemají právo měnit ale namají žádnou oporu v zákoně pro své nesmyslné POŽADAVKY!!! Zjednodušeně = nemají PRÁVO! - striktně se domáhat či vyžadovat pouze KUPNÍ SMLOUVU!!!

Ještě pro ty, kteří již zaplatili ze strachu a NEMUSELI = žádejte své peníze ZPĚT = máte na vrácení ze zákona právo ať už se jedná o transcom, eos, nebo čkp .....!!! Lhůta je zákonem stanovena na tři roky !

Když už dojde k soudu a tento na prvním stupni někdo prohraje ( nutno podotknout ŽE BEZ DŮKAZŮ z jejich strany!!!) a odvolání není přípustné = NENECHTE SI TO LÍBIT = a podávejte kasační stížnosti prostřednictvím právního zastoupení a nechejte právníka aby vysoudil všechny náklady spojené s těmito případy zpět !!!
P.S. =
ZÁPIS V REGISTRU - nic neznamená = je to pouhá evidence o registraci vozidla a má jen deklaratorní charakter = NEURČUJE vlastnictví a ani majitele!!!!! = A UŽ VŮBEC TO NEZNAMENÁ = že evidované vozidlo JE či NENÍ provozováno !!!
Re: auto nebylo přepsané
09. 06. 2013 21:22
Veru, je třeba do 30 dnů reagovat. Jak je na druhé straně výzvy uvedeneo, klidně i prostřenictvím webu. [up.ckp.cz]
sem vložíte jméno příjmení adresu kupce, přiložíte svědectví dvou osob.
Víte komu jste vozidlo prodala? Pokud ne, je třeba pátrat zjištovat.....
Až vložíte do případu informace, je třeba 1x za týden kontrolovat stav a dle jejich vyjádření konat.

Klidně se ptejte dál, co není jasné.
Re: auto nebylo přepsané
11. 06. 2013 19:16
Děkuji Vám za reakce...
Již jsme byli na registru vozidel a přítel opravdu stále figuruje, již celých 13 let, jako majitel. Víme, komu jsme auto prodali, ale ten s námi odmítá komunikovat. Vůz tehdy jednoduše nedošel přepsat. Nemáme v ruce nic, čím bychom prodej vozu doložili. Jediné, čím můžeme operovat, že dotyčný měl vůz po nás, je výpis z pojišťovny, že na něj platil povinné ručení. To nám řekli ústně, ale do ruky papír nedají...Prý až tehdy, kdybychom podali trestní oznámení, tak policii či soudu by jej vydali. Sice můžeme ČKP tvrdit, že vozidlo bylo prodané na základě ústní kupní smlouvy, předložit svědectví dvou svědků... Třeba by to ČKP i ukončila, ale co dál? Stále dál figurujeme jako vlastníci vozidla, které nemáme... Tím, že zaplatíme, nebo ČKP pro tentokráte ukončí případ, stále kdesi existující vůz neodhlásíme. Čas stále běží a nám beztak přijde výzva za další čas, potřebujeme vůz odhlásit a zatím nám nikdo neporadil, jak jinak, když nemáme TP, SPZ ani kupní smlouvu. Budeme to zřejmě muset řešit právní cestou. Na policajtech nám poradili, ať ohlásíme krádež vozu, že by to bylo nejpřijatelnější, ale do toho se nám teda popravdě moc nechce, akorát bychom se zamotali do lží...
Re: auto nebylo přepsané
11. 06. 2013 20:42
Veru, je jen na Vás, jak se rozhodnete. Musíte tvrdit čkp, že již nejste majitelem, doložte to svědectvím a poznámkou, že čkp má možnost dopátrat se osoby, které naposledy vozidlo pojistila. To je právní vlastník.
Z databáte evidence vozidel se legálně nedostanete, jedině podvodem. Nevěřím , že Vám policie radila lhát a podvádět.
Po roce 2015 vstoupí platnost novela 56/2001 a ta (nad to někdo nezmění) vyřeší podobné situace..
Re: auto nebylo přepsané
12. 06. 2013 05:39
Pane Cukráři, věřte mi, že když jsme se šli v pondělí na policii informovat, jak máme postupovat, s významným pomrkáváním nám dva, co v kanceláři seděli řekli, že to jen tak nevyřešíme, že by bylo nejlepší nahlásit, že nám vozidlo někdo ukradl. Oni, že by ho nenašli samozřejmě a pak by mohlo být vyřazeno z evidence. Ale že to samozřejmě může skončit také všelijak. No, popravdě, na tohle nemáme žaludek.
Pokusím se tedy dle Vašich rad sepsat dopis pro ČKP, že již nejsme vlastníci, auto jsme neprovozovali, fyzicky majiteli také nejsme; a ať si posledního pojistníka zjistí v pojišťovně. Snad se hnou ledy..
Re: auto nebylo přepsané
12. 06. 2013 09:28
Ano, souhlas, na nic nečekejte a stále jednejte on line do případu. Nebo si mne najděte on line...
Míla
Re: auto nebylo přepsané
04. 10. 2013 01:26
Dobrý den přeji..nevím asi kde začít...ale po přečtení příspěvků,mi je hanba.Ale moc ráda bych Vás chtěla požádat o pomoc a radu.Už je to déle,co jsem "nalétla"při koupi ojetého auta mladým lidem.Kupní smlouvu jsme podepsali za chdu.Ale větší problém byl v tom,že mi zatajili dost věcí,chtěla jsem odstoupit od smlouvy,ale všichni mi říkali,že víc prosoudím než co stálo to auto.Tak jsem ho po pár dnech odstavila,ale přiznám se,že jsem vedená ve velkém techničáku-mezi odhlášce.Nejdříve jsem se rozhodovala zda to nebude lepší to sešrotovat,ikdyž pojízdné bylo a je.Povinné ručení jsem platila,ale nemám dost peněz na opravu,ale ted mě kamarád poprosil,že by to auto chtěl a že si ho opraví.Prosím Vás,můžu se zeptat?napsala jsem mezi mnou a kamarádem smlouvu o prodeji auta,ale jak si ho může nechat přepsat na sebe,když já jsem tam uvedená v mezi odhlášce?prosím poradíte mi?Děkuji moc předem
Re: auto nebylo přepsané
04. 10. 2013 07:54
Mílo = dle platné legislativy - můžeš sousedovi vozidlo prodat i v tzv. odhlášce - úplně normálně, které nemusí být doregistrováno na osobu uvedenou v kolonce = jak to tak čtu pov. ručení placeno je = tak z toho neplyne problém týkajcí se čkp. Pro svůj klid bych si ošetřil jeho přihlášení se k vozidlu a jeho vlastní registraci a také aby si sjednal své vlastní zákoné pojištění - tuto větu striktně dodržet! Dále = on při registraci vozidla na sebe bude mít s sebou doklad o pojištění, evidenční protokol na své jméno, VELKÝ tech. průkaz, malý TECH. PRŮKAZ, jeho občanský průkaz a vyplněnou žádost - v případě výměny RZ vzít také sebou. Takto vybaven MUSÍ vozidlo běžným způsobem přihlásit k registraci na své jméno.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
GbH43
Příspěvek: