Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chyba v odstoupení od smlouvy

Autor jmch 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

jmch
Chyba v odstoupení od smlouvy
10. 07. 2019 18:34
Zdravím,

předpokládám, že ze situace, ve které jsem, není cesta ven. Pro jistotu se ale zeptám, už nad tím nějaký čas přemýšlím a všechno se zdá být slepá ulice.

Koupil jsem motocykl a přepsal ho na svou osobu na registru vozidel. Protože jsem zjistil, že motocykl je součástí exekučního řízení (naštěstí dříve, než se mi ozval exekutor), domluvil jsem se s původním majitelem na vrácení motocyklu zpět a naštěstí jsem dostal peníze. Udělal jsem ale úplně blbou chybu a to, že na samotné kupní smlouvě byla podepsaná manželka prodávajícího a já nechal odstoupení od kupní smlouvy podepsat pana prodávajícího. On se vymluvil na nějaký důvod a mechanik, který tam byl se mnou mě uklidnil, že podpis "v zastoupení" je běžný.

A světe div se, ačkoli jsem dodal ověřenou plnou moc pro přepis, od které nemám kopii, motocykl už na sebe nikdo nepřepsal (v tu dobu ČKP nefungovalo, takže jsem se s tím nestresoval - byl jsem rád, že vůbec dostanu své peníze zpět).

ČKP se teď samozřejmě ozvalo a čeká a mě placení asi roku a půl, kdy motocykl nebyl pojištěn (už jsem ho dávno neměl). Není to úplně malá částka. Odstoupení od kupní smlouvy mi samozřejmě neuznali a chtělí po mě kopii plné moci, kterou nemám.

Otázka zní - má někdo lepší nápad, než zaplatit skoro 15 000 Kč šmejdům?

Díky :-)
jmch
Re: Chyba v odstoupení od smlouvy
10. 07. 2019 18:40
S prodávajícím jsem se samozřejmě snažil spojit. Mluvil jsem s ním, ale nechce s tím mít nic společného a žádný další papír mi nepodepíše. Takže tudy cesta (alespoň ne po dobrém) nevede.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
W93Ct
Příspěvek: