Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

odpor proti Elektronickému platebnímu rozkazu

Autor Diloph 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

odpor proti Elektronickému platebnímu rozkazu
23. 04. 2014 21:15
Ahoj,
tak je to tu bohužel - přišel elektronický platební rozkaz. Žalobce Česká kancelář pojistitelů.
Mohu podat odpor do 15ti dnů... v tomto odporu se nemusím ještě vyjadřovat jestli jsem to správně pochopil, na vyjádření mám pak 30dní? (nenajdete nějaký vzor odporu abych to nezvrzal?).
Upřímně nejsem žádný hříšník. Auto bylo dost staré a v té době jsme řešili příchod druhého potomka. Auto mělo závadu, odstavil jsem ho tedy do garáže na našem pozemku s tím, že se opraví, nicméně pak technik našel další závadu a náklady na opravu se tedy zvedly. Tím pádem jsme opravu prostě odložili, jelikož v té době jsme pochopitelně řešili finančně výbavičku pro druhého potomka, v rodině bylo druhé půjčené auto od prarodičů, tudíž jsme na opravu vlastního nechvátali. Tím pochopitelně došlo k odložení, chápu, že jsem měl dát značky do depozitu, nicméně k tomu nedošlo, protože se po prvním měsíci prostě oprava odložila, po druhém se díky nalezení závady zase odložila.. přeci když odložím opravu tak nemusím hned dávat značky do depozitu nebo ano? A po tomto tříměsíčním intervalu na opravu už došlo a autu se zase samozřejmě platilo povinné ručení když jezdilo..
Poradíte? Tu částku raději z půlky věnuji na charitu, ale rozhodně bych ji nerad dával instituci jako je ČKP.. sad smiley
Re: odpor proti Elektronickému platebnímu rozkazu
23. 04. 2014 23:14
Okresnímu soudu v …………………………
……………………………
……………………………Č.j.: EPR……………………
Specifický identifikátor: …………………………………………..žalobce : Česká kancelář pojistitelů, se sídlem Na Pankráci 1724/129, 140 00 Praha 4, IČ:70099618

právně zastoupen : ………………………………………………………..žalovaný : ……………………………………………………………………………..
Odpor proti platebnímu rozkazu


Ve stanovené lhůtě podává tímto žalovaný odpor proti platebnímu rozkazu, vedenému pod výše uvedeným číslem jednacím vydaného Okresním soudem v ………….. ze dne ……….., neboť nároky, uplatněné dotčeným platebním rozkazem žalobcem, žalovaný neuznává, a to v celém rozsahu.
Platební rozkaz byl žalovanému doručen dne…………., a tudíž je zákonná lhůta pro podání odporu, 15 dnů, dodržena.
Ve smyslu poučení, které žalovaný obdržel v platebním rozkazu, vyhrazuje si tento možnost doplnění odporu v soudem stanovené lhůtě o jeho vyjádření.

V ……………… dne


podpis
Re: odpor proti Elektronickému platebnímu rozkazu
24. 05. 2014 20:38
Ahoj, odpor úspěšně podán. Nicméně právník, kterého jsem oslovil prostě nemohu říct, že by měl nějaký zájem mi s bojem s ČKP pomoci. Pokud by někdo poradil jak svépomocí na to a čím mám prostě argumentovat viz. výše budu vděčný.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
TneEJ
Příspěvek: