Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Soud s ČKP, rada, dobrý právník Praha?

Autor Jan 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

Jan
Soud s ČKP, rada, dobrý právník Praha?
27. 01. 2014 19:28
Zdravím, po několika radách kdy jsem zdárně ukončil jeden případ se mi bohužel druhý dostal až do stavu, kdy jdu 6.2. k soudu. Chtěl bych se zeptat, na co se mám připravit, popřípadě, jestli si mám vzít právníka a nějaký tip na někoho z Prahy?

Nejjednodušší pro vysvětlení v jakém stadiu se případ nachází a oč jde, bude když sem skopíruji odůvodnění, které jsem posílal v odporu proti vydání platebního rozkazu.

Odůvodnění odporu:

Odůvodnění: uvedená pohledávka je zcela neoprávněná. Žalobce po mne požaduje zaplacení částky za nepojištění vozidla v období 9.10. - 3.12.2010, případ č. 70-190-857-11, přestože jsem mu v předchozí komunikaci jasně prokázal, že vozidlo od roku 2008 až do současnosti není provozováno a je odstaveno na soukromém pozemku. Žalobce na základě mnou dodaných svědectví toto uznal a případ č. 70-180-412-06 s požadavkem o zaplacení částky za nepojištění vozidla v období 11.7 - 8.10. 2010 ukončil. Bohužel jsem si nevšiml, mezi naší poštovní komunikací, kdy mi bylo žalobcem doručeno několik dopisů, že dva z nich jsou k případu 70-190-857-11, tj. k období 9.10. - 3.12.2010 za které po mne nyní žalobce požaduje uhradit částku 3 060 Kč s příslušenstvím.
Domnívám se, že pokud jsem žalobci jasně prokázal, že nemá právo po mě vymáhat zákonný příspěvek nepojištěných a žalobce tento fakt uznal ukončením případu, nemá důvod po mne dále v různých intervalech požadovat další poplatky a obtěžovat mě co dva měsíce o dokládání té samé skutečnosti.
V přiložených dokumentech dokládám mé tvrzení kopií čestných prohlášení svědků o neprovozování vozidla a kopií oznámení o ukončení případu včetně průběhu komunikace za období 11.7 - 8.10. 2010.
Re: Soud s ČKP, rada, dobrý právník Praha?
27. 01. 2014 20:25
Rozdelovani obdobi je klasicka finta CKP, poradne je v tom vykoupejte - vzal bych si s sebou pravnika uz jen proto aby meli vyssi naklady na rizeni... (ocekavam ze svedectvi se vztahuji i na toto obdobi)
Re: Soud s ČKP, rada, dobrý právník Praha?
30. 01. 2014 12:57
to Carlos: Jedině povinnost ČKP platit právníkovi žalovaného palmare ze prohraný spor může ovlivnit vyděračské jednání TÉTO prolobované mašině.
Libor
Re: Soud s ČKP, rada, dobrý právník Praha?
17. 02. 2014 00:16
a můžete dát kontakt na nějakého "dobrého" právníka. měl jsem uzavřenou smlouvu a odsoudili mě v prvním jednání k úhradě, potřebuji sepsat odvolání.LL
Re: Soud s ČKP, rada, dobrý právník Praha?
17. 02. 2014 20:46
Libore, doufám, že jste nejezdil s nepojištěným autem. Pokud jste se stal jednou z mnoha objětí neoprávněně oslovenou, na spor s ČKP, pokud od začátku reagujete tím správným způsobem nepotřebujete nezbytně špičkového právníka. Pokud jste něco zanedbal, či podcenil, už vám sebelepší právník nepomůže. Z vašeho dotazu není možno předvídat, jak by mohl spor dopadnout, protože žádný skutek nepopisujete.
Václav
Re: Soud s ČKP, rada, dobrý právník Praha?
17. 02. 2014 21:47
Jane, psal jste, že máte 6.2. soud, můžete napsat výsledek.
Myslím, že to zajímá i ostatní. Dík
Bohumil Horák
Re: Soud s ČKP, rada, dobrý právník Praha?
03. 01. 2017 13:16
Hledám právníka se zkušenostmi v níže popsané kauze:

Vážení,
obracím se na vás ve věci povinného ručení a právního rozboru právní odpovědnosti a hmotné odpovědnosti jednotlivých osob případu (případně kontakt na právníka se zkušeností z řešení obdobných situací):

V případu figurují 3 osoby:
vlastník vozidla-osoba A
osoba B
osoba C


Osobě C je zapůjčeno vozidlo s platnými doklady osobou B s tím je známo, že je vozdlo majitele A. Doklady i vozidlo předává osoba B. Osoba C způsobí nehodu vozidlem se škodou na dalších vozidlech (1 zaparkované, 1 jedoucí) nad 100tis.Kč.
Prokáže se platným OTP, platnou zelenou kartou, vozidlo má v době havarie platnou STK.
Řidič zaplatí pokutu (nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky, náledí).

Na základě šetření pojišťovny se ale zjistí, že vozidlo pojištěno není.
Osoba A prodala vozidlo osobě B. Vozidlo však neodhlásila k přepisu na osobu B. Při prodeji ponechá osoba A OTP i zelenou kartu osobě B. Osoba A odhlásila pojištění. Doba od odhlášení pojistného i od prodeje osobě B do času nehody osobou C je mnohem delší než 30dní.

A tvrdí, že vozidlo prodal. B tvrdí že vozidlo nekoupil. C způsobil škodu, musí ji uhradit.

Kdo a na základě jakého zákona a paragrafu je právně odpovědný za vzniklou škodu?
Kdo a na základě jakého zákona a paragrafu nese hmotnou odpovědnost za škodu a vzniklé náklady?Bohumil Horák
Re: Soud s ČKP, rada, dobrý právník Praha?
04. 01. 2017 21:11
Problém se bude odvíjet od důkazním materiálu
"A tvrdí, že vozidlo prodal. B tvrdí že vozidlo nekoupil. C způsobil škodu, musí ji uhradit"
Po rozpletení a nalezení pravdy se bude dle toho odvíjet případ dále.

Někdo musí rozhodnout, kdo mluví pravdu. Je k prodeji nějaká listina či svědci? Pokud ano, vlasntíkem vozidla je kupec se všemi právy a poviností.
Jakub
Re: Soud s ČKP, rada, dobrý právník Praha?
11. 05. 2020 22:09
Dobry den chtěl jsem se zeptat. V září 2019 já zakoupil darek malé vozidlo jako darek. V autobazaru byla sjednáno povinné pojištění, které jsem do týdne změnil k VZP (smlouvu mám) jenže došlo k tomu, že jsem zapomněl ( moje družka, které jsem auto daroval - starala se o naší narozenou dceru) zaplatit sjednanou částku. Žil jsem v tom, že pojistka je uhrazena sám mám 4 vozidla dva motocykly a je těžké to uhlídat. Od pojišťovny VZP mi nepřišla žádná upomínka či upozornění že není uhrazene pojištění. Navíc vozidlo po celou dobu stalo na zahradě u domu ( přítelkyně neměla čas jezdit ). Dnešního dne mi došlo od ČKP upominka za neuhrazení 123 dnů. Nechápu proč jsem nebyl nějak upomenut a rovnou mi došla taková pokuta ve výši bezmála 5000,- Kč. Lze nějakým způsobem v celé věci postupovat, abych nemusel pokutu hradit ? Jsem si vědom sveho pochybení a zajisté jsem i ochoten uhradit poměrnou obvyklou částku za neuhrazené dny. Děkuji za radu Jakub Juranek
Re: Soud s ČKP, rada, dobrý právník Praha?
21. 05. 2020 20:17
Jakube, asi jste si ve smlouvě neuzavřel povinnost informovat o Vašem porušení smlouvy. Třeba máte ve smlouvě uvedeno, že pojistné začíná uhrazením částky. Takže ani nevzniklo. Asi se Vám to nebude líbit, ale druhá strana není povinna Vás hlídat, co (ne)děláte.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
79GFh
Příspěvek: