Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nekomunikující spolek z P.O.Boxu 125 ...

Autor rischa 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

Nekomunikující spolek z P.O.Boxu 125 ...
27. 08. 2012 18:09
Moje zkušenost s Českou kanceláří pojistitelů
V listopadu 2011 mi přišel doporučený dopis od ČKP, tak zvaná “Výzva k úhradě zákonného příspěvku nepojištěných“. Dopis byl odeslán z jakéhosi P.O.Boxu 125, Ostrava 30 a byl poslán na adresu, kde již dva roky nebydlím, ačkoli mám řádně nahlášenou změnu bydliště na všech úřadech. Nový majitel bytu mi dopis naštěstí přeposlal.
ČKP mi sdělovala, že jsem v roce 2009 neměl 39 dnů pojištěný motocykl Suzuki DR 650 a chtěla po mě doplatek 1340 Kč. Pokud nezaplatím do 30 dnů, předávají věc vymahačům dle nařízení vlády č.142/1994 Sb. Ale protože jsou to hodní strejdové, dali mi i možnost, prokázat do 30 dnů cituji „neexistenci mé povinnosti k úhradě“!
Inu, mohlo se stát, řekl jsem si, za blbost se platí a skoro jsem částku zaplatil. Pak mě ale napadlo prohrabat trochu zásuvky v obyváku. Kupodivu jsem zjistil, že jsem motocykl prodal v roce 2008, řádně odhlásil a převedl na nového majitele. Vzal jsem si dovolenou, zajel do města a na Odboru dopravy v Písku jsem si nechal vystavit oficiální potvrzení s razítkem, že jsem v roce 2009 neměl s motocyklem nic společného. Dokument jsem oskenoval a spolu s kupní smlouvou poslal elektonicky dle instrukcí z výzvy na internetové stránky www.bezpojiosteni.cz, kde má tento spolek svůj naprosto idiotsky udělaný program. Věc jsem považoval za vyřízenou…
(Tedy přesněji…vše je zařízeno tak, abyste s nikým kompetentním nemohli komunikovat. Na informační lince sedí nesvéprávný brigádník, který neví vůbec nic. Mluvil jsem asi s pěti a jedna slečna neuměla ani pořádně česky, dle přízvuku pocházela snad z Ukrajiny. Jejich internetový program neumožňuje komunikaci. Vy prokazujte svoji nevinnu, jejich „pochybení“, předkládejte různé dokumenty, důkazy a kdosi anonymní, nepodepsaný k tomu připisuje „zamítnuto“ nebo „nemá vliv“. Požadují po vás v rozporu se zákonem dokonce i rodné číslo kupujícího.)
Odpovědí mi byla po 6-ti! měsících upomínka s doručenkou na neplatnou adresu, navýšení částky a sdělení, že „mnou tvrzené skutečnosti nebyly pro uvedené období potvrzeny a nemohly být akceptovány“. Neuhrazené pohledávky prý předávají k vymáhání inkasním agenturám a přistupují k soudnímu vymáhání. Vztek, bezmocnost…Nemáte si kam a pro koho zajít. Proti vám stojí spolek vylobovaný zákonem k 1.1.2009, napojený na síť právníků, vymahačských agentur, exekutorských kanceláří a podobného lidského odpadu. Znovu na Odbor dopravy, kde mi ochotní zaměstnanci vytiskli další potvrzení a přesvědčovali mě, ať hlavně nic neplatím, že nás je takových spousta. Dvacet procent rozeslaných výzev zČKP obsahuje chybné údaje. ČKP dokonce nemá ani přístup do Registru vozidel. Dostává pouze výpisy – čas od času…k pláči. Prostě to zkouší. Je prý třeba počkat na soudní obsílku a proti ní podat do 15 dnů odpor. Ale já mám barák a nechci o něj přijít…
Pod vším tímto rozesílaným bordelem je podepsaná jakási figurka - Mgr. Vladimír Krejzar – ředitel úseku právních služeb ČKP. Tak jsem mu poslal doporučeně do vlastích rukou dokumenty z Odboru dopravy spolu s prúvodním hřejivým dopisem a sepsal jsem trestní oznámení na tohoto týpka pro PČR. Ne že bych ve svém věku věřil na právo a zákon v tomto rozkradeném státě s Tuneldědkem a současnou vládou v čele, ale udělá vám to dobře. K soudu jsem se už docela těšil. O to větší bylo moje překvapení, když jsem se včera na jejich stránkách dočetl, že můj případ byl uzavřen. SYSTÉM prý akceptuje má tvrzení a doložené dokumenty. Ty samé dokumenty, které jsem jim poslal v prosinci 2011 a pak ještě několiukrát, kdy byly zamítnuty…Žádný dopis, žádná omluva, žádný podpis.
Proč jsem toto všechno napsal? V mém případě nešlo o velké peníze. Třeba to ale pomůže někomu z Vás v boji proti podobným spolkům a organizacím. Umím si představit, že úspěšnost podobných nepravdivých Výzev k zaplacení může být především u starších lidí a na venkově velmi vysoká. Nejhorší co můžete udělat, je nechat podobné věci bez reakce a odpovědi. Tyto spolky nemusí nic dokazovat, ale Vy musíte prokazovat svou nevinu a jejich pochybení. Jinak se celý systém rozběhne nezávisle na Vás…
Zkuste si zadat ČKP do svého internetového vyhledávače a uvidíte, co vše je možné. Jinak Vám přeji, ať se s nimi nikdy nepotkáte.

Ing. Richard Krejčí , Dubí Hora 14, 39701 tel.728 420755
Václav Němec
Re: Nekomunikující spolek z P.O.Boxu 125 ...
29. 09. 2013 12:29
Dobrý den, přišel mi též dopis z jakési firmy ČKP , pod kterým se podepisuje jakýsi Mgr. Vladimír Krejzar, ředitel úseku právních služeb.
Reaguji na Vaše příspěvky, protože jsem se také stal obětí podvodu. Píší mi, že jsem byl vlastníkem motorového vozidla. Údajně vozidlo nebylo pojištěné, a požadují po mne nějakou částku 1315 Kč. Podotýkám, že jsem nikdy nebyl vlastníkem žádného motorového vozidla. Připojuji se k tomuto příspěvku a též na tuto firmu podávám trestní oznámení. Němec Václav
Vosina
Re: Nekomunikující spolek z P.O.Boxu 125 ...
29. 09. 2013 18:35
Ty brďo, tak to je docela mazec. Jak je možné, že neobesílají lidi na adresy, kde mají trvalé bydliště ???

Kdyby teoreticky mě odeslali dopis, kde už 10let nebydlím (na matrice MěÚ je zmšna provedena), zahájili vymáhání a posléze i exekuci, je vůbec proti tomu se nějak bránit ?
Re: Nekomunikující spolek z P.O.Boxu 125 ...
29. 09. 2013 19:17
Anonymní uživatel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ty brďo, tak to je docela mazec. Jak je možné,
> že neobesílají lidi na adresy, kde mají
> trvalé bydliště ???
>
> Kdyby teoreticky mě odeslali dopis, kde už 10let
> nebydlím (na matrice MěÚ je zmšna provedena),
> zahájili vymáhání a posléze i exekuci, je
> vůbec proti tomu se nějak bránit ?

Vzhledem k tomu, že někdo při změně bydliště neprovede také změnu údajů v registru vozidel = tak se taková-to věc stát může a často stává!!, = ALE to není zdaleka VŠE = šíleností v této věci, jak už jsem mnohokrát popsal = JE tzv. fikce doručení !!! V řadě případů, kdy není změna bydliště dostatečně ošetřena - k těmto situacím dochází a PAK UŽ NENÍ CESTY K NÁPRAVĚ!! V praxi to vypadá tak, že obeslaný, který nereagoval - může a BUDE podle zákona odsouzen k zaplacení i neexistujícího dluhu = protože NEPROKÁZAL neb NEREAGOVAL - ve stanovené lhůtě a to proto, že o korespondenci prakticky nevěděl ...!!! Na otázku zda-li je možné se nějak bránit v takových-to případech = odpověď zní - NE !!!!!
Frank
Re: Nekomunikující spolek z P.O.Boxu 125 ...
29. 09. 2013 19:37
Říkáte, že používají adresu v registru vozidel ???
Jakým způsobem se tedy ČKP dozví o této adrese, když nemá přístup do databáze ?
Spíš si myslím, že použijí adresu poslední platby pojištění daného auta a tam už není přeci co měnit !

Uvedu příklad:

Pan X prodal před několika lety panu Y auto, na základě řádné smlouvy, ale neprovedli změnu vlastníka v registru vozidel (což je pouze informativní záznam, hlavní je smlouva).
Pan X se odstěhoval a spokojeně žil 10let na nové adrese (změnu řádně ohlásil na matrice).
Jednoho dne panu X byla odeslána obsílka od ČKP k zaplacení sumy 30tis.Kč za nepojištěné vozidlo, kterým už ale nebyl majitelem (na základě smlouvy) na původní adresu, kde žil před 10lety. Na tuto výzvu nemohl samozřejmě reagovat, proto předala ČKP částku k vymáhání a následné hrozbě exekuci majetku (exekutoři byli tak šikovní, že si pravou adresu zjistili z databáze obyvatel, na základě RČ).
Pan X se u soudu hájil tvrzením, že nebyl v době nepojištěného období majitelem vozidla, ale soud tuto obhajobu smetl ze stolu na základě nereagování v příslušné době, kterou na to měl.


Připadá vám to normální ?

Najde se vůbec někdy politická vůle nebo odhodlání soudů, jak se bránit proti těmto šikanózním praktikám, které zničí nejeden lidský život ?
Re: Nekomunikující spolek z P.O.Boxu 125 ...
30. 09. 2013 19:58
Ano používají výhradně adresy z databáze pojišťoven, tedy z povinného ručení.
Registr vozidel defacto vůbec nedotazují i když je to jejich povinnost.
mirek
Re: Nekomunikující spolek z P.O.Boxu 125 ...
15. 10. 2013 16:09
Zdravím.ČKP vychází pouze z údajů pojišťoven,do registru vozidel totiž nemá přístup ani městská policie,natož profesní sdružení pojišťoven.I policie ČR si musí lustraci vozu zdůvodnit.
česká kancelář pojistitelů
Re: Nekomunikující spolek z P.O.Boxu 125 ...
01. 08. 2014 18:42
Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli je ta Adresa P.O. Box 125 Ostrava 70030 a pokud byl uveden učet 000000-2029901418/2600 ,taky jsem posílala penize na tuhle adresu ale asi jsem se napalila pokud tohle co píší sedí tak to tak budu ,prosím odepíšte mi budu moc ráda pozdravem O.Bendíková
Re: Nekomunikující spolek z P.O.Boxu 125 ...
04. 08. 2014 17:00
Adresa do Ostravy je jen doručovací, pro doručování písemností. Nejlépe je komunikovat přes počítač přímo do případu..
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
GXVX9
Příspěvek: