Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Elektronický platební příkaz - odpor podán - jak na znění vyjádření?

Autor sol99 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

Elektronický platební příkaz - odpor podán - jak na znění vyjádření?
03. 01. 2022 16:08
Zdravím, přišel mi ele. pl. příkaz a ve stanovené lhůtě jsem podal odpor. Chtěl jsem se zeptat, jak je to se zněním vyjádření po podání odporu.
Auto jsem prodal a nový majitel již nezaplatil pov.ruč. Po celou dobu mého vlastnictví bylo pov. ruč. řádně placeno.
S čím si tak úplně nevím rady je doba, kdy jsem auto měl a používal ho. Jde mi o to, že do 14-ti dnů by od koupi mělo být auto řádně přepsané, jinak je to jednání považováno za protizákonné. Já auto užíval bez přepisu.
Pokud ve vyjádření uvedu, že jsem auto vlastnil a užíval (cca 3měs.), bude se po tom někdo vozit a zjišťovat proč a případně mi hrozit nějakými postihy?

Takto moji "vinu" co se nezaplaceného pov.ruč. uznávají pouze na základě domněnky - tzn. platil jsem pov.ruč. na své jméno a tak se domnívají, že auto stále mám a užívám ho a pov.ruč. neplatím. Ve skutečnosti jsem povinné ručení po celou dobu mého vlastnictví řádně platil a po prodeji auta ho neplatil až nový majitel.

Pokud někdo podobnou situaci řešil a máte znění vyjádření k dispozici, budu vděčný za nahlédnutí a stejně tak za jakoukoli radu.

Mám prodejní smlouvu a i ukončenou pojistnou (pov.ruč) smlouvu s důležitými daty, na které se chci odvolat.

Přeji pěkný den
ČKP
Re: Elektronický platební příkaz - odpor podán - jak na znění vyjádření?
18. 03. 2022 15:30
Dobrý den,

v případě, že do 10 dní po zakoupení vozidla neprovedete změnu v RSV, jak ukládá zákon, riskujete od správního orgánu (obecního úřadu obce s rozšířenou působností) uložení pokuty až do výše 50.000,- Kč. Tato zákonná povinnost se týká jak prodávajícího, tak kupujícího.

Pokud jde o povinnost úhrady příspěvku do garančního fondu, tak za vlastníka/provozovatele je dle příslušného zákona považována osoba zapsaná v RSV a z těchto údajů následně ČKP vychází při uplatňování příspěvku do garančního fondu. Pokud v období, po které jste vozidlo vlastnil, bylo pojištěné a prokážete, že jste ho následně prodal (stačí kupní smlouvou), ČKP po Vás nebude požadovat úhradu příspěvku do garančního fondu, ale obrátí se již na nového majitele. V případě řešení konkrétní záležitosti, Vám doporučujeme se obrátit na náš e-mail dotazy@ckp.cz, nebo na další oficiální kontakty ČKP, které jsou uvedené na našich webových stránkách www.ckp.cz.

Česká kancelář pojistitelů
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
xpnWL
Příspěvek: