Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Odevzdání SPZ a likvidace vozidla

Autor Barrycz 
Upozornění Poslední příspěvek
Upozornění Zákon o pojištění odpovědnosti od 1.1.2018 06. 03. 2023 07:38

Odevzdání SPZ a likvidace vozidla
21. 10. 2020 02:51
Dobrý den, chtěl bych se zeptat co mi hrozí za neodevzdání SPZ a technických průkazu? Auto už nemám bylo ekologicky zlikvidováno a doklad od toho mám. Hrozí mi nějaké pokuty? Pojištění už zaniklo v den likvidace, ale zapomněl jsem auto odhlásit. Děkuji za odpověď.
Anna
Re: Odevzdání SPZ a likvidace vozidla
22. 10. 2020 15:05
Podle § 83 odst. 1 zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu na pozemních komunikacích, se fyzická osoba dopustí přestupku tím, že jako vlastník silničního vozidla nepožádá v rozporu s § 13 odst. 3 o zápis zániku silničního vozidla. Pokuta může být udělena až do 50 tis. Kč.

Dle ust. § 12 odst. 3 zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla, zanikne-li vozidlo, které podléhá registraci vozidel, je dnem zániku pojištění odpovědnosti den zápisu jeho zániku v registru silničních vozidel s výjimkou případu, kdy osoba oprávněná požádat o zápis zániku vozidla nemohla z důvodů nezávislých na její vůli takovou žádost podat a jestliže tak učinila bezodkladně, kdy tyto překážky pominuly. V takovém případě je dnem zániku pojištění odpovědnosti den, kdy nastala nevratná změna znemožňující jeho provoz. Pojištění by tedy mělo trvat až do zápisu zániku v RSV.

Jestli jste ukončil pojištění dříve a nenechal jste zapsat zánik, bude po Vás ČKP nárokovat tzv. příspěvek do Garančního fondu.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Ochrana proti spamu:
Prosím zadejte text (5 znaků), který je zobrazen níže. Je tu z toho důvodu, aby zabránil robotům spamovat diskusní fórum.
eudyj
Příspěvek: