Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Soud s ČKP

Autor motorsport 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

Soud s ČKP
12. 12. 2012 18:06
Je zde někdo, kdo by dotáhl spor s ČKP až skutečně k soudu?
Tedy konkrétně v případě, že pojištění neplatil, značky do depozitu neodevzdal, ale vozidlo NEPROVOZOVAL - stálo nepojízdné na soukromém pozemku....
Jde mi o to, jestli nějaký soud přesně specifikoval, co znamená PROVOZOVAT vozidlo...
Re: Soud s ČKP
12. 12. 2012 20:12
Asi zde nikdo takový není - co já vím, tak soud už párkrát proběhl i ve prospěch čkp = ALE - protože nebyl včas podán odpor. Občas to někdo na někoho zkusí a potom žalobu stahují, některý ze soudů celou záležitost smetl s odůvodněním, že bez důkazů o provozování - nebyl ani proces zahájen. Ale jak jsem zjistil = jiný kraj - jiný mrav. Jestliže bude záležet jen na soudech, jak si budou hrát se slovíčky ( a bude tam sedět koupenej soudce ) a nebudou hledět na skutečné provinění ( § 24c) bude neustálé napětí a nejistota ! Precedens v této věci je zárukou jasného výsledku.
Re: Soud s ČKP
25. 02. 2013 17:23
Postupně a s odstupem času se budou možná objevovat některé výsledky z NEROVNÉHO SOUBOJE S PRÁVNÍKY sloužící těm LHÁŘŮM z pekáče a jim podobným SPOLKŮM, které votravují běžné občany !!!
tady = [www.antickp.cz]
a tady = [www.antickp.cz]
Re: Soud s ČKP
25. 02. 2013 19:14
Po mojich zkušenostech vím, že dobrý právník je jen ten, co má známé na soudu a nebojí se podplatit.
Jinak každý právník je v pořádku a zastupuje jen vaše práva.
Chtělo by to ty výsledky toho soudu. smiling smiley
Re: Soud s ČKP
07. 03. 2013 15:59
Zdravim ,

tak pro zde přítomné milovníky ČKP osobně nechávám jeden případ až k soudu a vše jak to proběhne zde uveřejním .Nebaví mě pořád prokazovat něco co se vůbec nestalo chci vědět jak mi prokáží že se to opravdu stalo a né jenom výplodem trapného dopisu od pana Krejzara
Re: Soud s ČKP
07. 03. 2013 17:15
Držím palce. Já jdu ve středu 13.3. s kooperativou kvůli regresu. Tak jsem taky zvědavej. Mam znalečák, že sem nevinej, mam judikát s identickým případem kde jsem opět nevinej. A uvidíme co soud, který mne tu vážně asi miluje.
jarka
Re: Soud s ČKP
16. 04. 2013 15:05
Dnes přišel platební rozkaz od soudu a řešíme, zda podat odpor:-(. Jestli už má někdo zkušenost, byla bych ráda za info. Děkuji
Re: Soud s ČKP
16. 04. 2013 15:22
Jarko,ideální by bylo zde vystavit platební rozkaz(zaškrtat osobní údaje!!!!!).To proto abychom byly v obraze a rady zdejších poradců byly konkrétní.Jinak Vám přeji pevné nervy a nepodlehnout nátlaku.Také mám jeden soud za sebou vyhraný.
Re: Soud s ČKP
16. 04. 2013 15:22
Zdali podat odpor je jen na Vás, páč o Vašem případě nevíme nic. Ano již mnoho zde podalo odpor, některé byly ukončeny, jinde bylo nařízeno jednání..
Jarka
Re: Soud s ČKP
16. 04. 2013 17:06
Pane Cukráři, tuto situaci už jsem s Vámi konzultovala a poradil jste mně tenkrát myslím dobře - prostudovala jsem zákon :-). Nicméně se to táhne už dlouho a doufám, že se to dobře vyřeší.
Re: Soud s ČKP
16. 04. 2013 17:12
Jarko, již si nepamatuji podrobnosti, ale každému sdělím co a jak dělat, pak 1x týdně kontrolovat stav a urgovat. Proč to došlo až k platebnímu rozkazu? To asi znamená, že čkp to předala inkasní firmě a ta to pak postoupila k soudnímu jednání. Bohužel bez podrobností nelze dáte přesné rady, jak sepsat odpor..
Libor
Re: Soud s ČKP
13. 10. 2013 10:09
ja jsem se propracoval až k soudu. S Direkt jsem "měl" v duchu litery zakona uzavřenou smlouvu-jen jsem ji zapoměl zaplatit.Bohužel co mě poslali zelenou kartu -už jsem davno vyhodil. A jakmile jsem zjistil, že pojistku nemam zaplacenou,tak jsem si opět u Direkt zjednal novou pojistku. Asi za tři roky se po mě začala vozit čkp. myslím si že jak hovoří zákon smlouvu jsem měl sjednanou a Direkt by ji po mě měl chtit proplatit. V utery 15.10. mam další kolo na soudu v Praze Na poříčí. Od čkp se k prvnímu stání ani nikdo nedostavil. Co mám dělat?
Re: Soud s ČKP
13. 10. 2013 20:46
Libore = z toho mála, co jsi napsal, došlo k porušení smluvních podmínek sjednaného pojištění a proto byl tento vztah o pojištění uplynutím lhůty ukončen - respektive pro nezaplacení ( informace a podmínky v pojistné smlouvě ) se tak stala smlouva neplatnou, jako by nebyla nikdy uzavřena.
....a pak záleží na tom, co je důvodem soudního sporu.
cannondal
Re: Soud s ČKP
15. 10. 2013 13:07
Dobrý den, jak jste dnes u soudu pořídil ?

Měl jsem dnes shodou okolností také nařízené jednání ve věci vymáhání od ČKP, první kolo úspěšné. Za ČKP se nikdo nedostavil (omluvili se). Soudkyně vynesla rozsudek, v němž žalobu v celém rozsahu zamítá a přisuzuje náhradu nákladů právního zastoupení žalovanému. Zároveň bez možnosti odvolání, protože se jedná o bagatelní částku (1 kvartál, asi 7 tis Kč). ČKP se tedy nemůže asi nijak odvolat, takže by si na mě museli "vyrobit" další číslo jednací, tedy další období s nezaplaceným povinným ručením, kdyby chtěli dále otravovat. Písemné vyhotovení rozsudku sem dám, jakmile ho obdržím.
Celou noc jsem nespal, protože vzhledem k naprosto otřesným dosavadním zkušenostem s právem a spravedlností v tomto Zkur**stánu byl výsledek sázkou do loterie.
ČKP po mně vymáhalo příspěvek do fondu nepojištěných vozidel, které fyzicky zaniklo při totální dopravní nehodě, což bylo zdokumentováno PČR protokolem, vyjádřením pojišťovny i připravenou svědeckou výpovědí. Všechny tyto informace jsem ČKP opakovaně dokládal, bez odezvy (plať, máme oporu v zákoně). Vrak nebyl odhlášen z evidence, protože ho majitel vrakoviště výhodně rozprodal na díly ještě v době, kdy bylo pojištěné a likvidovala se běžící leasingová smlouva. A neměl jsem tedy potvrzení o ekologické likvidaci, bez kteréhož mě z pracoviště evidence motorových vozidel bez okolků arogantně vyrazili (po vystání 3 hod fronty). Na můj dotaz, jak tedy odhlásit neexistující vrak mi paní sdělila, žeb toho potvrzení nijak, tečka. S požadavkem na písemné potvrzení jejího stanoviska jsem také neuspěl. Nicméně nekřičím hop, protože všichni víme, kde a v čem žijeme, takže to berte zatím jako takovou podporu, že i dnes se ještě může vyplatit nesehnout hřbet a bojovat.
Re: Soud s ČKP
15. 10. 2013 16:39
Zatím asi takto:
[www.antickp.cz]
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
uuunW
Příspěvek: