Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Soud s ČKP, rada, dobrý právník Praha?

Autor Jan 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 24. 09. 2019 20:07

Jan
Soud s ČKP, rada, dobrý právník Praha?
27. 01. 2014 19:28
Zdravím, po několika radách kdy jsem zdárně ukončil jeden případ se mi bohužel druhý dostal až do stavu, kdy jdu 6.2. k soudu. Chtěl bych se zeptat, na co se mám připravit, popřípadě, jestli si mám vzít právníka a nějaký tip na někoho z Prahy?

Nejjednodušší pro vysvětlení v jakém stadiu se případ nachází a oč jde, bude když sem skopíruji odůvodnění, které jsem posílal v odporu proti vydání platebního rozkazu.

Odůvodnění odporu:

Odůvodnění: uvedená pohledávka je zcela neoprávněná. Žalobce po mne požaduje zaplacení částky za nepojištění vozidla v období 9.10. - 3.12.2010, případ č. 70-190-857-11, přestože jsem mu v předchozí komunikaci jasně prokázal, že vozidlo od roku 2008 až do současnosti není provozováno a je odstaveno na soukromém pozemku. Žalobce na základě mnou dodaných svědectví toto uznal a případ č. 70-180-412-06 s požadavkem o zaplacení částky za nepojištění vozidla v období 11.7 - 8.10. 2010 ukončil. Bohužel jsem si nevšiml, mezi naší poštovní komunikací, kdy mi bylo žalobcem doručeno několik dopisů, že dva z nich jsou k případu 70-190-857-11, tj. k období 9.10. - 3.12.2010 za které po mne nyní žalobce požaduje uhradit částku 3 060 Kč s příslušenstvím.
Domnívám se, že pokud jsem žalobci jasně prokázal, že nemá právo po mě vymáhat zákonný příspěvek nepojištěných a žalobce tento fakt uznal ukončením případu, nemá důvod po mne dále v různých intervalech požadovat další poplatky a obtěžovat mě co dva měsíce o dokládání té samé skutečnosti.
V přiložených dokumentech dokládám mé tvrzení kopií čestných prohlášení svědků o neprovozování vozidla a kopií oznámení o ukončení případu včetně průběhu komunikace za období 11.7 - 8.10. 2010.
Re: Soud s ČKP, rada, dobrý právník Praha?
27. 01. 2014 20:25
Rozdelovani obdobi je klasicka finta CKP, poradne je v tom vykoupejte - vzal bych si s sebou pravnika uz jen proto aby meli vyssi naklady na rizeni... (ocekavam ze svedectvi se vztahuji i na toto obdobi)
Re: Soud s ČKP, rada, dobrý právník Praha?
30. 01. 2014 12:57
to Carlos: Jedině povinnost ČKP platit právníkovi žalovaného palmare ze prohraný spor může ovlivnit vyděračské jednání TÉTO prolobované mašině.
Libor
Re: Soud s ČKP, rada, dobrý právník Praha?
17. 02. 2014 00:16
a můžete dát kontakt na nějakého "dobrého" právníka. měl jsem uzavřenou smlouvu a odsoudili mě v prvním jednání k úhradě, potřebuji sepsat odvolání.LL
Re: Soud s ČKP, rada, dobrý právník Praha?
17. 02. 2014 20:46
Libore, doufám, že jste nejezdil s nepojištěným autem. Pokud jste se stal jednou z mnoha objětí neoprávněně oslovenou, na spor s ČKP, pokud od začátku reagujete tím správným způsobem nepotřebujete nezbytně špičkového právníka. Pokud jste něco zanedbal, či podcenil, už vám sebelepší právník nepomůže. Z vašeho dotazu není možno předvídat, jak by mohl spor dopadnout, protože žádný skutek nepopisujete.
Václav
Re: Soud s ČKP, rada, dobrý právník Praha?
17. 02. 2014 21:47
Jane, psal jste, že máte 6.2. soud, můžete napsat výsledek.
Myslím, že to zajímá i ostatní. Dík
Bohumil Horák
Re: Soud s ČKP, rada, dobrý právník Praha?
03. 01. 2017 13:16
Hledám právníka se zkušenostmi v níže popsané kauze:

Vážení,
obracím se na vás ve věci povinného ručení a právního rozboru právní odpovědnosti a hmotné odpovědnosti jednotlivých osob případu (případně kontakt na právníka se zkušeností z řešení obdobných situací):

V případu figurují 3 osoby:
vlastník vozidla-osoba A
osoba B
osoba C


Osobě C je zapůjčeno vozidlo s platnými doklady osobou B s tím je známo, že je vozdlo majitele A. Doklady i vozidlo předává osoba B. Osoba C způsobí nehodu vozidlem se škodou na dalších vozidlech (1 zaparkované, 1 jedoucí) nad 100tis.Kč.
Prokáže se platným OTP, platnou zelenou kartou, vozidlo má v době havarie platnou STK.
Řidič zaplatí pokutu (nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky, náledí).

Na základě šetření pojišťovny se ale zjistí, že vozidlo pojištěno není.
Osoba A prodala vozidlo osobě B. Vozidlo však neodhlásila k přepisu na osobu B. Při prodeji ponechá osoba A OTP i zelenou kartu osobě B. Osoba A odhlásila pojištění. Doba od odhlášení pojistného i od prodeje osobě B do času nehody osobou C je mnohem delší než 30dní.

A tvrdí, že vozidlo prodal. B tvrdí že vozidlo nekoupil. C způsobil škodu, musí ji uhradit.

Kdo a na základě jakého zákona a paragrafu je právně odpovědný za vzniklou škodu?
Kdo a na základě jakého zákona a paragrafu nese hmotnou odpovědnost za škodu a vzniklé náklady?Bohumil Horák
Re: Soud s ČKP, rada, dobrý právník Praha?
04. 01. 2017 21:11
Problém se bude odvíjet od důkazním materiálu
"A tvrdí, že vozidlo prodal. B tvrdí že vozidlo nekoupil. C způsobil škodu, musí ji uhradit"
Po rozpletení a nalezení pravdy se bude dle toho odvíjet případ dále.

Někdo musí rozhodnout, kdo mluví pravdu. Je k prodeji nějaká listina či svědci? Pokud ano, vlasntíkem vozidla je kupec se všemi právy a poviností.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
Ktud6
Příspěvek: