Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ČKP na mne podala u MěÚ podmět k prošetření podezření ze spáchání přestupku

Autor Michal 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 24. 09. 2019 20:07

ČKP na mne podala u MěÚ podmět k prošetření podezření ze spáchání přestupku
28. 06. 2012 18:15
Bylo na mě vedené auto, které jsem ale prodal v září 2011 nový majitel s ním ale odjel a auto bylo vedené stále na mě....to samé auto pak ten nový majitel prodal třetí osobě v listopadu 2011, avšak auto bylo pořád vedené na mě....od 3.1. 2012 až do 18.4. 2012 nebylo auto pojištěno...ČKP na mne na začátku června podala podmět na MěÚ, ten zatím nerozhodl o udělení pokuty.....mám kupní smlouvu s tím komu jsem auto prodával ale nevím jestli to bude stačit, když auto bylo vedené na mě.....ČKP mě zatím nevyzvala k úhradě ale chtěl bych vědět jestli bych mohl už ted nějak zjistit jestli po mě bude něco chtít nebo jestli mám prostě čekat až jestli mě vyzvou. Díky za odpověď
Re: ČKP na mne podala u MěÚ podmět k prošetření podezření ze spáchání přestupku
28. 06. 2012 20:08
Michale = od okamžiku prodeje již nejste majitelem a k tomuto zjištění stačí kupní smlouva - ta je tím důležitým dokumentem v tomto okamžiku. Jestliže jste měl pojištění vozidla do doby prodeje tak na Vás čkp namůže! Ona neví kdo vozidlo vlastní v tuto dobu a proto obtěžuje Vás. Až budete vyplňovat dotazník ( výzvu ) dodržujte zákon o ochraně osobních údajů!!! Nepíšete, zda bylo vozidlo do září 2011 používáno a pojištěno. Ale po této době ( po prodeji ) za vozidlo již nenesete žádnou odpovědnost! Porušil jste asi jen ustanovení zákona o registraci ve smyslu ODHLÁŠENÍ NA : ale za to jsem ještě nikdy neslyšel o sankci za toto porušení.
deseado
Re: ČKP na mne podala u MěÚ podmět k prošetření podezření ze spáchání přestupku
17. 07. 2012 13:36
Bohužel to tak není, po ukončení pojistky je nutno buď do dvou týdnů uzavřít pojištění nové, nebo dát auto do depozitu. Jinak hrozí několikatisícový flastr od magistrátu, kterému ČKP oznamuje nepojištěná auta.
Re: ČKP na mne podala u MěÚ podmět k prošetření podezření ze spáchání přestupku
17. 07. 2012 18:38
deseado, sice máte pravdu, ale jen částečnou. To co popisujete se netýká rekce "kdokoliv"
Flastr je od 500Kč do 3000Kč, nebo víte o větší sankci?
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
cDeN9
Příspěvek: