Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

dědictví

Autor Eva J. 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

dědictví
08. 01. 2015 13:40
Dobrý den, potřebovala bych poradit :
V červenci 2014 mi zemřel otec, během dědického řízení jsem zjistila , že táta měl na sebe v registru vozidel napsáno 6 aut, které ale nikdy nevlastnil a nemáme od nich ani žádné doklady, ani kupní smlouvy.Notarka je chce zapsat do dědictví, a já nevím co s tím mám dělat, zda tyto auta půjdou poté odhlásit, když k nim nejsou žádné doklady ? Děkuji za odpověď.
Re: dědictví
08. 01. 2015 14:34
Je vůbec reálné zapsat do dědictví něco co reálně nevlastníte? (zápis v registru není důkazem o vlastnictví, má pouze deklaratorní povahu - viz [www.google.cz])

Klíče od vozidel nemáte, doklady také ne a vozidla už vůbec ne.. tak jaké pak dědictví? Má to nějakou logiku podle notářky? Asi jí trochu chybí právní vzdělání a měla by si ho doplnit... Ideálně jí zašlete link na toto téma...

Více zde:
Quote:
viz Rozsudek Krajského soudu v Brně pod číslem 44 Co 283/2007-116, kde je konstatováno, že registr není kontinuální evidencí vlastnictví a též podle Rozsudku Nejvyššího správního soudu ČR pod číslem 28 Cdo 614/2009-131, kde je konstatováno, že není povinností správního orgánu pátrat při podání přihlášky k registraci vozidla do registru silničních vozidel, kdo je skutečným vlastníkem vozidla)
mzxy
Re: dědictví
08. 01. 2015 20:40
Navíc pokud přijdete po 1.1.2015 na registr vozidel s usnesením o dědickém řízení, podle kterého jste majitelkou 6 aut, pro potřeby zápisu Vaší osoby jako nového vlastníka do registru silničních vozidel Vám novela zákona ukládá povinnost předložit protokol o evidenční kontrole + zelenou kartu, ke každému autu, které jste zdědila.

Pokud těch 6 aut fyzicky dohledáte, máte vyhráno, pokud je nedohledáte, zdědíte něco co neexistuje. To je proti zdravému rozumu i proti platné právní úpravě.
Navrhnětě notářce ať ta auta dohledá a fyzicky vám je předá.

Pokud bude trvat na hloupostech, které jste uvedla, podejte na její neprofesionální chování okamžitě stížnost soudu, který jí pověřil vypořádáním dědictví, a navíc vůči případnéímui usnesení která bude obsahovat hlouposti podejte opravný prostředek, v zákonné 15-dení lhlůtě.

Notářský kocourkov v ČR musí jednou skončit.
mzxy
Re: dědictví
08. 01. 2015 20:46
Doplňuji - k "odhlášení" auta potřebujete doklad o ekolikvidaci nebo potvrzaní o zničení, které je přesně definován o zákonem a které neseženmete.

Oprávněným žadatelem ve vztahu k nějakému konkrétnímu autu na registru vozidel je osoba, která je zapsána v registru vozidel k tomuto konkrétnímu autu jako vlastník.

Bez fyzické existence 6 aut nezískáte protokoly z evidenční kontroly, proto vás nelze k autům zapsat jako vlastníka, takže suma sumárum - ve vztahu k těmto vozidlům pak nemůžete o nic žádat, protože podle platné právní úpravy nejste oprávněnou žadatelkou.
Re: dědictví
08. 01. 2015 23:03
Děkuji za odpovědi, a co se tedy stane když notářka ty auta vyjme z dědictví.Zustanou napsany na zemreleho nebo se to nejak zruší automaticky ?co kdyz s timto autem nekdo například způsobí nehodu? auta fyzicky někde nejspíš existují , Já ale nevím jak je dohledat.Otec byl invalida a nejspíš ho někdo zneužil a nechal auta napsat na něj kvůli ekodani. ..
Snad je to trochu srozumitelné, omlouvám se, ale vůbec se v těchto záležitostech nevyznám. Děkuji
sq
Re: dědictví
09. 01. 2015 08:14
S těmito dotazy bych vás raději odkázal přímo na váš místně příslušný registr vozidel, případně na MDČR... protože sice rady zde uvedené jsou smysluplné, ale né vždy to tak funguje... protože i když se vše zdá být jednoznačné, tak raději se informujte přímo tak, kde budete žádat, protože když to necháte být a budete jim pak tvrdil... "ale na jednom fóru psali, že...", tak vám úředník odpoví asi takto... "jo a mě zase kamarádi v hospodě povídali, že to řešit vůbec nemusím..." ... opravdu pozor na toto!!! není to prosím vás nic proti názorům pana Carlose a MZXY, ale spíše rada z opatrnosti, aby nedošlo ke zbytečným komplikacím... winking smiley s názory pánů nahoře souhlasím, ale víme jak to u nás funguje.... :/
mzxy
Re: dědictví
10. 01. 2015 14:26
Zneuzivani ztp prukazek pri dovozech aut je v cr bezna zalezitost, pokus se nekomu prokaze kraceni dane ,ceka ho trest. Obracet se na uredniky nebo na ministerstvo dopravy je hloupa rada, zakon presne vymezuje k cemu jsou urady i mdcr vecne prislusne. Provedou jen evidencni ukon podle zakona, neprislusi jim resit obcanskopravni vztahy, obchodnepravni vztahy a jine hlouposti. Pokud auta existuji, jsou pojistena a nekdo s nima jezdi jmenem zesnuleho, prijde se na to pri prvnim dopravnim prestupku. Navic pokud dojde ke ztrate dokladu, znacky, k pokusu o prevodvozidel, skutecny majitel je bez sance, protoze jeho zadosti nikdo nevyhovi, pokud neni zapsan v evidenci . Tatinek si zrejme timto zpusobem privydelaval k duchodu a nezajimala ho budoucnost.ptejte se predevsim notarky, jak je to s pripadnym odmitnutim casti dedictvi.
Re: dědictví
11. 01. 2015 14:56
Buh vi jak to bylo... V minulych letech registr nevyzadoval overeny podpis na smlouve (coz je mimochodem jedna z velice pozitivnich zmen), takze pomoci fiktivnich podpisu slo prihlasovat cokoliv na kohokoliv... (registr navic nemel zadnou povinnost zkoumat zda se jedna opravdu o majitele)
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
xjmJm
Příspěvek: