Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto nebylo přepsané

Autor vanessa 
Všechny soubory přiložené k tématu

Název souboru Velikost souboru   Autor Datum  
ckp 04.doc 25 KB otevřít | stáhnout milan.cukrar 21. 05. 2013 Číst příspěvek
ckp 03.doc 30 KB otevřít | stáhnout milan.cukrar 21. 05. 2013 Číst příspěvek
ckp 05.doc 22.5 KB otevřít | stáhnout milan.cukrar 21. 05. 2013 Číst příspěvek
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 24. 09. 2019 20:07

vanessa
auto nebylo přepsané
01. 02. 2013 15:42
Máte někdo zkušenost?Přišel mi také dopis z čkp.Jenže auto nebylo přepsané což měl udělat kupující.Doložila jsem kupní smlouvu tak jsem zvědavá co bude dál.Mám pocit že placení se mi nevyhne.
Re: Výzva k úhradě zákonného příspěvku pojištěných – jak se bránit?
01. 02. 2013 19:26
vanessa = poněkud nerozumím tomu - komu, proč a za co si myslíte, že budete platit ! Pro Vás je důležitá ta skutečnost, že nejste majitelem i přesto, že to kupující na sebe nepřepsal = záznam v registru = je pouze jakási EVIDENCE! - nosouvisící s určením vlastníka/ majitele! Pro Vás je důležitá KUPNÍ SMLOUVA - ( může být také ÚSTNÍ - ustní se jen hůře prokazuje ) = ta je v občansko právních vztazích - určující! V prokázání = ŽE NEJSTE OSOBOU POVINOU - KUPNÍ SMLOUVA = STAČÍ !!! Dá se očekávat, ŽE "voni- čkp" odepíšou, že věc prošetřili a NEAKCEPTUJÍ ! = ovšem na kupní smlouvu = JSOU KRÁTCÍ !!!
Jitka
Re: auto nebylo přepsané
05. 02. 2013 19:45
Ahoj, mám ten stejný problém, nový kupující na sebe auto nepřihlásil. Poslala jsem jim taky kupní smlouvu. Prosím tě už ti odepsali??
Hrnek
Re: auto nebylo přepsané
07. 02. 2013 16:53
Ahoj ,já mám to samé ,auto prodáno v září 2008 odhlášeno na nového majitele a zrušeno povinné ručení .Koncem ledna tohoto roku mi přišla výzva pro údajné neplacení červenec až říjen 2010 !!! přesně 90 dní .Použil jsem dle jejich doporučení on-line formulář a odeslal naskenovanou kupní smlouvu. No už to tam visí dva a půl týdne a zatím bez odezvy .Nevíte někdo jestli stačí ona kupní smlouva nebo je třeba ještě dalších dokladů ? Jelikož byly problémy s novým registrem aut tak jsem navštívil dopravku a požádal o výpis který jsem obdržel a tím zjistil že auto je odhlášeno ale není stále napsáno na nového majitele ,ale ůřednicí jsem byl ujištěn že se mne to již netýká a pokud mám kupní smlouvu tak odeslat a hlavně nic neplatit a napsat jim nechť mě již více neobtěžují .Mimochodem jsem se dozvěděl že kvůli ČKP jsem tam dnes byl již šestý ,a to bylo teprva poledne .
Též jsem zjistil že ČKP to již vymáhala od onoho nového majitele ,pak tedy nechápu proč obtěžují mne ,když evidentně znají povinného.
Nu ni ,nevíte někdo postupovat ? Stačí jen ta kupní smlouva ? A stačí jen ten online formulář nebo to ještě poslat poštou v papírové formě ? Jak jsem již uvedl prostřednictvím oné online aplikace jsem vyplnil požadované informace a odeslal sken kupní smlouvy ,jen se nic neděje jen to píše "čeká na ověření" .Nebo ještě jim napsat nějaké vysvětlení (neb to píše že "Období povinnosti jiné ososby, před koupí či prodejem, je nutno odvodit" ) a kam ? ,já se omlouvám ale nějak s v té její online app nevyznám a jejich "infolinka" se ukázala býti bezcennou sad smiley Vlastně ne, dozvěděl jsem se že mám bez remcání zaplatit ,aniž bych cokoli porušil.
Re: auto nebylo přepsané
07. 02. 2013 17:41
Určitě stačí vyplnit on line formuláře. Je třeba urgovat jejich vyjádření. Co byste jim chtěl dodat více, jak kopii platné kupní smlouvy?
Vyplnil jste jim jejich formuláře na webu?
Jitka
Re: auto nebylo přepsané
07. 02. 2013 19:46
Ahoj, psala jsem ten třetí příspěvek.... a dnes mi odepsali, že případ ukončují a že se omlouvají za vzniklé komplikace.
Také auto prodané v roce 2008, nový majitel to nepřihlásil a neplatil pojištění, po mně chtěli úhradu za období červenec až říjen 2010. Poslala jsem jim kupní smlouvu, ukončení pojistky a výpis z registru od kdy do kdy jsem byla vlastníkem auta. Poslala jsem jim to přes ten jejich formulář a radši i pro jistotu přes mail. A vypadá to, že reagovali na ten mail, už i někdo psal, že je to efektivnější a rychlejší, tak jim to pošli pro jistotu i meilem, do předmětu uvést Námitka - číslo variabilního symbolu. Posílala jsem jim to meilem včera a dnes už odpověď, takže to bylo hodně rychlé. Napiš pak jak jsi dopadl. Hodně štěstí. Jsou to šmejdi.
Jitka
Re: auto nebylo přepsané
07. 02. 2013 20:04
Jana
Re: auto nebylo přepsané
08. 02. 2013 18:28
Tak dneska mi přišlo od ČKP to samý. Auto prodaný a odhlášený v roce 2008 a chtějí zaplatit za červenec až říjen 2010. Poslala jsem kupní smlouvu a tím to pokládam za vyřešený, nicméně mě zaráží, že si vycucají z prstu nějakých 90 dní, neboť mi na otázku, kde je vzali, nedokázali odpovědět, a chtějí to po mě zaplatit. Nehoráznost.
Re: auto nebylo přepsané
08. 02. 2013 19:03
Jano = a to si představte, že jestliže nedojde ke změně znění zákona v té problematické části = budeme čelit ZVŮLI těchto PARAZITŮ - v častých případech AŽ DO KONCŮ NAŠICH ŽIVOTŮ ale nejen do konce našich ale i do konce životů našich potomků a potomků jejich potomků atd. !!! V tomto období dochází ke změně tohoto zákona = ovšem NÉ V TÉ PODSTATNÉ ČÁSTI = ba přímo naopak - dochází k ještě většímu slovíčkaření !!! ŽÁDNÁ Z TĚCHTO PODOB ZÁKONA = neexistuje NIKDE NA CELÉM SVĚTĚ !!! jen zde v ČECHÁCH !!! .....my se budeme skládat na škody, které způsobí Ti, kteří doopravdy JEZDÍ BEZ POJIŠTĚNÍ = šílené - PROČ ??? ..- a na ně jsou ONI krátcí !!!
Jana
Re: auto nebylo přepsané
09. 02. 2013 10:48
No já si kupní smlouvy od aut asi uložim někam do bankovního trezoru, protože si ČKP může klidně za 20 let vzpomenout, a poslat mi zase něco takovýho. Mám toho akorát tak dost v tomhle státě, 5 let je auto prodaný, já všechno ohlásila, a najednou tohle. A ještě já musim dokazovat, že to auto už dávno nevlastním. Ať si tam ČKP udělá pořádek a neotravuje slušný lidi.
Hrnek
Re: auto nebylo přepsané
11. 02. 2013 15:49
Jitka - Dík za návod ,pošlu jim to tedy mailem a uvidíme ,na tom jejich formuláři to visí již třetí týden stále bez odezvy ....

Jana a Kdokoliv - njn stačí v tomhle "státě" něco vlastnit či se snažit a v tu ránu se vyrojí mračna parasitů ... a je to rok od roku horší a horší .... [www.psp.cz]
Jana
Re: auto nebylo přepsané
11. 02. 2013 19:22
Tak jsem také dala na radu Jitky a poslala jim dnes mail. Reagovali za 21 minut s tím, že věc je ukončena. Tak doufam, že tim to pro mě končí ...
Hrnek
Re: auto nebylo přepsané
14. 02. 2013 15:36
Hmm tak ani na mail nikdo nereaguje ....
Hrnek
Re: auto nebylo přepsané
19. 02. 2013 15:55
Tak já už nevím co mám dělat, na maily nikdo neodpovídá, na telefonu mi vždy řeknou že se tím opravdu ještě nikdo nezabýval ale budou to prošetřovat a kde nic tu nic, přitom pozítří končí ona třicetidenní lhůta. Tak nevím co mám proto víc udělat....Když to dopozítří neuzavřou co bude potom ? Mám si shánět právníka ? ikdyž jsem se ničeho nedopustil a ještě k tomu měl snahu, na rozdíl od nich, to řešit ? Nebo jak to vlastně ,je ? Pokud se tím případem do těch třiceti dnů sami nezabývají, prodlužuje se ona lhůta ? protože já snahu měl, oni ne ...
Re: auto nebylo přepsané
19. 02. 2013 17:07
Hrnek = VONI !!! mají na všechno dost času a to hlavně kvůli tomu aby každého znejistili a poskytli každému dostatek času ABY MOHL NAPÁCHAT JEŠTĚ NĚJAKÉ TY CHYBY V PODOBĚ DALŠÍCH INFORMACÍ !! Už bych se tím nezabýval = bylo doloženo, že nejste majitelem - TEČKA!!! Právníka netřeba jen možná pro podání žaloby v případě, že se ti ZM...di budou pokoušet o PODVOD tím, že to jako nepochopí !!! P.S. - Ještě bych si udělal = print screen - poslaných emailů.
Re: auto nebylo přepsané
19. 02. 2013 17:26
Hrnek, já bych vložil opět do případu urgenci a přílohy. Kolonka vlastnictví vozidla, nutné přílohy..
Hrnek
Re: auto nebylo přepsané
19. 02. 2013 22:14
kdokoliv no já nevím co bych mohl napáchat neb semnou vůbec nekomunikují a kdo je povinný dobře vědí, neb to poněm oprávněně vymáhaly ,ale s jakým výsledkem nevím neb jsem jej dlouho neviděl ...no uvidíme, podle mne je to spíše na trestní oznámení ,protože to po mě vymáhají zjevně v rozporu se zákonnem a to je trestný čin ,ne ?

milan.cukrar - no zkusím to ,byť v tom smysl nevidím, když se tím dosud nezabývali (informace z infolinky) ,ale díky za radu ,s výsledkem se ozvu ...
Re: auto nebylo přepsané
20. 02. 2013 05:44
Hrnku, to se právě obávám, že toto trestní čin není. Protože tam není naplněno skutek + úmysl.
Což je nedílnou součástí skutkové podstaty trestného činu.

Podvod z nedbalosti neexistuje. A úmysl vyvrací ten fakt, že mají práva z hlediska zákona a oni se přeci zpletli.......
Bezdůvodné obohacení není trestný čin. Obč. zák. §451.
Příklad, čkp vyžádala peníze, které dostala a nemá na ně nárok, musí peníze vrátit dle příslušného zákona. Ale jednala v nejlepší víře pomoci občanovi, který je terorizován od gengstrů, kteří jezdí bez pojištění. Solidární vlastník atd... viz zákon. Vaše tvrzení, že vás chtěli podvodně ošálit a tím se nezákoně obohatit, právě je jen tvrzení, pro které není důkazu. Bohužel, ale i já byl obětí a místama jsem sral atamové hřiby.

Ale já jsem něco vymyslel smiling smiley , dostanu je zákonou lstí, už mám ohledně toho 3 Judikáty, že moje jednání je právně v pořádku. smiling smiley
Hrnek
Re: auto nebylo přepsané
20. 02. 2013 16:08
A tak už se to pohlo, včera jsem tedy opět vložil námitku,dnes v poledne když se opět nic nedělo zavolal na infolajnu a teď na to koukám původní námitka má status "nemá vliv" a nová "opraveno" plus se objevil hovor s infolinkou se statusem "potvrzeno" ...tak nevím ... co to má znamenat
Hrnek
Re: auto nebylo přepsané
20. 02. 2013 16:25
Doctor měl jsem na mysli TČ vydírání, předse nemohou vybírat peníze od kohokoli např. z telefonního seznamu, dle zákona má vůči nim povinnosti jen nepojištěný povinný ...no, držím vám palce smiling smiley
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
xt9CE
Příspěvek: